Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Kurcze ja tu srednio pasuje, bo zaczelam na wiosne i wykanczam... ale moj problem bedzie mysle blizszy wlasnie tutaj.

Zle ocenilismy finanse na budowe i postanowilismy podniesc kwote kredytu. Ale w GE robia nam problemy i podwyzszaja oprocentowanie i inne cuda (rada: GE Money jest dobry jak nie podwyzszacie kredytu :wink: Ale i na wyplate transzy czeka sie tam z 1,5 tyg), stad wzial sie pomysl refinansowania kredytu. Ale w innych bankach wymagaja wyceny nieruchomosci do wniosku. I tu moje pytanie - moze ktos jest w temacie i ma namiary na jakis sprawdzonych rzeczoznawcow z Poznania? Jesli tak bo bardzo prosze o informacje. Moze jakies przykladowe ceny :)

 

Inna rada - doliczcie do kredytu, ktory chcecie wiac tak z 30% wiecej na nieprzewidziane wydatki - to najtanszy kredyt na rynku. Nadwyzke moze zawsze wydac na meble lub nawet splacac z niej kredyt. Z podwyzszaniem kredytu sa masakryczne problemy- ja mecze sie juz 3,5 miesiaca a konca nie widac...

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :D

Porzucam Grupę Lubelską i zamierzam do was dołączyć. Ze względu na zmianę pracy męża muszę porzucic moje rodzinne strony i sprzedać dom w ktorym mieszkam zaledwie od 3 lat. Na wiosne planuje rozpoczac budowe gdzieś pod Poznaniem, niestety jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, bo nie mamy jeszcze działki. Będziemy budować tak trochę na odległość więc mam wiele obaw. Licze że wiele się od was dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Porzucam Grupę Lubelską i zamierzam do was dołączyć. Ze względu na zmianę pracy męża muszę porzucic moje rodzinne strony i sprzedać dom w ktorym mieszkam zaledwie od 3 lat. Na wiosne planuje rozpoczac budowe gdzieś pod Poznaniem, niestety jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, bo nie mamy jeszcze działki. Będziemy budować tak trochę na odległość więc mam wiele obaw. Licze że wiele się od was dowiem.

O rany, współczuję sytuacji :( na pocieszenie powiem, że Poznań i okolice to fajne miasto :wink: Witaj w naszych progach, co się da to pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Porzucam Grupę Lubelską i zamierzam do was dołączyć. Ze względu na zmianę pracy męża muszę porzucic moje rodzinne strony i sprzedać dom w ktorym mieszkam zaledwie od 3 lat. Na wiosne planuje rozpoczac budowe gdzieś pod Poznaniem, niestety jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, bo nie mamy jeszcze działki. Będziemy budować tak trochę na odległość więc mam wiele obaw. Licze że wiele się od was dowiem.

 

Witaj, nie będziecie tu sami! Ja też przybyłem na te ziemie prawie 3 lata temu. Rok temu zaczęliśmy rozglądać się za działką, a dziś już budujemy. Czy pomożemy? Oczywiście, że tak!

 

A z innej beczki.

 

Na budowie coś drgnęło....... :o

 

http://img487.imageshack.us/img487/175/pict1931wp5.jpg

Przed świętami ma być dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie już się za Wami stęskniłam :D

 

Witam wszystkich :D

Porzucam Grupę Lubelską i zamierzam do was dołączyć. Ze względu na zmianę pracy męża muszę porzucic moje rodzinne strony i sprzedać dom w ktorym mieszkam zaledwie od 3 lat. Na wiosne planuje rozpoczac budowe gdzieś pod Poznaniem, niestety jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, bo nie mamy jeszcze działki. Będziemy budować tak trochę na odległość więc mam wiele obaw. Licze że wiele się od was dowiem.

 

Witam "Verunię" - mam kilku dobrych znajomych w Twoich stronach, więc myślę, że i Ty tutaj znajdziesz bez problemu sporo dobrych duszyczek :D

 

Na budowie coś drgnęło.......

