Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość

Pozdrowionka wszystkim w ten wietrzny sobotni wieczór

- ale ja znowu chciałem o dachówkach

( byle by nie pospadały :-? )

 

Kto ma na dachu Brassa Podwójne-S Cisar grafit ??

 

Bardzo bym chciał zobaczyć ją na dachu, w hurtowni dzisiaj ją widziałem

i mi oraz mojej Małżowince się bardzo spodobała :p

Do 100% przekonania mi brakuje co by ją zobaczyć na jakimś dachu.

Wiecie może gdzie u kogo można ją obejrzeć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie bardziej zaawansowanych budowniczych:)

 

Czy możecie napisać gdzie adaptowaliście projekty?

Czy kupowaliście gotowe projekty przez biuro, w którym dokonywaliście adaptacji?

czy ktoś może polecić architekta/biuro?

Z góry serdecznie dziękuję:)

 

Póki co mamy zamówione mapy u geodety oraz czekam na przepisanie warunków zabudowy z poprzedniego właściciela na nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka wszystkim w ten wietrzny sobotni wieczór

- ale ja znowu chciałem o dachówkach

( byle by nie pospadały :-? )

 

Kto ma na dachu Brassa Podwójne-S Cisar grafit ??

 

Bardzo bym chciał zobaczyć ją na dachu, w hurtowni dzisiaj ją widziałem

i mi oraz mojej Małżowince się bardzo spodobała :p

Do 100% przekonania mi brakuje co by ją zobaczyć na jakimś dachu.

Wiecie może gdzie u kogo można ją obejrzeć ??

 

Osobiście nie mogę zaprezentować, bo biorę ceramikę, ale mój dekarz polecał Braas Cisar jako dobrą dachówkę cementową. Jeśli to ma Ciebie umocnić w postanowieniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowionka wszystkim w ten wietrzny sobotni wieczór

- ale ja znowu chciałem o dachówkach

( byle by nie pospadały :-? )

 

kto ma na dachu brassa podwójne-s cisar grafit ??

 

Bardzo bym chciał zobaczyć ją na dachu, w hurtowni dzisiaj ją widziałem

i mi oraz mojej małżowince się bardzo spodobała :p

do 100% przekonania mi brakuje co by ją zobaczyć na jakimś dachu.

Wiecie może gdzie u kogo można ją obejrzeć ??

 

ja mam brass podwójne-s cisar ale czerwoną i jest piękna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ BARDZO wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o SZAMBO. Znalazłam jeszcze jedną firmę z Radomia: SALEXPOL która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Witam,

A jak ceny transportu szamba? Nie przedrożą Ci zakupu, jakby nie patrzeć to prawie 800 km w dwie strony. Sam rozglądam się za szambem ale jak ostatnio dzwoniłem do innej firmy też z Radomia :) to transport wyniósł tyle co szambo czyli około 2000 zł. Ciekawy jestem jak to u Ciebie wyszło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie kojarze gdzie na Szydłowskiej jest taki sklep (pół życia spedziłam w tych okolicach) (...)

 

Wciornasku przepraszam, że ja tu z innej beczki, ale ja też pół życia spędziłąm "w tych okolicach". Czyżby łączyła nas SP nr 89? Strasznie mnie zaintrygowałaś!

 

witam

Szkoła 89 to moja stara buda :lol:

w jakim roczniku chodziłaś?

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam absolwentów szkoły podst nr 89 :wink: :lol: :lol:

(Ale sie nam narobiła nasza klasa :roll: )

 

A mam pytanie. Zgłosiła sie do mnie Ania (nie wiem jakiego niicka ma na Forum) w sprawie gliny z wykopu. Jeśli jeszcze potrzebuje to prosze o kontakt na PW.

 

Moja poczta ma jakis feler i nie mozna wysyłac na wszytkie adresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka wszystkim w ten wietrzny sobotni wieczór

- ale ja znowu chciałem o dachówkach

( byle by nie pospadały :-? )

 

Kto ma na dachu Brassa Podwójne-S Cisar grafit ??

