Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

nio my też poczyniliśmy pewne postępy :D

28 grudnia finalizujemy zakup dziaki 8)

projekcik mamy juz w domku, po swietach wybieramy sie do architekta

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m446ad0873f682

wszystko idzie wedłóg planu, oby tak dalej :lol:

 

 

Gratulujemy wyboru projektu ,jest śliczny jak zresztą wszystkie projekty Archonu.My budujemy dom w groszku 2 (patrz wyżej ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Intensywnie nad tym rozmyślam - niby chciałam mieć rolety, ale okazuje się że na wykuszu i tak bym nie mogła mieć,

a to dlaczego ? nie mieszczą się czy są zbyt wąsko ?

Mam wykusz cały przeszklony, bez murowanych słupków, w związku z tym nie bardzo jest je jak zamontować :roll:

To mój projekt: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4471b21ae2bc5

 

A w związku z faktem, że wyjeżdżam zaraz na święta...

Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Wam pochwalić i pożalić.

Pochwalić, bo skończyli mi już dach. Jest odeskowany i pokryty papą. Będzie tak stał do wiosny, aż załatwię kredyta.

 

Trzymam kciuki, żeby udało Ci się znaleźć jekiś tani kredycik!

 

Pożalić, bo robota ciesielska w niektórych momentach jest do bani. Już tłumaczę.

 

1. Krokwie mają pełnić funkcję ozdobną, będą odkryte. Jedną z nich pokiereszowali w taki miejscu piłą.

 

2. Krokwie powinny być w jednakowych odstępach. U mnie miało to być 81 cm. Niestety raz jest 81, a raz 93 cm.

 

3. Wg projektu część dachu wystaje dalej poza ścianę domu i tworzy okap opart na 3 drewnianych filarach. Od strony ulicy, przy drzwiach wejściowych jeden z trzech filarów został zamontowany tak, ze jego "wada" jest jak na patelni. Widoczna jak cholera.

 

Ile im obciąć?

....o ile "dadzą się" Bo dziś na każdy mój zarzut mieli gotowe wytłumaczenie.

 

Myślę, że takich wpadek nigdy nie da się uniknąć, może ich tylko być więcej lub mniej :-? niestety...

Nie zazdoroszczę sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie będziesz mieszkać chyba w dwóch częściach jednocześnie :o

Kwestia drzwi (przejścia) między obiema częściami nie została jeszcze rozstrzygnięta :D Zawsze w jednej mogę spać, a w drugiej jeść :lol:

 

z linii frontu (my kontra oni - czyli bank) - WYWALCZYŁAM KREDYT!!! :D Co prawda nie taki jak chciałam, ale cóż, lepszy taki niż żaden :wink: Uroczyste podpisanie cyrografu nastąpi prawdopodobnie 27 grudnia, czyli ulga odsetkowa zaklepana, uff... 8)

 

Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jola.d

Ty budujesz pół bliżniaka , czy cały ,bo połowa jest rzeczywiscie mała .

Calutki (ok. 119m2 pow. użytkowej).

Nasz domek ma niecałe 130 m2 i garaż 23m2 ..

Widziałam, śliczniutki :D

 

Wspomnę tylko że mamy dwie urocze córki(11 i 7 lat ),a w nowym domu zamieszka z nami pies , o którym od dawna marzy moja starsza córka .

Dzieci nie mam (no, może jedną chrześniaczkę), a piesek to fajna sprawa i też o nim myślę :D Przy okazji, już teraz łączę się z Wami w bólu zbierania psich kupek z trawnika :wink: :lol:

 

Gratuluje znalezienia dobrej ekipy,aczkolwiek sławetnych Bartków nie znam .

Poczytajcie dziennik Marzina, to ich poznacie :)

 

Korzystając z okazji chcieliśmy wszystkim złożyć Swiąteczne Życzenia ,aby następne Swięta już we własnym domku ,przed kominkiem z wielką choinką

 

Wam również dokładnie tego samego życzę :)

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będę szukać.

