Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Ta sama kabina w LM kosztuje 3990 zł. Druga rzecz to taka, że nie każdy ma miejsce w domu na saunę wolnostojącą, więc ja wolę taką niż żadną.

A co do temperatury 60 stopni, to jest to temperatura w saunie parowej. W saunie fińskiej temperatura jest dużo wyższa, ok 90 stopni.

 

ja nie przewidywałem sauny ale po wizycie w LM zaciekawiło mnie to :)

 

raczej już nie zrobię bo ułożenie mi nie pasuje (za wielka ) ale mam dylemat na wyborem prysznica na temat wanny juz nie wspomnę :(

 

chciałem kupić koła co dawało mi kwotę ok 3 k bez baterii ale zaciekawiła mnie właśnie wystawka promocyjna w LM z tymi kombajnami za tą samą kwotę tyle bajerów :-?

mechanizmy zdają się być ok ładnie chodzą ale trochę lęk przed zakupem szperałem po forach i zdania jak zwykle są podzielone są zadowoleni i zawiedzeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Firma Kornik http://www.kornik.com.pl pan Wypijewski 606 232 852

Dariusz Kelak http://www.kelakdariusz.republika.pl

Pan Piątkowski 885 272 151

 

Z tego pierwszy był zdecydowanie najdroższy, ale robił baaardzo profesjonalne wrażenie (usługa z górnej półki). a ostatni był najtańszy. Wybrałerm środkowego :) Warto ię pospieszyć, terminy wszyscy mają na za 3-4 miesiące

 

Kelak robił u mnie schody z merbau - fachowiec godny polecenia

wyszły 30% taniej niż u Kornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktoś zakładał, bądź planuje położyć na taras drewno egzotyczne...? Troszkę przerażają nas ceny... :-? :o Widzieliśmy piękne deski w DLH na Marcelińskiej :) Czy macie jakieś namiary, doświadczenia z innymi firmami... ?

sprawdź ceny

http://www.tropic.com.pl

Pan Jacek Ruśniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktoś zakładał, bądź planuje położyć na taras drewno egzotyczne...?

Zamierzam i też jestem ciekawa informacji na ten temat.

 

A u mnie tynki gipsowe zakończone. Trochę to trwało, bo kierownik zrobił odbiór poprawek dopiero w piątek, a poprawki były i nos mnie nie mylił: wszystkie poprawki dotyczyły pracy tych szuszwolowatych tynkarzy, którzy doprowadzili mnie do szału na mojej własnej budowie. Proszę sobie wyobrazić, że najpierw narzucali tynk, a potem sobie dokładali listewki i czkawką się to odbiło przy oknach. I to dlatego tak bardzo chcieli dostac kasę już pierwszego dnia pracy, bo dobrze wiedzieli, że za partactwo potem nikt nie zapłaci. Niech Bóg Was broni przed tymi tynkarzami, a mnie bardzo cieszy, że Pan Radek zreflektował się na czas i wymienił sobie współpracowników.

Cała praca wykonana przez Pana Radka z nowym pracownikiem została wykonana nienagannie i różnica w jakości pracy była wyraźna.

Pan Radek wykonał poprawki wskazane przez kierownika i starał się swą postawą zatrzec przykre wrażenie jakie wywołała we mnie jego firma w pierwszych dniach pracy.

Wiem, że Lidka na forum go poleciła i rozumiem koleżankę, że jest to godny polecenia człowiek. Firma musi jednak pamiętać, że ważny jest nie tylko szef, ale i cały zespół, bo to dzięki niemu wykonywana jest cała usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama kabina w LM kosztuje 3990 zł. Druga rzecz to taka, że nie każdy ma miejsce w domu na saunę wolnostojącą, więc ja wolę taką niż żadną.

A co do temperatury 60 stopni, to jest to temperatura w saunie parowej. W saunie fińskiej temperatura jest dużo wyższa, ok 90 stopni.

 

o parowej właśnie to napisałam kilka linijek wyżej...

 

a co do "wejdzie-nie wejdzie" - u mnie właśnie taka NIE wejdzie. Dlatego robię na wymiar. Musi być węższa a dłuższa (więc zmieszczą się dwie osoby) Ale u mnie też pomysł sauny zaczął się właśnie od "kombajnów"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy instalacja wodna może być prowadzona w otulinie po posadzce, do czego przekonuje mnie mój instalator, czy raczej powinna być prowadzona między warstwami styropianu ??

