Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i Mam dylemat z tynkami wrr

tynkarz ma wejsc w czwartek ale chce obrazu zaliczkę i sam nie wiem czy nie poszukać sobie kogoś innego? Tynkarz p. Jacek jest ze smochowic i poleca go pan król z moraska(ktory mial u mnie robic tynki ale nie ma ekipy bo siedzi na blokach)

czy ktoś z was tez płacił zaliczkę za tynki?

A cena za m to 27zł plus ewentualnie dodatki jak wyjdzie więcej gipsu ehh

Miałem fajnego tynkarza z forum ale zgubiłęm numer i na forum tez juz nie moge go znaleźć wiem tylko ze mieszka w poznaniu na młyńskiej, może u kogoś z was robił?

Witam .jeśli to ten co ma mieszalnie tynków ifarb na trasie swarzędz a kobylnica to odradzam on podnajmuje ekipy i zależy jaka mu się trafi to tak ci zrobią tynkii alkomat na czas tynkarzy na budowie !!!!!!!.bardzo cwany gościu : :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie położenia działek budowlanych w Szczytnikach.A mianowicie czy hałas samolotów z Krzesin jest bardzo uciążliwy?Zastanawiam się nad kupnem działki w tej okolicy i bardzo mnie to zagadnienie nurtuje :roll: Pozdrawiam

W momencie występowania hałasu (start, lądowanie i grzanie silników) hałas jest spory (momentami nawet b. spory) ale trwa to najwyżej kilkanaście minut po 2-3x dziennie w ciągu dnia i bez weekendów.

Ale nie jest to na tyle uciążliwe, żebym miał się tutaj nie wprowadzić za kilka miesięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie położenia działek budowlanych w Szczytnikach.A mianowicie czy hałas samolotów z Krzesin jest bardzo uciążliwy?Zastanawiam się nad kupnem działki w tej okolicy i bardzo mnie to zagadnienie nurtuje :roll: Pozdrawiam

W momencie występowania hałasu (start, lądowanie i grzanie silników) hałas jest spory (momentami nawet b. spory) ale trwa to najwyżej kilkanaście minut po 2-3x dziennie w ciągu dnia i bez weekendów.

Ale nie jest to na tyle uciążliwe, żebym miał się tutaj nie wprowadzić za kilka miesięcy :D

oby tylko dzialka nie lezala w korytarzu bo od tamtej strony laduja no i zeby sie mozna bylo na niej budowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas z lotniska jest uciążliwy.

Największy jest kłopot z małymi dziecmi - jak akurat trzeba usypiac itp.

Najgorzej jest ze startami na dopalaczu - huk przeogromny.

Im wyzej tym lepiej, choć w Komornikach, przy autostradzie, jak przelatuje "jaszczomb" to przez telefon sie nie da rozmawiać (w biurze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bardziej doświadczonych:) Przepraszam ale nie mam mozliwoscie przeczytania wszystkich postów i wyszukania odpowiedzi (bo zapewne o tym tez była mowa), poniewaz dziecko wisi mi u nogi!!!!!! Prosze o namiary na tani dobry beton! Dzieki z góry za info!

 

Jeśli potrzebujesz pompę to zadzwoń do Dory do Buku, albo do Smirnofa, a jeśli nie to do Dolaty z Dąbrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy wewnętrzną sciankę kolankową wygodniej tynkować tradycyjnie czy może zastosować płytę gipsową.

 

Pytanie wynika:

- po pierwsze z kosztów operacji tynkowania i szpachlowania (na korzyść płyt)

- po drugie z faktu, że płyty od strony dachu muszą być połączone jakoś z tynkiem na ściance kolankowej. Jak to inaczej przeprowadzić bez domurowywania ścianki co do centymetra do konstrukcji płyt GK na dachu.

 

Trochę skomplikowany opis :oops:

 

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje lub schematy rozwiązanai to bardzo proszę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bardziej doświadczonych:) Przepraszam ale nie mam mozliwoscie przeczytania wszystkich postów i wyszukania odpowiedzi (bo zapewne o tym tez była mowa), poniewaz dziecko wisi mi u nogi!!!!!! Prosze o namiary na tani dobry beton! Dzieki z góry za info!

 

Jeśli potrzebujesz pompę to zadzwoń do Dory do Buku, albo do Smirnofa, a jeśli nie to do Dolaty z Dąbrowy.

 

Dziekei ale Buk to troche daleko i chyba sam przejazd bedzie kosztowal sporo:( Buduje sie w Czerwonaku wiec czegos z okolic bym potrzbowała ew. Poznań, zeby sie opłacało:) Potrzebuje z pompy bo to do stropu bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda WX20 - z podpowiedzią Misiaka (wielkie dzięki ;) ) próbuj w Chemiku na Starołęce. Wyszło niecałe 2200 z montażem.

Pozdr.

 

nie ma za co po to zakładałem głównie ta grupę ;)

po długich poszukiwaniach p. Artur z Chemika zrobił najlepszą cenę !

wiec polecam !

montaż też profesjonalny !

drzwi ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bardziej doświadczonych:) Przepraszam ale nie mam mozliwoscie przeczytania wszystkich postów i wyszukania odpowiedzi (bo zapewne o tym tez była mowa), poniewaz dziecko wisi mi u nogi!!!!!! Prosze o namiary na tani dobry beton! Dzieki z góry za info!

 

Jeśli potrzebujesz pompę to zadzwoń do Dory do Buku, albo do Smirnofa, a jeśli nie to do Dolaty z Dąbrowy.

