Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Celt, co to jest to zewnętrzne, bo jest śliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Celt, wyszło super, a zewnętrzne parapety rozwiały moje wątpliwości co do połączenia jasnych z ciemnymi oknami. Bardzo dziękuję za linki, podejrzałam też w galerii drzwi zewnętrzne, świetne, zdradź gdzie kupiłeś i za ile, bo szukam w tej chwili drzwi z naświetlami, zeby podać murarzom wymiar "dziury" w ścianie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Celt, wyszło super, a zewnętrzne parapety rozwiały moje wątpliwości co do połączenia jasnych z ciemnymi oknami. Bardzo dziękuję za linki, podejrzałam też w galerii drzwi zewnętrzne, świetne, zdradź gdzie kupiłeś i za ile, bo szukam w tej chwili drzwi z naświetlami, zeby podać murarzom wymiar "dziury" w ścianie.

 

pozdrawiam

 

o drzwiach juz gdzieś pisałem: firma AMB - zreszta parapety też są od nich (i zew i wew).

 

http://www.amb.com.pl/

 

drzwi wyniosły coś około 5 tys., nie pamietam dokładnie, ale to kwestia modelu-w sumie sami sobie taki kształt drzwi wymyśliliśmy i oni je zrobili, ale mają też jakieś "gotowe" modele. Wymair dziury nie jest istotny, bo oni nam dorobili drzwi do dziury, a nie dziurę do gotowych drzwi ;-) Zrobili nam też drzwi pełne do garażu, taka sama okleina. Idealnie pasuje do orzecha Oknoplastu. aha, okien u nich nie zamawialiśmy tylko dlatego, ze nasz GW miał lepsze ceny na Oknoplast...

Szczerze polecam, firma naprawdę solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie interesowac podjazdem i w zwiazk uz tym mam pytania. Jaka kostke polecacie i gdzie ja mozna zobaczyc ?

Ile u was ludzie biora za polozenie kostki?

Czy liczyliscie ile was wynioslo na gotowo polozenie 1m2 z materialem ?

 

czy cena 110 zł na gotowo z całym materiałem+robocizną za mkw kostki (nostalit) to dużo czy ok? do tego 40 zł/mb obrzeża(tak samo materiał+robocizna)

 

Jaka ekipę byscie polecali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam, a nawet dogaduje juz terminy.

 

kostka typu pozbruk to koszt od 40 zl/m. kw. wzwyz (az do 130 -150 zl/m.kw). ulozenie 40-50 zl/m.kw. w tym jest zawarta cena podbudowy.

 

kostka granitowa, ta mala 6-8 cm, to koszt ok. 300-320 zl/tona. z tony wychodzi ok 8 m.kw. ulozenie od 70 do 100 zl/m. kw.

 

kostke ulozona mozesz obejrzec w sobocie, w fabryce poz-bruku; w firmie dom i ogrod w komornikach http://www.dom-ogrod.pl; jest tez podobno fajna ekspozycja gdzies przy obornickiej, ale nie bylem.

 

my zdecydujemy sie prawdopodobnie na granit - cena podobna, a jednak wyglad bardziej z klasa;)

 

co do wykonawcow, to spotkalem sie na razie z jednym - http://www.jan-bruk.com wrazenia ok, ale szukam jeszcze innych, zeby porownac ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celt, co to jest to zewnętrzne, bo jest śliczne?

 

kurcze, jakieś-coś :lol: co sie nadaje na zewnątrz. Granit raczej nie, bo cena nie była za wysoka. Kolor yellow rock, zamawiane w amb.Spytaj GW, bo to oni zamawiali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej bardziej zaawansowani wielkopolanie

 

podzielcie się sprawdzonymi przez was wykonawcami

 

1) możecie polecić sprawdzoną przez was ekipę tynkarską ?

poproszę o namiar jeśli jesteście z nich zadowoleni,

tj sprawdzili się jakościowo oraz są słowni i rzetelni

podstawowe wymagania:

tynki wewnętrzne cementowo-wapienne maszynowe

równanie tynków na listwach

ekipa minimum 3 ludzi

cena nie wyższa niż 30 zł brutto z materiałem za 1 m2

 

2) chętnie też dowiem się gdzie kupiliscie okna drewniane (sosnowe raczej)

jeśli jesteście zadowoleni ze współpracy z producentem/dystrybutorem i

zadowoleni z jakości okien juz po ich montażu

 

z góry dziękuje,

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Celt, wyszło super, a zewnętrzne parapety rozwiały moje wątpliwości co do połączenia jasnych z ciemnymi oknami. Bardzo dziękuję za linki, podejrzałam też w galerii drzwi zewnętrzne, świetne, zdradź gdzie kupiłeś i za ile, bo szukam w tej chwili drzwi z naświetlami, zeby podać murarzom wymiar "dziury" w ścianie.

 

 

 

pozdrawiam

 

o drzwiach juz gdzieś pisałem: firma AMB - zreszta parapety też są od nich (i zew i wew).

 

http://www.amb.com.pl/

 

drzwi wyniosły coś około 5 tys., nie pamietam dokładnie, ale to kwestia modelu-w sumie sami sobie taki kształt drzwi wymyśliliśmy i oni je zrobili, ale mają też jakieś "gotowe" modele. Wymair dziury nie jest istotny, bo oni nam dorobili drzwi do dziury, a nie dziurę do gotowych drzwi ;-) Zrobili nam też drzwi pełne do garażu, taka sama okleina. Idealnie pasuje do orzecha Oknoplastu. aha, okien u nich nie zamawialiśmy tylko dlatego, ze nasz GW miał lepsze ceny na Oknoplast...

Szczerze polecam, firma naprawdę solidna.

 

 

czy w Poznaniu można gdzieś obejżeć drzwi na żywo? jakieś namiary? na stronie mają tylko adres w Ostrzeszowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...