Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

jestem juz po pierwszej fazie wykopków :o . Cała dziłka praktycznie została pozbawiona ziemi (niwelacja terenu ze spadkiem) na początku byłam zaskoczona rozmiarami tej "zbierki" ziemi :( potem było mi juz wszystko jedno. Teraz mamy krajobraz księżycowy, bo z jednej strony mamy płasko do drogi z tyłu domu jest wybrane na około 1,2m głęboko.

Zaraz przeraziłam się że czeka mnie budowa domu w dziurze. :cry: Ale wykonawca uspokaja że to tylko na początku tak wygląda :D

jutro kończymy wykopki i we wtorek tyczymy domek :lol:

pozdrawiam i mam nadzieję że przez najbiższy tydzień albo dwa nie będzie wilekich mrozów :wink:

pozdrawiam Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szczegółowych informacji wymaga rzeczoznawca do wyceny nieruchmości pod kredyt hipoteczny? Czy wymaga projektów instalacyjnych czy tylko archiekturę domu? :(

 

 

Cześć majania

 

Rzeczoznawca do wyceny potrzbuje zwykle sam projekt architektoniczny oraz wizję lokalną na działce lub w budynku (oraz szereg innych dokumentów np. własnościowych itd). W samym operacie jest tylko ewentualnie krótki opis palnowanych w budynku instalacji, w celu oceny czy wpłyną one na cenę budynku.

Więc dla jego potrzeb nie musisz raczej robić specjalnych projektów instalacji wewnętrznych, bo i tak zwykle później ulegają one mniejszej lub większej zmianie.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem juz po pierwszej fazie wykopków :o . Cała dziłka praktycznie została pozbawiona ziemi (niwelacja terenu ze spadkiem) na początku byłam zaskoczona rozmiarami tej "zbierki" ziemi :( potem było mi juz wszystko jedno. Teraz mamy krajobraz księżycowy, bo z jednej strony mamy płasko do drogi z tyłu domu jest wybrane na około 1,2m głęboko.

Zaraz przeraziłam się że czeka mnie budowa domu w dziurze. :cry: Ale wykonawca uspokaja że to tylko na początku tak wygląda :D

jutro kończymy wykopki i we wtorek tyczymy domek :lol:

pozdrawiam i mam nadzieję że przez najbiższy tydzień albo dwa nie będzie wilekich mrozów :wink:

pozdrawiam Atka

 

No ładnie, ładnie! Były pytania, czy rozpoczynać w listopadzie, a tu praktycznie styczeń za pasem. Do odważnych świat należy!!! Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szczegółowych informacji wymaga rzeczoznawca do wyceny nieruchmości pod kredyt hipoteczny? Czy wymaga projektów instalacyjnych czy tylko archiekturę domu? :(

 

 

Cześć majania

 

Rzeczoznawca do wyceny potrzbuje zwykle sam projekt architektoniczny oraz wizję lokalną na działce lub w budynku (oraz szereg innych dokumentów np. własnościowych itd). W samym operacie jest tylko ewentualnie krótki opis palnowanych w budynku instalacji, w celu oceny czy wpłyną one na cenę budynku.

Więc dla jego potrzeb nie musisz raczej robić specjalnych projektów instalacji wewnętrznych, bo i tak zwykle później ulegają one mniejszej lub większej zmianie.

 

Pozdrowionka

 

I o to chodziło!!! Wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i może my się dołączymy...

Nasz domek także powstanie w Wielkopolsce - 40 km od Poznania (Opalenica). Wczoraj zamówiliśmy projekt i zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę 2007!!! :) Ńasza działka właśnie się "wytycza". W nowym roku rozpoczynamy poszukiwania ekipy - mamy nadzieję, że jeszcze ktoś się ostał bez pracy na wiosne :lol: !!!

pozdrawiamy wszystkich WIELKOPOLSKIECH BUDOWNICZYCH

 

Ania i Tomek

 

A to nasz domek!!!

 

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co prawda nie do mnie ale pozwole sobie tez odpowiedzieć :wink:

Wg mojego rzeczoznawcy, mój dom po wybudowaniu wart będzie 393.000, co daje 2807 zł/m2 pow. użytkowej - standard wykończenia wysoki, wentylacja mechaniczna z reku, w części domu ogrzewanie podłogowe, pełne uzbrojenie w media. Oprócz tego do wyceny dla banku dochodzi jeszcze aktualna wartość działki (której wartość od momentu zakupu w maju 2006 podskoczyła o 55% :o :o mogłam kupić dwie :o :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem kredyt w PKO BP. Oni nie biorą rzeczoznawcy. Wartość sam im podawałem i taka przyjeli. Wartość domu podałem wedłu kosztorysu - wyszło około 2000 zł za m2, ale miałem wrażenie, że zaakceptowaliby mniejszą sumę. Dom parterowy, 145 m2.

Do tego oczywiście wartość działki, którą potraktowano jako mój wkład własny. Osobiście zakładam, że do zakończenie budowy w odpowiednim standarcie dorzucę jeszcze pieniądze ze sprzedaży mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem kredyt w PKO BP. Oni nie biorą rzeczoznawcy. Wartość sam im podawałem i taka przyjeli. Wartość domu podałem wedłu kosztorysu - wyszło około 2000 zł za m2, ale miałem wrażenie, że zaakceptowaliby mniejszą sumę. Dom parterowy, 145 m2.

Do tego oczywiście wartość działki, którą potraktowano jako mój wkład własny. Osobiście zakładam, że do zakończenie budowy w odpowiednim standarcie dorzucę jeszcze pieniądze ze sprzedaży mieszkania.

