Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wy jesteście na etapie dalszym więc może ktoś robił podłogi szklane?

Strasznie mi się spodobały chciałem korytarz na górze taki zrobić, więc nie wyleję tam płyty żel-bet tylko zrobię otwór i potem zastawię szklanymi panelami, ktoś coś takiego robił???

 

Widzialem to u kumpla ale jak to byl orobione-pojecia nie mam. Jemu arch. wnetrz to zasugerowal zeby doswietlic gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muriel u mnie tynk - sprawa pilna: ile płacisz za tynk maszynowy cementowo-wapienny - koszt materiał+ robocizna??????????? Od 2 dni nie mogę się dowiedziec ile to kosztuje! I czy ekipę możesz polecić? Kiedy robisz?

Ja poważnie zastanawiam się nad przerzuceniem z gipsowych na cementowe z uwagi na długość schnięcia tynków gipsowych. Nie wiem tylko jakie są ceny!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Celt i Muriel : wczoraj był u mnie Pan z "www.saunap.com.pl" Ma mi zrobić wycenę. Przywiózł mi próbki drewna, ale po informacji, że nawet świerk skandynawski wystarczy mi do końca życia, postanowiłam, że nie będę dopłącać do niczego "lepszego". Oczywiście osoby z nadmiarem gotówki mogą skusić się na Cedr - warto bo ładnie pachnie po rozgrzaniu - no ale u mnie na budowie inwestycji nie brakuje :) Jedynie - jak pisałam - postanowiliśmy łączyć infrared z sauną fińską, bo koszt już względnie niewielki, a mam 2 w 1. Pomieszczenie pod saunę ma skosy! Dlatego ta zabudowa indywidualna. W podłogach mam 3,25 x 2, 85 i musi wejsc prysznic (np prostokąt 80x70). Można wysłac rzut do wstępnej wyceny. Różnice robi wielkość sauny oraz rodzaj drewna (tu od kilku tysięcy w górę).

W Gymnasionie dziś zmierzyłam saunę - ma 2 m x 1,5 m - i jest w budynku uzyteczności publicznej, więc uważam, że moja jest ok. 2 osoby do niej wejdą, a jedna nawet się położy.

Jak dostanę wycene to mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, wiem że już były podawane namiary na gścia od kuchni, ale nie mam zdrowia szukać tej strony. Proszę ponownie o namiary.

Pozdrawiam

ps. A propos wykuszu to za żadne skarby świata nie zrezygnowałabym. To jest super miejsce na postawienie stołu, a nad nim piękny balkonik....

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, wiem że już były podawane namiary na gścia od kuchni, ale nie mam zdrowia szukać tej strony. Proszę ponownie o namiary.

Pozdrawiam

ps. A propos wykuszu to za żadne skarby świata nie zrezygnowałabym. To jest super miejsce na postawienie stołu, a nad nim piękny balkonik....

atka

 

gostek od kuchni (i nie tylko:) ) to p. Mikołajczak 603082461

myślę że mogę go śmiało polecić i parę osób z forum też :)

powołaj sie na forum niech wie że jest na widelcu :)

 

a odnośnie drzwi gerdy to myślę że przesada z tą słabą jakością

niestety w dzisiejszych czasach większość negatywnych opinii robi konkurencja

nie ma rzeczy idealnych wszystko sie psuję i ma prawo sie zepsuć a to że drzwi sie psują to głównie przez słońce i deszcz, najbardziej narażone na uszkodzenia sa drzwi z południa i zachodu do tego jeszcze kolor ciemny i żywotność sie skraca w porównaniu do drzwi zamontowanych na wschodnio północnej stronie

brak zadaszenia też ma wpływ zresztą gerda dodaje taka informacje na swojej stronie i katalogu

"W celu długotrwałego i bezawaryjnego funkcjonowania drzwi zalecane jest zastosowanie zadaszenia."

 

w podawanych linkach pojawia sie komentarz paru osób które miały jakieś tam problemy i grono osób promujących głownie jedną firmę która raz że daje krótszą gwarancję a dwa że podaje podobne informację jak gerda

 

na porte też już "jadą" ze jest be

 

moim skromnym zdaniem lepiej mimo wszystko kupić coś w miare markowego w dużej firmie(sprawdzonej juz przez wiele lat) bo przynajmniej jest komu reklamować produk niż w małej firmie która dzisiaj jest jutro już jej nie będzie i gwarancja nic tu nie da ;)

 

więc scooby jak cena pasuje wizualnie podoba się -to brać myślę ze g... nie kupisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porta jeśli chodzi o drzwi wewnetrzne jest ok.

Ostatnio oglądałem zamontowane w domu, model Porta Decor, wiśniowe (plaster miodu) - bardzo dobrze sie prezentują i są moim zdaniem porzadnie wykonane. No i cena bardzo dobra - 500 zł wystarczy na komplet z regulowana ościeżnicą.

90zł wiecej trzeba dopłacić za wypełnienie płytą wiórową.

 

Sam kupowałem kilka lat temu do mieszkania za 1200 zł (skrzydło+ościeżnica) i tak naprawdę wywaliłem kasę w błoto - bo w zasadzie jakość samych drzwi wcale nie jest lepsza.

 

Bardzo ważny jest prawidłowy montaż - jak dobrze są założone to nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, wiem że już były podawane namiary na gścia od kuchni, ale nie mam zdrowia szukać tej strony. Proszę ponownie o namiary.

