Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli ktoś szuka dobrej ekipy od wykończeń na zewnątrz to polecam (robili u mnie podjazd,chodnik i opaske wokół domu z kostki granitowej, ogrodzenie (podmurówka z kostki granitowej a góra drewniana, schody do domu z kostki granitowej, odwodnienie ogrodu i w końcu przygotowanie ogrodu pod zasianie trawy)

U mnie kończą w tym tygodniu to moge ich odstąpić

witam podjazd z kostki granitowej jak wyszedł cenowo za 1m/2.zresztą jak możesz to podaj wszystkie ceny z towarem.pozdrawiam.ja mogę z czystym sumieniem polecić płytkarza-profesjonalista w tym co robi.mogę przesłac zdjęcia na @. :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaloska myślałam, że ja mam problem, ale jak poczytałam o Twoim, to czuję, że mój zmalał... nieco... Wykonawca wykonał pierwszy stopień za wysoki? Pamiętraj, że na schody przychodzi okładzina, a poniżej parkiet, lub płytka - liczyliście to dobrze? To jest 6 cm trzeba dodac "na gotowo" czy samej posadzki? Pytanie 2: jaką wysokość masz w środku?

Osobiście, gdyby nie przyszło mi do głowy nic innego, a faktycznie byłoby "po ptakach" i schodek źle wykonany chyba dałabym przed schodami taki dekoracyjny podeścik. Trudno - chyba lepsze to niż podnoszenie posadzki....

mi wychodzi, że te 6 cm to jest różnica na gotowo - z wykończeniem podłogi i schoda. Zakładam, że decha na schodach ma 3 cm grubości. Dodatkowe pytanie, czy ta grubość na dechę nie jest za duża? (kierownik powiedział, że taka grubość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wychodzi, że te 6 cm to jest różnica na gotowo - z wykończeniem podłogi i schoda. Zakładam, że decha na schodach ma 3 cm grubości. Dodatkowe pytanie, czy ta grubość na dechę nie jest za duża? (kierownik powiedział, że taka grubość).

mężu jaloski, kto u Was poziomy sprawdzał :o sprawdźcie dokładnie 3x zanim zaczniecie cokolwiek zmieniać, jakoś te 6cm wydaje się dużo jak na pomyłkę

inna sprawa, że podniesienie posadzki jeśli macie już przygotowane instalacje to pomyłka, przy np. gebericie 2 cm różnicy powoduje problemy z podłączeniem a i użytkowanie o 2 cm niższego kibla jest męczące wbrew pozorom :lol:

okładzina 3cm to ok, mniej bym nie dawał, u mnie ma być ok 4cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson68 - mnie też ceny interesują

Jaloska u mnie drewno na schodach 4 cm, ale możesz jeszcze zmienić na płytki - zyskasz 3 cm..... Pomyśl.

 

Tynkarze Przyjechałam na budowę nabuzowana i z mocnymi postanowieniami, a tu suprise: tynkarze w nowej-lepszej odsłonie! Folia wszędzie rozłożona, a Panowie grzeczniutcy, milutcy, no już na wejściu mnie zapewnili, że będzie BARDZO DOBRZE i że przeprowadzili między sobą rozmowy, a jeden nawet z żoną :)

Co do jakości - jak pisałam - nie znam się, bo to mój pierwszy tynk w życiu :) Przejechałam ręką - są gładkie. Dzwoniłam do Marzina (ten jeden u niego robił), żeby się upewnić czym różni się lustro od "gładkiego". Nadal niestety nie wiem, ale poziom gładkości mi odpowiada. Za 30 min jadę na budowę - przyjechać ma Pan od Wykończeniówki (forumowy Wolfik) - i najlepiej jak on określi, czy tak wystarczy, żeby nie trzeba było gładziami równać.

Podsumowując - chyba czasami trzeba bebechy przetrzepać (cyt. z mojej przyjaciółki i wiernego kibica mojej budowy), żeby efekt był pozytywny. To przykre, ale niestety taka ta branża jest. PRZYZNAM JEDNAK, żE TO PIERWSZA EKIPA Z którą miałam takie "jazdy". Lidka 87 - u Ciebie jak pracowali pod innym majstrem chyba lepiej się zachowywali, bo na pewno przez pomyłkę ich na Białej LIśCIE Byś nie polecała. Cała nadzieja w tym, że robią dobrze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości - jak pisałam - nie znam się, bo to mój pierwszy tynk w życiu :) Przejechałam ręką - są gładkie.

 

jak wyschną wszystko wyjdzie, mokre wyglądają bardzo jednolicie i ładnie, lepiej sprawdzajcie czy są są równe i nie oszczędzają materiału. aha, narożniki i obróbki okien/drzwi też są krytyczne i warto się im dobrze przyjrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i patrzę :o , czy ja dobrze wniskuję że można wygładzić tynki bez użycia gładzi gipsowej ??? i potem od razu malować ??? Mowa o tynkach 1,5 cm ?

