Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

I ja się dołączam do przedmówców - usługa projektowania to nie pyry żeby można było ją wyceniać w pelenach / kg.

W umowie wg mnie trzeba jasno określić:

- zakres pomieszczeń

- co w pomieszczeniach (kolory, podłogi, doradztwo dot. mebli, oświetlenia, firan, dodatków itd.)

- sposób pracy - w jakiej formie wizualizacje, a przede wszystkim - ile koncepcji jest w "cenie" - my byliśmy umówieni, że jeśli będziemy zupełnie niezadowoleni z pierwszej koncepcji danego pomieszczenia, arcitekt przedstawia drugą zupełnie inną; ale jeśli i ta będzie odrzucona to następna będzie płatna (nie było takiej potrzeby ;)

- czy również np. asysta przy wybranych zakupach; spotkania z wykonawcami przy rozpoczęciu prac i odbiorze

- no i oczywiście terminy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

konkrety... czyli ile w końcu bo się zastanawiamy :roll:

 

No właśnie - w związku z powyższym pytanie innych o ceny wydaje mi się mało sensowne (zupełnie jak pytanie "No to ile kosztuje dom?").

Z tego co się orientuję, projektanci biorą, w zależności od zakresu i sposobu współpracy od kilku tysięcy do ponad 20 tys.

Czyli i tak trzeba się spotkać z projektantem, pogadać wspólnie czego się tak naprawdę potrzebuje, i dopiero wtedy poprosić o wycenę indywidualną.

 

Te parę tysięcy wydanych na projektanta uznaliśmy za najlepiej wydaną kasę na budowie. I tylko żałujemy że nie wzięliśmy go wcześniej (na etapie projektowania domu już), bo żeby wcielić ustalenia w życie trzeba było niestety dokonać sporych przeróbek. Co też kosztowało. Ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mnie pali jęzor żeby skomentować bardziej filozoficznie

W Nasszym Pieknym Kraju jeszcze się nie nauczyliśmy doceniać (pieniężnie) pracy ludzkiej - każdy rozumie, że kanoldy na ściany fundamentowe muszą kosztować, ale żeby te same pieniądze co na kanoldy wydać na zakup "wytworu myśli ludzkiej" - to już ciężko przychodzi

a przecież projektant może mieć znacznie większy wpływ na funkcjonalność domu niż fakt czy np. postawimy ściany z silki czy z porotermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam Krys sie stalo u was?

 

Sprawę załatwiłam już sama choć wolałabym aby wyglądało to trochę inaczej. Nie chodzi o projekt.

jak nie jasne o co chodzi to chodzi pewnie o pieniądze :wink:

 

Nie chodzi o pieniądze. Będę dalej tajemnicza ale jeśli ktoś coś obiecuje to wypadałoby aby dotrzymał słowa. Ja przynajmniej tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mnie pali jęzor żeby skomentować bardziej filozoficznie

W Nasszym Pieknym Kraju jeszcze się nie nauczyliśmy doceniać (pieniężnie) pracy ludzkiej - każdy rozumie, że kanoldy na ściany fundamentowe muszą kosztować, ale żeby te same pieniądze co na kanoldy wydać na zakup "wytworu myśli ludzkiej" - to już ciężko przychodzi

a przecież projektant może mieć znacznie większy wpływ na funkcjonalność domu niż fakt czy np. postawimy ściany z silki czy z porotermu.

 

zgadzam sie całkowicie!!!

My z projektantem zaczęliśmy prace jeszcze przed ostatecznym wyborem projektu!I potwierdzam, zę to naprawde dobrze wydane pieniądze.

Jak mówią "ciasto pieniądz" :wink: , a my dzięki pracy Joanny zaoszczędziliśmy MNÓSTWO czasu, który musielibyśmy poświęcić na wiele, wiele kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, bardziej wierzę w Twoją wiedzę niż we własną, bo nie jestem specjalistą w tej branży. Jednak jako klient upierdliwy wystąpię oficjalnie do Solidu o zajęcie stanowiska w tej sprawie, bowiem zapewniano mnie jak w sentencji :)

Ciekawa jestem czy powtórzą oficjalnie wersję mi "sprzedaną". Chętnie posłucham drugiej strony.

 

Kontynuując temat - Solid poinformował mnie, że nie ma żadnego wydzielonego kanału - czyli masz Mice rację. Pan Dyrektor potwierdził, że takie dni jak Sylwester mogą być trudniejsze dla działania systemu. Mąż nie może sobie przypomnieć, która osoba go zapewniła, że takie cuda są, bo to on prowadził rozmowy techniczne, a ja negocjowałam tylko treść umowy i koszty. Mam nadzieję, że do rozwodu nie dojdzie :)

Dobrze, że się wyjaśniło teraz a nie po jakiejś "akcji" w której powiadomienie nie doszło. I jak zwykle w Polsce klient musi znać się na wszystkim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy stary temat. Robił ktos ostatnio podbitke? Macie jakies namiary na fachowców? Plus ewentualnie cena materiał + robocizna.

 

Sąsiadko, u mnie mają startować z podbitką lada dzień, może już jutro. Zobaczymy jak się spiszą - powiem wykonawcy że koleżanka będzie śledzić ich postępy celem sprawdzenia umiejętności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy stary temat. Robił ktos ostatnio podbitke? Macie jakies namiary na fachowców? Plus ewentualnie cena materiał + robocizna.

 

Sąsiadko, u mnie mają startować z podbitką lada dzień, może już jutro. Zobaczymy jak się spiszą - powiem wykonawcy że koleżanka będzie śledzić ich postępy celem sprawdzenia umiejętności :wink:

 

Oki, doki. Czekam na wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie orientuje jaka firma ma teraz najkorzystniejsze warunki w kwestii butli z gazem do ogrzewania domu. Przeraza mnie koszt gazu z takiego zrodla ale poki co musze z tego skorzystac i nie chcialbym wybrac złej oferty.

 

Ja i Pyrgon mamy z Gaspolu. Było o tyle ok że razem z piecem cała instlacja i projekty (zewnetrzrny i wewnętrzny) zamknęlo sie rok temu w 4 tys. moja działka to mapka i zaniesienie do Starostwa a potem do PINBu. Z mojej strony niezalezny kerbud z uprawnieniami gazowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie orientuje jaka firma ma teraz najkorzystniejsze warunki w kwestii butli z gazem do ogrzewania domu. Przeraza mnie koszt gazu z takiego zrodla ale poki co musze z tego skorzystac i nie chcialbym wybrac złej oferty.

 

Ja i Pyrgon mamy z Gaspolu. Było o tyle ok że razem z piecem cała instlacja i projekty (zewnetrzrny i wewnętrzny) zamknęlo sie rok temu w 4 tys. moja działka to mapka i zaniesienie do Starostwa a potem do PINBu. Z mojej strony niezalezny kerbud z uprawnieniami gazowymi.

 

...który za stówkę załatwił co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...