 

Wykonawca przekonuje mnie tym, że w styro nie jest w stanie jej przymocowac natomiast do posadzki przypina ją opaskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon... I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN .... powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

adaptacja 1,3k pln + 0,2k za 6 zmian w projekcie. Łącznie z pnb. Adaptacja i zalatwianie pozwolenia bez zastrzeżeń, zmiany- jaka cena taka jakość. Jeśli chodzi konkretnie o Archon to najlepiej IMO iść do przedstawiciela biura (Dom Projekt ul.Kwiatowa2) na Poznań. Wtedy wychodzi najkorzystniej.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

- poszukuje ekipy do ułożenia kostki brukowej i płyt betonowych ozdobnych, tak przy okazji gdzie tanio mozna kupic materiał (kostka betonowa ozdobna)?

 

- czy znacie moze sensowna ekipe ktora wykonczylaby mi podłoże na 2 balkonikach (blacha, izolacja itd)?

 

z gory dziekuje

 

Witolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon... I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN .... powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

adaptacja 1,3k pln + 0,2k za 6 zmian w projekcie. Łącznie z pnb. Adaptacja i zalatwianie pozwolenia bez zastrzeżeń, zmiany- jaka cena taka jakość. Jeśli chodzi konkretnie o Archon to najlepiej IMO iść do przedstawiciela biura (Dom Projekt ul.Kwiatowa2) na Poznań. Wtedy wychodzi najkorzystniej.

 

Powodzenia

 

Tylko nie Dom Projekt!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aż mnie otrząsa na samo wpomnienie. :x

Pełno kuch i niedoróbek. Na działkę nie szło ich zawlec wołami, mimo że była potrzeba (działka ze stokiem)

Stanowczo nie polecam

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko nie Dom Projekt!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Aż mnie otrząsa na samo wpomnienie. :x

Pełno kuch i niedoróbek. Na działkę nie szło ich zawlec wołami, mimo że była potrzeba (działka ze stokiem)

Stanowczo nie polecam

pozdrawiam

atka

 

popieram

kupiłem u nich projekt i zrezygnowałem z usług tej firmy !

oczywiście skargę napisałem do archonu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich nie robilem ale fakt, faktem, ze slyszalem same negatywne opinie.

 

A teraz z innej beczki. Temat pewnie juz walkowany ale nie moge sie przekopac przez posty. Chce miec studnie na dzialce i nie moge sie zdecydowac- kopana czy wiercona. Generalnie wolalbym wiercona i chetnie poznam opinie ludzi, ktorzy taka juz maja (kto wam robil, jak sie sprawuje itp). Zadaniem studni bedzie dostarczanie wody do podlewania ogrodu.

Czy polecacie jakis wykonawcow, na co zwrocic uwage? Nie wiem co tam jeszcze powinienem wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wolalbym wiercona i chetnie poznam opinie ludzi, ktorzy taka juz maja (kto wam robil, jak sie sprawuje itp). Zadaniem studni bedzie dostarczanie wody do podlewania ogrodu.

 

Wszystko zalezy na jakiej glebokosci jest woda 8)

U mnie po badaniach wyszło, że woda jest ponizej 30 m - koszt studni wierconej z pompa głębinową wychodził od 11 do 16 tys zł (w zaleznosci od wykonawcy)

Tak więc jak do podlewania ogrodu inwestycja nieopłacalna...

 

No ale okazało sie, ze jest dosc duzo wody podskórnej na małej głębokości (ale za mało dla studni wierconej)

 

Zdecydowałem sie na klasyczna kopaną z kregami - wyszło mnie całość ok. 1800 zł (robocizna, kregi, pokrywa, zwir)- woda nachodzi w ilości ok. 2 kregów na 12 godzin - do podlewania ogrodu w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A kto wam robil badania, kogo polecacie i ile takie cudo kosztuje? Na ile te badania sa wiarygodne, tzn. chodzi mi o to czy jak oni powiedza, ze woda jest. np na 10 m to daja gwarancje ze ona tam bedzie? Zeby sie nie okazalo, ze goscie zaczna wiercic i sie nie dowierca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A kto wam robil badania, kogo polecacie i ile takie cudo kosztuje? Na ile te badania sa wiarygodne, tzn. chodzi mi o to czy jak oni powiedza, ze woda jest. np na 10 m to daja gwarancje ze ona tam bedzie? Zeby sie nie okazalo, ze goscie zaczna wiercic i sie nie dowierca?

 

Facet od badan geologicznych twierdził, ze na 100% woda jest na tych 30-40 metrach - nawet mi jakies opracowanie dał na 10 stron A4 (z wykresami, głębokościami, rodzajami ziemi itp)

Za badania dałem 1 tys zł. (wyszło po 500 zł, bo dla 2 działek robilismy)

 

A co do studni kopanej, to Pan Franciszek z Golęczewa dał mi do ręki kawałek witki (chyba leszczyna) i pochodzilismy sobie po działce - w kilku miejscach witka mi sie zginała do ziemi :o

Wybrałem jedno z nich. On jeszcze raz sie przeszedł i sprawdził, no i tym sposobem wybraliśmy miejsce na studnię :)

Woda jest więc sposób skuteczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...