Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Jak już jesteśmy przy temacie ogródka - wygląda mi na to, że dla Podolan charakterystyczne jest posiadanie w ogródku wędzarni. W co drugim (dosłownie!) ogródku taka wędzarnia jest. Ludzie wędezą rybki i mięcho. Co o tym myślicie i czy ktoś z Was takie plany "inwestycyjne" dla ogródka ma?

Ja osobiście w dalekiej przyszłości zamierzam wybudować ziemiankę - piwniczkę, na winka. W dalekiej, bo czekam na wykup kawałka gruntu tyt. maski budowmlanej od miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

 

goscia pojeb........alo !!!!!!! po tyle to chodzą projekty indywidualne a nie gotowce z drobnymi zmianami i wrysowaniem

cena za wrysowanie chyba zlotem

wrysowanie to wydatek nie wiecej niz 1000 zł ja jak robiłem adaptacje + dosc sporo zmian konstrukcyjnych i zapłaciłem 1000 zł chyba (jakies 1,5 roku temu)gostek na siebie nawet wziął pnb i uzgodnienie z gmina wjazd na drogę

 

nie sądzę że tak na rynku podskoczyły ceny za wrysowanie(adaptacje)projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

 

goscia pojeb........alo !!!!!!! po tyle to chodzą projekty indywidualne a nie gotowce z drobnymi zmianami i wrysowaniem

cena za wrysowanie chyba zlotem

wrysowanie to wydatek nie wiecej niz 1000 zł ja jak robiłem adaptacje + dosc sporo zmian konstrukcyjnych i zapłaciłem 1000 zł chyba (jakies 1,5 roku temu)gostek na siebie nawet wziął pnb i uzgodnienie z gmina wjazd na drogę

 

nie sądzę że tak na rynku podskoczyły ceny za wrysowanie(adaptacje)projektu

No własnie, ja za projekt indywidualny i załatwienie formalności związanych z PnB płaciłam 5 tys.

 

 

I jeszcze pytanie z innej beczki - jakie formalności trzeba załatwić aby zakończyć budowę i uzyskać adres (numer domu), ile to trwa i kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o adres to idziesz go gminy i składasz pismo o nadanie nr domu

na dobrą sprawę jak juz nadadzą możesz sie meldować :)

nic to nie kosztuje

 

 

a zakończenie budowy to nie wiem bo jeszcze troche :)

 

ja juz mam nadany nr domu i nawet jestem juz zameldowany :)

 

napewno musisz mieć wszystkie odbiory min. odbiór kominiarski

 

i tu mam pytanie do tych którzy już po

ile płaciliście za protokół (opinie kominiarska) do gazowni a ile za odbiór końcowy kominiarski ???

 

pewnie cena może być uwarunkowana ilością kominów ale przynajmniej będzie jakiś pogląd

 

ja zapłaciłem za opinie do gazowni 183 brutto

aż sie boję odbioru kominiarskiego bo padały tam kwoty koło 550 netto :o

 

 

i czym kierować sie podczas wyboru prysznica (kabina + brodzik) i wanny z hydro ??

bylem dzisiaj w leroy-u w celu wytypowania i nie wiem nic szkoda czasu bo mętlik w głowie :(

 

kabiny koła + brodzik to ok. 3 k

a kombajny z gadgets-ami biczami, sauna, swiatelkami, muza itp. juz można dostać za 2 - 3 k z montażem w domu za free a w cenie jeszcze sa wszelkiego rodzaju baterie itp.....

 

qrcze takiego kombajnu nie chce ale zastanawiam sie gdzie tu jest haczyk

wyświetlacz dotykowy, muza radio + cd bicze światełka wentylacja szklana szyba możliwość nawet rozmowy tel. kosztuje mniej niż sama szyba + zwykły brodzik :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak "haczyk" jest w tym że ta "sauna parowa" w kabinie to sauna na max 50-60 stopni (przerabiałyśmy ten temat kilka stron wcześniej z Martuszkiem), więc to generalnie niefajnie, bo nawet wodą uzyskasz wyższą temperaturę; poza tym to wszystko są wyroby CHIńSKIE (w Leroy Merlin nie potrafią nawet podać kto i gdzie to serwisuje - pytałam) - stąd ceny

taka sama kabina np z Koła kosztuje 15k

 

wyroby np. koła różnią się od chińskich przede wszystkim szkłem (hartowane tzw. bezpieczne), okuciami i rodzajem zamknięcia (magnetyczne a guma)

no i pewnie milionem technicznych czynników na których się nie znam :-/

 

dobre ceny na kabiny mają w salonie Opoczna na Obornickiej (na piętrze - spory wybór - tam znaleźliśmy dla siebie kabina kwadrat 90x90 + brodzik 2k)

/są dwa salony opoczna - tylko w jednym jest armatura/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Instalatorzy zaczynają rozprowadzać mi wodę i kanalizację.

