Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dzisiaj wykonałem posadzki na parterze. Miałem mały problem ponieważ wykonawcy do których dzwoniłem po usłyszeniu że praca dotyczy 60m2 odpowiadali że nie opłaca im się rozkładać maszyny!! Teraz mogę polecić wykonawce z okolic szamotuł bez problemowego SUPER współpraca krótkie terminy cena 12zł za m2 Może jeszcze się komuś przyda. Posadzki zacierane mechanicznie oczywiście tel 604072033
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam

 

1. projektanta instalacji wewnętrznej gazowej (wiem że to jest koszt około 400-500zł ale nie mam żadnych namiarów) do tego kierownika budowy do odbioru tej instalacji (tu nie mam pojęcia ile biorą - pewnie i tak za dużo)

 

2. wykonawcy instalacji gazowej od granicy działki do kotłowni (około 40 m) - ciekawe ile to mnie będzie kosztowało????????????

 

sprawa raczej pilna

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do architekta ja nie korzystałam (tylko łazienki), ale Celt miał super wizualizacje całego domku - znajdź go i zapytaj może
architektka Celta to prawdziwa artystka z nagrodami etc. Odwiedziliśmy ją, ale stwierdziła (dalej dowolna interpretacja), że nasze drobnomieszczańskie poczucie dobrego smaku kłóciłoby się z jej śmiałymi wizjami artystycznymi i powinniśmy raczej poszukać kogoś innego. Co niniejszym z małżonką uczyniliśmy he,he. Pyrgon też pisał kiedyś o swoim projektancie co maluje malunki. Może ten kierunek?

 

Projekt Celta jest naprawdę wypasiony. Celt: kiedy pokażesz skończone dzieło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam

 

1. projektanta instalacji wewnętrznej gazowej (wiem że to jest koszt około 400-500zł ale nie mam żadnych namiarów) do tego kierownika budowy do odbioru tej instalacji (tu nie mam pojęcia ile biorą - pewnie i tak za dużo)

 

2. wykonawcy instalacji gazowej od granicy działki do kotłowni (około 40 m) - ciekawe ile to mnie będzie kosztowało????????????

 

sprawa raczej pilna

Help

 

najlepiej udaj sie do siedziby dystrybutora gazu w twojej gminie. tam poleca ci wykonawce projektu. prawdopodobnie siebie;) ale ma to swoje plusy - najpierw zaprojektuja, a potem sami odbiora, wiec nie bedziesz mial z tym problemow. ja za projekt w tarnowie podgornym zaplacilem 500 zl. im rowniez zlecilem wykonanie przylacza do granicy dzialki - 1200 zl (7 mb) oraz od granicy dzialki do budynku - 1800 zl ( (10 mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. projektanta instalacji wewnętrznej gazowej

2. wykonawcy instalacji gazowej od granicy działki do kotłowni (około 40 m)

najlepiej udaj sie do siedziby dystrybutora gazu w twojej gminie. tam poleca ci wykonawce projektu. prawdopodobnie siebie;) ale ma to swoje plusy - najpierw zaprojektuja, a potem sami odbiora, wiec nie bedziesz mial z tym problemow.
to dobry pomysł

ja za projekt w tarnowie podgornym zaplacilem 500 zl. im rowniez zlecilem wykonanie przylacza do granicy dzialki - 1200 zl (7 mb) oraz od granicy dzialki do budynku - 1800 zl ( (10 mb)

straszne kwoty za tą robociznę. ja za projekt podobnie czyli 450 ale na robociznę jesteśmy dogadani na 80,00/mb z instalatorem od wszystkiego czyli wod-kan-gaz.

 

Teoretycznie mógłbym go polecić ale a.zirytował mnie strasznie czasem uzgadniania wody i kanalizy b.jeszcze gazu nie położył (robi projekt). Do samej realizacji przyłącza wody nie mam zastrzeżeń.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. projektanta instalacji wewnętrznej gazowej

2. wykonawcy instalacji gazowej od granicy działki do kotłowni (około 40 m)

przy okazji przemyślenia dot. przyłączy

- warto uzgadniać w ZUDzie wszystkie przyłącza razem- jest oszczędność finansowa, czasowa i organizacyjna. Każdorazowe uzgodnienie przyłącza to czas do 8 tygodni (jeśli dobrze pamiętam) + za każdym razem nowe mapy geodezyjne czyli znowu wydatek w setkach pln i czas. Warunek: trzeba mieć instalatora z uprawnieniami do wszystkiego.