Jak byście słyszeli o działce uzbrojonej (min. woda i prąd) w tych stronach tak koło 1000m2 w cenie do 100 zł/m to dajcie znać.

A jak by jeszcze była koło lasu to miodzio

 

Jeżeli zależy Ci na lesie, to tylko Zakrzewo. To nie daleko Wysogotowa, ale tam działki chodzą nieco powyżej 100zl/m2, chociaż jak dobrze poszukać ... Możesz też szukać w Dąbrowie - tutaj do lasu jest trochę dalej, ale działki są tańsze i bliżej Wysogotowa.

 

he he tańsze? poniżej 150zł nie znajdziesz żadnej działki.Chyba ,że te w okolicy ul.Bukowskiej. /cena ok.100zł za działkę tylko z prądem/.

Jeśli blisko Wysogotowa to może w Batorowie? po drugiej stronie Bukowskiej...coś się podzieliło :) ostatnimi czasy.Lepiej wziąść mniejszą,korzystnie zlokalizowaną,ale droższą ,niż tańszą i większą na zapupiu.

Prawda jest brutalna, a ja chciałam ją delikatniej przekazać :roll:

Ale w całości podpisuję się pod tym zdaniem: "Lepiej wziąść mniejszą,korzystnie zlokalizowaną,ale droższą ,niż tańszą i większą na zapupiu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest brutalna, a ja chciałam ją delikatniej przekazać :roll:

Ale w całości podpisuję się pod tym zdaniem: "Lepiej wziąść mniejszą,korzystnie zlokalizowaną,ale droższą ,niż tańszą i większą na zapupiu."

Się pozwolę nie zgodzić :wink: kupiliśmy w 2005r działkę na tzw. zapupiu. Oszczędziliśmy około 20k pln na tym, a w ciągu roku działka zdrożała 2x :o

Zresztą jak zobaczyliśmy miejsce to nie było zmiłuj :lol:

http://www.mice.jpg.pl/?349892,13407,320208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos działek: rzeczywiście, tak "się mówi", że zachodnia strona Poznania jest lepsza. My przy zakupie kierowaliśmy się raczej innymi względami, atkimi jak np. bliskość rodziców.

Niedawno pytałam o działki i w biurach nieruchomości usłyszałam, że nastąpiło lekkie "przyczajenie", ponieważ ceny nadal rosną.

Wiem, że w Zakrzewie Sołtys ma całkiem ładne poletko do podiału - może przy dorzuceniu się do kosztów geodety coś by sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dołączam się do życzeń lepiej późno niż wcale.

Zdrowych wesołych Świąt oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku (dużo cierpliwości, dobrych ekip, korzystnych kursów franka itp... :) )

W środę zaczynamy roboty ziemne :o

mam lekkiego stresika ale na szczęście oboje z mężem mamy urlopik i będziemy mogli przypilnować ekipy. Dodam tylko dla niewtajemniczonych że nasza działeczka jest na lekkim stoku i trzeba będzie troszkę wyrównać teren

pozdrawiam i trzymajcie kciuki :D

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka

a nie boicie się rozpoczynać w środku zimy? Pytam, bo i my zastanawiamy się czy nie wykorzystać w miarę ładnej pogody i fundamentów w styczniu nie zrobić, bo potem jak w marcu przyjdą śniegi to nie wiadomo kiedy działka odmarznie... :o ale trochę się boimy, że nam śniegu z nienacka do wykopu napada i klops :roll:

A jaką ekipę macie? udało się znaleźć rozsądną cenowo firmę na całość czy jednak gospodarczo?

pozdrawiam i trzymam kciuki za pierwsze wykopki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko jeszcze wodę podłączyć, prąd od sąsiadki pociągnąć i jazda!

