Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie tynków, Altariela ma rację. Babole widać dopiero po całkowitym wyschnięciu.

 

P.s. Wczoraj wnosiliśmy na piętro tapczan, czy werslakę, nigdy nie wiem czym to się rózni, ale nie ważne. Klatka schodowa zmasakrowana.

 

Tynki gipsowe to syf! No chyba, że są w miejscu, gdzie człowiek nie ma z nimi żadnego kontaktu.

trza bylo parterowy budowac to bys nei mial klatki schodowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skad wzieliscie jakis budynek gospodarczy tymczasowy na dzialce na czas budowy? Wiecie, taki w ktorym trzyma sie narzedzia. Mozna gdzies cos takiego kupic?

 

 

Witam

 

Kupiliśmy blaszany garaż z drugiej ręki, 3x6m i bardzo jesteśmy zadowoleni.

 

 

DRODZY FORUMOWICZE

 

DZIĘKUJĘ BARDZO wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o SZAMBO. Znalazłam jeszcze jedną firmę z Radomia: SALEXPOL która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Ale mam następną prośbę: muszę ogrodzić działkę - 257 metrów ogrodzenia. Macie jakiś pomysł na tanie ogrodzenie?

Namiar na fachowców ( ale prawdziwych a nie takich "fachowców" - jestem za biedna na tandetę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tynków gipsowych, to mi jeden wykonawca powiedział, że on używa twardszych niemieckich... :o

 

No to właśnie mój VG jest niemiecki.... niby twardszy, ale ze względu na ilośc gipsu naturalnego wydobywanego z niemieckich złóż, a nie ze wzgl. na kraj pochodzenia :)

Ale Knauf i Kreisler to tez niemieckie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam następną prośbę: muszę ogrodzić działkę - 257 metrów ogrodzenia. Macie jakiś pomysł na tanie ogrodzenie?

Namiar na fachowców ( ale prawdziwych a nie takich "fachowców" - jestem za biedna na tandetę...)

Najtaniej to stemple + siatka leśna, czasami ludzie sprzedają używane stemple taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacni Forumowicze,

wiem że to trochę off topic, i że może większość z Was to zna, ale NIE MOGĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ. Kto nie wiedział i nie słyszał kawałka "Na budowie" Kabaretu Moralnego Niepokoju - KONIECZNIE OBEJRZEĆ!!!!!

 

http://pl.youtube.com/watch?v=DW-bsQdnZfs

 

Oglądamy to z żonką co najmniej raz dziennie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam następną prośbę: muszę ogrodzić działkę - 257 metrów ogrodzenia. Macie jakiś pomysł na tanie ogrodzenie?

Namiar na fachowców ( ale prawdziwych a nie takich "fachowców" - jestem za biedna na tandetę...)

Najtaniej to stemple + siatka leśna, czasami ludzie sprzedają używane stemple taniej.

a jeszcze taniej steple i drut rozciagneity w poziomie na powiedzmy 5 poziomach i potem przeplesc drut pionowo i powstaje siatka tymczasowa drut 1,5 mm i na kilka lat wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie śmieci

 

1) kartony oczywiście spalić

2) folię i inne Pety - proponuję zapakować w worki do wywozu (ja zabrałam od rodziców - mieszkają w domku, więc wywóz tych śmieci mają za darmo)

3) wywóz gruzu w kontenerze (można wynegocjować cenę, gdy jest sam tylko gruz)

4) pozostałe rzeczy do segregacji (np. szkło) - też można wywieźć do segregacji)

5) pozostałe śmieci (niestety - papa, styropian) - tutaj pozostaje albo kontener, albo miejscowy wywóz śmieci)

 

Nasegregowałam się :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skad wzieliscie jakis budynek gospodarczy tymczasowy na dzialce na czas budowy? Wiecie, taki w ktorym trzyma sie narzedzia. Mozna gdzies cos takiego kupic?

 

 

Witam

 

Kupiliśmy blaszany garaż z drugiej ręki, 3x6m i bardzo jesteśmy zadowoleni.

 

 

DRODZY FORUMOWICZE

 

DZIĘKUJĘ BARDZO wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o SZAMBO. Znalazłam jeszcze jedną firmę z Radomia: SALEXPOL która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Ale mam następną prośbę: muszę ogrodzić działkę - 257 metrów ogrodzenia. Macie jakiś pomysł na tanie ogrodzenie?

Namiar na fachowców ( ale prawdziwych a nie takich "fachowców" - jestem za biedna na tandetę...)

 

 

Dzieki za odpowiedz. Pytam wiec: Ma ktos do sprzedania taki garaz? Najlepiej w okolicach Rokietnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić pustaki ceramiczne Wienerbergera - 7,5 cm w ilości 7 palet (cena za sztukę z przewozem wychodzi ok. 4,75 zł)

na samochodzie będzie jeszcze miejsca na ok. 18 palet, mogą być pustaki innej grubości, ktoś chętny. Transport policzony do Buku, jakby gdzieś dalej, parę groszy więcej na sztuce wyjdzie.

Proszę o kontakt na priv do końca tygodnia.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj KTOŚ mnie zabił następną " niespodzianką" :evil: ( od czasu rozpoczęcia budowy nie nawidzę niespodzianek ).

 

Więc mam pytanie: :o

Czy ktoś zlecał "wykonanie projektu technicznego na budowę wewnętrznej instalacji gazowej" w pobliżu Poznania? :x

 

I ile będzie mnie kosztowała TA niespodzianka?

 

: - (((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doświdczonych i bardziej zaawansowanych :p

czy macie orientacje co do cen podłogówki nam fachowiec powiedzał 60zl/m2 ułożenia + materały 100zł /m czy to norma?

 

Trochę drogo. My układaliśmy rurki pod koniec grudnia. Wyszło ok 120 zł/m2 razem z automatyką w tym robocizna 45 netto + 7% VAT. Sprawdź, co masz w tych 100 zł. Sama uatomatyka to wydatek kilku tysięcy, w zależności od tego, co chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem jakieś dwa tygodnie temu, że zakupiłem żel krzemionkowy w celu przetestowania jego przydatności w suszeniu świeżo otynkowanych ścian. Eksperyment wypadł negatywnie: żel ma zdecydowanie za małe zdolności sorbcyjne. Po dwóch dniach był całkowicie "uwodniony" a zmiana wilgotności niezauważalna. Regeneruje się go poprzez wygrzewanie w 150 st C - można to robić w piekarniku, podobno możne też w mikrofali, ale trwa to z parę godzin, co niemało kosztuje. Zresztą udało mi się dostać ulotkę producenta tego żelu, w której stoi napisane, że ma on dużą zdolność sorbcyjną: 100g/m3 - może i jest to dużo jak na silikażel, ale daleko za mało do suszenia ścian. Jak się dowiedziałem od moich tynkarzy w trakcie kładzenie tynków gipsowych na ściany w moim domu, zostało zużyte około 1,2m3 wody. Przeliczając m3 na kg wychodzi że do pochłonięcia jest około 600kg wody. Producenci tynków twierdzą, ze schnąć one powinny przez 2 tygodnie a to daje jakieś 43kg dziennie. By pochłonąć taką ilość wody przy pomocy żelu trzeba by go mieć olbrzymią ilość - jakieś 400 m3. Toż to 2/3 kubatury domu jednorodzinnego!!! Nie są to dokładne obliczenia, ale chyba grubego błędu nie zrobiłem. Zapraszam do ich sprawdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...