Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witam

 

Własnie sie dowiedzialem od instalatora, że muszę szybko kupić stelarze do "geberitów", ponieważ podobno muszą one być zamontowane razem z instaacją ze względu na późniejsze problemy z dopasowaniem :o

 

Czy tak to wygląda ..??

 

Myślałem, że instalator robi tylko podejscie, a ramy montuje się później, wiec nie byłem przygotowany na ich zakup i zorientowany w modelach.

 

Co i gdzie możecie polecić w rozsądnych cenach?? :)

 

Zgadza sie u mnie też stelaże były instalowane wraz z reszta rurek. Tylko trzeba przewidzieć jeszcze ile będzie wylewki żeby nie były za nisko.

U mnie są stelaże TECE. Są tańsze troche od Geberita i podobno rónie dobre. Tece ma tez spory wybór ciekawych klawiszy do spłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A u mnie stelaże nie były montowane w trakcie instalacji, instalator nie mówił nic o problemach późniejszych, a to on będzie je montował więc chyba pracy by sobie nie dokładał :roll: Jak się okazuje bardzo dobrze się stało, bo po pomiarach "posadzkarzy" okazało się, że podbeton był trochę nierówny i podłoga w niektórych miejscach wyszła mi wyżej niż planowałam. Dzięki temu zachowam komfort siedząc na kibelku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie sie dowiedzialem od instalatora, że muszę szybko kupić stelarze do "geberitów", ponieważ podobno muszą one być zamontowane razem z instaacją ze względu na późniejsze problemy z dopasowaniem :o

 

Czy tak to wygląda ..??

 

Myślałem, że instalator robi tylko podejscie, a ramy montuje się później, wiec nie byłem przygotowany na ich zakup i zorientowany w modelach.

 

Co i gdzie możecie polecić w rozsądnych cenach?? :)

 

Zgadza sie u mnie też stelaże były instalowane wraz z reszta rurek. Tylko trzeba przewidzieć jeszcze ile będzie wylewki żeby nie były za nisko.

U mnie są stelaże TECE. Są tańsze troche od Geberita i podobno rónie dobre. Tece ma tez spory wybór ciekawych klawiszy do spłuczki.

Popieram w obu kwestiach stelaże montuje się przed wylewkami (1cm różnicy nie robi problemu ale 3cm już spory) nie dotyczy to wc kompaktowych oczywiście.

I również polecam TECE, tańsze i dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również polecam TECE, tańsze i dobre :)

 

Dzięki za szybką odpowiedź

 

Gdzie mogę kupić TECE w dobrej cenie (ile to jest dobra cena) ??

Na co zwrócić uwagę przy zakupie??

Czym różnią się poszczególne modele ??

 

Kurcze w tej kwestii jestem na razie laikiem, a wolę być zwykle przygotwany do prac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również polecam TECE, tańsze i dobre :)

 

Dzięki za szybką odpowiedź

 

Gdzie mogę kupić TECE w dobrej cenie (ile to jest dobra cena) ??

Na co zwrócić uwagę przy zakupie??

Czym różnią się poszczególne modele ??

 

Kurcze w tej kwestii jestem na razie laikiem, a wolę być zwykle przygotwany do prac :D

 

Kiknij tutaj http://www.tece.pl/

W Pozku niemal we wszystkich sklepach z kafelkami i wielu instalacyjnych. Mi przywiózł mój instalator z hurtowni w Gądkach (stelaż wraz ze spłuczka niecałe 500 zl czy nawet mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stelaży do kilka dni temu widziałem w hurtowni Avorio na Obornickiej mają promocję - za jedyne 1200 zł dostajesz komplet: stelaż + ładny sedes + klapa + spłuczka systemu "kupa/siku" - wszystko marki Grohe. Grohe to dobra marka jeśli chodzi o baterie, przypuszczałbym że reszta też nie jest zła.

 

Co do czasu montażu, to jeśli inny instalator monruje "rurki" a inny będzie montował armaturę przy wykańczaniu, to również jest argument za montażem stelaży "od razu" - jak ci coś pocieknie, to przynajmniej wiadomo kogo nękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Wasza opinia odnośnie - kiedy ocieplać elewację.

 

Ściany domu - zakończone w sierpniu.

Tynki wewn. - położone w II poł. października

Wylewki - pocz. grudnia

Grzane (na pół albo i na ćwierć gwizdka) od końca grudnia

 

Tynki za wyj. 2 miejsc są suche. Problem w tym że po Emmie w kilku miejscach jakimś cudem weszła w mur / ujawniła się wilgoć (lało i wiało z tej strony ostro) i w paru miejscach pojawiły się mokre plamki na tynku.

 

Planowaliśmy ocieplanie elewacji w maju. Problem w tym że za ok. 3 tyg. wejdą do środka szpachlarze/malarze i boję się że przyjdzie druga Emma i znów wejdzie woda, i na ścianie będziemy zbierać grzybki...

 

Przyspieszylibyście ocieplanie np. na przełom marca i kwietnia czy poczekalibyście ze szpachlowaniem (co niemożliwe bo w pocz. czerwca musimy się wprowadzić)?

