Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U Begiera zawsze jest silka :D . I bardzo dobre ceny :D . I przesympatyczny Pan Bartek (ale to Cię chyba za bardzo nie interesuje :wink: ).

wczoraj dzwonilem i nie przyjmuja zamowien chyba bede musial pojechac po nowym roku i na miejscu sprawe wyjasnic a cena przez telefon 3,45 za 18cm

Negocjuj :wink: . Ja u nich kupowałam znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są tam jeszcze jakies działki do kupienia? :roll: I le tak orientacyjnie za m2

 

Są. Nawet koło mnie są dwie do sprzedania tak po ok. 700 mkw. Podaję nr telefonu 691416263. Ceny działek w Tarnowie oscylują teraz ok. 100 za mkw.

 

Mnie więcej kumam. Zamiast skęcić w lewo na Kazmierz, trzeba pojechac prosto, tak?

 

Tak mnie więcej. To są działki za tzw. Zielonym Grodem. Ale można jechać tak jak na Kaźmierz i przy sklepie spożywczym Hubertus skręcić w prawo w ul. Cichą i cały czas prosto.

 

kierbud radzi zaczynać jeszcze teraz póki aura pozwala, myslicie że to dobry pomysł?

 

Wydaje mi się, że za duże ryzyko. :roll:

 

Piekne zdjecia - gratuluje. Jak na wiosne pojawi sie sloneczko tez Wam przysle swoje. Naprawde ladne miejsce.

 

Dzieki. Czekamy na twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysogotowo

 

to ja proponuję Lusówko :-)

działki po 80 zł/m2, ale powierzchnie zaczynają się od 1600 m2

zalety: nie ma drzew bo działki są na byłym polu buraczanym więc ptaki nie będą s... na dachy :wink: niedaleko jezioro z taaaakiiiimi rybami, i nowe przedszkole się buduje (trzeba się rozmnażać, żeby się nie marnowało :wink: )

wady: pustynnie trochę :wink: i nie ma na razie dróg więc rozglądam się powoli za terenówką, żeby na własną budowę dojechać :)

ale zawiązało się już stowarzyszenie, coby o te drogi walczyć - może już nawet za 5 lat coś z tego wyniknie :wink:

 

A z newsów budowlano-przygotowawczych:

Moje negocjacje z potencjalną firmą trwają - ostatnio mnie "uszczęśliwili" wyceną ścianek działowych na parterze: 3.800 zł (z materiałami) - dla pikanterii dodam, że ścianki te mają 37 m2...

Jak im zwróciłam na to uwagę to usłyszałam: hm... no faktycznie przesadziliśmy... :o Ale cóż, wycena na stan surowy otwarty jest jeszcze do przełknięcia, więc może w innych punktach mylą się na swoją niekorzyść?? :) 8)

 

Tak w zasadzie to nie wiem czemu mi tak wesoło, po moich dzisiejszych perypetiach z bankiem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak w zasadzie to nie wiem czemu mi tak wesoło, po moich dzisiejszych perypetiach z bankiem :x

 

Trzymaj się i bądź twarda. Grunt to nie odpuszczać od samego początku budowy. My też mieliśmy do wyboru albo brać od architekta to co nam przygotował, albo pójść w zaparte i wyegzekwować to co wcześniej obiecywał. Wybraliśmy drugie rozwiązanie choć kosztowało ono trochę nerwów i czasu. Postanowiliśmy trzymać się swoich zasad od początku tzn. nie odpuszczać. Budowa to trochę takie pole bitwy ktoś przegra, ktoś wygra, ale dlaczego to niby ja mam przegrywać i to od samego początku, sentymenty na bok. http://www.giftown.pl/data/thumbnails/27/104.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys1... tak w zasadzie to się zgadzam... co do twardości i nie odpuszczaniu od samego początku. Natomiast stwierdzenie że:

> Budowa to trochę takie pole bitwy ktoś przegra, ktoś wygra

to chyba coś nie tak! Budowa jak każda działalność gdzie się zawiera umowy, negocjuje nie jest bitwą. Negocjacje prowadzą zawsze do jakiegoś tam finału, jeśli szczęśliwego to zarówno jedna jak i druga strona robią na tym interes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów

 

Ja również planuję rozpoczać na wiosnę 2007.