 

:lol:

 

Marzin

W jaki sposób dogadałeś sie z sąsiadem o podciągnięcie prądu. Jak się z nim rozliczasz, grzecznościowo (ryczałtowo), czy na jakiś licznik. Jak to załatwić, żeby wszyscy byli zadowoleni?

 

Ja równeiż dopiero czekam na podłączenie skrzynki, więc takie rozwiązanie będzie prawdopodobnie jedynym, aby rozpocząć na wiosnę.

 

Pozdrowionka

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No cóż ciagle szukamy ekipy budowlanej.

Macie może jakies namiary na kogos sprawdzonego, mam już jedną wycenę, przydałyby sie jeszcze z 2 do porównania.

Wiem, że ta kwestia przewija się na ciągle na forum, ale może odezwą się Ci, którym udało się postawić stan surowy jeszcze tą piekną zimą i zwolnili swoje ekipy. Podeślijcie coś na priva

 

Wiosna coraz bliżej, a tyle jeszcze rzeczy do załatwienia.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie !! :) Kilka dni urlopu miedzy świętami a Nowym Rokiem spędzam na przygotowaniu się do walki o kredyt. Mam pytanie do tych którzy już tą drogę przeszli. Jak szczegółowych informacji wymaga rzeczoznawca do wyceny nieruchmości pod kredyt hipoteczny? Czy wymaga projektów instalacyjnych czy tylko archiekturę domu? Przyznam się że nie mam projektu instalacji wod-kan i co., tylko elektrykę. Nie chcę robić projektów specjalnie dla banku...chyba że muszę...a i tak wiem co i jak ma być..instalator też...projekt powstanie na końcu... dodatkowo chcę kominek z DGP (też nie mam projektu) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

W jaki sposób dogadałeś sie z sąsiadem o podciągnięcie prądu. Jak się z nim rozliczasz, grzecznościowo (ryczałtowo), czy na jakiś licznik. Jak to załatwić, żeby wszyscy byli zadowoleni?

 

Ja równeiż dopiero czekam na podłączenie skrzynki, więc takie rozwiązanie będzie prawdopodobnie jedynym, aby rozpocząć na wiosnę.

 

Pozdrowionka

T.

 

Cześć Tomcio. Sąsiadka jest na tyle dobrą i kumatą babką, że sama zaproponowała swoją pomoc w przypadku braku prądu. Od mojego domu do jej garażu jest jakieś 10 metrów. Razem z jej synem położyliśmy kabel 3x1,5. Na ścianie jej garażu założyłem licznik (kosztował coś kole 120 pln). Jej syn dostał zgrzewkę browarków, a ona winko.

Enea podłączyła już skrzynkę elektryczną, ale tym czasem ich usługi olewam, bo po co płacić abonament + droższy prąd budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz Marzin szczęście. Juz chociaż wiesz, że masz w porządku sąsiadów, a przynajmniej jednego. A to juz jest dobrze, bo z sąsiadami bywa różnie. :wink:

 

W mojej okolicy stoi jakiś dom, jeszcze niezamieszkany i chociaż jest to więcej kabla niz Twoje 10 metrów, to może w nim będzie moja jedyna nadzieja na wiosenny budowlany start.

Sąsiadów tez jeszcze nigdy nie widziałem, ale będzie to dobra próba żeby się sprawdzić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szczegółowych informacji wymaga rzeczoznawca do wyceny nieruchmości pod kredyt hipoteczny? Czy wymaga projektów instalacyjnych czy tylko archiekturę domu? :(

 

To zależy od banku. Ja dla swojego przygotowałem pełną dokumentację i nawet nie zajrzeli. Kazali trzymać do wglądu. Komu? Na kiedy? - nie wiem. Wycenę zakończono na obejrzeniu działki. Jutro podpisuję umowę.

 

Nadal szukam jakiejś ekipy murarskiej. Jakby ktoś coś wiedział, dajcie znać, PROSZĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...