Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witam Wszytskich w ostatnim dniu starego roku. Witam też nowego budowniczego, Włóczykija! Heh fajny nick.

 

 

Z powodu przerwy na budowie mam więcej czasu, żeby poczytać o kredytach z dopłatą państwa. Jest o tym artykuł na stronach muratora, a oprócz tego można zajrzeć tutaj: http://www.bgk.pl/fundusze/rns/

stronka Banku Gospodarstwa Krajowego - instytucji odpowiedzialnej za wdrożenie w życie ustawy o dopłatach.

 

Wszystkim rozpoczynającym (i budującym) w Nowym Roku życzę, aby Sylwestra 2007 spędzić już "na swoim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich na forum.

 

Zamierzamy się z żoną budować w Siekierkach Wielkich (wieś położona pomiędzy Swarzędzem a Kostrzynem).

 

Mamy zamiar zamówić ten projekt: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,parter.html

 

Start budowy: 2007 (fundamenty, reszta zapewne w 2008).

 

Ile trzeba zapłacić za adaptację projektu? Będę wdzięczny za namiary na sprawdzonych architektów.

 

Tak przy okazji to jak ktoś potrzebuje wykonawcę z następujących branż to służę namiarami:

- elektryk

- instalacje CO, woda, gaz, kanaliza

- alarmy

 

Służę też pomocą przy zakupach materiałów branży elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już w Nowym Roku, mam nadzieję owocnym dla wszystkich startujących.

 

Polecam wszystkim rozpoczynającym prace oraz rozmyślanie nad przyszłą budową ten wątek. Myślę, że przyda się on nam wszystkim, zwłaszcza tym lekko nie wtajemniczonym.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16256&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł budowy z developerem zawisł na włosku...:roll:

A pozwolenie się uprawomocniło, kredyt przyznany, pogoda dopisuje i nabrałam ochoty na styczniowe fundamenty :)

Aktualnie poszukuję geodety do wytyczenia budynku, koparki, ekipy do fundamentów (w zasadzie do stanu surowego też) oraz dobrego kierownika budowy (nie musi być tani ale dyspozycyjny, nowoczesny i często bywać na budowie) - plisssss podzielcie się namiarami jak macie. Jak nie to niestety będę zmuszona "wylosować" z książki telefonicznej a tego wolałabym uniknąć :(

 

TomcioB

dzięki za linka - widziałam wcześniej ten wątek i właśnie zamierzałam go jakoś odszukać a tu taka niespodzianka :D

 

kenji

ja za adaptację płaciłam 900 zł + VAT - do tego doszlo jeszcze jakieś 200 zł za zmiany w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego co napisała kabietka, wszelkie automaty do podlewania ogrodu, zasilanie bramy wjazdowej, domofony, oświetlenie ogrodu, woda w ogrodzie itp. jeśli dodatkowo będzie studnia wiercona. Część z nich nie trzeba na etapie fundamentów ale jak się robi przejścia to można od razu wszystko.

 

Witam

 

Które instalacje wymagają przepustów pod ławami fundamentowymi, a które można puscić przez ścianki fundamentowe, bo słyszałem o takiej i takiej wersji.

 

Kanalizę chyba trudno puścić pod ławą fundamentową, bo gdzie by musiał być odbiornik, ale jak to się ma z wodą (zamarzanie) prądem itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które instalacje wymagają przepustów pod ławami fundamentowymi, a które można puscić przez ścianki fundamentowe, bo słyszałem o takiej i takiej wersji.

 

Kanalizę chyba trudno puścić pod ławą fundamentową, bo gdzie by musiał być odbiornik, ale jak to się ma z wodą (zamarzanie) prądem itd.

Pozdrawiam

Szambo masz pod ziemią, a ile to już zależy od Ciebie :wink:

Tak serio, raczej nic nie puszcza się pod ławą (może poza wodą, ale i to zależy), bo w normalnych warunkach poznańskich ławę masz pewnie ok 0,8 - 1,2m pod poziomem gruntu. Ale budowlańcem z wykształcenia nie jestem więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży miałaś zakres zmian w stosunku do pierwotnego projektu?