 

Bardzo bym chciał zobaczyć ją na dachu, w hurtowni dzisiaj ją widziałem

i mi oraz mojej Małżowince się bardzo spodobała :p

Do 100% przekonania mi brakuje co by ją zobaczyć na jakimś dachu.

Wiecie może gdzie u kogo można ją obejrzeć ??

 

Proponował bym obejrzeć dokładnie dachówki krawędziowe tej firmy i to zarówno pod względem ich wykończenia jak i równomierność pokrycia ową powłoką, ja osobiście zawiodłem się. Przedstawiciel powiedział, że w Polsce nie ma norm dotyczących grubości tej powłoki, a inne zastrzeżenia skwitował, że taki jest urok tej dachówki. Jak mu powiedziałem, że w Niemczech widziałem zupełnie inne wykonanie to stwierdził, że tam w produkcji stosuje sie już całkowicie inne technologie, a w ogóle ta firma w Niemczech i ta w Polsce nie mają ze sobą nic wspólnego. Zeby była jasność dachówki sprzedawane w Polsce są z reguły również produkowane w Polsce. Po tłumaczeniach przedstawiciela poczułem się jak mieszkaniec dzikiego wchodu, który musi sie pogodzić, że dla niego przeznaczony jest towar z innej półki, choć cena jest czasem taka sama a nawet wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj KTOŚ mnie zabił następną " niespodzianką" :evil: ( od czasu rozpoczęcia budowy nie nawidzę niespodzianek ).

 

Więc mam pytanie: :o

Czy ktoś zlecał "wykonanie projektu technicznego na budowę wewnętrznej instalacji gazowej" w pobliżu Poznania? :x

 

I ile będzie mnie kosztowała TA niespodzianka?

 

: - (((((((

ja płaciłam 400 zł :-?

oprócz tego trzeba mieć pozwolenie na budowę tejże - miesiąc czekania w Starostwie, po złożeniu wszystkich, tfu, papierów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że są niedociągnięcia- nie znam się na jakości. My wyszliśmy z prostego założenia - nie było nas stać na dobrą ceramiczną więc wybraliśmy bardzo dobrą ( wg nas ) dachówkę cementową. Wszystko jest kwestią gustu ale przezde wszystkim ceny. Jeśli ktoś chce zobaczyć nasz dach to odsyłam na inne forum ; http://forum.muratordom.pl/poszukuje-real-foto-m14a,t87213-540.htm co prawda jako BUKALKA z 10.02.2008 ale dom jest - APOLONIAAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pozdrowionka wszystkim w ten wietrzny sobotni wieczór

- ale ja znowu chciałem o dachówkach

( byle by nie pospadały :-? )

 

Kto ma na dachu Brassa Podwójne-S Cisar grafit ??

 

Bardzo bym chciał zobaczyć ją na dachu, w hurtowni dzisiaj ją widziałem

i mi oraz mojej Małżowince się bardzo spodobała :p

Do 100% przekonania mi brakuje co by ją zobaczyć na jakimś dachu.

Wiecie może gdzie u kogo można ją obejrzeć ??

 

Proponował bym obejrzeć dokładnie dachówki krawędziowe tej firmy i to zarówno pod względem ich wykończenia jak i równomierność pokrycia ową powłoką, ja osobiście zawiodłem się. Przedstawiciel powiedział, że w Polsce nie ma norm dotyczących grubości tej powłoki, a inne zastrzeżenia skwitował, że taki jest urok tej dachówki. Jak mu powiedziałem, że w Niemczech widziałem zupełnie inne wykonanie to stwierdził, że tam w produkcji stosuje sie już całkowicie inne technologie, a w ogóle ta firma w Niemczech i ta w Polsce nie mają ze sobą nic wspólnego. Zeby była jasność dachówki sprzedawane w Polsce są z reguły również produkowane w Polsce. Po tłumaczeniach przedstawiciela poczułem się jak mieszkaniec dzikiego wchodu, który musi sie pogodzić, że dla niego przeznaczony jest towar z innej półki, choć cena jest czasem taka sama a nawet wyższa.

