Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

Zdaje się, że jakieś 3 miesiące temu na forum ktoś polecał sklep (internetowy?) handlujący płytkami na osiedlu Tysiąclecia, że obsługa super i ceny rewelacyjne; nie mogę tego znaleźć - może ktoś przypomni?

Ceny w Cermagu są kosmiczne w porównaniu do sklepów internetowych, a mam jakiś opór przed kupowaniem w necie płytek. Najidealniejszy zatem byłby e-sklep z Poznania ;)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zdaje się, że jakieś 3 miesiące temu na forum ktoś polecał sklep (internetowy?) handlujący płytkami na osiedlu Tysiąclecia, że obsługa super i ceny rewelacyjne; nie mogę tego znaleźć - może ktoś przypomni?

Ceny w Cermagu są kosmiczne w porównaniu do sklepów internetowych, a mam jakiś opór przed kupowaniem w necie płytek. Najidealniejszy zatem byłby e-sklep z Poznania ;)

pozdrawiam,

 

Z tego co pamietam to były e-płytki ale hmm jakość dostaw u rózna, i był jeszcze plusk - tutaj zdecydowanie lepiej.

Osobiście polecam nie internetowy ale mozna dobrze uhandlować szczególnie płytki polskich producentów - Matador na Obornickiej - wystawa kiepska ale obsługa i ceny ok. Co do armatury, wanien etc. polecam sklep Metalic na Palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zdaje się, że jakieś 3 miesiące temu na forum ktoś polecał sklep (internetowy?) handlujący płytkami na osiedlu Tysiąclecia, że obsługa super i ceny rewelacyjne; nie mogę tego znaleźć - może ktoś przypomni?

Ceny w Cermagu są kosmiczne w porównaniu do sklepów internetowych, a mam jakiś opór przed kupowaniem w necie płytek. Najidealniejszy zatem byłby e-sklep z Poznania ;)

pozdrawiam,

 

Z tego co pamietam to były e-płytki ale hmm jakość dostaw u rózna, i był jeszcze plusk - tutaj zdecydowanie lepiej.

Osobiście polecam nie internetowy ale mozna dobrze uhandlować szczególnie płytki polskich producentów - Matador na Obornickiej - wystawa kiepska ale obsługa i ceny ok. Co do armatury, wanien etc. polecam sklep Metalic na Palacza.

 

A ja polecam sklep internetowy http://www.lazienkiplus.pl my kupilismy tam prawie cala armature do lazienki po bardzo dobrych cenach ( np tansze o 20 procent od konkurencji ceny na baterie deante). Sklep jest z Jarocina, ale odebrac mozna osobiscie w magazynie w Swarzedzu, obejrzec na miejscu towar itp.Bardzo szybki termin realizacji.

 

Jezeli chodzi o plytki to najlepiej przejechac sie obornicka. jest tam wiele fajnych sklepow, mozna znalezc cos fajnego i w dobrych cenach. My kupilismy bardzo ladne hiszpanskie plytki do holu w naprawde przywoitej cenie. Podobal mi sie tez sklep Avorio ( taki blaszak po prawej stronie jak sie jedzie od strony ronda http://www.avorio.pl) Bardzo kompetentna obsluga, mily wlasciciel udzielajacy rabatow oraz duza wystawka polskich plytek w przystepnych cenach.

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze przyszli! Założyli folie na poddaszu, po czym .... otynkowali sufit na parterze!!!!!!!!!!! :evil: Zagadka: "złośliwi czy debile?" .

Nie przebierałam w słowach. Przyjechał kierownik i kazał czyścic posadzkę, po czym rano całość zabezpieczyć. Jeden "Pan" demonstrował nam skoki z rusztowania, które w przypadku położenia folii mogą spowodowac złamanie nogi :o Skwitowaliśmy z kierownikiem, że radzimy mu schodzic a nie zeskakiwać :o

Za chwilę pojawił się na ogródku, gdzie przeniosłam się z kierbudem na czas ich porządków - przyszedł zapalić papierosa i zapytać .... czy dam mu z 1000 zł, bo on juz dziś się napracował trochę :o HEHE JA CHYBA MUSZĘ SPOJRZEĆ W LUSTRO....