 

U mnie będzie tego trochę:

- zmiana z Porothermu na BK

- zmiana fundamentów z monolitycznych na bloczki

- zmiana stropu na Terrive

 

Do tego likwidacja dwóch okien w ścianie i zastąpienie ich oknami połaciowymi.

 

Tych zmian wypunktowanych nie musisz nanosic na projekt - zmieni ci to kierownik wpisem w dzienniku - jesli bys chcial miec na projekcie to strasznie drogo będzie cie to kosztowalo, bo projektant musialby wszystkie nowe obliczenia zamiescic w adaptacji.

Natomiast zmiany w elewacji, czyli m.in. okna trzeba naniesc na projekt - ja zmienialam rozmiary kilku okien, zlikwidowalam dwa balkony, dorobilam daszek nad wykuszem i za to zaplacilam te dodatkowe 200 zl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zaczęłam budowy :)

Zmienilam wymiary okien, zlikwidowalam oba balkony, będę powiekszać łazienkę na poddaszu kosztem pokoju. Chcę budować z silikatów ale jak nie znajdę dobrej ekipy to zmienię na BK. Strop będzie raczej z terivy. W zasadzie im dłużej o tym myślę to dochodzę do wniosku że wszystko jedno z czego się zbuduje - najważniejsze żeby zbudować dobrze.

 

 

A tak wogóle... słuchajcie, jestem załamana, nie mogę znaleźć żadnej ekipy do ścian... :cry:

skąd wy je bierzecie??? wszyscy do których dzwonię, to albo zaprzestali działalności, albo terminy mają na październik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ekpę bierzemy od naszej znajomej.( Zapytam sie go czy nie posiada jakiś namiarów na inne ekipy).Właśnie w tę sobotę chcemy obejrzeć ich budowy .Ściany chcemy budować z Ytonga+ ocieplić je wełną..Co do stropu to też się zasatanawiamy jaki materiał wybrać .Czy masz sprawdzonego architekta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałabym swojego architekta "sprawdzonym"...

Natomiast generalnie jestem zadowolona z usługi - adaptacja w miarę szybko zrobiona, komplet dokumentów do pozwolenia na budowę prawidłowo wypełniony, wystarczyło tylko zanieść i odczekać :)

Korzystałam z usług Probudu - namiary możesz "wygooglać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku!!!

Szczególnie tych, którzy tutaj goszczą od niedawna :D

 

Do marca już tylko 3 m-ce i ... roboty się zaczną !!!

 

zamierzam budować się w okolicach Komornik- Głuchowo .Czy ktoś z Was może buduje się w okolicach.

 

Witam kolejnego sąsiada! W naszych okolicach - w Gołuskach - będą się budować również "Rena i Rob" :)

Oj widzę, że będzie wesoło :D

A tak na marginesie, to w której części Głuchowa będziesz się budował?

 

Pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich w Nowym Roku a szczególnie nowego sąsiada Grześka z Głuchowa. My budujemy w Gołuskach także dom z Archonu w Groszku 2.

Projekcik oczekuje na pozwolenie.Architekt z Mosiny ,bardzo dobry i szybki , umiejący słuchać klienta i mu doradzić(technicznie) ,zrobił adaptację w miesiąc uwzględniając sporo zmian tj. zmiana materiałów na BK,zmiana stropu na TERIVA ,

powiększenie garażu .Wszystkie zmiany uwzględnił w adaptacji ,aby uniknąć chaosu w trakcie budowy.Wykonał nową dokumentację (nowe rysunki) :roll:

Jak na razie jesteśmy z niego bardzo zadowoleni .Kenji pytał czy te zmiany uwzględnić w projekcie , nie wiem czy trzeba ale chyba warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...