Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Coś mi się zadaje, że generalnie na forum muratora robi się mniej gwarnie. Chyba budowlanka zaczyna przysiadać w związku z nadchodzącą zimą, a to oznacza, że koniunktura leggo przygasa, no i może dzięki temu spadną minimalnie ceny..... :roll: Co Wy na to?

 

ile na ta chwile biora kierownicy budowy ??? (moj 1800 zl - jest miejscowy)

 

Ja mam takiego za 600zł....ale tylko na papierze. Wykonawcę będę sprawdzał sam - codziennie! Z roboty mam tylko 8 km 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coś mi się zadaje, że generalnie na forum muratora robi się mniej gwarnie. Chyba budowlanka zaczyna przysiadać w związku z nadchodzącą zimą, a to oznacza, że koniunktura leggo przygasa, no i może dzięki temu spadną minimalnie ceny..... :roll: Co Wy na to?

 

mysle ze ludziska chca na maxa wykorzystac dobra pogode i nie siedza przed kompami

przyjdzie zima - dlugie wieczorki i mysle ze na forum bedzie glosno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wcześniej napisać:

 

Znalazłem bloczki za 2zł/szt. Vatu nie doliczają, cena z transportem na plac budowy i rozładunkiem. Mają też tanio nadproża. Jak ktoś zainteresowany, to namiary na priv (z wiadomych względów). Ja zamawiam w przyszłym tygodniu.

 

p.s. mam nadzieję, że pogoda pozwoli budować przez cały listopad, chociaż wszyscy odradzają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ludziska chca na maxa wykorzystac dobra pogode i nie siedza przed kompami

przyjdzie zima - dlugie wieczorki i mysle ze na forum bedzie glosno ;)

Ja myślałem, że jest odwrotnie. Cisza na forum, znaczy cisza na budowie. Bo i o co pytać, skoro się nic nie dzieje :wink:

 

ja osobiscie planuje zima poszperac /pytac na forum bo teraz za duzo czasu na to nie mam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiec sprawdzilem ta firme i tak

siatka 160x15x15 (50m) w siatki.com.pl cena za metr brutto 3,97 a w liroju 3,52

 

siatka 160x15x30 (25m) w siatki.com.pl cena za metr brutto 3,17 a w liroju 3,40

 

a ale tez dziwne bo dzwoniac na poznanski nr. co innego mowia i w komornikach co innego jeszcze dokladnie spradze!

 

a buduje sie w rokietnicy !

 

Hej ja porównywałam ceny na żywo w komornikiach tego samego dnia , w liroju było drozej srednio 50 gr na metrze.

 

 

wiec tak w castoramie maja najtansza siatke lesna jaka udalo mi sie poszukac 150x13x15 ---- 3,12 brutto za metr (walki 50 m) =156 zl 50m

 

w siatki.com.pl maja za 3,42 ta rozmiarowke !!!! (moze troszke z grubszego drutu ale po co przeplacac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak w castoramie maja najtansza siatke lesna jaka udalo mi sie poszukac 150x13x15 ---- 3,12 brutto za metr (walki 50 m) =156 zl 50m

 

w siatki.com.pl maja za 3,42 ta rozmiarowke !!!! (moze troszke z grubszego drutu ale po co przeplacac )

witam

ja jakies czas temu tez chcialem kupic siatke lesna na ogrodzenie ale w sumie sasiad zrobil w inny sposob a mianowicie miedzy slupkami rozciagnal drut grubosci kolo 1 mm moze 1,5 tak z 5-6 poziomow i potem przeplotl pionowo odcinki druta co powiedzmy 20-30 cm i w ten sposob powstala siatka koszt na ogrodzenie 1200 m2 90 zl + oczywiscie robocina w postaci przeplatania drutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ile placiliscie (lub bedziecie placic ) za wytyczenie domu na dzialce ???

2) ile na ta chwile biora kierownicy budowy ??? (moj 1800 zl - jest miejscowy)

 

aktualne ceny mysle ze sie przydadza nowo budujacym!

 

Cena wytyczenia zalezy od ilości "punktów". Ja zapłaciłam 400 PLN za średnio skomplikowany domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos potrzebuje mapki lub chce wytyczyc dom na dzialce polecam

 

geodeta:602132872 Marcin - idzie sie z nim dogadac odnosnie ceny !!!

 

mysle ze nie jednemu nowo budujacemu sie przyda ;)

 

a teraz szukam namiarow na geologa - moze ktos ma ???

 

Może tu 0501616088 ... zawodwo wykonuje u mnie badanie geotechniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz szukam namiarow na geologa - moze ktos ma

 

My badania gruntowe robiliśmy w "Geoprojekcie-Poznań". ul. Św. Szczepana 46a, tel. 0-61 832-52-01. Za 3 egzemplarze dokumentacji z warunkami wodno-gruntowymi zapłaciliśmy 900 zł. + VAT czyli 1098zł.

dlugo to robia ???

tzn czy to kolejna usluga dlugoterminowa?

bo jak chce zaczac w listopadzie to nie wiem czy sie wyrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy obowiązek zrobienia takich badań w warunkach zabudowy. W przypadku braku takich badań mogłoby Starostwo Powiatowe nie wydać nam pozwolenia na budowę. Opłata jest uzależniona od ilości odwiertów i ich głębokości. Może zamiast trzech tak jak my robiliśmy, można zrobić np. dwa? Będzie taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm

nie wiem czy robic

moze poprostu szersza lawe zrobie niz w projekcie

sasiad mial gline a z drugiej strony sasiadka torf

jak nie robie piwnicy czy to ma jakies znaczenie :(

 

A ktoś Ci narzucił wykonanie tych badań? U mnie nikt o nie nie pytał, ani na etapie WZ, ani na etapie pozwolenie na budowę. WZ załatwiałem w UG Rokietnica.

 

Misiak, wykop szpadlem dół, i zobacz co tam masz. Będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzinie i Misiaku pytacie o grunt i geologa w obrębie Rokietnicy. Zam dobrze te tereny i mogę powiedzeć że jest tam jak wszędzie -mozaika. Sš torfy ale raczej płytkie tak więc jeli się na nie natrafi trzeba się przez nie przekopać. Głębiej zalega najczęciej glina. Zasadniczo jest taki układ Humus, glina (a raczej piasek gliniasty) i pod tym paisek. Czasami trafia się od razu piasek. Rada pokopać dziury i zobaczyć co jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzinie i Misiaku pytacie o grunt i geologa w obrębie Rokietnicy. Zam dobrze te tereny i mogę powiedzeć że jest tam jak wszędzie -mozaika. Sš torfy ale raczej płytkie tak więc jeli się na nie natrafi trzeba się przez nie przekopać. Głębiej zalega najczęciej glina. Zasadniczo jest taki układ Humus, glina (a raczej piasek gliniasty) i pod tym paisek. Czasami trafia się od razu piasek. Rada pokopać dziury i zobaczyć co jest.

 

Ja przy okazji robienia ogrodzenia i odkopywania starego słupa zrobiłem niezły dół glebowy - tak to się chyba nazywało, jak pamiętam z gleboznawstwa. Na szczęście u mnie jest piasek gliniasty, a potem piasek. Torfu ani widu ani słychu. W środę będzie kopara, więc będę wiedział jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...