Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie schodów. Najlepiej nie robić ich wylewanych.

 

- oszczędzamy kilka tysięcy, bo te wylewane i tak większość obkłada drewnem

- nie ma błędów w wysokościach posadzek.

 

 

Mój stolarz przyjechał mierzyć schody dopiero po posadzkach. Robił mi całe schody. Bukowe, klejonka, koszt 7 tyś złotych.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kol. Marzinem, bowiem pod uwagę wziął jedynie aspekt finansowy. Osobiście nie mam błędów w wylewaniu posadzek :) a schody wykonałam betonowe, bowiem są one najstabilniejsze i tłumią krok.

Wiem co mówię, bowiem w rodzinnym domu miałam drewnianą konstrukcję - makabra - po 15 latach do remontu. W kolejnym domu na Podolanach mieliśmy betonowe, które obłożyłam płytkami (polecam osobom, które lubią takie wykończenie wnętrza, bo dobrze się je czyści) i nie było słychać tak makabrycznie, że ktoś wchodzi czy zbiega (np. dziecko :) ) Nie zgadzam się, że trzeba obkładać je drewnem. Teraz chwilowo na Woli, gdzie mieszkam mam schody drewniane na metalowej konstrukcji - straszne - kurz spada między schodami na parter.... Do tego niestety konstrukcje zawsze pracują, co się czuje....

W moim wymarzonym "własnoręcznie wykonanym" domu schody mam wylane, a drewnem obkładam, ponieważ na parterze mam dąb bielony i nijak teraz płytka nie pasuje. Do tego nie ma ażurku......... który, nie przeczę - pięknie wygląda, ale jak ktoś już takie ma, to może opowiadać jak paprochy lecą w dół między szczebelkami...

Kolejny punkt dla wylewanych schodów - można pod nimi zrobić schowek czy spiżarnię - taką jak u mnie albo u Misiaka. :)

 

ZAWSZE JEST COś ZA COś :o

 

I JESZCZE JEDNO: Nie trzeba obkładać dębiną. W buku byłyby z 1000 zł tańsze, więc wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuje piecyka "KOZY", ktorym chce podgrzac troche moje mury. Jezeli ktos ma cos takiego na zbyciu chetnie kupie, ewentualnie prosze o info gdzie i w jakiej cenie moge kupic takie cudo.

 

Witolo

 

kozy widziałem w m1 w realu

z wkładem z cegieł szamotowych ok 200 zł

w lidlu tez mieli w promocji za 140 zl bez szamotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kol. Marzinem, bowiem pod uwagę wziął jedynie aspekt finansowy. Osobiście nie mam błędów w wylewaniu posadzek :) a schody wykonałam betonowe, bowiem są one najstabilniejsze i tłumią krok.

Wiem co mówię, bowiem w rodzinnym domu miałam drewnianą konstrukcję - makabra - po 15 latach do remontu. W kolejnym domu na Podolanach mieliśmy betonowe, które obłożyłam płytkami (polecam osobom, które lubią takie wykończenie wnętrza, bo dobrze się je czyści) i nie było słychać tak makabrycznie, że ktoś wchodzi czy zbiega (np. dziecko :) ) Nie zgadzam się, że trzeba obkładać je drewnem. Teraz chwilowo na Woli, gdzie mieszkam mam schody drewniane na metalowej konstrukcji - straszne - kurz spada między schodami na parter.... Do tego niestety konstrukcje zawsze pracują, co się czuje....

W moim wymarzonym "własnoręcznie wykonanym" domu schody mam wylane, a drewnem obkładam, ponieważ na parterze mam dąb bielony i nijak teraz płytka nie pasuje. Do tego nie ma ażurku......... który, nie przeczę - pięknie wygląda, ale jak ktoś już takie ma, to może opowiadać jak paprochy lecą w dół między szczebelkami...

Kolejny punkt dla wylewanych schodów - można pod nimi zrobić schowek czy spiżarnię - taką jak u mnie albo u Misiaka. :)

co do halasu to sie zgodze jak komus przeszkadza to nic si enie poradzi na to ale co do azuru to przeciez mozna schody drewniane tez zabudowac i nie beda azurowe i mozna schowek sobie pod nimi wykonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuje piecyka "KOZY", ktorym chce podgrzac troche moje mury. Jezeli ktos ma cos takiego na zbyciu chetnie kupie, ewentualnie prosze o info gdzie i w jakiej cenie moge kupic takie cudo.

 

Witolo

 

kozy widziałem w m1 w realu

z wkładem z cegieł szamotowych ok 200 zł

w lidlu tez mieli w promocji za 140 zl bez szamotek

 

dzieki

 

Witolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie na temat ale...

Szukam szamba, 10 m3 w rozsądnej cenie do zamontowania w okolicach Poznania.

a to rozsądna cena to ile ?

 

MAKSYMALNIE 4000 ZŁ. REALNIE?

za samo szambo tak, z montażem nie wiem, ja zapłaciłem coś koło 5k z montażem, czujnikiem, złączką do ogrodzenia itp.