Uprzedziłam, że petów nie rzucamy na podłogę i do ogródka i że z jego kolegą zostało uzgodnione, że będą pety wrzucać sobie do słoika a słoik do kosza. No... uwaga cyt. "mam tak k... cięzką robotę, że nie będę k... trafiał do słoiczka". Rzucił ćmika na ziemię. KAZAŁAM MU PODNIEŚC. powiedział, że jest tynkarzem, a nie śmieciem :o Reszty Wam oszczędzę.

Nie palę papierosów, więc nie mam zamiaru analizować w co będzie trafiał. Już postanowiłam - jeżeli jutro przyjdzie i będzie miał tę sama pozę, to go wyproszę. Już dziś zapowiedziałam, że nie finansuję cudzych fanaberii.

No a na sam koniec powiedział, że jak chcę tynk mieć "na lustro" to to jest inna cena :o Na szczęscie nie znim się umawiałam.

 

Pytanie: czy warto robić na lustro czy nie?

1. Kierbud mówi, że "na lustro" t jest niezgodnie ze sztuką budowlaną; ponadto pogarsza się przyczepnośc farby;

2. wykonawca "wykończeniówki" uważa, że "lustro" pozwala zupełnie rezygnowac z gładzi a p[rzyczepnośc poprawia podkład pod farbę;

 

Czy tynk gipspwy mechaniczny trzeba gładzic gładzią pbligatoryjnie czy lepiej robic "na lustro"?

PODOBNO TEZ NA "LUSTRZE" widac błędy tynkarzy....

 

Proszę o wymianę doświadczeń, bo czuję się jak zielona trawa na wiosnę, a co muszę jutro powiedzieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

NIe wiem jak to się stało, ale chyba mój wykonawca skopał coś przy schodach. Okazało się, że posadzka, żeby pasowała do schodów musi być podniesiona o 6 cm w stosunku do wymiaru projektowego, do którego zamówiłem już okna. Powoduje to, że blat w kuchni wychodzi mi niżej niż planowałem, no i wysokość pomieszczeń również spada.Okna podwyższyć nie mogę, bo jest już na maksymalnej wysokości, schodów nie chciałbym burzyć. Macie może jakiś pomysł, jak zgubić te 6 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ekipa od przylaczenia kanalizy / wody zazyczyla sobie:

 

przylaczenie wody - 3.150zl

kanalizacja - 4.500zl

deszczowka - 5.500zl

koszt otwarcia chodnika i ulicy - 2.400zl

koszty administracyjne - 1.500 zl

suma - 17.500 + 22%Vatt = 21.300

 

dodam ze budynek znajduje sie 5m od chodnika i 7m od ulicy gdzie znajduje sie glowna magistrala i studzienka.

czy te ceny sa normalne ?? Bardzo prosze o namiary ludzi ktorzy wykonywali u was. Moze uda mi sie znalesc kogos tanszego

 

pozdrawiam

 

wydaje sie sporo

ja budowałem odcinek sieci wodno kanalizacyjnej ok 100 m+ przyłącza do dwóch domów ok 8 m + studnie zaworową + zawór (kosztuje 5 tys netto)

zapłaciłem 35 tys. netto !

 

witam

Nasze przyłącza kosztowały 9tyś (woda, kanaliza, gaz) wszystko było w drodze "klepiskowej" przed naszą posesją. Myślę, że to nienajgorsza cena. Obsługa super wraz o załatwianiem odbiorów.

P. Artur Zwierz 509 735 330

Może znajdzie jakieś moce przerobowe :wink:

 

A z ostatniej chwili: jutro montują nam GAZOMIERZ Nareszcie po prawie roku biurokracji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaloska myślałam, że ja mam problem, ale jak poczytałam o Twoim, to czuję, że mój zmalał... nieco... Wykonawca wykonał pierwszy stopień za wysoki? Pamiętraj, że na schody przychodzi okładzina, a poniżej parkiet, lub płytka - liczyliście to dobrze? To jest 6 cm trzeba dodac "na gotowo" czy samej posadzki? Pytanie 2: jaką wysokość masz w środku?

