Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

ad.1. moja żonka wybrała tak że po rabacie z ościeżnicą wyszło 900 zl brutto/szt a mam ich 9szt :(

ja mam 12 :roll: i ostatnia cena to ponad 1100 za sztukę :o

więc już się pogodziłem z firankami :-?

 

ad.2. nie wiem jak połączyć płytki z panelami bo chyba wyjdą róznice

trzeba niestety dołożyć tego więcej warstwami, są jeszcze jakieś pianki z otworami na podłogówki właśnie ale nie sprawdzałem

 

ad.3. jak chodzi o kominek to raczej okazjonalnie bo za wygodny jestem aby palić ciągle w kominku

no to tak jak napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ad.1. moja żonka wybrała tak że po rabacie z ościeżnicą wyszło 900 zl brutto/szt a mam ich 9szt :(

za tyle to ja mam drewniane od stolarza na gotowo z założeniem.

wzór dowolny wybrany z jakiegokolwiek katalogu.

 

porta ma i tańsze wer. :)

w LM mieli w promocji bardzo podobne to tych co będziemy brać z porty

i o wiele taniej skrzydło 395 zl + ościeżnica 290 ale sąsiad już jedne drzwi reklamował i odradzał mi branie marketowych różnią się też wypełnieniem plater miodu a porta pełne

założenie to już będzie czysta przyjemność dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Jakiej wełny używaliście do ocieplenia poddasza (producent). Szukam na forum ale nie mogę znaleźć - kiedyś czytałam, że wełna jakiegoś producenta po rozwinięciu rolki śmierdzi.

 

Ja własnie dzis skonczyłem ocieplać poddasze.

Uzyłem Rockwool TopRock

Dałem 16 miedzy krokwie + 10 cm na krokwie na całych połaciach dachu. Plus 10 cm miedzy krokwie/legary na strychu.

Nic nie smierdziało, pyliło sie ze 2 razy mniej niz Isover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dzis skonczyłem ocieplać poddasze.

Uzyłem Rockwool TopRock

Dałem 16 miedzy krokwie + 10 cm na krokwie na całych połaciach dachu. Plus 10 cm miedzy krokwie/legary na strychu.

Nic nie smierdziało, pyliło sie ze 2 razy mniej niz Isover.

a w jakich jednostkach :roll: i ile podaszy ociepliłeś każdą marką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakich jednostkach :roll: i ile podaszy ociepliłeś każdą marką ?

 

Ociepliłem osobiście w życiu 2 poddasza. (kiedys tam jeszcze pomagałem kumplom)

Jedno w ubiegłym tygodniu i drugie w tym tygodniu :)

Pierwsze robiłem Isoverem Unimata, a drugie Rockwoolem TopRock.

Ot i całe moje doświadczenie w tym temacie.

Subiektywnie Isover pylił sie 2 razy wiecej. I do tego był taki jakby mniej rozprężliwy. Słabiej sie trzymał pomiedzy krokwiami. I jeszcze te drobinki od niego były bardziej dokuczliwe - mocniej gryzły w skórę.

Robiliśmy w kombinezonach (chyba malarskie, takie za 8 zł), bo bez nich sie nie dało wytrzymać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakich jednostkach :roll: i ile podaszy ociepliłeś każdą marką ?

 

Ociepliłem osobiście w życiu 2 poddasza. (kiedys tam jeszcze pomagałem kumplom)

Jedno w ubiegłym tygodniu i drugie w tym tygodniu :)

Pierwsze robiłem Isoverem Unimata, a drugie Rockwoolem TopRock.

Ot i całe moje doświadczenie w tym temacie.

Subiektywnie Isover pylił sie 2 razy wiecej. I do tego był taki jakby mniej rozprężliwy. Słabiej sie trzymał pomiedzy krokwiami. I jeszcze te drobinki od niego były bardziej dokuczliwe - mocniej gryzły w skórę.

Robiliśmy w kombinezonach (chyba malarskie, takie za 8 zł), bo bez nich sie nie dało wytrzymać.

pzdr

Nie wiem jak Isover Uni-Mata ale Isover Super-Mata wogóle nie pyli. Natomiast TopRock to toalna porażka, ciężka paskudnie, sypie się z niej strasznie. Więc moje doświadczenia są absolutnie odmienne od Twojego - nigdy więcej Rockwool! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Isover Uni-Mata ale Isover Super-Mata wogóle nie pyli. Natomiast TopRock to toalna porażka, ciężka paskudnie, sypie się z niej strasznie.

 

No faktycznie TopRock jest cięższy od Isovera.

Może ten najlepszy Isover jest lepszy niż ten średni cenowo.

Ja miałem problemy z wciaganiem Isovera na strych gdyż rwał mi sie w rękach jesli był dłuzszy niz 1,5 metra - z Rockwoolem tego problemu nie było - bardziej zbity i sprężysty (Rockwool 16 cm a Isover 15).

10 cm to porazka zarówno Isovera jak i Rockwoola - za mała rozprężliwość jak na szerokość krokwi, które mieliśmy...

 

A tak naprawde to wazna jest cena :lol: i Lambda wełny.

Ja po prostu dostałem na Rockwoola cene, duzo lepszą niz na Isovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie ktoś "oświecił", że Rockwool to wełna kamienna i tę (jako naturalną) powinno się stosować przy ociepleniu poddasza a isover to wełna szklana.

........ale czy ja wiem......... :roll: :roll: :roll:

 

Rockwool to wełna skalna, a Isover szklana.

Z tym lepsze-gorsze to raczej ciężko wyrokować.

Zwracałbym uwagę raczej na własności ociepleniowe (lambda) niż materiał z jakiego wykonana jest wełna...szczególnie jeśli nie układa się jej samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM DO SPRZEDANIA nową skrzynkę prądową, kupiliśmy ją w zeszłym roku, ale nie montowaliśmy,bo okazało się,że mamy fajnego sąsiada (błogosławieństwo) a skoro się nie przyda to chcemy odzyskać choć część zapłaconej za nią sumki. Cena: 450zł. POLECAM!

http://images34.fotosik.pl/333/fc24eaff1b670c51m.jpg

link do dodatkowych zdjęć w moim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...