Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

A co konkretnie chcesz zaimpregnować?

 

Więzbe potraktowałem Fobosem M-4, natomiast deskę wiatrową brązowym drewnochronem.

Jeśli wiezba, to w każdym impregnacie powinien być osobny woreczek z barwnikiem, ale tylko do rozróżnienia, co jest już zrobione.

Ja kupowałem na św. Michała, w sklepie chyba pod szyldem lubońskich zakładów chemicznych.

wiezbe mam zaimpregnowana Fobosem wlasnie natomiast na kolor chcialem zrobic widoczne elementy wiezby dachowej czyli krokwie i nadbitke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witammam pytanie budujemy domek na ogródkach działkowych i niestety tam obowiązują jeszcze komunistyczne nakazy których trzeba się trzymać czyli np.budynek nie może przekroczyć 5 metrów i mam problem gdyż budujemy domek z poddaszem użytkowym,u góry chcę mieć balkon co za tym idzie okno balkonowe a ściana prosta wyniesie ok 1,5 m potem pójdzie spad więc jak załatwić sprawę wieńca przecież nie można go przeciąć ,proszę poduńcie jakiś pomysł jak z tym fantem sobie poradzić ponieważ drzwi balkonowe mają ok.210cm wysokości a na 150 cm ma być wieniec

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMMAM PYTANIE BUDUJEMY DOMEK NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH I NIESTETY TAM OBOWIĄZUJĄ JESZCZE KOMUNISTYCZNE NAKAZY KTÓRYCH TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ CZYLI NP.BUDYNEK NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 5 METRÓW I MAM PROBLEM GDYŻ BUDUJEMY DOMEK Z PODDASZEM UŻYTKOWYM,U GÓRY CHCĘ MIEĆ BALKON CO ZA TYM IDZIE OKNO BALKONOWE A ŚCIANA PROSTA WYNIESIE OK 1,5 M POTEM PÓJDZIE SPAD WIĘC JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ WIEŃCA PRZECIEŻ NIE MOŻNA GO PRZECIĄĆ ,PROSZĘ PODUŃCIE JAKIŚ POMYSŁ JAK Z TYM FANTEM SOBIE PORADZIĆ PONIEWAŻ DRZWI BALKONOWE MAJĄ OK.210CM WYSOKOŚCI A NA 150 CM MA BYĆ WIENIEC

Z GÓRY DZIĘKI

a projektant co na to?

moim zdaniem ale zaznaczam ze nei jestem konstruktorem trzeba po prostu obejsc okno od gory tym wiencem jak sie to odpowiednio zazbroi to bedzie dobrze ale jest to zadanie dla konstruktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMMAM PYTANIE BUDUJEMY DOMEK NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH I NIESTETY TAM OBOWIĄZUJĄ JESZCZE KOMUNISTYCZNE NAKAZY KTÓRYCH TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ CZYLI NP.BUDYNEK NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 5 METRÓW I MAM PROBLEM GDYŻ BUDUJEMY DOMEK Z PODDASZEM UŻYTKOWYM,U GÓRY CHCĘ MIEĆ BALKON CO ZA TYM IDZIE OKNO BALKONOWE A ŚCIANA PROSTA WYNIESIE OK 1,5 M POTEM PÓJDZIE SPAD WIĘC JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ WIEŃCA PRZECIEŻ NIE MOŻNA GO PRZECIĄĆ ,PROSZĘ PODUŃCIE JAKIŚ POMYSŁ JAK Z TYM FANTEM SOBIE PORADZIĆ PONIEWAŻ DRZWI BALKONOWE MAJĄ OK.210CM WYSOKOŚCI A NA 150 CM MA BYĆ WIENIEC

Z GÓRY DZIĘKI

a projektant co na to?

moim zdaniem ale zaznaczam ze nei jestem konstruktorem trzeba po prostu obejsc okno od gory tym wiencem jak sie to odpowiednio zazbroi to bedzie dobrze ale jest to zadanie dla konstruktora

 

na działkach do budowy nie trzeba projektu dlatego że jest to niby altana mimo że bardzo dużo ludzi tam mieszka i ma pobudowane domki dlatego wszystko robimy sami z książka ''poradnik majstra budowlanego''niestety nie ma tam nic opisane jak z wieńcem jeśli są drzwi balkonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z obietnicą daną p.Radkowi wpisuję post dzięki któremu będzie łatwiej znaleźć że go polecam ;)

bo nie mógł się doszukać mojego dziennika (odnośnik w stopce) i insynuował że obiecałam że polecę i tego nie zrobiłam... :D

no więc dla wszystkich zainteresowanych jeszcze lub już tematem tynków i/lub instalacji - gorąco polecam - do poczytania w moim dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wczesniej pisalem halas jest bardzo uzalezniony od polozenia dzialki na pewno w korytarzu startowym jest duzo glosniej niz na dzialkach ktore leza gdzies obok

 

Hej,

wszystkim zainteresowanym tematyką hałasu polecam opracowanie wioś nt.

http://www.poznan.pios.gov.pl/publikacje/klimat/r94.html

 

dla amatorów lotnisk i latania szczególnie http://wios.iq.pl/publikacje/klimat/r8.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni:

Co prawda nam dopiero robi, (będzie w połowie maja) ale robił już moim rodzicom, wujostwu i znajomym i wszyscy zadowoleni, cena sporo niższa niż wyceny w innych miejscach (w sumie mieliśmy 4 - 3 pozostałe podobna, wyższa cena - jego o 3tys mniej)

p.Baraniak 604640869

Jego jedyna wada to to że jest zawalony robotą i terminy ma ok pół roku (my termin zaklepaliśmy w październiku :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni:

Co prawda nam dopiero robi, (będzie w połowie maja) ale robił już moim rodzicom, wujostwu i znajomym i wszyscy zadowoleni, cena sporo niższa niż wyceny w innych miejscach (w sumie mieliśmy 4 - 3 pozostałe podobna, wyższa cena - jego o 3tys mniej)

p.Baraniak 604640869

Jego jedyna wada to to że jest zawalony robotą i terminy ma ok pół roku (my termin zaklepaliśmy w październiku :) )

dzięki za namiary mimo wszystko spróbuję do niego zadzownić.

czekam na kolejne namiary od innych budowniczych wykańczających się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jest już na etapie kuchennym, a właściwie szukam namiarów na solidnego wykonawcę mebli kuchennych, z cenami nie z kosmosu. wiem że kiedyś przewinął sie już temat ale nie mam siły kopać w tej stercie stron...

 

 

parę osób na forum skorzystało łącznie ze mną :)

 

Mikołajczak z Puszczykowa 603082461

ja zamawiałem chyba w październiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam w firmie attix - [email protected]

Kupowałam przez internet i jestem zadowolona - bardzo dobre ceny i terminowo.

 

Mam Veluxa, bo ufam tej marce na równi z Fakro itd., a Velux mimo sławy drogiego wyszedł u mnie prawie najtaniej (wiadomo - Okpol trochę tańszy).

Przesylka przyjechała kurierem bezpośrednio z magazynu Veluxa w Suchym Lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...