 

Powiedzcie mi w jaki sposób robi się podejścia pod prysznice bez brodzików, tzn czy są jakieś specjalne kolanka??

 

Jak powinna być przygotowana podłoga przed wylaniem posadzki pod takimi prysznicami, co musi być zamontowane wcześniej, żeb y przy montażu płytek już nic nie kuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ BARDZO wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o SZAMBO. Znalazłam jeszcze jedną firmę z Radomia: SALEXPOL która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Witam,

A jak ceny transportu szamba? Nie przedrożą Ci zakupu, jakby nie patrzeć to prawie 800 km w dwie strony. Sam rozglądam się za szambem ale jak ostatnio dzwoniłem do innej firmy też z Radomia :) to transport wyniósł tyle co szambo czyli około 2000 zł. Ciekawy jestem jak to u Ciebie wyszło???

 

 

JEŚLI MASZ TRANSPORT ŁĄCZONY TO KOSZTUJE TO OKOŁO 600 -800 ZŁ / POŁOWA KOSZTÓW. TO I TAK TANIEJ NIŻ TUTAJ. GMINA MA W PLANACH KANALIZĘ WIĘ NIE CHCĘ PRZEDRAŻAĆ.

 

JUTRO MONTAŻ WIĘC BĘDĘ MOGŁA OPISAĆ WRAŻENIA...

 

 

Czyli całe szambo 3000zł Cię wyniosło? Jak długo się czeka od złożenia zamówienia na przywóz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak "haczyk" jest w tym że ta "sauna parowa" w kabinie to sauna na max 50-60 stopni (przerabiałyśmy ten temat kilka stron wcześniej z Martuszkiem), więc to generalnie niefajnie, bo nawet wodą uzyskasz wyższą temperaturę; poza tym to wszystko są wyroby CHIńSKIE (w Leroy Merlin nie potrafią nawet podać kto i gdzie to serwisuje - pytałam) - stąd ceny

taka sama kabina np z Koła kosztuje 15k

 

wyroby np. koła różnią się od chińskich przede wszystkim szkłem (hartowane tzw. bezpieczne), okuciami i rodzajem zamknięcia (magnetyczne a guma)

no i pewnie milionem technicznych czynników na których się nie znam :-/

 

dobre ceny na kabiny mają w salonie Opoczna na Obornickiej (na piętrze - spory wybór - tam znaleźliśmy dla siebie kabina kwadrat 90x90 + brodzik 2k)

/są dwa salony opoczna - tylko w jednym jest armatura/

 

chińszczyzna to pewnie 80 % produktów w naszym życiu !

nawet jak jest firma niemiecka to produkuje w chinach ! (nie mówie że wszystkie)

podobnie jest np. vw niemiecki a produkuje w polsce :)

 

to nie prawda ze szkło nie jest hartowane !

jest hartowane !

gwarancja 2 lata wiec tak jak koło czy inne firmy z serwisem to pewnie jak wszędzie nigdy nie jest wesoło ale z tego co czytałem na forach innych maja serwis i przyjeżdżają do domu

zawsze można skorzystać z niezgodności z umową i udać sie do sklepu :)

 

np. taki model Dakota

cena 1849 zł

i w sklad tego wchodzi :

Wymiary: 90x90x205 cm,

 

* szkło hartowane 5mm, gładkie, transparentne

* wysokość wewnątrz kabiny 195 cm

* głębokość brodzika 5 cm

* brodzik - akryl, biały

* tylne ściany kabiny - akryl, biały

* ramy - aluminium, biały

* szerokość ram - z przodu, przy ścianie 5,5 cm

* drzwi - przesuwane

* mocowanie drzwi - podwójne rolki, suwaki

* uszczelki magnetyczne

 

 

Dane techniczne:

 

* 1-osobowa,

* narożna,

* półokrągła,

* 3-funkcyjny przełącznik,

* górna głowica prysznicowa - deszczownia,

* 6 średnich, bocznych dysz wodnych,

* z regulacją kierunku wypływu wody,

* elektroniczny panel sterowania,

* 3 diody sygnalizacji aktywności zadanej funkcji (wentylator, radio, oświetlenie),

