Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Hallo hallo! Wprowadziłam się i jestem PRZESZCZĘŚLIWA! Jeszcze malarz poprawia to i tamto i tak do poniedziałku, ale jest już Finał. Jak wyjdzie to tydzień nikogo nie zapraszam! Spuszczę rolety, żeby nie widzieć tynkarzy i tak sobie będę kontemplować własne dzieło w samotności :)

 

a jak nie wyjdzie ?

i dlaczego w samotności ?? ;)

 

a tak poważnie to gratuluję !!!

 

ja oficjalnie mieszkam w swoim domku od 31 sierpnia z rodzinką ale jakoś zmiany nie czuję może dlatego ze cały urlop i każdy weekend od ponad pół roku tam spałem :)

dupereli jeszcze pełno do zrobienia i dzisiaj drzwi wew. przyjechały które muszę sam zamontować

może dlatego ze samemu sie wszystko robiło to wprowadzka tak nie "podnieca" bardzo jak odebranie kluczy od developera do gotowej chatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to nagle oponenci twierdzący, że lotnisko to nie problem, zmienili zdanie :lol:

Którzy oponenci? :) Znasz takich?

 

Tzw. loty nocne rozpoczęli w tym roku od września. W zeszłym od pazdziernika. W przyszłym mogą już latać na okrągło.

 

co do eFow, to jest tak:

 

samoloty startuja i laduja zawsze pod wiatr. w naszej czesci polski przewazaja wiatry zachodnie, tzn. wiejace z kierunku 280-310 stopni. dlatego pas startowy w krzesinach jest polozony na kierunkach 300 i 120 stopni. jesli wiatr wieje z zachodu lub jest na tyle slaby, ze nie wplywa na wybor drogi startowej - eFy wystartuja w kierunku zachodnim, halasujac nad glowami mieszkancow lubonia, plewisk i komornik. tak jest w ok. 300 dni w roku. jesli zas wiatr jest wschodni (ok. 60 dni w roku) samoloty wystartuja na wschod halasujac nad szczytnikami, borowcem czy kornikiem. startujacy samolot halasuje znacznie bardziej niz ladujacy. poza tym nocne loty sa organizowane rzadko, a jak lataja rano, to wiekszosc ludzi jest w miescie w pracy.

 

co do tego, ze coraz wiecej beda latac wieczorami i w nocy. pewnie tak. po to sa samoloty i lotnisko zeby latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś rozjaśni, bo dla mnie to wielka tajemnica...jak to możliwe,że mieszkańcy Borówca i okolic twierdzą,że F16 tam prawie w ogóle nie słychać...ja mieszkam na dębcu i dzisiejsze przeloty już 3x budziły mi dzieci z popołudniowej drzemki... coś tu chyba się pasuje, nie?

Nie wiem w czym tkwi tajemnica bo w Szczytnikach czasami trzeba się schylić, żeby eFka głowy nie urwała. A to tylko 1-2km od Borówca bliżej lotniska. Inna sprawa, że Borówiec ma z 5-6km długości więc na końcu może jest lepiej :roll:

I na koniec, jak pojawił się zarys projektu, żeby eFki startowały z ostrym zakrętem w lewo (kierunek Kamionki-Borówiec) to nagle oponenci twierdzący, że lotnisko to nie problem, zmienili zdanie :lol:

witam .w paczkowie i siekierkach też je słychac.juz sobie wyobrażam co jest w kamionkach i borówcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oficjalnie mieszkam w swoim domku od 31 sierpnia z rodzinką ale jakoś zmiany nie czuję może dlatego ze cały urlop i każdy weekend od ponad pół roku tam spałem :)

dupereli jeszcze pełno do zrobienia i dzisiaj drzwi wew. przyjechały które muszę sam zamontować

może dlatego ze samemu sie wszystko robiło to wprowadzka tak nie "podnieca" bardzo jak odebranie kluczy od developera do gotowej chatki :(

 

Podejrzewam, że z nami będzie tak samo. Mąż robi wszystko sam. Ale jest takie przysłowie: "szewc w dziurawych butach chodzi", także nasza przeprowadzka niewiadomo kiedy nastąpi (ale na pewno w ciągu nabliższych 5 lat) :-?

 

Martuszek

GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś z was stoi przed wyborem bramy garazowej to z własnego doświadczenia:

1) Nie polecam bram Normstahl

2) Absolutnie nie polecam firmy Żalux z ul. Mateckiego z Poznania.