- w gazie instalator/projektant polecił mi "trick" z ciągnięciem rury poza domem w ziemi zamiast w domu. Mam dwa punkty- kuchnia i kotłownia. Zamiast przeciskać się do domu w jednym miejscu i dalej ciągnąć rurę wewnątrz obchodzimy dom od zewnątrz i przebijamy się dokładnie tam gdzie są urządzenia. Płacę więcej za wkopanie rury ale odpada całkowicie instalacja wewnętrzna. No i najważniejsze- pozbywam się całkowicie chamskiej rury idącej pod sufitami przez pół domu, której nie wolno włożyć w ścianę a i obudowanie jest dozwolone tylko w taki sposób aby był do niej dostęp.

Nie liczyłem dokładnie ale na zewnątrz pewnie będzie taniej (chociaż więcej metrów przyłącza) no i ta estetyka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na wszystkich frontach walka trwa - ja od wczoraj jestem szczęsliwym właścicielem przyłączy. A że dom stoi w drugiej linii zabudowy, to była to duża akcja. Nawet kanalizę przyszłościowo położyłem :-).

Teraz mam problem z wilgocią w pół-piwnicy i muszę wykonać drenaż dookoła domu. Woda na Szczepankowie jest dość wysoko i jest to niezbędna operacja. Zastanawiałem się nad robieniem tego samemu, ale kopanie w tej glinie przerasta moje siły, podczas gdy taka mini-kopareczka wykopie to pewnie w dwie godziny. Czy ktoś może polecić wykonawce albo podać jakieś namiary?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Widzę, że na wszystkich frontach walka trwa - ja od wczoraj jestem szczęsliwym właścicielem przyłączy. A że dom stoi w drugiej linii zabudowy, to była to duża akcja. Nawet kanalizę przyszłościowo położyłem :-).

Teraz mam problem z wilgocią w pół-piwnicy i muszę wykonać drenaż dookoła domu. Woda na Szczepankowie jest dość wysoko i jest to niezbędna operacja. Zastanawiałem się nad robieniem tego samemu, ale kopanie w tej glinie przerasta moje siły, podczas gdy taka mini-kopareczka wykopie to pewnie w dwie godziny. Czy ktoś może polecić wykonawce albo podać jakieś namiary?

Pozdrawiam

 

Misiak stronę wcześniej pisał :wink: :

 

scooby jak jedzie sie do Ciebie po prawej stronie masz wypożyczalnie min. małych koparek zwanych tez "kubotkami" stoja na ulicy przed skrętem na gielde i do ciebie - wynajęcie na dobe to jakieś 240 zl netto i porobisz sobie co chcesz a przy okazji nauczysz sie kopać ciekawe przeżycie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak stronę wcześniej pisał :wink: :

 

scooby jak jedzie sie do Ciebie po prawej stronie masz wypożyczalnie min. małych koparek zwanych tez "kubotkami" stoja na ulicy przed skrętem na gielde i do ciebie - wynajęcie na dobe to jakieś 240 zl netto i porobisz sobie co chcesz a przy okazji nauczysz sie kopać ciekawe przeżycie :)

 

Widziałem ten wpis, w sumie mogę sprobować nowej profesji i zamienić się w pana koparkowego :). Nawet wypożyczalnie mam bliżej, bo w Komornikach. Rozpoznam ze spokojem temat, bo to specjalny piasek, rura albo geowłoknina, jakieś spadki w wykopie trzeba robić. Zobaczymy co i jak.

Pozdrawiam

 

PS. Mam do sprzedania 50 sztuk Porothermu 11,5 P+W, został mi po zmianie koncepcji ścianki działowej. Na terenie Poznania mogę sprobować dowieźć. Cena 5,00 za szt. + ew. transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...