Obecnie jestem na etapie załatwiania mapek i innych dokumentów do pozwolenia.

Działka jest w Skórzewie. Niestety przez totalną obsuwę czasową z jej zakupem i obecnymi formalnosciami nie załapię się juz na ulge odsetkową :evil: , czyli już ostatnią, jaka nam budującym pozostała, nie licząć oczywiście zwrotu za VAT.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że tak 80-100 PLN/m2 Napisz, w której części Poznania będziesz pracować, to moze zaproponujemy ci jakąś logiczną lokalizację, bo na odległość to tak trochę ciężko.

Wysogotowo

 

Verunia

 

Skoro planujecie pracować w Wysogotowie, to koniecznie musisz sie rozgladać za działką po zachodniej stronie Poznania. Nie będziesz musiała się za bardzo przebijac przez miast, co często bywa poważnym problemem.

Najczęstsze lokalizacje z tej strony to Skórzewo, Lusowo, Lusówko, Tarnowo Podgórne, równeiż samo Wysogotowo - mój kumpel właśnie tam teraz kupił działkę od strony Skórzewa (chociaż tu trzeba dobrze szukać, bo to jest bardziej teren pod AG), a w dalszej okolicy to dochodzi Kiekrz i Rokietnica. Musisz tylko dobrze poszukać,, bo ceny są różne - nastawiaj sie raczej na minimum 100 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Begiera zawsze jest silka :D . I bardzo dobre ceny :D . I przesympatyczny Pan Bartek (ale to Cię chyba za bardzo nie interesuje :wink: ).

wczoraj dzwonilem i nie przyjmuja zamowien chyba bede musial pojechac po nowym roku i na miejscu sprawe wyjasnic a cena przez telefon 3,45 za 18cm

 

Brachol

 

Ja równeiz bardzo poważnei myślę ostatnio o silikatach.

Czy jestes przekonany do budowania ściany 18 cm, bo ja siłą przyzwyczajenia z innych materiałów bardziej myślę o 24 cm, chocaż 18 wytrzymałościowo wystarczy. Dodam, że planuje ocieplic dom warstwą 20 cm steropianu.

 

Kto jeszcze buduje z silikatów? Jaką grubość ścian wybraliście?.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę budować z silikatów 18 cm.

Jedyny minus przy 18 to problem z roletami zewnętrznymi, jeśli chce się mieć naokienne, więc ja chyba zrezygnuję z rolet :(

Czy sie bedzie budować z 18 czy 24 to tak czy siak trzeba dać taką samą warstwę ocieplenia - ja też chciałam dawać 20 cm, ale obliczyłam sobie, że dla uzyskania takiego samego U mogę dać 17 cm lepszego styropianu (np. termoorganika gold) co cenowo wyjdzie tak samo, a zawsze to lepiej wygląda (np. przy oknach) niż 20 cm. Natomiast same bloczki 24 kosztują jakieś 20-25% więcej niż 18, więc jak dla mnie trochę bez sensu dopłacać, skoro efekt będzie taki sam - no chyba że chodzi o te rolety :wink:

Intensywnie nad tym rozmyślam - niby chciałam mieć rolety, ale okazuje się że na wykuszu i tak bym nie mogła mieć, więc bez sensu chyba mieć na drzwiach tarasowych a potem na 5,2 metrach bieżących wykusza nie mieć rolet... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys1... tak w zasadzie to się zgadzam... co do twardości i nie odpuszczaniu od samego początku. Natomiast stwierdzenie że:

> Budowa to trochę takie pole bitwy ktoś przegra, ktoś wygra

to chyba coś nie tak! Budowa jak każda działalność gdzie się zawiera umowy, negocjuje nie jest bitwą. Negocjacje prowadzą zawsze do jakiegoś tam finału, jeśli szczęśliwego to zarówno jedna jak i druga strona robią na tym interes!

