Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Gwoli ścisłości nie połowa ciepła tylko sporo mniej, ciepło idzie ku górze :wink:

No wiem, że nie połowa, ale chciałam dodać trochę dramaturgii, bo bądź co bądź rozwiązanie Misiaka trochę kontrowersyjne jest ;-) :lol:

U mnie też był trochę krzywy strop (zresztą u kogo jest prosty :o) ale ekipa od wylewek nawet słyszeć o tym nie chciała, żeby nad podłogówką było mniej niż 4 cm. Powiedzieli, że oni mniej nie dadzą i tyle, bo nie chcą potem żadnych reklamacji, byli gotowi nawet zwinąć manatki po dwóch godzinach biegania z wasserwagą. Efektem tego w niektórych miejscach mam z 9 a może nawet i 10 cm wylane, po to żeby w łazience było 7 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Schody drewniane, balustrady metalowe.... Pomocy!

 

Czy ktoś może polecić niedrogich wykonawców do dwóch rzeczy:

- schody - drewno na betonowych schodach (mam świetnego wykonawcę z polecenia ale śpiewa sobie 13k :o )

- balustrady metalowe (na balkon, taras, werandę) - pewnie z gotowych elementów; indywidualnie robione choć proste wzory widzę że kosztują co najmniej 500-600 zł / mb :roll:

Pozdrawiam,

 

Witam

Polecam naszego wykonawcę balustradek na balkonach. (o ile o takie chodzi) Będzie nam rówież robił płot. Człowiek konkretny i uczciwy.

Jan Piseczny tel 695 50 66 67

Schody mamy zamówione za 10k dębowe, ale nie wiem czy można polecać bo jeszcze nie zamontowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dachówka czy dachówka + więźba?

 

więźba + dachówka + podbitka + osadzenie rynien + osadzenie okien

Zatem jak karpiówka i jeszcze w dodatku wole oko i jeszcze w dodatku podbitka to cena bardzo dobra.

 

Na forum spotykam się raczej z niższymi cenami i tak się zastanawiam czy ja daję sie naciągać czy ludzie są tak naiwni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości nie połowa ciepła tylko sporo mniej, ciepło idzie ku górze :wink:

No wiem, że nie połowa, ale chciałam dodać trochę dramaturgii, bo bądź co bądź rozwiązanie Misiaka trochę kontrowersyjne jest ;-) :lol:

U mnie też był trochę krzywy strop (zresztą u kogo jest prosty :o) ale ekipa od wylewek nawet słyszeć o tym nie chciała, żeby nad podłogówką było mniej niż 4 cm. Powiedzieli, że oni mniej nie dadzą i tyle, bo nie chcą potem żadnych reklamacji, byli gotowi nawet zwinąć manatki po dwóch godzinach biegania z wasserwagą. Efektem tego w niektórych miejscach mam z 9 a może nawet i 10 cm wylane, po to żeby w łazience było 7 :lol:

No i dobra ekipa skoro tak stwierdzili, ja dzisiaj latałem z "wasserwagą", taką 20 metrową :lol: i różnica max chudziaka na dole i stropu u góry to ok 2-2,5 cm. Ale dzisiaj wszystko poznaczone, żeby instalacje co do cm się zgadzały 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że nie połowa, ale chciałam dodać trochę dramaturgii, bo bądź co bądź rozwiązanie Misiaka trochę kontrowersyjne jest ;-) :lol:

U mnie też był trochę krzywy strop (zresztą u kogo jest prosty :o) ale ekipa od wylewek nawet słyszeć o tym nie chciała, żeby nad podłogówką było mniej niż 4 cm. Powiedzieli, że oni mniej nie dadzą i tyle, bo nie chcą potem żadnych reklamacji, byli gotowi nawet zwinąć manatki po dwóch godzinach biegania z wasserwagą. Efektem tego w niektórych miejscach mam z 9 a może nawet i 10 cm wylane, po to żeby w łazience było 7 :lol:

ja mam rozwiązanie nowatorskie bez styropianu :)

u mnie nie był trochę u mnie był bardzo !!!

nie widać tego bardzo na fotce ale za schodami jest łazienka

 

http://s1.directupload.net/images/080210/temp/rg898jpr.jpg

 

żyję a co, jakaś potrzeba ?

nie (narazie 8) ) ale coś długo milczałeś ;)

cos robiłeś na budowie w ostatnim czasie ?