Pozdrawiam

ps. A propos wykuszu to za żadne skarby świata nie zrezygnowałabym. To jest super miejsce na postawienie stołu, a nad nim piękny balkonik....

atka

 

gostek od kuchni (i nie tylko:) ) to p. Mikołajczak 603082461

myślę że mogę go śmiało polecić i parę osób z forum też :)

powołaj sie na forum niech wie że jest na widelcu :)

 

a odnośnie drzwi gerdy to myślę że przesada z tą słabą jakością

niestety w dzisiejszych czasach większość negatywnych opinii robi konkurencja

nie ma rzeczy idealnych wszystko sie psuję i ma prawo sie zepsuć a to że drzwi sie psują to głównie przez słońce i deszcz, najbardziej narażone na uszkodzenia sa drzwi z południa i zachodu do tego jeszcze kolor ciemny i żywotność sie skraca w porównaniu do drzwi zamontowanych na wschodnio północnej stronie

brak zadaszenia też ma wpływ zresztą gerda dodaje taka informacje na swojej stronie i katalogu

"W celu długotrwałego i bezawaryjnego funkcjonowania drzwi zalecane jest zastosowanie zadaszenia."

 

w podawanych linkach pojawia sie komentarz paru osób które miały jakieś tam problemy i grono osób promujących głownie jedną firmę która raz że daje krótszą gwarancję a dwa że podaje podobne informację jak gerda

 

na porte też już "jadą" ze jest be

 

moim skromnym zdaniem lepiej mimo wszystko kupić coś w miare markowego w dużej firmie(sprawdzonej juz przez wiele lat) bo przynajmniej jest komu reklamować produk niż w małej firmie która dzisiaj jest jutro już jej nie będzie i gwarancja nic tu nie da ;)

 

więc scooby jak cena pasuje wizualnie podoba się -to brać myślę ze g... nie kupisz :wink:

.
Bikerus

PostWysłany: Pon, 4 Luty 2008 11:33 Temat postu:

Porta jeśli chodzi o drzwi wewnetrzne jest ok.

Ostatnio oglądałem zamontowane w domu, model Porta Decor, wiśniowe (plaster miodu) - bardzo dobrze sie prezentują i są moim zdaniem porzadnie wykonane. No i cena bardzo dobra - 500 zł wystarczy na komplet z regulowana ościeżnicą.

90zł wiecej trzeba dopłacić za wypełnienie płytą wiórową.

 

Sam kupowałem kilka lat temu do mieszkania za 1200 zł (skrzydło+ościeżnica) i tak naprawdę wywaliłem kasę w błoto - bo w zasadzie jakość samych drzwi wcale nie jest lepsza.

 

Bardzo ważny jest prawidłowy montaż - jak dobrze są założone to nie ma problemów

Byłem dzis na sw michała(a nie jak pisałęm wyzej sw.marcin.

Ekspozycja duża? ale drzwi wewnetrznych.

Koles pwoiedział ze nie maja drzwi zewnetrznych porty bo sa do du...Mówił ze jak ktos robi jedno dobrze(chodzi o drzwi wewnetrzne) to nie moze robic drugiego tak samo....

polecał mi jakies nie znane marki...

Zostaje jednak przy gerdzie i zamówie sobie tam gdzie okna, najlepiej wszytsko w jednym miejscu(okna, brama drzwi)

drzwi beda od strony zachodniej ale zadaszone wiec mysle ze długo posłużą...

A skusil sie ktos z was na drzwi drewniane?(zewnetrzne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaku oczywiście rozumiem, że cenisz chałupnictwo :) Dzwi mam produkcji mojego męża i mam nadzieję, że są to drzwi tymczasowe :)

Nawet okien nie mam, bo wstawiam po tynkach, pytanie jednak kiedy te drzwi wstawić .... ? Mam wycenę z firmy Sobański, która robiła mi okna, ale pewnie tańsze byłyby w firmie, która robi mi drzwi wewnętrzne. Pytanie tylko czy tej samej jakości. Zaproponowano mi drewno 7cm grubości i folia aluminiowa.

Drewniane, bo takie mam okna i mam zadaszony ganek (jak mi go wyleją w końcu) i wejście od wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Trochę późno się zorientowaliśmy, że istnieje taka fajna stronka. Zaczynamy wiosną wykończeniówkę koło Pobiedzisk. I w związku z tym mam pytanie o fachowców. Interesuje mnie ekipa, która robi to kompleksowo, od ocieplenia po biały montaż. Oczywiście solidnie i w miarę przywoicie jeśli chodzi o ceny. Jeśli takie znacie, bardzo proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Witaj.

Chętnie podam Ci namiary na sprawdzoną i fachową ekipę. Sprawdzona ponieważ robili u mnie, u teściowej a nawet znajomym dobudowywali pokój w technologii szkieletowej. Fachowa- bo robią dokładnie i starannie. Robią całą wykończeniówkę łącznie z ociepleniem, płytkami i malowaniem.( Płyty G-K po dwóch latach od położenia nie pękają i są gładziutkie). Pan Michał 501 519 293. Pozdrawiam serdecznie. :)

 

Dziękuje bardzo za namiary. Dzwoniłem do człowieka. Bardzo konkretny i sympatyczny ( sądząc po rozmowie telefonicznej) Jesteśmy umówieni na budowie. Zobaczymy co będzie dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki to jest na wielu dachach jak mijam inne domki.... a w jakim rejonie to moze podpowiem? tam gdzie sprzedaja dachowke na bank wskaża ci dokladnie adres gdzie ostatnio wysyłali.

A co do drzwi ja typowych drewnianych nie brałem bo jednak wiecej kosztuja...

Choc moje mało tez nie ksoztuja....A bede mial gerde wx 20 bo chociaz troszke drewno przypominaja bo model nizsze to juz ewidentnie blacha i moze nie techniczne gorsze ale wizualnie(z bliska oczywiscie) inne.

A tak to ile za drzwi daliscie? chyba nie ma tu ukrywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...