 

No zamierzam się przyjrzeć i dzięki za uwagi, ale za bardzo jakimiś drobnymi niedociągnięciami

nie będę się przejmował, przecież na dachówkę nie będę patrzył z odległości 30cm.

 

Tak czy siak wolę kupić dachówkę cementową z górnej półki niż byle jaką ceramiczną

 

A wiecie może gdzie dachówki Brass konkretnie seria Cisar jest produkowana ??

bo ja chyba gdzieś czytałem, że tylko seria Lumino i zwykłe są robione w Polsce,

a Cisar u naszych zachodnich sąsiadów. Wiecie coś o tym może ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ktoś mnie zabił następną " niespodzianką" :evil: ( od czasu rozpoczęcia budowy nie nawidzę niespodzianek ).

 

Więc mam pytanie: :o

czy ktoś zlecał "wykonanie projektu technicznego na budowę wewnętrznej instalacji gazowej" w pobliżu poznania? :x

 

i ile będzie mnie kosztowała ta niespodzianka?

 

: - (((((((

ja płaciłam 400 zł :-?

Oprócz tego trzeba mieć pozwolenie na budowę tejże - miesiąc czekania w starostwie, po złożeniu wszystkich, tfu, papierów :roll:

 

 

a czy mogłabyś mi podać jakieś namiary na tę cudowną cenę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie bardziej zaawansowanych budowniczych:)

 

Czy możecie napisać gdzie adaptowaliście projekty?

Czy kupowaliście gotowe projekty przez biuro, w którym dokonywaliście adaptacji?

czy ktoś może polecić architekta/biuro?

Z góry serdecznie dziękuję:)

 

Póki co mamy zamówione mapy u geodety oraz czekam na przepisanie warunków zabudowy z poprzedniego właściciela na nas.

ja moge polecic moja siostre jest architektem namiary na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

chciałbym sie ze wszystkimi podzielić uczuciem ulgi - pierwszy raz przemogłem się i kupiłem płytki przez internet (sklep Płytki24). Dziś towar dojechał - bez żadnych uwag, pięknie popakowany, tanio, w baaardzo dobrej cenie, transport za darmo (z Ostrowca Świętokrzyskiego).

Dla porównania, dziś również dotarło cargo z Cermagu. Drogo jak smok (co za diabeł mnie skusił żeby coś tam kupować), transport za kasę, mimo 3krotnego zapewnienia sprzedawcy towar nie czekał w magazynie i trzeba było dopłacić kierowcy za czekanie. A na koniec - połowa kartonów była mokra, rozłaziła się w rękach podczas przenoszenia.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o szambo. Znalazłam jeszcze jedną firmę z radomia: Salexpol która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Witam,

a jak ceny transportu szamba? Nie przedrożą ci zakupu, jakby nie patrzeć to prawie 800 km w dwie strony. Sam rozglądam się za szambem ale jak ostatnio dzwoniłem do innej firmy też z radomia :) to transport wyniósł tyle co szambo czyli około 2000 zł. Ciekawy jestem jak to u ciebie wyszło???

 

 

jeśli masz transport łączony to kosztuje to około 600 -800 zł / połowa kosztów. To i tak taniej niż tutaj. Gmina ma w planach kanalizę wię nie chcę przedrażać.

 

Jutro montaż więc będę mogła opisać wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie sie dowiedzialem od instalatora, że muszę szybko kupić stelarze do "geberitów", ponieważ podobno muszą one być zamontowane razem z instaacją ze względu na późniejsze problemy z dopasowaniem :o

 

Czy tak to wygląda ..??

 

Myślałem, że instalator robi tylko podejscie, a ramy montuje się później, wiec nie byłem przygotowany na ich zakup i zorientowany w modelach.

 

Co i gdzie możecie polecić w rozsądnych cenach?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...