ja mam zamiar pod koniec tygodnia stelaż do nidy zrobić u góry

gdzie taniej można dostać profile i nidę (głownie okolice zachodnie poznania )

 

Gwoli ścisłości nie połowa ciepła tylko sporo mniej, ciepło idzie ku górze :wink:

Ale misiak why nie dzwoniłeś, taka wtopencja :o

nie dzwoniłem bo padła mi komórka i poszły sie jeb...... wszystkie telefony które miałem zapisane - dostała zwis podczas (długiej )rozmowy i już sie nie podniosła :)

ale gównie też dlatego że miałem wszystko zrobione podłogówkę (tą właściwą )na styropianie też w grudniu przyjechała ekipa od posadzek i wyszło podczas robienia góry że albo stopień mi zrobią do łazienki albo wywalamy podłogówkę albo podnoszą wszystko i będę kombinował sobie z schodami

więc postanowiłem ze niech nie robią łazienki coś wymyśle i tak też zrobili

dla mnie komfort chodzenia wygodnie po schodach był priorytetowy byłem skłonny wywalić ta podłogówkę żeby schody grały

 

jeszcze mi się o tych schodach przypomniało. Wiesz jak się niweluje różnice w poziomach ? Dajesz każdą stopnicę (czy jak jej tam) o określoną wysokość wyższą/niższą, spokojnie można niezauważalnie zgubić kilka centymetrów na tych 16-18 schodach.

teraz juz wiem ;)

niestety szybkie budowanie i brak dobrych, tanich ekip ma dużą wadę

szybie podejmowanie decyzji nie zawszę słusznych - człowiek zostaje przyparty do muru majster sie pyta co robimy a ty masz w ciągu paru minut podjąć kluczową decyzję :(

tak ale jak doliczysz jeszcze wykończenie takiego stopnia (plytka, deska itp)

to zrobią sie juz kolosy !

 

 

(...) ja dzisiaj latałem z "wasserwagą", taką 20 metrową :lol: i różnica max chudziaka na dole i stropu u góry to ok 2-2,5 cm. Ale dzisiaj wszystko poznaczone, żeby instalacje co do cm się zgadzały 8)

 

myślę że po moim poście i dyskusji nie jeden latał i sprawdzał 8)

 

i dobrze może unikną moich błędów a w razie co będą mieli więcej czasu na podjęcie decyzji

 

u mnie dół był w miarę ale góra tragedia szkoda że nie miałem aparatu :(

 

naprawdę za wiele tej posadzki nie ma w nie których miejscach a gdzie tu jeszcze miał być styropian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dachówka czy dachówka + więźba?

 

więźba + dachówka + podbitka + osadzenie rynien + osadzenie okien

Zatem jak karpiówka i jeszcze w dodatku wole oko i jeszcze w dodatku podbitka to cena bardzo dobra.

 

Na forum spotykam się raczej z niższymi cenami i tak się zastanawiam czy ja daję sie naciągać czy ludzie są tak naiwni 8)

Teraz w wielkopolsce średnia cena za m2 dachu z więźbą (bez podbitki) to ok. 70 zł. Do tego podbitka 40-50 zł za m2. No a karpiówka to inna bajka, nie dość że łaty trzeba gęściej dać, to jeszcze z dachówką więcej zabawy. A wolego oka to już prawie żadna ekipa ponoć nie chce robić. Więc w kontekście tego Twoja cena wydaje się być atrakcyjna (byle dobrze zrobili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyję a co, jakaś potrzeba ?

nie (narazie 8) ) ale coś długo milczałeś ;)

cos robiłeś na budowie w ostatnim czasie ?

ruszyłem z instalacjami, kanaliza rozprowadzona, w tym tygodniu ruszam z wodą i c.o. i "namierzam" elektrykę, w tzw. międzyczasie przygotowuję na papierze konstrukcję rekuperatora i solarów :lol:

 

Gwoli ścisłości nie połowa ciepła tylko sporo mniej, ciepło idzie ku górze :wink:

Ale misiak why nie dzwoniłeś, taka wtopencja :o

nie dzwoniłem bo padła mi komórka i poszły sie jeb...... wszystkie telefony które miałem zapisane - dostała zwis podczas (długiej )rozmowy i już sie nie podniosła :)

ale gównie też dlatego że miałem wszystko zrobione podłogówkę (tą właściwą )na styropianie też w grudniu przyjechała ekipa od posadzek i wyszło podczas robienia góry że albo stopień mi zrobią do łazienki albo wywalamy podłogówkę albo podnoszą wszystko i będę kombinował sobie z schodami

więc postanowiłem ze niech nie robią łazienki coś wymyśle i tak też zrobili

dla mnie komfort chodzenia wygodnie po schodach był priorytetowy byłem skłonny wywalić ta podłogówkę żeby schody grały

trza sobie było elektryczną położyć w łazience, akurat te kilka cm byś zyskał a w razie potrzeby nastawiasz i cieplutko.

 

jeszcze mi się o tych schodach przypomniało. Wiesz jak się niweluje różnice w poziomach ? Dajesz każdą stopnicę (czy jak jej tam) o określoną wysokość wyższą/niższą, spokojnie można niezauważalnie zgubić kilka centymetrów na tych 16-18 schodach.

teraz juz wiem ;)

niestety szybkie budowanie i brak dobrych, tanich ekip ma dużą wadę

szybie podejmowanie decyzji nie zawszę słusznych - człowiek zostaje przyparty do muru majster sie pyta co robimy a ty masz w ciągu paru minut podjąć kluczową decyzję :(

tak ale jak doliczysz jeszcze wykończenie takiego stopnia (plytka, deska itp)

to zrobią sie juz kolosy !

Misiak, co to za ekpia, zresztą to za dużo do pisania. Wiesz ile spędził u mnie kierownik budowy przy omawianiu wysokości posadzki ? 2h nam zajęło omówienie tak, żeby wszystko grało w całym domu. Takich rzeczy nie da się w 5 minut omówić ...

No ale dosyć dołowania, dobrze, że idziesz do przodu :)

 

(...) ja dzisiaj latałem z "wasserwagą", taką 20 metrową :lol: i różnica max chudziaka na dole i stropu u góry to ok 2-2,5 cm. Ale dzisiaj wszystko poznaczone, żeby instalacje co do cm się zgadzały 8)

myślę że po moim poście i dyskusji nie jeden latał i sprawdzał 8)

oby każdy sobie sprawdził ... ja miałem to w planach od 2 tygodni niestety pracy zawodowej tyle, że na budowanie nie mam czasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za namiary na balustradziarzy.

 

Co do gubienia różnic w poziomie schody/posadzka, to u mnie podobny problem (pierwszy stopień od dołu za wysoki o ok. 3 cm). Wydaje się że jeśli np. na 6 stopniach się to zgubi skuwając beton, to naprawdę nie będzie to widoczne - tym bardziej że najwięcej skuwa się najniższy stopień, następny np. o 0,5 cm mniej, itd.

Najniższe (najbardziej skuwane) są zawsze poniżej poziomu wzroku (no chyba że podczas powrotu z dobrej imprezy przy kominku :lol: ale wtedy tym bardziej różnice są niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jeszcze nie zainstalowałem, ale u znajomych i owszem, właśnie kończymy ... no co przecież nie będę eksperymentował na sobie 8)

 

To co było dobrego - to było o Żubrze (taka ładna swojska nazwa nota bene ;) ) ale serio - rzeczywiście montujesz ten reku Nikol? Robisz to sam, czy firma/fachowiec? Czy robiłeś projekt wentylacji? Myślałem też o Bartoszu, macie jakieś opinie?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody - (ktoś pytał) skorzystałam z polecenia Igi i zawarłam umowę z Panem Piątkowskim polecanym na białej liście wlkp - 17 schodów + podest - na stopnie dąb 4 cm, podstopnica z forniru dębowego; cena 6 000 całość; po mojej stronie dokupienie oleju i barwnika, bo kolor musi być taki jak na deskach na parterze; uważam, że oferta cenowo przyzwoita.

Oczywiście mam schody betonowe i będę je obkładać drewnem. Balustrada będzie z innego materiału, więc nie wchodzi w cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody - (ktoś pytał) skorzystałam z polecenia Igi i zawarłam umowę z Panem Piątkowskim polecanym na białej liście wlkp - 17 schodów + podest - na stopnie dąb 4 cm, podstopnica z forniru dębowego; cena 6 000 całość; po mojej stronie dokupienie oleju i barwnika, bo kolor musi być taki jak na deskach na parterze; uważam, że oferta cenowo przyzwoita.

