Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

brnę przez wątek i końca nie widać,a odpowiedzi nie mogę znależć. Kiedys była mowa o płytkach,że są w Poznaniu miejsca,gdzie troche taniej mozna kupic płytki.

Zakochałam się w Paradyżu foresta brown i maxima beige,ale ich cena w cermagu mnie powaliła:(

Może ktoś może mi polecić -z własnego doświadczenia-jakieś tansze miejsca?

Będę bardzo wdzięczna:)

 

Cermag zdecydowanie odradzam. Są znacznie drożsi niż inne płytkarnie w Poznaniu, a i z obsługą mam złe doświadczenie. Część płytek kupowałem przez internet i było ok. jeśli w "fizycznym" sklepie to najlepiej jest wybrać jeden z szeroką ofertą różnych producentów, dzięki temu przy kolejnych zakupach będzie można dogadywać się na wyższy rabat.

Pod tym kątem polecam Avorio na Obornickiej (http://www.avorio.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś nam pomoże w temacie dobrego elektryka i hurtowni, gdzie obsługa nie gryzie ;-)

Wciornastek miał dobrego elektromana, ale niestety zapadł sie gdzieś i nie ma już na forum ;-)

 

Nie zapadł tylko serwer ma fiksacje i nie chwyta wszytkich adresów.

Wiadomość na privie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cermag zdecydowanie odradzam. Są znacznie drożsi niż inne płytkarnie w Poznaniu, a i z obsługą mam złe doświadczenie. Część płytek kupowałem przez internet i było ok. jeśli w "fizycznym" sklepie to najlepiej jest wybrać jeden z szeroką ofertą różnych producentów, dzięki temu przy kolejnych zakupach będzie można dogadywać się na wyższy rabat.

Pod tym kątem polecam Avorio na Obornickiej (http://www.avorio.pl)

 

zorientowałam się już,że mają ceny z kosmosu!

Jak do tej pory najlepsze ceny na płytki uzyskałam w Matadorze:)ale jeszcze ich duszę i zobaczymy dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, które już pewnie przewijało się gdzieś na forum, ale może przegapiłem.

 

Chodzi o tynki wewnętrzne.

Czy tynki cem-wapien mogą dorównać gładkością tynkom gipsowym ? Oczywiscie po obróbce gładzią gipsową, bo słyszałem o technikach wygładzania surowego tynku bez gipsu, ale w to jakoś nie wierzę.

 

Czy mimo zastosowania gładzi przy tynkach może być widoczna różnica w ich gładkości.

 

Odpowiedź jest ważna dla mojej żony, z którą toczę polemikę o wybór technologii :D

 

Proszę więc o odpowedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tynki wewnętrzne. Czy tynki cem-wapien mogą dorównać gładkością tynkom gipsowym ? Oczywiscie po obróbce gładzią gipsową, bo słyszałem o technikach wygładzania surowego tynku bez gipsu, ale w to jakoś nie wierzę.

przyłączam się do pytania + dodatkowo: ile razy trzeba szpachlować tynk cem-wap żeby było całkowicie prosto i gładko?? mam już jakiś teoretyczny pogląd nt. ale najlepiej jak się wypowiada ktoś, kto już temat przerabiał w praktyce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam robione tynki cem-wap. U mnie jest to wykonywane tak:

1 warstwa: szpryca z tzw. tynku podkładowego

2 warstwa z tynku właściwego

etap trzeci to tzw. zacieranie.

 

Tynk po trzecim etapie wygląda tak, że jeśli o mnie chodzi mógłby taki pozostać do malowania. Widziałam taki tynk przeszpachlowany gładzią. Wygląda lepiej i taki to już na pewno można tylko malować. Poszukam zdjęć na których efekt końcowy będzie jak najlepiej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt z Was nie robił drenażu??

Czy ktoś z was robił może drenaż opaskowy wokół domu? Mam kilka pytań w tym temacie

1. Gdzie można nabyć żwirek stosowany przy drenażu?

2. W jakiej odległości od fundamentów (w bok) powinny znajdować się rury drenarskie?

3. Jaki macie pomysł na odprowadzenie wody z drenażu przy braku kanalizacji deszczowej, rowu melioracyjnego i wysokim poziomie wód gruntowych, a tym samym jakoś cienko widzę kopanie studni chłonnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cermag zdecydowanie odradzam. Są znacznie drożsi niż inne płytkarnie w Poznaniu, a i z obsługą mam złe doświadczenie. Część płytek kupowałem przez internet i było ok. jeśli w "fizycznym" sklepie to najlepiej jest wybrać jeden z szeroką ofertą różnych producentów, dzięki temu przy kolejnych zakupach będzie można dogadywać się na wyższy rabat.

Pod tym kątem polecam Avorio na Obornickiej (http://www.avorio.pl)

 

zorientowałam się już,że mają ceny z kosmosu!

Jak do tej pory najlepsze ceny na płytki uzyskałam w Matadorze:)ale jeszcze ich duszę i zobaczymy dalej:)

 

Dołączam swoje 3 grosze do tematu płytek.

Matador też nie jest święty. Nie będę się rozpisywać ale moja noga tam więcej nie postanie.

Cermag i ich ceny - część produktów mają drożej niż gdzie indziej, a część taniej (mam dowody ;) ....ale najważniejsze: TARGUJCIE SIĘ! Pytajcie o rabat zawsze! W każdej z firm płytkowych można dostać rabat i dopiero wtedy należy porównywać ceny bo część firm zawyża ceny wyjściowe żeby mogli udzielić wyższy rabat i już idzie o nich fama, że dają super rabaty! - (tyle, że od zawyżonych cen! :x )

 

Ja polecam salon Ibero - też na Obornickiej - http://www.domus.pl/

Płytki hiszpańskie - bardzo ładne, dobra obsługa, ceny nie różniące się od polskich producentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o sposób wyceny pracy płytkarza.

