Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no ale trafiłem na takie cos http://neur.am.put.poznan.pl/Parnasow/sterownik.htm wiec po co ten 5 żyłowy jak można magicznie na przekaźnikach? tylko teraz kupic te odpowiednie...

może można...

ja w każdym razie sterowniki ze sterowaniem centralnym miałam od razu z roletami dostarczone i na schemacie który dostałam kabel jest 5-żyłowy

elektryk który nie widział tego schematu - jak wyceniał położenie tej instalacji to również przyjął kabel 5-żyłowy...

i mam już 5-żyłowy założony - i wiem że na pewno będzie działać :)

więc jak piszę - może można... a ja napisałam jak ja mam w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dopiero zaczynam papiery - wiec pare pytań do doswiadczonych:

 

- szukam architektam lub budowlanca do adaptacji projektu ( sprawdzonego )- i jak mozecie podajcie ile to zazwyczaj kosztuje,

- oraz kto ma ekipę do stanu surowego ? sprawną i dokladną

 

dzieki z góry

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie polecić jakiegoś projektanta wnętrz?

 

Mamy dopiero fundament ale ja lubię rozpoczynać z wizją końca.

 

Gdyby ktoś wysyłał na priva to przyłączam się do prośby.

 

Posłałem

 

Czy mogę tez poprosić?

 

Ja również...

 

 

Witam ponownie - odpowiadajac na pytanie o projektanta - polecam panią Hanię - robiła mi mieszkanie 4 lata temu - i jestem zadowolony - i co najwazniejsze polecała mi podwykonawców - i sama z nimi omawiała szczegóły - nie wiem czy tel aktualny - 602 522 311 - nazwiska nie pamietam.

 

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł: może zatrudnić inwestora zastępczego? coś takiego oferują np. na działeczka.pl, może warto ich zapytać, co wg nich ten "inwestor zastępczy" oznacza?

 

i jeszcze raz ja - syndrom początkującego - czy ktoś z Was moze mi podac kwoty - z jakimi sie trzeba liczyc -

 

1- za projekt - adaptacje

2- przyłącza

3- mapki u geodety

4- stan surowy

5- zamkniety

 

inne ?

 

Albo od czego zacząć ? kupiłem działkę póki co - i czytam forum od 2 dni. :roll:

 

głowa peka.

 

 

jeszcze jedno - czy inwestor zastepczy daje gwarancje na jakosc swoich uslug - bo rozumiem ze on za mnie wszystko załątwia - tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł: może zatrudnić inwestora zastępczego? coś takiego oferują np. na działeczka.pl, może warto ich zapytać, co wg nich ten "inwestor zastępczy" oznacza?

 

i jeszcze raz ja - syndrom początkującego - czy ktoś z Was moze mi podac kwoty - z jakimi sie trzeba liczyc -

 

1- za projekt - adaptacje

2- przyłącza

3- mapki u geodety

4- stan surowy

5- zamkniety

 

inne ?

 

Albo od czego zacząć ? kupiłem działkę póki co - i czytam forum od 2 dni. :roll:

 

głowa peka.

 

 

jeszcze jedno - czy inwestor zastepczy daje gwarancje na jakosc swoich uslug - bo rozumiem ze on za mnie wszystko załątwia - tak ?

 

No cóz nie pozostaje nic innego jak życzyc przyjemnej lektury :wink:

A serio to czytaj i pytaj az do znudzenia wałkuj każdy temat.

Mapka do celów projektowych to koszt w tej chwili jakieś 600-800 zł,

adaptacja projektu - różnie zazwyczaj ok 1500 zł w górę,

przyłacza - trzeba sie liczyc z kosztem 10 000 do 20 000 zależnie od warumków i bywa różnie różniście. Musisz zanac szczegóły typu ile m, jakie media, komu i ile (jeśli wogóle) zapłacic opłate przyłaczeniową itp.

A reszta zależy od wyboru projektu, wielkosci domu, ewentualnie technologii....