 

Masz rację, tak mi się tylko napisało.

 

 

We Wczorajszej Gazecie Prawnej jest taki artykuł, str.10

 

FINANSE Aukcje kredytowe zdobywają polski rynek

 

Kredyt z internetu jest tańszy nawet o 20 procent Internetowe aukcje kredytowe pozwalają na obniżenie kosztów kredytu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. MONIKA KRZEŚNIAK . Aukcje kredytowe popularne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zaczynają zdobywać polski rynek. To nowy sposób wyszukiwania najlepszych i najtańszych ofert bankowych. Sposób działania jest podobny do innych serwisów aukcyjnych z tą różnicą, że to klient zgłasza zapotrzebowanie, a banki składają oferty i wygrywa ta, która okaże się najlepsza. Kto może być klientem Serwis aukcje kredytowe należący do firmy Kredyt Partner działa od 6 miesięcy i w tym czasie zarejestrowało się w nim 7,7 tys. użytkowników. Wartość aukcji sięgnęła blisko 1,2 mld zł, co oznacza, że na taką kwotę kredytów zgłosili zapotrzebowanie klienci. Co trzeba zrobić, by zostać użytkownikiem portalu? Procedura nie jest skomplikowana, wystarczy się zarejestrować, a po podaniu danych osobowych użytkownik serwisu otrzymuje login i hasło. Kolejny krok to podanie rodzaju, kwoty kredytu, waluty, okresu, na jaki chcemy go zaciągnąć, czasu trwania aukcji. Na podstawie tych informacji banki składają oferty, czyli konkretne warunki kredytu. Wygrywa ta instytucja, której oferta zdaniem klienta okaże się najkorzystniejsza. Samo finalizowanie transakcji, czyli podpisanie umowy, odbywa się w tradycyjny sposób, czyli w oddziale banku. – Klient dostaje od nas certyfikat, który pokazuje, jaka oferta została złożona i z takim dokumentem można pójść do placówki bankowej, żeby zrealizować transakcje – mówi Marcin Malinowski, odpowiedzialny za doradztwo w serwisie aukcje kredytowe. – Różnica, która odróżnia serwis od tradycyjnych aukcji, jest taka, że nie dochodzi do powstania zobowiązania, czyli klient zamykający aukcję nie jest zmuszony do zaciągnięcia tego kredytu – dodaje. Oferta z czterech banków Osoba, która nie ma wystarczającej wiedzy na temat produktów bankowych, może skorzystać z pomocy konsultanta. Na razie serwis umożliwia poszukiwanie kredytów i pożyczek hipotecznych, kredytyów refinansowych i konsolidacyjnych. W aukcjach biorą udział cztery banki: Deutsche Bank, Millennium, Dom oraz Bank BPH. – Konkurencja, która na dobre rozgorzała między bankami, wymusza wypracowanie nowego podejścia do klienta. Ten ostatni to osoba bardzo wymagająca, porównująca wiele ofert w celu znalezienia rozwiązań na miarę swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Serwis aukcyjny, w którym to banki składają swoje oferty kredytobiorcy, to dobry test na elastyczność polskich banków – mówi Justyna Baranowska- -Owczarek z banku Dom. Właściciel serwisu zapowiada, że wkrótce lista banków się wydłuży. – Prowadzimy negocjacje z kolejnymi instytucjami, niektóre z nich są na zaawansowanym etapie. Planujemy także poszerzenie oferty aukcyjnej o kolejne produkty, kredyty samochodowe, gotówkowe, fundusze inwestycyjne – mówi Marcin Malinowski. To może być przełom w walce o klienta, ponieważ kredyt znaleziony na aukcji internetowej może być nawet o 20 proc. tańszy od standardowej oferty banku. Dla klienta oznacza to oszczędności rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wybór przez porównanie Czekając na ofertę aukcyjną, użytkownicy mogą samodzielnie sprawdzić oferty kilkunastu banków, korzystając z porównywarki. Po wpisaniu podstawowych danych o poszukiwanym kredycie w ciągu kilkunastu sekund pokazują się konkretne oferty. Oprócz podstawowych kosztów, takich jak prowizja, marża, użytkownik serwisu otrzymuje bardzie szczegółowe parametry, które składają się na całkowity koszt kredytu, takie jak ubezpieczenie, opłata za przewalutowanie i za wcześniejszą spłatę. Serwis aukcje kredytowe nie jest jedynym na rynku. Nieco młodsza platforma Finansowo.pl działa jednak na innych zasadach. Swoje oferty składają tam zarówno banki, jak i pośrednicy, bez specjalnych umów o współpracy. – Naszą rolą jest jedynie udostępnienie platformy, która umożliwia skontaktowanie się obu stron transakcji, ale nie monitorujemy ich przebiegu – wyjaśnia Rafał Agnieszczak, prezes Finansowo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że tak 80-100 PLN/m2 Napisz, w której części Poznania będziesz pracować, to moze zaproponujemy ci jakąś logiczną lokalizację, bo na odległość to tak trochę ciężko.