 

Pytaj, jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie instalacje dobrze jest uwzględnić i zamontować na etapie zasypywania fundamentów i zalewania chudziaka?

 

Wstępnie myślałem tylko o wykopaniu i położeniu GWC do reku, albo przynajmniej samego jego wyjścia w kotłowni lub garażu oraz o zostawieniu w fundamentach przejśc dla kanalizy, wody i prądu.

 

Jednak usłyszałem, że warto od razu pomyślec nad montaem całej hydraulki.

 

Czy wiąże sie to z koniecznością dokładnego rozplanowania wszystkich wejść kanalizacyjnych z ubikacji, umywalek, pryszniców itd, czy tylko główncyh pionów, a resztę w styropianie i kolejnych partiach betonu na posadzce.

 

Co jeszcze warto rozplanować, żeby później niepotrzebnie nie burzyć i dewastować.

 

Pozdrowienia i życzenia udanego budowlanego (i nie tylko) Nowego 2007 Roku dla wszystkich budujczch Wielkopolan i innych osób czytających.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie instalacje dobrze jest uwzględnić i zamontować na etapie zasypywania fundamentów i zalewania chudziaka?

 

Wstępnie myślałem tylko o wykopaniu i położeniu GWC do reku, albo przynajmniej samego jego wyjścia w kotłowni lub garażu oraz o zostawieniu w fundamentach przejśc dla kanalizy, wody i prądu.

 

Jednak usłyszałem, że warto od razu pomyślec nad montaem całej hydraulki.

 

Czy wiąże sie to z koniecznością dokładnego rozplanowania wszystkich wejść kanalizacyjnych z ubikacji, umywalek, pryszniców itd, czy tylko główncyh pionów, a resztę w styropianie i kolejnych partiach betonu na posadzce.

 

Co jeszcze warto rozplanować, żeby później niepotrzebnie nie burzyć i dewastować.

 

Pozdrowienia i życzenia udanego budowlanego (i nie tylko) Nowego 2007 Roku dla wszystkich budujczch Wielkopolan i innych osób czytających.

 

Tomek

 

 

 

 

Witaj :wink:

My przed zastpaniem fundamentów(wewnątrz) rozprowadziliśmy odpływy i doprowadziliśmy rurkę do wody(niebieską) do miejsca docelowego w budynku(tam gdzie bedzie licznik wody),doprowadziliśmy rurę do poboru powietrza do kominka.

GwC nie mamy .

Całe rozprowadzenia było robione na podstawie projektu uwzględniając juz pierwotne ustyuowanie np wanny czy umywalki.

Uwzglądnijcie również gdzie będzie stał automat do prania.

 

Jeszcze przed zasypaniem całości rur męzuś nie dość że porobił zdjęcia to jeszcze rozrysował kanalizę na papierze :D Nie ma to jak dokumentacja :D

 

Pozdrawiam

Życzę bezbolesnego ukończenia budowy i w pełni zrealizowania swych planów :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze warto rozplanować, żeby później niepotrzebnie nie burzyć i dewastować.

Tomek

oprócz tego co napisała kabietka, wszelkie automaty do podlewania ogrodu, zasilanie bramy wjazdowej, domofony, oświetlenie ogrodu, woda w ogrodzie itp. jeśli dodatkowo będzie studnia wiercona. Część z nich nie trzeba na etapie fundamentów ale jak się robi przejścia to można od razu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj nareszcie zakończyliśmy wykopki na naszej działeczce :)

Jak juz pisałam wygląda "księżycowo" ale już we wtorek geodeta będzie wytyczać domek. Na czwartek podobno mamy zamówiony benon 8)

Mam tylko nadzieję że tym razem prognozy pogody się sprawdzą i chociaż do połowy stycznia nie będzie tęgich mrozów.

 

Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców i nowych :lol: i życzę Wam wszystkiego, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj nareszcie zakończyliśmy wykopki na naszej działeczce :)

Jak juz pisałam wygląda "księżycowo" ale już we wtorek geodeta będzie wytyczać domek. Na czwartek podobno mamy zamówiony benon 8)

Mam tylko nadzieję że tym razem prognozy pogody się sprawdzą i chociaż do połowy stycznia nie będzie tęgich mrozów.

 

Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców i nowych :lol: i życzę Wam wszystkiego, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D

Atka

 

 

Dziękuje za życzenia Noworoczne!! :D

 

W dniu zalewania ław fundamentowych będzie słonecznie!! :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny domek zacznie powstawać od wiosny 2007!

Miejsce: Potasze k/Owińsk, na skraju puszczy Zielonki (ach śliczne miejsce, a i sąsiedzi są wporzo); działkę mamy już prawie 3 lata i w ciągu tego czasu załatwiliśmy sobie przyłącze wod/kan, bo na działce był tylko prąd (pełne 3 fazy) oraz studnia w hydroforem. Poza tym mamy tam też domek drewniany, który wspaniale przyda się podczas budowy. Moje doświadczenia budowlane są bardzo skromniutkie, z ojcem zmodernizowaliśmy instalacje wodną i zamieniliśmy część werandki na "pełnoprawną" łazieneczkę.

A wracają do przyszłego domu to będzie lekko zmieniony projekt muratora i do stanu surowego wezmę chyba generalnego wykonawcę. Aktualnie czekam na dostarczenie zakupionego projektu i umówienia się na adaptację itp.

Wszystkim powodzenia w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...