 

Ad 1) Brama, którą sprzedawcy przedstawiają jako "mercedesa" wśród innych ofert po założeniu i w trakcie użytkowania sprawuje się w moim przypadku fatalnie, nadto posiada wady, których producent nie chce usunąć (pomimo że uznał zasadność reklamacji - brama wybrzusza się, to proponuje tylko wzmocnienia zewnętrzne i przy tym nie gwarantują że to pomoze) - brama jest szeroka ponad 4m. Więc jeśli ktoś myśli, że wybierając na pozór bardziej renomowanego producenta brama będzie lepiej pracować to niech się jeszcze zastanowi. Ja kolejny raz wybrał bym bramę tańszą - Hormana lub którąś z polskich, bo po moich doświadczeniach z dotychczasową bramą jestem przekonany, że te tańsze były by takie same pod wzgledem użytkowym i wizualnym,więc po co przepłacać.

 

Ad2) Tak jak sprzedawca, a przede wszystkim szef firmy był miły przy kupowaniu, tak diametralnie zmieniło się to w trakcie reklamacji, pierwsza rozmowa skończyła się beszczelnym tekstem i odlozeniem słuchawki. Załatwianie reklamacji trwa już blisko dwa miesiące i końca nie widać. Bramę montowała jedna ekipa, a inna przyjechała na poprawki i po tym jak zobaczyłem ich wzajemne spojrzenia a potem poprawki wnioskuję, że Ci pierwsi wykonali usługe jak nowicjusze. Jednak pomimo poprawek brama nie działa jak dla mnie zadowalająco.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jaki model masz tej bramy ?? bo też się przymierzam do tego producenta, niekoniecznie do tego wykonawcy :wink:

Podejrzewam, że producent nie jest tu winny tylko wykonawca.

 

Nie pamiętam modelu dokładnie, panel z jednym wąskim przetłoczeniem na górze. Ale sądzę, że to nie tylko kwestia wykonawcy, który nic sam nie powie zanim mu producent na pismie nie poda co ma robić. Brama wybrzusza się pod wpływem działania promieni słonecznych, przy czym nikt mnie nie informował o możliwości wystąpienia takiej sytuacji, w katalogu nie ma o tym słowa, więc kupując bramę mam prawo oczekiwać, że będzie 100% taka jak na wystawie, bez niespodzianek typu wybrzuszanie. Nie przekonują mnie tłumaczenia sprzedawcy, że takie są prawa fizyki. Z truizmami nie ma co dyskutować, ale uważam, że dzisiejsza wiedza techniczna pozwala na wyprodukowanie bramy 4,5 m szerokiej, która się nie wybrzusza, nieazależnie od koloru, niech dadzą takie wzmocnienia wewnątrz albo niech zastosują materiały które nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

Normstahl może i na pierwszy rzut oka wydaje się lepszy, osłony na zawiasach od wewnątrz i ładniejsza obudowa silnika, uszczeleczki,rolki inne, pierdoły, tyle tylko, że przy codziennym użytkowaniu to nie ma znaczenia. Znajomy ma tak samo dużą bramę tyle że Hormana i jak mu mówię o wybrzuszaniu się bramy od temperatury to mnie wyśmiał, oglądam jego bramę, porównuję jak chodzi i twierdzę, że pracuje płynniej i ciszej, chociaż jest prostsza.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Tak z ciekawości - jaki model masz tej bramy ?? bo też się przymierzam do tego producenta, niekoniecznie do tego wykonawcy :wink:

Podejrzewam, że producent nie jest tu winny tylko wykonawca.

 

Nie pamiętam modelu dokładnie, panel z jednym wąskim przetłoczeniem na górze. Ale sądzę, że to nie tylko kwestia wykonawcy, który nic sam nie powie zanim mu producent na pismie nie poda co ma robić. Brama wybrzusza się pod wpływem działania promieni słonecznych, przy czym nikt mnie nie informował o możliwości wystąpienia takiej sytuacji, w katalogu nie ma o tym słowa, więc kupując bramę mam prawo oczekiwać, że będzie 100% taka jak na wystawie, bez niespodzianek typu wybrzuszanie. Nie przekonują mnie tłumaczenia sprzedawcy, że takie są prawa fizyki. Z truizmami nie ma co dyskutować, ale uważam, że dzisiejsza wiedza techniczna pozwala na wyprodukowanie bramy 4,5 m szerokiej, która się nie wybrzusza, nieazależnie od koloru, niech dadzą takie wzmocnienia wewnątrz albo niech zastosują materiały które nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