Osobiście, gdyby nie przyszło mi do głowy nic innego, a faktycznie byłoby "po ptakach" i schodek źle wykonany chyba dałabym przed schodami taki dekoracyjny podeścik. Trudno - chyba lepsze to niż podnoszenie posadzki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dobrej ekipy od wykończeń na zewnątrz to polecam (robili u mnie podjazd,chodnik i opaske wokół domu z kostki granitowej, ogrodzenie (podmurówka z kostki granitowej a góra drewniana, schody do domu z kostki granitowej, odwodnienie ogrodu i w końcu przygotowanie ogrodu pod zasianie trawy)

U mnie kończą w tym tygodniu to moge ich odstąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dobrej ekipy od wykończeń na zewnątrz to polecam (robili u mnie podjazd,chodnik i opaske wokół domu z kostki granitowej, ogrodzenie (podmurówka z kostki granitowej a góra drewniana, schody do domu z kostki granitowej, odwodnienie ogrodu i w końcu przygotowanie ogrodu pod zasianie trawy)

U mnie kończą w tym tygodniu to moge ich odstąpić

 

O ja poproszę bardzo, podjazdy itd. to temat bardzo na czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dobrej ekipy od wykończeń na zewnątrz to polecam (robili u mnie podjazd,chodnik i opaske wokół domu z kostki granitowej, ogrodzenie (podmurówka z kostki granitowej a góra drewniana, schody do domu z kostki granitowej, odwodnienie ogrodu i w końcu przygotowanie ogrodu pod zasianie trawy)

U mnie kończą w tym tygodniu to moge ich odstąpić

 

Poproszę bardzo o namiary na tę ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

NIe wiem jak to się stało, ale chyba mój wykonawca skopał coś przy schodach. Okazało się, że posadzka, żeby pasowała do schodów musi być podniesiona o 6 cm w stosunku do wymiaru projektowego, do którego zamówiłem już okna. Powoduje to, że blat w kuchni wychodzi mi niżej niż planowałem, no i wysokość pomieszczeń również spada.Okna podwyższyć nie mogę, bo jest już na maksymalnej wysokości, schodów nie chciałbym burzyć. Macie może jakiś pomysł, jak zgubić te 6 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zdaje się, że jakieś 3 miesiące temu na forum ktoś polecał sklep (internetowy?) handlujący płytkami na osiedlu Tysiąclecia, że obsługa super i ceny rewelacyjne; nie mogę tego znaleźć - może ktoś przypomni?

Ceny w Cermagu są kosmiczne w porównaniu do sklepów internetowych, a mam jakiś opór przed kupowaniem w necie płytek. Najidealniejszy zatem byłby e-sklep z Poznania ;)

pozdrawiam,

 

Hmm, piszę drugi raz bo mi post zniknął :evil:

Podawałam kiedyś dwa namiary:

- Firma Felix, os. Tysiąclecia (bodajże 30, w pawilnie osiedlowym) - zamawiałam płytki Tubądzin, Paradyż, Imola - pan zamawia w Cermagu ale daje dużo niższe ceny, odbiera się samemu w Cermagu. Prowadzi też różne artykuły instalacyjne - trochę towaru ma w tym osiedlowym sklepie. Wystawia na allegro bdajże pod nickiem felix.

- Firma Plewa, ul. Wawrzyniaka, http://www.lazienka-netto.pl . Zamawiałam tam kibelki Koło i Duravit, wannę Koło, syfony, klik-klaki, przyciski do geberitów. Dobre ceny (np. za kibelek z klapą i wannę koło ego zapłaciłam 850 zł mniej niż w Gen-budzie). Wystawiają też na allegro chyba pod nickiem Łazienka-Netto (może być inna kombinacja małych i dużych liter).

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze przyszli! Założyli folie na poddaszu, po czym .... otynkowali sufit na parterze!!!!!!!!!!! :evil: Zagadka: "złośliwi czy debile?" .

Nie przebierałam w słowach. Przyjechał kierownik i kazał czyścic posadzkę, po czym rano całość zabezpieczyć. Jeden "Pan" demonstrował nam skoki z rusztowania, które w przypadku położenia folii mogą spowodowac złamanie nogi :o Skwitowaliśmy z kierownikiem, że radzimy mu schodzic a nie zeskakiwać :o

Za chwilę pojawił się na ogródku, gdzie przeniosłam się z kierbudem na czas ich porządków - przyszedł zapalić papierosa i zapytać .... czy dam mu z 1000 zł, bo on juz dziś się napracował trochę :o HEHE JA CHYBA MUSZĘ SPOJRZEĆ W LUSTRO....

