Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Do jakich firm mam składać zapytanie o rekuperator i GWC?

Taka zdolna jak Mice nie jestem i sama nie zrobię więc potrzebuję wykonawcy porządnego :D

 

Ja mam umowę z http://www.Rekuperatory.pl i jak na razie współpraca pozytywna. Jak skończą to podsumuję. Zapytać ich o cene warto, bo są doświadczeni w łączeniu GWC z reku.

 

Dzięki Martuszek, do nich już uderzałam, bo nikogo innego nie znam :oops: Ale chciałabym jakąś kontrofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agakz właśnie dlatego ich wzięłam, że nie było specjalnie kontroferty dotyczącej łącznie GWC z reku.... zAWSZE POJAWIAłA SIę KONIECZNOśC PODPISYWANIA 2 UMóW - Z JEDNYM NA REKU, A Z DRUGIM NA gwc, ALBO Z JEDNYM NA SPRZęT A Z DRUGIM NA MONTAż. Nie polecam takich rozwiązań prawnych, bowiem trudno potem ustalić, do której z firm kierować reklamacje... Rekuperatory pl. wszystko robią same. Miałam jeszcze kontrofertę, ale dotyczyła innego rodzaju GWC - nie rurowego i 10 000 droższego.... Nawet bym Ci podała, ale musisz poczekać może do jutra jak wróci mój komputer z naprawy (teraz korzystam z "dziecięcego"). Jutro wypiszę firmy, z którymi gadałam. Na pewno Klima -master z Poznania (nie wiem czy tak się pisze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - tynkarze Zapomniałam dodać: rozwiązanie zagadki z wtorku - prawidłowa odpowiedź, to odpowiedź nr 2.... 8)

Dziś znów chcieli kasę ("jakąś") 8) Powiedziałam, że zapłacę, ale jak skończą, posprzątają, a kierownik podpisze protokół zdawczo-odbiorczy 8) W związku z tymi słowy orzekli, że nie skończą we wtorek, ponieważ całą środę jeszcze będą sprzątać i "szlifować", a może nawet w czwartek. Cokolwiek to znaczy...??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, jaka jest jakosc betonu od Smirnowa z Grzebieniska? Chcialbym wziasc od nich beton i bloczki fundamentowe. Cena bloczkow to 2,80 PLN. Najtansze do tej pory znalazlem w BuTransie na Malcie po 3,23 PLN przy 2k sztuk. Niby maja jakies atesty, ale nie wiem, jak to w rzeczywistosci bedzie wygladac. Wiecie, jak jest!

 

Dzieki za info

Butrans to znana i dobra firma

bloczki sa jeszcze w Standudzie, ktos kiedys pisal ze w Borowcu (chyba) kupowal i jeszcze kilka innych adresow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, ekipa nakładała gładź na tynki dwa razy czy raz i dopiero wtedy szlifowała?

 

 

U nas ekipą był jeden człowiek +pomocnik. Na poddaszu robił na raz po 5zł, a parter na 2 ( sufit w salonie na 3razy bo był najokropniejszy :evil: ). Z tego co wiem, to po każdej warstwie coś szlifował. Ogólnie efekt ok.

Pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich firm mam składać zapytanie o rekuperator i GWC?

Taka zdolna jak Mice nie jestem i sama nie zrobię więc potrzebuję wykonawcy porządnego :D

Bez przesady z tą zdolnością :oops: uparłem się nie płacić za coś co nie jest tyle warte :wink:

 

Ja mam umowę z http://www.Rekuperatory.pl i jak na razie współpraca pozytywna. Jak skończą to podsumuję. Zapytać ich o cene warto, bo są doświadczeni w łączeniu GWC z reku.

 

Martuszek, a tak z ciekawości co i za ile zaproponowali jeśli możesz napisać tak ogólnie ...

Widziałem ich ofertę i projekt u znajomego ale jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z grupy analizował kwestie schodow poddaszowych, które sa dobre w przyzwoitej cenie? ile moze kosztowac montaz takich schodów? Witolo

 

Chodzi Ci o robione na zamówienie schody z drewna czy taki wyłaz strychowy z gotowymi schodkami? Za to drugie (razem z montażem) zapłaciłem 600 zł (wyłaz Fakro Komfort coś tam coś tam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuszek, a tak z ciekawości co i za ile zaproponowali jeśli możesz napisać tak ogólnie ...