Mi powiedziano, że zapłacę 50zł za m2 + obudowy nidą gips stelaży i wanny.

Teraz okazuje się, że dochodzi koszt przygotowania podłoży - gruntowanie i oklejenie taśmą styków ścian z podłogą - bo ponoć zawsze liczy się to osobno :-?

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o sposób wyceny pracy płytkarza.

Mi powiedziano, że zapłacę 50zł za m2 + obudowy nidą gips stelaży i wanny.

Teraz okazuje się, że dochodzi koszt przygotowania podłoży - gruntowanie i oklejenie taśmą styków ścian z podłogą - bo ponoć zawsze liczy się to osobno :-?

Co Wy na to?

 

Ania taki sposób wyceny wychodzi inwestorowi bokiem. Najlepiej umówic sie za dzieło a nie od metra. Zazwyczaj ma sie jakies szkice czy proste rozrysowanie co, gdzie i jak, wiec mozna sie dogadać. Co innego np cena za proste położenie płytek, inna cena za inny format etc. Radze więc od razu mówic o całości prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys1 - śliczne masz tynki :)

 

Wciornastek - cena za metr była ustalona po wizjii lokalnej i pokazaniu dokładnie gdzie co ma byc.

 

Dlatego pytam jak to u Was wyglądało - czy też po fakcie wyszły takie kwiatki, a może to "powszechnie" stosowana praktyka osobno liczenie płytek a osobno przygotwania, gruntowania itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz okazuje się, że dochodzi koszt przygotowania podłoży - gruntowanie i oklejenie taśmą styków ścian z podłogą - bo ponoć zawsze liczy się to osobno :-?

Co Wy na to?

 

Nie daj się zrobić w balona, jak masz umowę, to nie powinno cię obchodzić co płytkarz będzie robić, masz mieć dobrze położone płytki i tyle. Skoro wcześniej o tym Tobie nie powiedział to jego strata. Za chwilę ci powie, że za położenie płytki zapłaciłaś, ale położenie kleju to osobna sprawa :D .

Mój płytkarz, od razu na samym początku powiedział przy robieniu płytek na zewnątrz, że położenie płytek 55 złotych za m2, a przygotowanie podłoża (równanie, specjalna masa) 5 zł za m2. Sprawa była jasna od początku. Wewnątrz jak robiłem nie było dodatkowej opłaty mimo, że trzeba było położyć specjalną matę, nanieść folie w płynie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys1 - śliczne masz tynki :)

 

Wciornastek - cena za metr była ustalona po wizjii lokalnej i pokazaniu dokładnie gdzie co ma byc.

 

Dlatego pytam jak to u Was wyglądało - czy też po fakcie wyszły takie kwiatki, a może to "powszechnie" stosowana praktyka osobno liczenie płytek a osobno przygotwania, gruntowania itd?

 

Wiesz z takimi geniuszami którzy tylko za płytke a potem za kazde maznięcie pacą doliczali to pożegnałam sie w przedbiegach. :evil: :-? Szczególnie jak zaczęli za bardzo kombinować. Bo było tak, że za m kw w sumie po wszystkich doliczeniach i 150 zł nie starczyło. Dlatego od razu albo niech powiedza tobie za ile calośc z bialym montażem włącznie. Wtedy ocenisz czy cena jest przyzwoita i dla Ciebie znośna.

Z drugiej strony dla mnie jeśli ktos tak po wizji lokalnej potem zaczyna kombinowac jest hmmm mało wiarygodny. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi! :)

Nie wiedziałam jaką mam "strategię" obrać - czy powiedzieć, że w ogóle mnie te koszty nie obchodzą czy negocjować te "dodatkowe" koszty, które nie były wcześniej ze mną konsultowane i coś tam mu zapłacić.

 

Jeden tylko plus w tych minusach - płytkarz pięknie kładzie te płytki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt z Was nie robił drenażu??

Czy ktoś z was robił może drenaż opaskowy wokół domu? Mam kilka pytań w tym temacie

1. Gdzie można nabyć żwirek stosowany przy drenażu?

2. W jakiej odległości od fundamentów (w bok) powinny znajdować się rury drenarskie?

3. Jaki macie pomysł na odprowadzenie wody z drenażu przy braku kanalizacji deszczowej, rowu melioracyjnego i wysokim poziomie wód gruntowych, a tym samym jakoś cienko widzę kopanie studni chłonnej?

 

NO ja tez jestem ciekawy jak to wykonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie płytek - całe podłogi dołu domku mamy w Paradyżu (Mistrale róznej maści) i jak zaczynałam ich szukać, też mi się odechciało jak zobaczyłam cenę. A potem znalazłam pod Częstochową Pana, który miał je jakoś 30% taniej od średniej (czyli 50% taniej od Cermagu :wink: ). Zaryzykowałam, zamówiłam, Pan przywiózł (gratis z resztą, swoim transportem), i jestem bardzo zadowolona

 

zadzwoń - MIVA 502658774 Michał Kucharczyk, [email protected]

 

powiedz o co chodzi i dogadaj temat

możesz się powołać na muriel :wink:

 

co do tynków - mamy cem-wap, szpachlowane 2x, w przyszłym tygodniu malujemy - są gładziutkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...