* zabezpieczenie przed przegrzaniem,

* akrylowe siedzisko,

* lustro,

* akrylowa półka na przybory kosmetyczne,

* reling; bateria natryskowa z zestawem prysznicowym,

* 5-funkcyjna słuchawka prysznicowa,

* system przeciwosadowy w słuchawce prysznicowej,

* drążek do zestawu prysznicowego,

* radio,

* głośnik,

 

wszystko co wypisałaś na minus to ten model np ma !

i kosztuje mniej niż ten co opisałaś do którego musisz dokupić jeszcze baterie

a tu masz full gadgets-ów za mniejszą kasę

 

może boimy sie kupować tanie produkty i wolimy ulegać marketingowym sztuczką :-?

a odnośnie sauny to lepiej miec max 50-60 stopni niż wcale ? bo ja nie planuje sauny w domu !

 

nie zdziwiłbym sie gdyby okazało sie ze kółka w kole do kabiny robione są w chinach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź na moje zawodzenie o szambo. Znalazłam jeszcze jedną firmę z radomia: Salexpol która jest tania i bardzo elastyczna. Jestem na etapie zamawiania i mam nadzieję, że pozytywne uczucia zostaną nadal pozytywne.

 

Witam,

a jak ceny transportu szamba? Nie przedrożą ci zakupu, jakby nie patrzeć to prawie 800 km w dwie strony. Sam rozglądam się za szambem ale jak ostatnio dzwoniłem do innej firmy też z radomia :) to transport wyniósł tyle co szambo czyli około 2000 zł. Ciekawy jestem jak to u ciebie wyszło???

 

 

jeśli masz transport łączony to kosztuje to około 600 -800 zł / połowa kosztów. To i tak taniej niż tutaj. Gmina ma w planach kanalizę wię nie chcę przedrażać.

 

Jutro montaż więc będę mogła opisać wrażenia...

 

 

czyli całe szambo 3000zł cię wyniosło? Jak długo się czeka od złożenia zamówienia na przywóz?

 

całe szambo wyniosło mnie 2650 ( bez faktury z dodatkowym włazem żeliwnym i kominkiem 50 cm ).

Jak będziesz dzwonić, to powiedz że interesuje cię transport łączony to znajdą najbliższy wolny termin - myślę, że nie dłużej niż 1-2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś takiegoKabina parowa z hydromasażem i sauną Ibiza (160x120)(komplet kabina+brodzik+syfon-odpływ wody)

http://www.sklep.eurodom.pl/admin/zdjecia/3cf2b2c2cf35cfea02d8d03194df2c28.mini.jpg

Wymiary: 160x120x210,

 

* wysokość kabiny 200 cm

* głębokość brodzika 15 cm

* brodzik - akryl japoński, biały

* tylne ściany kabiny - akryl, biały

* obudowa sauny - jodła finlandzka

* rama - aluminium, srebrny

* szkło hartowane, 5 mm, gładkie, transparentne

* drzwi przesuwane

* uszczelki magnetyczne

 

 

Dane techniczne:

 

* 1-osobowa,

* narożna,

* półokrągła,

* górna głowica prysznicowa - deszczownia,

* 6 bocznych dysz wodnych,

* elektroniczny panel sterowania,

* elektroniczny wyświetlacz,

* lustro,

* półka szklana,

* oświetlenie górne,

* generator pary o mocy 3000W,

* temperatura sauny - max 60C,

* wentylator,

* radio FM,

* głośnik,

* wyposażenie sauny - piec, kamień,

* wiadro,

* czerpak wody,

* taboret,

* szklany czasomierz,

* termometr,

* oświetlenie,

* uziemienie

 

masz wszystko za 6800 zł :)

 

widziałem to w LM i powiem tak lepiej te rolki chodzą w tej chinszczyźnie niż w niektórych naszych polskich kabinach

jakość wykonania nie była zła i ten deszczyk kusi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na tą którą pokazałeś wyżej się "czaiłyśmy" :wink: oczywiście że lepiej parową niż żadną, i nie jestem przeciw chińszczyźnie - sama zamawiam płytki do łazienek made in china :D ale osobiście wybrałam saunę fińską na zamówienie plus kabina plus brodzik i za to wszystko też z montażami wyjdzie 7k

 

to po prostu mój wybór - na wymiar, pod kolor, (stosunkowo) tanio... może to pierdołki, ale dla mnie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...