Widziałem ich ofertę i projekt u znajomego ale jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie

 

Oczywście - to nie tajemnica, choć już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat publicznie 8) ale jeszcze raz powtórzę : reku rurowe + GWC, w tym mistral GEO na kubaturę 650 m 3 (wraz z koparką - bo w projekcie umowy miał ją załatwiac klient) 31 000 brutto (cena z sierpnia 2007); rury Rehau. Wszystko zależy również od ilości pomieszczeń, ilości nawiewów i "wyciągów".

 

Samemu można wszystko zrobić, ale mnie interesował czas (utracone korzyści finansowe wynikające z "urlopowania" własnej pracy) i gwarancja powodzenia, a koszt jest nie mały. Trzeba samemu skalkulować czy w tym czasie "zrobić" czy na to "zarobić"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywście - to nie tajemnica, choć już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat publicznie 8) ale jeszcze raz powtórzę : reku rurowe + GWC, w tym mistral GEO na kubaturę 650 m 3 (wraz z koparką - bo w projekcie umowy miał ją załatwiac klient) 31 000 brutto (cena z sierpnia 2007); rury Rehau. Wszystko zależy również od ilości pomieszczeń, ilości nawiewów i "wyciągów".

 

Słuchajcie, a jak juz o tym mowa, to powiedzcie mnie biednej jak się liczy kubaturę do wentylacji? Czytałam te długachne wątki specjalistyczne, słowo :-? Ja mam w projekcie Archonu kubaturę ponad 800m2 dla domku 120m2 użytkowej, 200 m2 po podłogach. Ta kubatura to jest wg Polskiej Normy - brutto -razem z murami i stropami... A przecież do reku liczy się kubatura budynku do wymiany powietrza, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agakz pierwsze słyszę, żeby tak liczyć kubaturę... ale nie jestem budowlancem. Kubaturę masz w projekcie podaną w m3 - to jest ważne do wentylacji, do zakupienia odpowiedniego pieca, pewnie jeszcze do czegoś...

Wg mnie - amatora własnego budowania :) budynek ma:

1. powierzchnię zabudowy (ważne, jeśli warunki lub Plan zagospodarowania określają % zabudowy terenu) - liczoną w m2 obejmując cały budynek jaki zajmuje na działce wraz z tarasam i gankami; chodzi o zostawienia odpowiedniego % powierzchni "czynnej biologicznie" czyli nie zabudowanej na stałe (nie liczą sie wiaty drewniane, czy elementy małej architektury);

2. powierzchnię netto (użytkową i nieużytkową wewnątrz) :) - czyli tzw. "w podłogach";

3. powierzchnię użytkową - liczoną różnie w przypadku skosów na poddaszu - do pewnej wysokości (nie wiem czy to 1,8 czy 2,2, czy też 2,5) liczy się połowa m2, a powyżej pełen m2,

4. kubatura liczy się w m3 więc liczymy jak na matematyce.... podstawę razy wysokość (masz salon 5x5 = 25 m2 a wysokość 3 m = 75 m3) a na poddaszu to jeszcze trzeba bardziej skomplikowanie....

Wolałabym żeby taka humanistka jak ja głębiej się w ten temat nie angażowała, ale co mogę to pomogę 8)

M 2 nic nie mają do kubatury - mój dom ma 250 m2 w podłogach, ale przy olbrzymich skosach i dużej rozłożystości (duży parter) wychodzi niewielkie poddasze i kubatura 650 m3.

Kubatura jest zawarta w projekcie Twojego domu.

Może masz piwnicę, albo garaż, albo wysoką "czapę" dachową, albo pustkę, albo wysoko sufity to i tak kubatura może być duża. Z m2 bym jej nie łączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuszek, pewnie jest tak jak piszesz... Bo ja szukałam w PN i tam coś jest o kubaturze z wliczeniem murów, ale nieistotne.