 

Czy to nie jest tak że od sierpnia i tak co miało wyschnąć to wyschło (jeśli chodzi o ściany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Wasza opinia odnośnie - kiedy ocieplać elewację.

 

Ściany domu - zakończone w sierpniu.

Tynki wewn. - położone w II poł. października

Wylewki - pocz. grudnia

Grzane (na pół albo i na ćwierć gwizdka) od końca grudnia

 

Tynki za wyj. 2 miejsc są suche. Problem w tym że po Emmie w kilku miejscach jakimś cudem weszła w mur / ujawniła się wilgoć (lało i wiało z tej strony ostro) i w paru miejscach pojawiły się mokre plamki na tynku.

 

Planowaliśmy ocieplanie elewacji w maju. Problem w tym że za ok. 3 tyg. wejdą do środka szpachlarze/malarze i boję się że przyjdzie druga Emma i znów wejdzie woda, i na ścianie będziemy zbierać grzybki...

 

Przyspieszylibyście ocieplanie np. na przełom marca i kwietnia czy poczekalibyście ze szpachlowaniem (co niemożliwe bo w pocz. czerwca musimy się wprowadzić)?

 

Czy to nie jest tak że od sierpnia i tak co miało wyschnąć to wyschło (jeśli chodzi o ściany)?

 

Słyszałem, że tynki wewnętrzne (maszynowe) schną około 2 miesiące, tak że na Twoim miejscu spokojnie robiłbym elewację już w marcu/kwietniu, tym bardziej, że wydaje się, że wiosnenna pogoda szybko u nas zagości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jaki sposób rozwiązać kwestię dostarczenia wody do ogrodu?? Czy montowac zwykły kranik ogrodowy na elewacji (nie wiem czy będzie to wyglądało estetycznie) czy może są jakies ciekawsze rozwiazania wprowadzenia wody do ogrodu ?? Pozdrawiam

 

Wystający z elewacji chyba będzie bardziej chlapać; nie wiem czy nie lepiej zrobić wolnostojący. Słyszałem, że można kupić ładne okładziny do kranów ogrodowych, takie a la studzienki, w różnych stylach, ale nie widziałem. Podobno robi takie Pozbruk, ale nie mają na stronie www.

 

Oczywiście warto zainwestować w wyciągnięcie węża z wodą pod ziemią np. na drugi koniec ogrodu; wolnostojący kran za krzakami nie będzie raził a jaki praktyczny. I nie drogo. Za wszystko (3 miejsca poboru wody, wąż 40-50 m, zaworki, robocizna instalatora, wykop i zasypanie) zapłaciłem w sumie kilka stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy ktos sie orientuje gdzie mozna najtaniej kupic plyty K-G i stelaze do nich?przy okazji ile obecnie placi sie za polozenie plyt K-G tj. ocieplenie, stelaz, plyta i szpachlowanie? z tymi co rozmawialem to od 45 zl do 50zl za m2. Jesli macie kogos tanszego i dobrego, prosze o namiary.

Z gory dzieki za info.

Fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomcioB napisał:

Witam, w jaki sposób rozwiązać kwestię dostarczenia wody do ogrodu?? Czy montowac zwykły kranik ogrodowy na elewacji (nie wiem czy będzie to wyglądało estetycznie) czy może są jakies ciekawsze rozwiazania wprowadzenia wody do ogrodu ?? Pozdrawiam

 

ja zrobiłem wyjście przy kotłowni od ogrodu (na murze/elewacji) woda zimna + ciepła z możliwością zamknięcia zimą aby nie zamarzła :)

estetycznie ? ma być praktycznie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomcioB napisał:

Witam, w jaki sposób rozwiązać kwestię dostarczenia wody do ogrodu?? Czy montowac zwykły kranik ogrodowy na elewacji (nie wiem czy będzie to wyglądało estetycznie) czy może są jakies ciekawsze rozwiazania wprowadzenia wody do ogrodu ?? Pozdrawiam

 

ja zrobiłem wyjście przy kotłowni od ogrodu (na murze/elewacji) woda zimna + ciepła z możliwością zamknięcia zimą aby nie zamarzła :)

estetycznie ? ma być praktycznie ! :)

 

Miałam na elewacji domu w starej chałupie i uważam, że średnio praktyczne (chlapie się przy chacie, również na tynk) i nieestetyczne (moim zdaniem).

Zamierzam "wpisać" kranik ogrodowy w małą architekturę (niekoniecznie lew, któremu z paaszczy leje się woda, choć też może być, jak ktoś lubi :)), a nawet szczególnie zagospodarować taki wodny kącik. Planuję zrobić sobie równiez prysznic ogrodowy - fajna sprawa na ciepłe dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujesz sobie wylewkę prysznicową oraz stawiasz sobie drewnianą "kratownicę" (w Niemczech można nawet całe zestawy takiego prysznica do ogródka kupić) i to wszystko. Reszta zagospodarowania kącika prysznicowego zależy od fantazji inwestora. Na plażach takie prysznice też są (przynajmniej w cieplejszych krajach), z tym, że tam nie ma drewna pod stopami tylko beton ;) No ale to miejsca publiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...