Wysogotowo

 

Verunia

 

Skoro planujecie pracować w Wysogotowie, to koniecznie musisz sie rozgladać za działką po zachodniej stronie Poznania. Nie będziesz musiała się za bardzo przebijac przez miast, co często bywa poważnym problemem.

Najczęstsze lokalizacje z tej strony to Skórzewo, Lusowo, Lusówko, Tarnowo Podgórne, równeiż samo Wysogotowo - mój kumpel właśnie tam teraz kupił działkę od strony Skórzewa (chociaż tu trzeba dobrze szukać, bo to jest bardziej teren pod AG), a w dalszej okolicy to dochodzi Kiekrz i Rokietnica. Musisz tylko dobrze poszukać,, bo ceny są różne - nastawiaj sie raczej na minimum 100 zł/m2.

Tam będę szukać.

Jak byście słyszeli o działce uzbrojonej (min. woda i prąd) w tych stronach tak koło 1000m2 w cenie do 100 zł/m to dajcie znać.

A jak by jeszcze była koło lasu to miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich budujących ziomków .Mieszkamy w Luboniu ,budujemy w Gołuskach koło Komornik . Okolica fajna i spokojna .Kończymy adaptację projektu, mamy nadzieję ,że nasz projektant zdąży złożyć papierki przed świętami i tylko czekać .chociaż pewnie trzeba się już rozglądać za ekipa budowlaną pozdrawiamy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich budujących ziomków .Mieszkamy w Luboniu ,budujemy w Gołuskach koło Komornik . Okolica fajna i spokojna .Kończymy adaptację projektu, mamy nadzieję ,że nasz projektant zdąży złożyć papierki przed świętami i tylko czekać .chociaż pewnie trzeba się już rozglądać za ekipa budowlaną pozdrawiamy :p

 

Witam Sąsiadów :D

Gratuluję wyboru lokalizacji - nareszcie ktoś z mojej okolicy :)

Pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będę szukać.

Jak byście słyszeli o działce uzbrojonej (min. woda i prąd) w tych stronach tak koło 1000m2 w cenie do 100 zł/m to dajcie znać.

A jak by jeszcze była koło lasu to miodzio

 

Jeżeli zależy Ci na lesie, to tylko Zakrzewo. To nie daleko Wysogotowa, ale tam działki chodzą nieco powyżej 100zl/m2, chociaż jak dobrze poszukać ... Możesz też szukać w Dąbrowie - tutaj do lasu jest trochę dalej, ale działki są tańsze i bliżej Wysogotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...