 

wszyscy spece i "spece", z którymi miałem przyjemność lub nieprzyjemność rozmawiać twierdzą, że tynk gipsowy na zupełnie inną strukturę niż gładź i nie bradzo się nadaje do szlifowania na gładko, w tym względzie udało im się mnie przekonać. U mnie chyba dojdzie niestety nieprzewidziany wcześniej koszt gładzi na tynki gipsowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i patrzę :o , czy ja dobrze wniskuję że można wygładzić tynki bez użycia gładzi gipsowej ??? i potem od razu malować ??? Mowa o tynkach 1,5 cm ?

 

wszyscy spece i "spece", z którymi miałem przyjemność lub nieprzyjemność rozmawiać twierdzą, że tynk gipsowy na zupełnie inną strukturę niż gładź i nie bradzo się nadaje do szlifowania na gładko, w tym względzie udało im się mnie przekonać. U mnie chyba dojdzie niestety nieprzewidziany wcześniej koszt gładzi na tynki gipsowe.

 

Witam

U nas tynki gipsowe moim zdaniem były brzydkie, ale kierbud chwalił ekipę :o

Suma sumarum w ostatniej chwili zdecydowałam sie na szpachlowanie i bardzo się z tego cieszę :lol: Tam gdzie nie gipsowaliśmy np. kotłownia widać że w żadnym razie nie szło tego tylko pomalować. Koszt robocizny praktycznie całego domu to ok 3 tyś więc chyba nie warto oszczędzać :wink:

Pozdrawiam.

Ps. Od dzisiaj mamy już cieplutkie kaloryfery hura :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich firm mam składać zapytanie o rekuperator i GWC?

Taka zdolna jak Mice nie jestem i sama nie zrobię więc potrzebuję wykonawcy porządnego :D

 

Ja mam umowę z http://www.Rekuperatory.pl i jak na razie współpraca pozytywna. Jak skończą to podsumuję. Zapytać ich o cene warto, bo są doświadczeni w łączeniu GWC z reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i patrzę :o , czy ja dobrze wniskuję że można wygładzić tynki bez użycia gładzi gipsowej ??? i potem od razu malować ??? Mowa o tynkach 1,5 cm ?

 

wszyscy spece i "spece", z którymi miałem przyjemność lub nieprzyjemność rozmawiać twierdzą, że tynk gipsowy na zupełnie inną strukturę niż gładź i nie bradzo się nadaje do szlifowania na gładko, w tym względzie udało im się mnie przekonać. U mnie chyba dojdzie niestety nieprzewidziany wcześniej koszt gładzi na tynki gipsowe.

 

Witam

U nas tynki gipsowe moim zdaniem były brzydkie, ale kierbud chwalił ekipę :o

Suma sumarum w ostatniej chwili zdecydowałam sie na szpachlowanie i bardzo się z tego cieszę :lol: Tam gdzie nie gipsowaliśmy np. kotłownia widać że w żadnym razie nie szło tego tylko pomalować. Koszt robocizny praktycznie całego domu to ok 3 tyś więc chyba nie warto oszczędzać :wink:

Pozdrawiam.

Ps. Od dzisiaj mamy już cieplutkie kaloryfery hura :lol: :lol: :lol:

 

ano własnie, czyli moje przypuszczenia są trafne, u jednego koszt robocizny 3k a u innego 4 :/ do tego trzeba jeszcze doliczyć materiał, którego trochę jednak wyjdzie, słowem, inwestycyjna porażka.

 

słuchaj, ekipa nakładała gładź na tynki dwa razy czy raz i dopiero wtedy szlifowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, jaka jest jakosc betonu od Smirnowa z Grzebieniska? Chcialbym wziasc od nich beton i bloczki fundamentowe. Cena bloczkow to 2,80 PLN. Najtansze do tej pory znalazlem w BuTransie na Malcie po 3,23 PLN przy 2k sztuk. Niby maja jakies atesty, ale nie wiem, jak to w rzeczywistosci bedzie wygladac. Wiecie, jak jest!

 

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, jaka jest jakosc betonu od Smirnowa z Grzebieniska? Chcialbym wziasc od nich beton i bloczki fundamentowe. Cena bloczkow to 2,80 PLN. Najtansze do tej pory znalazlem w BuTransie na Malcie po 3,23 PLN przy 2k sztuk. Niby maja jakies atesty, ale nie wiem, jak to w rzeczywistosci bedzie wygladac. Wiecie, jak jest!

 

Dzieki za info

 

Brałam zasadniczo od Muchy te były najlepsze. Ale potem do obudowy tarasu tańsze od Smirnowa no i te były gorsze - nie trzymały wymiaru i było wiecej odpadu. Ale w sumie i tak nie najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...