 

sporo zależy od rodzaju szamba i terenu na którym budujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to rozważanie podobne o dyskusji "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą" :)

 

Takie i takie mają plusy i minusy :)

 

Odnośnie tłumienia to masz rację, ale....

 

Schodów nie mam ażurowych, jest pod nimi schowek. Są tak grubaśne, że nie czyję jakiegoś dyskomfortu z powodu podwyższonego hałasu. Rodzice mają betonowe obkładane drewnem. Ja osobiście nie widzę różnicy.

 

No Marta, to które święta ważniejsze ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie na temat ale...

Szukam szamba, 10 m3 w rozsądnej cenie do zamontowania w okolicach Poznania.

a to rozsądna cena to ile ?

 

MAKSYMALNIE 4000 ZŁ. REALNIE?

 

Za 4000 ze wszystkim to chyba nie da rady. Najtaniej chyba wychodzi betonowe z kręgów, ale jak doliczysz transport, kopanie, dźwig, posadowienie itd. to i tak chyba się nie zmieścisz w 4k. Cena betonowych też się mocno różni w zalezności od rodzaju betonu (np. czy "zwykły" czy hydrotechniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie szambo to poszukać na stronach producentów zbiornik walcowy kupić łopatę i jechać, z bratem tak oczyszczalnie zrobiliśmy za 4000 więc szambo realnie taniej wyjdzie bo nie trzeba rozprowadzeń. Myślę że realnie za 3000 można.

 

 

 

Ale mam inne pytanie, znów u was bo jesteście zaawansowani :D

 

Kupiłem garaż (blaszak) ale nie ma podłogi, co poukładaliście jako podłogę?

Myślę o wykładzinie PCV, blasze ryflowanej, wylewce betonowej, kostce brukowej nawet. Garaż jest przewidziany na 3 lata potem raczej do rozbiórki ale nie koniecznie, może zostanie dłużej. Chcę mieć odcięcie od gleby i w miarę czysto w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marta, to które święta ważniejsze ? :wink:

 

No włąśnie :) i to pytanie od wieków zadają sobie teolodzy - Narodzenie Chrystusa czy jego Zmartwychwastanie - czyli ponowne narodzenie :)

 

A prywatnie lubię klimat "Gwiazdki" - wyciszenie wewnętrzne, pieczenie pierniczków, śpiewanie kolęd, ale Wielkanoc kiedy trawa taka zielonkawa i bazie kwitną i przystojny Zając przychodzi :) też miła :)

 

Przyjaciele mają schody drewniane ażurowe "skręcające"

w półkolu - piękne aż dech w piersi zapiera i z zazdrości skręcic może też :), ale jak moje dzieciaki tak by kilkanaście razy w te i "we wte" przeleciały się po nich (dzieci mają to do siebie, że przemieszczają się szybciej i głośniej) to niestety - u mnie by się nie uchowały, chyba żeby szybciej szlag mnie trafił z nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prośba do tych, którzy przerabiali ten temat już w tym roku ablo są poumawiani na I połowe tego roku.

 

Jakie mieliscie ceny na:

 

- tynki gipsowe (robocizna + materiał)

- elewacja (ocieplenie + tynk) (robocizna)

- ocieplenie poddasza (ułozenie wełny)

- płyty K-G ze stelażem , zaszpachlowane łączenia (robocizna)

- gipsowanie (robocizna)

- malowanie (robocizna)

 

Jeżeli macie jakieś przyzwoite ekipy do polecnia - będę wdzięczny za namiary. buduje się w SKórzewie.

 

Pozdro,

DOmelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

powiedzcie gdzie zamawialiście bramy garażowe , dostałam wycenę z Bramgaru w Stęszewie brama 4,40x2,50 w okleinie złoty dąb otwierana ręcznie 6,200tys z napęden elekt. 8,000tys ceny z montażem , macie może porównanie czy to dużo czy ok.

 

Foczki ja brałam z tartaku w Nekli łaty i kontrłaty ceny niższe niż w Poznaniu ,towar ok.

 

Ja zamawiałem bramę Hormann 4,50 na 2,30 wycena 6800, brąz z fakturą drewnopochodną. Montaż i sprzedaż Ertom na Strzeszyńskiej. Jeszcze nie mam zainstalowanej także trudno mi się wypowiedzieć co do jakości, ale Hormann ma swoją renomę:)

 

Ja także kupowałem Hormanna w Etromie. Montaż bez zarzutu, terminowo. Brama sprawdzona z napędem, potem napęd wymontowany i do schowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szamba w rozsadnych cenach polecam betoniarnia Gryczka, maja fajne zbiorniki Betoniarnia Gryczka Witold

63-800 Gostyń, ul. Wrocławska 178 a - woj. wielkopolskie

tel. 065 572 70 80, fax 065 572 70 80

Ten facet normalnie powinien mi ,,%" płacić za klijentów :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...