Marzin, widzę, że dach rośnie, a bajorko zniknęło z horyzontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie - moze ktos jest w temacie i ma namiary na jakis sprawdzonych rzeczoznawcow z Poznania? Jesli tak bo bardzo prosze o informacje. Moze jakies przykladowe ceny

 

Nie mam nikogo sprawdzonego, to dla mnie nowy temat, ale gdzieś na forum ktoś korzystał z usług stowarzyszenia rzeczoznawców kosztorysowych i był zadowolony. Narazie mam tę stronkę, jeszcze nie obdzwaniałam i nie wiem jakie koszty ale może coś ci się już przyda: http://www.kosztorysowanie.pl/lista.html

 

Witam wszystkich :D

 

WITAMY oświeconą górę rankingu. Czuj się jak w rodzinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanie - moze ktos jest w temacie i ma namiary na jakis sprawdzonych rzeczoznawcow z Poznania? Jesli tak bo bardzo prosze o informacje. Moze jakies przykladowe ceny :)

 

Ja korzystalam z uslug rzeczoznawcy przy wycenie działki a teraz wyceniają mi domek. Za wycenę domu płacę 650 zł - szczerze mówiąc nie sprawdzałam nawet czy mocno przepłacam :oops: ale jest to rzeczoznawca preferowany przez mój bank, więc też nie chcę kombinować z innym. Ale wiem, że za wycenę działki raczej nie przepłaciłam (400 zł) także mam nadzieję że i teraz nie przepłacam. Wycena bardzo rzetelnie była zrobiona, w dwóch egzemplarzach, ze zdjęciami, hologramem i innymi takimi bajerami :wink:

Jak jesteś zainteresowana to prześlę numer na priv.

 

No i przy okazji ja też się pochwalę: ODEBRAŁAM POZWOLENIĘ NA BUDOWĘ :D :D :D a wczoraj obejrzałam na żywo moją Koniczynkę i upewniłam się, że projekt jest w 100% trafiony :D jak dostanę kredyt to ruszam po pierwszych roztopach... a jak nie dostanę... a co tam, to też ruszam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam Pozwolenie na Budowę.

HURA HURA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jeszcze tylko dwa tygodnie i dostanę dziennik.

uf nareszcie nie będę musiała wdzięczyć się przez telefon do przemiłej pani H. :lol: :lol:

Teraz tylko oby do wiosny i ostro do dzieła :p

pozdrawiam wszystkich atka :wink:

 

 

Gratuluję!!

No to skończyła sie beztroska :)

Teraz to juz pójdzie albo z górki albo po grudzie :D

 

POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze ktos jest w temacie i ma namiary na jakis sprawdzonych rzeczoznawcow z Poznania? Jesli tak bo bardzo prosze o informacje. Moze jakies przykladowe ceny :)

My kilka razy już korzystaliśmy z CWM. Jeżeli chcesz, to wyślę Ci na prv. namiary na ichniego kierownika. 650 zł, to chyba normalna stawka za wycenę domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji ja też się pochwalę: ODEBRAŁAM POZWOLENIĘ NA BUDOWĘ :D :D :D a wczoraj obejrzałam na żywo moją Koniczynkę i upewniłam się, że projekt jest w 100% trafiony :D jak dostanę kredyt to ruszam po pierwszych roztopach... a jak nie dostanę... a co tam, to też ruszam :wink:

gratulacje, dasz radę z bankiem czy bez :lol: no qrde muszę przycisnąć architekta, coby mi w tym tygodniu, pod choinkę :wink: dał gotowe papiery ...

mała zazdrość się wkrada :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie, a działka jest w Tarnowie? Ciekaw jestem z której strony. Może gdzieś blisko miejsca mojej pracy. Tyle tu różnych domków się buduje.

 

http://images4.fotosik.pl/255/f4d8d9cda9fd78bf.gif

 

Tak mniej więcej tu :D :D :D

A są tam jeszcze jakies działki do kupienia? :roll: I le tak orientacyjnie za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej tu :D :D :D

Mnie więcej kumam. Zamiast skęcić w lewo na Kazmierz, trzeba pojechac prosto, tak?

A są tam jeszcze jakies działki do kupienia? :roll: I le tak orientacyjnie za m2

Myslę, że tak 80-100 PLN/m2 Napisz, w której części Poznania będziesz pracować, to moze zaproponujemy ci jakąś logiczną lokalizację, bo na odległość to tak trochę ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...