Ta wiec przyjemnej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

No cóz nie pozostaje nic innego jak życzyc przyjemnej lektury :wink:

A serio to czytaj i pytaj az do znudzenia wałkuj każdy temat.

Mapka do celów projektowych to koszt w tej chwili jakieś 600-800 zł,

adaptacja projektu - różnie zazwyczaj ok 1500 zł w górę,

przyłacza - trzeba sie liczyc z kosztem 10 000 do 20 000 zależnie od warumków i bywa różnie różniście. Musisz zanac szczegóły typu ile m, jakie media, komu i ile (jeśli wogóle) zapłacic opłate przyłaczeniową itp.

A reszta zależy od wyboru projektu, wielkosci domu, ewentualnie technologii....

Ta wiec przyjemnej lektury

 

 

A MASZ MOZE KOGOS DO ADAPTACJI PROJEKTU?

BO NA FORUM NIC NIE WYCZYTAłEM - TYLKO NEGATYWY :lol:

BO ROZUMIEM ZE OD TEGO TRZEBA ZACZAC - TAK ?

 

PS. PRZYLACZA 20 000 ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuje ekipe do wykonania podbitki ok 60 m2. Gdyby ktos mial kogos godnego polecenia to prosze o informacje.

 

Witolo

 

Witaj.

U mnie będą robić dopiero w październiku ( zbieranie kasy) :( , ale z tego co słyszałam mają dobrą opinie. Jest to ekipa z Pobiedzisk. Jutro postaram się przesłać na priva ich numer telefonu.( okazuje się,że muszę poszukać karteczki na której go zapisałam :oops: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

No cóz nie pozostaje nic innego jak życzyc przyjemnej lektury :wink:

A serio to czytaj i pytaj az do znudzenia wałkuj każdy temat.

Mapka do celów projektowych to koszt w tej chwili jakieś 600-800 zł,

adaptacja projektu - różnie zazwyczaj ok 1500 zł w górę,

przyłacza - trzeba sie liczyc z kosztem 10 000 do 20 000 zależnie od warumków i bywa różnie różniście. Musisz zanac szczegóły typu ile m, jakie media, komu i ile (jeśli wogóle) zapłacic opłate przyłaczeniową itp.

A reszta zależy od wyboru projektu, wielkosci domu, ewentualnie technologii....

Ta wiec przyjemnej lektury

 

 

A MASZ MOZE KOGOS DO ADAPTACJI PROJEKTU?

BO NA FORUM NIC NIE WYCZYTAłEM - TYLKO NEGATYWY :lol:

BO ROZUMIEM ZE OD TEGO TRZEBA ZACZAC - TAK ?

 

PS. PRZYLACZA 20 000 ? ? ?

 

Z architektami u nas bieda. Bo to artyści. U mnie był projekt indywidualny więc adaptacją sie nie zajmowałam. A zaczynasz od mapki do celów projektowych i uzyskania odpisu z Planu zagospodarowania w Twojej gminie (jeśli jest) lub od warunków zabudowy. Dopiero wtedy kupujesz projekt i zajmujesz sie jego adaptacją. W tym czasie występuijesz do stosownych dostawców mediów o warunki techniczne przyłączy. Bieżesz tez mapki ewidencyjne gruntu abu dowiedziec sie czy nie trzeba przpadkiem zmienic urzytkowania z rolnego na budowlane.

Poniżej dwa linki do poczytania

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=25317&highlight=

 

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119&highlight=

 

 

Co do cen przyłaczy to u mnie prąd woda i kanalizacja wyszło coś ok. 10 tys mimo ze woda i kanaliza przed działką a słup z prądem na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie,może wiecie,gdzie można kupić gotowe strzemiona zbrojeniowe do ławy fundamentowej ?

Potrzebuję 24o sztuk o wymiarach 30x30 cm.