Normstahl może i na pierwszy rzut oka wydaje się lepszy, osłony na zawiasach od wewnątrz i ładniejsza obudowa silnika, uszczeleczki,rolki inne, pierdoły, tyle tylko, że przy codziennym użytkowaniu to nie ma znaczenia. Znajomy ma tak samo dużą bramę tyle że Hormana i jak mu mówię o wybrzuszaniu się bramy od temperatury to mnie wyśmiał, oglądam jego bramę, porównuję jak chodzi i twierdzę, że pracuje płynniej i ciszej, chociaż jest prostsza.

Pozdr

 

No to mi zabiłeś ćwieka :-? a już miałem bramę wybraną z serii Euroline :(

Będę się musiał bardziej szczegółowo przyjrzeć tym bramom na żywo,

bo u mnie też ma być 4,5m szeroka. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jaki model masz tej bramy ?? bo też się przymierzam do tego producenta, niekoniecznie do tego wykonawcy :wink:

Podejrzewam, że producent nie jest tu winny tylko wykonawca.

 

Nie pamiętam modelu dokładnie, panel z jednym wąskim przetłoczeniem na górze. Ale sądzę, że to nie tylko kwestia wykonawcy, który nic sam nie powie zanim mu producent na pismie nie poda co ma robić. Brama wybrzusza się pod wpływem działania promieni słonecznych, przy czym nikt mnie nie informował o możliwości wystąpienia takiej sytuacji, w katalogu nie ma o tym słowa, więc kupując bramę mam prawo oczekiwać, że będzie 100% taka jak na wystawie, bez niespodzianek typu wybrzuszanie. Nie przekonują mnie tłumaczenia sprzedawcy, że takie są prawa fizyki. Z truizmami nie ma co dyskutować, ale uważam, że dzisiejsza wiedza techniczna pozwala na wyprodukowanie bramy 4,5 m szerokiej, która się nie wybrzusza, nieazależnie od koloru, niech dadzą takie wzmocnienia wewnątrz albo niech zastosują materiały które nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

Normstahl może i na pierwszy rzut oka wydaje się lepszy, osłony na zawiasach od wewnątrz i ładniejsza obudowa silnika, uszczeleczki,rolki inne, pierdoły, tyle tylko, że przy codziennym użytkowaniu to nie ma znaczenia. Znajomy ma tak samo dużą bramę tyle że Hormana i jak mu mówię o wybrzuszaniu się bramy od temperatury to mnie wyśmiał, oglądam jego bramę, porównuję jak chodzi i twierdzę, że pracuje płynniej i ciszej, chociaż jest prostsza.

Pozdr

 

No to mi zabiłeś ćwieka :-? a już miałem bramę wybraną z serii Euroline :(

Będę się musiał bardziej szczegółowo przyjrzeć tym bramom na żywo,

bo u mnie też ma być 4,5m szeroka. :-?

 

Też mam 4,5 m i nic się nie wybrzusza. Wszystko o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
....cut...

Też mam 4,5 m i nic się nie wybrzusza. Wszystko o.k.

A kto Ci robił tą bramę ?? można prosić jakieś namiary na PW ?? będę dźwięczny :p

 

Żalux. Jeśli chodzi o namiary to obiecuję jutro, dziś chyba już nie mam sił szukać. Pozdr.

Już nie musisz szukać - znalazłem :wink:

I to ten sam wykonawca co u mk07 spier.... bramę i nieładnie załatwia reklamacje i bądź tu mądry pisz wiersze - 1:1 na tak i nie dla Żaluxa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....cut...

Też mam 4,5 m i nic się nie wybrzusza. Wszystko o.k.

A kto Ci robił tą bramę ?? można prosić jakieś namiary na PW ?? będę dźwięczny :p

 

Żalux. Jeśli chodzi o namiary to obiecuję jutro, dziś chyba już nie mam sił szukać. Pozdr.

Już nie musisz szukać - znalazłem :wink:

I to ten sam wykonawca co u mk07 spier.... bramę i nieładnie załatwia reklamacje i bądź tu mądry pisz wiersze - 1:1 na tak i nie dla Żaluxa :roll:

 

I tak to jest....przydałoby się więcej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...