Uprzedziłam, że petów nie rzucamy na podłogę i do ogródka i że z jego kolegą zostało uzgodnione, że będą pety wrzucać sobie do słoika a słoik do kosza. No... uwaga cyt. "mam tak k... cięzką robotę, że nie będę k... trafiał do słoiczka". Rzucił ćmika na ziemię. KAZAŁAM MU PODNIEŚC. powiedział, że jest tynkarzem, a nie śmieciem :o Reszty Wam oszczędzę.

Nie palę papierosów, więc nie mam zamiaru analizować w co będzie trafiał. Już postanowiłam - jeżeli jutro przyjdzie i będzie miał tę sama pozę, to go wyproszę. Już dziś zapowiedziałam, że nie finansuję cudzych fanaberii.

No a na sam koniec powiedział, że jak chcę tynk mieć "na lustro" to to jest inna cena :o Na szczęscie nie znim się umawiałam.

 

Pytanie: czy warto robić na lustro czy nie?

1. Kierbud mówi, że "na lustro" t jest niezgodnie ze sztuką budowlaną; ponadto pogarsza się przyczepnośc farby;

2. wykonawca "wykończeniówki" uważa, że "lustro" pozwala zupełnie rezygnowac z gładzi a p[rzyczepnośc poprawia podkład pod farbę;

 

Czy tynk gipspwy mechaniczny trzeba gładzic gładzią pbligatoryjnie czy lepiej robic "na lustro"?

PODOBNO TEZ NA "LUSTRZE" widac błędy tynkarzy....

 

Proszę o wymianę doświadczeń, bo czuję się jak zielona trawa na wiosnę, a co muszę jutro powiedzieć!

 

mam podobne, nieprzyjemne doświadczenia z tynkarzami :( bezczelne i chamskie typy, u mnie robiły w sumie cztery (!) ekipy, może jestem czepialski, nie wiem, ale z żadnym innym wykonawcą nie było takich kłopotów jak z tynkarzami. Za nic sobie mieli nasze uwagi i prośby, okna niezabezpieczone pomimo wcześniejszego uzgodnienia, że będą dokładnie zabezpieczać (panie, pan se szmatką przejedzie i zmyje), syf na budowie totalny :(

 

Opowieści o idealnym tynku gipsowym pod malowanie można sobie między bajki włożyć, babole wyjdą po wyschnięciu, trzeba będzie lekko szpachlować a mniej reprezentacyjne miejsca solidnie gruntować i robić wyprawki.

 

Najważniejsze jest, żeby nie oszczędzali na materiale (jeśli robią z własnego - widziałem u sąsiadów tynk gipsowy kładziony na 7mm :/) i żeby robili równo maks 2-3mm odstępstwa na 2m łacie (sprawdzane w pionie, poziomie i po skosach), wtedy bedzie git.

 

Z innej beczki, czy ktoś może polecić ekipę od wykończenia wewnętrznego? Jeśli to możliwe to chętnie podjechałbym i obejrzał efekty pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, piszę drugi raz bo mi post zniknął :evil:

Podawałam kiedyś dwa namiary:

- Firma Felix, os. Tysiąclecia (bodajże 30, w pawilnie osiedlowym) - zamawiałam płytki Tubądzin, Paradyż, Imola - pan zamawia w Cermagu ale daje dużo niższe ceny, odbiera się samemu w Cermagu. Prowadzi też różne artykuły instalacyjne - trochę towaru ma w tym osiedlowym sklepie. Wystawia na allegro bdajże pod nickiem felix.

- Firma Plewa, ul. Wawrzyniaka, http://www.lazienka-netto.pl . Zamawiałam tam kibelki Koło i Duravit, wannę Koło, syfony, klik-klaki, przyciski do geberitów. Dobre ceny (np. za kibelek z klapą i wannę koło ego zapłaciłam 850 zł mniej niż w Gen-budzie). Wystawiają też na allegro chyba pod nickiem Łazienka-Netto (może być inna kombinacja małych i dużych liter).

Sylwia

I jeszcze link do aukcji na allegro, tam są dane sprzedawcy Łazienka-Netto (Felixa nie mogę znaleźć):

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4961480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...