 

Dziekei ale Buk to troche daleko i chyba sam przejazd bedzie kosztowal sporo:( Buduje sie w Czerwonaku wiec czegos z okolic bym potrzbowała ew. Poznań, zeby sie opłacało:) Potrzebuje z pompy bo to do stropu bedzie:)

 

zadzwoń stanbud garby (swarzędz) - my braliśmy stamtąd wszystko (maja pompę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałbym sie z Wami podzielić dzisiejszym doświadczeniem z firmą MB Wesołek i tym samym ostrzec Was przed kontaktami z tą firmą.

Zamówiłem u nich wełnę do ocieplenia poddasza Uni Mata o grubości 15 i 10cm

Okazało się iż dostarczona wełna o grubości 15cm jest zawilgocona.

Złożyłem reklamację z prośbą o wymianę wadliwej wełny.

W odpowiedzi dostałem pismo iż reklamacja nie zostanie uwzględniona ze względu na fakt iż wełna na pewno uległa zawilgoceniu u mnie na budowie.

Ponieważ odwołałem się od tej decyzji i przesłałem zdjęcia pokazujące że oba typy wełny stały w tym samym pomieszczeniu i wilgotna jest tylko wełna o grubości 15cm dostałem drugie pismo, które przelało czarę goryczy.

W piśmie tym firma Wesołek sugeruje że kupiłem przez internet wełnę Isover o grubości 15cm o wiele taniej (bo wiedziałem ze jest mokra), potem zamówiłem taką samą wełnę w Wesołku która sprzedałem przez internet odnosząc korzyć a teraz tą wadliwą wełnę próbuję wymienić na dobrą i tą zastosować u siebie. Dodam tylko iż cała sprawa dotyczy 22 rolek o wartości ok 3500PLN. Przedstawiciel firmy Wesołek nie chciał przyjąc do wiadomości moich argumentów że jaki miałbym w tym cel jako osoba prywatna żeby bawić sie w takie przekręty w przypadku 22 rolek. Myslałem że krew mnie zaleje.

W związku z zaistniałą sytuacją zastanawiam się nad złożeniem pozwu do sądu.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w tej kwestii??

Nie jestem prawnikiem a w takiej sytuacji fachowa pomoc jest na pewno wskazana.

Z góry dziękuję za ewentualne porady i jeszcze raz ostrzegam przed tym dostawcą. Trzymajcie sie od niego jak najdalej!!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi jak zamawiali,ście strop? Nam kierownik podał rozpietosc i ile mb do danej rozpietosci. I tak zamówilismy w jednej hurtowni bez problemu, ale wczoraj Mariusz pojechal do innej hurtowni porównac ceny i podaje kobiecie a ona ze tak sie nie podaje informacji na temat stropu i ze nie potrafi nam obliczyc le bedzie to kosztowac:) Juz sama nie wiem co myslec:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi jak zamawiali,ście strop? Nam kierownik podał rozpietosc i ile mb do danej rozpietosci. I tak zamówilismy w jednej hurtowni bez problemu, ale wczoraj Mariusz pojechal do innej hurtowni porównac ceny i podaje kobiecie a ona ze tak sie nie podaje informacji na temat stropu i ze nie potrafi nam obliczyc le bedzie to kosztowac:) Juz sama nie wiem co myslec:)

 

Najlepiej zawieść rzut stropu z projektu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałbym sie z Wami podzielić dzisiejszym doświadczeniem z firmą MB Wesołek i tym samym ostrzec Was przed kontaktami z tą firmą.

Zamówiłem u nich wełnę do ocieplenia poddasza Uni Mata o grubości 15 i 10cm

Okazało się iż dostarczona wełna o grubości 15cm jest zawilgocona.

Złożyłem reklamację z prośbą o wymianę wadliwej wełny.

W odpowiedzi dostałem pismo iż reklamacja nie zostanie uwzględniona ze względu na fakt iż wełna na pewno uległa zawilgoceniu u mnie na budowie.

Ponieważ odwołałem się od tej decyzji i przesłałem zdjęcia pokazujące że oba typy wełny stały w tym samym pomieszczeniu i wilgotna jest tylko wełna o grubości 15cm dostałem drugie pismo, które przelało czarę goryczy.

W piśmie tym firma Wesołek sugeruje że kupiłem przez internet wełnę Isover o grubości 15cm o wiele taniej (bo wiedziałem ze jest mokra), potem zamówiłem taką samą wełnę w Wesołku która sprzedałem przez internet odnosząc korzyć a teraz tą wadliwą wełnę próbuję wymienić na dobrą i tą zastosować u siebie. Dodam tylko iż cała sprawa dotyczy 22 rolek o wartości ok 3500PLN. Przedstawiciel firmy Wesołek nie chciał przyjąc do wiadomości moich argumentów że jaki miałbym w tym cel jako osoba prywatna żeby bawić sie w takie przekręty w przypadku 22 rolek. Myslałem że krew mnie zaleje.

W związku z zaistniałą sytuacją zastanawiam się nad złożeniem pozwu do sądu.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w tej kwestii??

Nie jestem prawnikiem a w takiej sytuacji fachowa pomoc jest na pewno wskazana.

Z góry dziękuję za ewentualne porady i jeszcze raz ostrzegam przed tym dostawcą. Trzymajcie sie od niego jak najdalej!!!!!

Pozdrawiam

 

Ja miałam kiedyś przejścia z deweloperem i bez prawnika sami nie dalibyśmy sobie rady. Pamiętam, że bardzo ważnymi dowodami były nasze pisma do dewelopera. Staraj się jak najwięcej zrobić za pomocą pism a nie przez telefon czy zwykłą rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...