Oczywiście mam schody betonowe i będę je obkładać drewnem. Balustrada będzie z innego materiału, więc nie wchodzi w cenę.

 

A chętnie skorzystałbym z namiarów. Przeglądałem białą listę pod tym kątem i jakoś nie trafiłem (może była zbyt późna godzina i nie widziałem :oops: ). Dąb i 6000 - cena wydaje się niewiarygodnie okazyjna, wręcz aż podejrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję dobrego i niedrogiego :lol: fachowca od wylewania posadzek.

Słyszałam coś o talerzowych, a ja chcę (jak wszyscy:lol: )żeby były równe.

Czy ktoś coś o takich słyszał?

Nie wiem,czy juz był ten temat tutaj poruszany - ale nie udało mi się przebrnąć przez te wszystkie strony :oops: a czas nagli :o

Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

ps.mamy stan surowy otwarty.Póki co,mogę polecić b.dobrych i niedrogich murarzy - solidna ekipa: ojciec + 3 synów i 1 pomocnik.Teraz robią nam tynki ręczne cementowo-wapienne=12/m.Narazie na temat tynków nie mogę się wypowiedziec,bo nie skonczyli,ale robota idzie im,ze aż furczy :p

atrakcyjni cenowo,konkretni,niepijący-przynajmniej na budowie i terminowi.

czyli,jakby małe zjawisko w budowniczym świecie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jeszcze nie zainstalowałem, ale u znajomych i owszem, właśnie kończymy ... no co przecież nie będę eksperymentował na sobie 8)

 

To co było dobrego - to było o Żubrze (taka ładna swojska nazwa nota bene ;) ) ale serio - rzeczywiście montujesz ten reku Nikol? Robisz to sam, czy firma/fachowiec? Czy robiłeś projekt wentylacji? Myślałem też o Bartoszu, macie jakieś opinie?

Pozdr.

Nic nie pisałem o Nikol :roll:

Robię sam, u znajomego wg projektu firmy zewnętrznej, u siebie wg własnego łącznie z centralą. Opinie o reku masz w wymianie doświadczeń, nie ma sensu dublowania wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODDAM ZIEMIĘ

 

30 kubików ziemi klasy III/IV z mojej działki rolnej, przyda się do zrobienia ogródka.

 

Ziemia ta jest to humus który muszę zgarnąć spod mojego domu a nie będzie mi potrzebny, sprzęt i transport trzeba załatwić samemu.

 

Dojazd utwardzony, wieś Jagodno 2 km nad Kostrzynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję dobrego i niedrogiego :lol: fachowca od wylewania posadzek.

Słyszałam coś o talerzowych, a ja chcę (jak wszyscy:lol: )żeby były równe.

U mnie zacierali ręcznie (nie maszyną). Wyglądają na równe (zobaczymy co powie kafelkarz). 662 032 303. Jakby coś to można na nie rzucić okiem osobiście w Poznaniu na Smochowicach.

 

Sam za to poszukuję dekarza (opierzenia i położenie papy na deskowaniu) - jakby ktoś miał nie za drogiego...

Kafelkarz też by się przydał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję dobrego i niedrogiego :lol: fachowca od wylewania posadzek.

Słyszałam coś o talerzowych, a ja chcę (jak wszyscy:lol: )żeby były równe.

U mnie zacierali ręcznie (nie maszyną). Wyglądają na równe (zobaczymy co powie kafelkarz). 662 032 303. Jakby coś to można na nie rzucić okiem osobiście w Poznaniu na Smochowicach.

 

Sam za to poszukuję dekarza (opierzenia i położenie papy na deskowaniu) - jakby ktoś miał nie za drogiego...

Kafelkarz też by się przydał :)

 

dzięki za namiary na posadzki.

My jestesmy z dekarza zadowoleni -jak wrócę do domu to prześlę Ci namiary.Tylko,że tutaj cena zależy od wielkości dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Was pytanie. W przyszłym tygodniu mam mieć wylewane podłogi betonowe. W tym tygodniu prace kończy instalator wod-kan + CO. Czy mieliście u siebie próbę szczelności tych instalacji??

I pytanie z zupełnie innej dziedziny. Czy ktoś może polecić dobrą i tanią ekipę do wykonania podbitki??

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...