Będę wdzięczny za podanie namiarów na producenta.

mozna np tutaj dawna zbrojarnia polnoc

Dzięki brachol za namiary w sprawie strzemion.Zadzwoniłem i zamówiłem,jutro odbieram.Zrobiłem dobry interes.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORTY

 

Przyłacza różnie z cenami, ale licz te 10000 jako standard, ja za prąd płaciłem dwa razy :( raz normalnie i raz za przyłacze tymczasowe i wyszło mnie to kolo 5000 sam prąd...

Gaz bedzie drugie tyle, woda trochę własnymi siłami około 2000.

 

W 10 k się nie zmieszczę, jeszcze dojdzie oczyszczalnia za 6000 i bedzie prawie 20 k.

 

Zależy gdzie się budujesz. Podawaj zawsze jak zadajesz pytania bo czasem gmina zbiera haracz za przyłacze (np. 1000, albo 80 pln albo i 2000).

 

Adapatacja projektu - najtaniej 800 pln.

Projekt przyłącza wodnego - najtaniej 250 pln.

Pamiętaj że przyłącze to 4 rzeczy:

- projekt

- materiały

- wykonawstwo

- opłaty administracyjne (haracz)

 

dlatego różnie ludzie piszą, różne są ceny.

 

Stal brałem j.w. i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Mam dylemat z tynkami wrr

tynkarz ma wejsc w czwartek ale chce obrazu zaliczkę i sam nie wiem czy nie poszukać sobie kogoś innego? Tynkarz p. Jacek jest ze smochowic i poleca go pan król z moraska(ktory mial u mnie robic tynki ale nie ma ekipy bo siedzi na blokach)

czy ktoś z was tez płacił zaliczkę za tynki?

A cena za m to 27zł plus ewentualnie dodatki jak wyjdzie więcej gipsu ehh

Miałem fajnego tynkarza z forum ale zgubiłęm numer i na forum tez juz nie moge go znaleźć wiem tylko ze mieszka w poznaniu na młyńskiej, może u kogoś z was robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie położenia działek budowlanych w Szczytnikach.A mianowicie czy hałas samolotów z Krzesin jest bardzo uciążliwy?Zastanawiam się nad kupnem działki w tej okolicy i bardzo mnie to zagadnienie nurtuje :roll: Pozdrawiam

 

był osobny wątek na ten temat, ale nie mogę znaleźć...... generalny wniosek z wątku - jest uciążliwy

 

 

Witam - poszukujemy ekipy do fundamentów oraz stanu surowego.

oraz kogoś do adaptacji projektu - SZYBKIEGO w WYKONANIU !

 

macie kogoś ?DOBREGO ? MYSLąCEGO ?

 

DZIEKI Z GóRY.

:wink:

 

 

na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Mam dylemat z tynkami wrr

tynkarz ma wejsc w czwartek ale chce obrazu zaliczkę i sam nie wiem czy nie poszukać sobie kogoś innego? Tynkarz p. Jacek jest ze smochowic i poleca go pan król z moraska(ktory mial u mnie robic tynki ale nie ma ekipy bo siedzi na blokach)

czy ktoś z was tez płacił zaliczkę za tynki?

A cena za m to 27zł plus ewentualnie dodatki jak wyjdzie więcej gipsu ehh

Miałem fajnego tynkarza z forum ale zgubiłęm numer i na forum tez juz nie moge go znaleźć wiem tylko ze mieszka w poznaniu na młyńskiej, może u kogoś z was robił?

 

scoob pamiętasz generalną zasadę na budowie? : żadnych zaliczek

płatność po wykonanym etapie i odbiorze tegoż etapu bez zastrzeżeń

jak chcesz moich tynkarzy to na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie położenia działek budowlanych w Szczytnikach.A mianowicie czy hałas samolotów z Krzesin jest bardzo uciążliwy?Zastanawiam się nad kupnem działki w tej okolicy i bardzo mnie to zagadnienie nurtuje :roll: Pozdrawiam

jak na razie samoloty lataja w godzinach od 9-14 czasami wieczorem i w sobote ale nei za czesto najlepiej pojechac w tych godzinach na dzialke albo chociaz w interesujaca Cie okolice i zobaczyc bo halas jes troznie odbierany przez ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...