Mam powierzchnie:

zabudowy - 142,2 m2

użytkową - 120,2 m2

po podłogach - 220,4 m2 w tym garaż 38,5 i strych 38,5 m2

i kubaturę z tego 864 m3

to jaki gigantyczny ten rekuperator musi być żeby była sensowna wymiana :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć zapisuję sie do tego forum ... my też zaczynaliśmy w lecie 2007 niestety dopiero teraz przykrywamy dach... eh ci budowlańcy...

ale teraz dobra ekipa od dachu i ruszyło z kopyta - następnie okna drzwi i brama garazowa poszukuje dobrej ekipy do zrobienia tynków ...

miejsce swarzędz

a co do wykończenia to rzeczywiście siebie można szybko wykończyć z domem nie jest tak łatwo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuszek, pewnie jest tak jak piszesz... Bo ja szukałam w PN i tam coś jest o kubaturze z wliczeniem murów, ale nieistotne.

Mam powierzchnie:

zabudowy - 142,2 m2

użytkową - 120,2 m2

po podłogach - 220,4 m2 w tym garaż 38,5 i strych 38,5 m2

i kubaturę z tego 864 m3

to jaki gigantyczny ten rekuperator musi być żeby była sensowna wymiana :o ?

 

No właśnie - teraz widać gołym okiem - kubaturę domu zwiększa Ci garaż i strych.

 

Jaki rekuperator? Prześlij do firmy choćby Rekuperatory.pl albo innej rzuty, przekroje i niech Ci jakiś zaproponują oraz wstępnie oszacują koszt całej instalacji. Ja tak zrobiłam i dostałam właśnie w ten sposób różne oferty. Nie ma co gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki rekuperator? Prześlij do firmy choćby Rekuperatory.pl albo innej rzuty, przekroje i niech Ci jakiś zaproponują oraz wstępnie oszacują koszt całej instalacji. Ja tak zrobiłam i dostałam właśnie w ten sposób różne oferty. Nie ma co gdybać.

 

Generalnie taki miałam zamiar...

Rekuperatory.pl - cisza

Bartosz - cisza (może ja zbyt niecierpliwa jestem :-? )

Dospel - przysłali ofertę na Economic 300 II

wiecej firm nie znam :(

No i się naczytałam, że wymiennik nie może byc zbyt słaby, a firmy czasem proponują to co chcą sprzedać, a nie to co najlepsze dla Klienta... dlatego kombinuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuszek, pewnie jest tak jak piszesz... Bo ja szukałam w PN i tam coś jest o kubaturze z wliczeniem murów, ale nieistotne.

Mam powierzchnie:

zabudowy - 142,2 m2

użytkową - 120,2 m2

po podłogach - 220,4 m2 w tym garaż 38,5 i strych 38,5 m2

i kubaturę z tego 864 m3

to jaki gigantyczny ten rekuperator musi być żeby była sensowna wymiana :o ?

Agakz ma rację, w projektach jest liczona kubatura zupełnie z kosmosu: m2 parteru po obwodzie x wysokość budynku, nie uwzględniane są skosy, straty kubatury na strop, ściany itp. Rzeczywista kubatura do wentylowania jest oczywiście dużo mniejsza, więc nie martw się Aga, nie musisz kupować rekuperatora przemysłowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agakz ma rację, w projektach jest liczona kubatura zupełnie z kosmosu: m2 parteru po obwodzie x wysokość budynku, nie uwzględniane są skosy, straty kubatury na strop, ściany itp. Rzeczywista kubatura do wentylowania jest oczywiście dużo mniejsza, więc nie martw się Aga, nie musisz kupować rekuperatora przemysłowego :)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Generalnie taki miałam zamiar...

Rekuperatory.pl - cisza

Bartosz - cisza (może ja zbyt niecierpliwa jestem :-? )

Dospel - przysłali ofertę na Economic 300 II

wiecej firm nie znam :(

No i się naczytałam, że wymiennik nie może byc zbyt słaby, a firmy czasem proponują to co chcą sprzedać, a nie to co najlepsze dla Klienta... dlatego kombinuję :oops:

 

Ja wysłałem zapytanie do rekuperatory.pl 11 lutego 2008

i ofertę według zapowiedzi mam dostać 25-29.02.2008

 

Także widać niezłe mają obłożenie robotą skoro tak długo robią ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...