Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Witam

Jestem już całkiem "dzika" kiedy muszę siedzieć w biurze, a na mojej działeczce działa ekipa. Mamy juz wykopane, wytyczone, podbetonowane, a jutro przyjezdża grucha z zalewa ławy.

Do odważnych świat należy :wink:

Niestety już wiem ze kończymy na stanie zero i czekamy do wiosny :cry:

Kierownik budowy bardzo fajny polecam

(podaję namiary Zbyszek Konieczny 604 175 485)

bardzo chwali też mojego wykonawcę (ale on ma cały następny rok juz zarezerwowany)

Ogólnie wszystko kręci się w szalonym tępie i z tych emocji nie mogę spać.

Nasze prace kończymy do 15 stycznia a potem oby do wiosny :lol:

Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkich kciuki :wink:

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam nowych grupowiczów! Robi się tu gwarno!

Jutro się widzę z Bartkiem - podpisujemy umowę i określamy termin :)

Przekaż pozdrowienia od Marcina i zapytaj kiedy ściągnie u mnie szalunki. 8)

...no chyba, że już to zrobił, bo ostatni razn na budowie byłem przed świętami :roll:

 

(...)Jestem już całkiem "dzika" kiedy muszę siedzieć w biurze, a na mojej działeczce działa ekipa(...).

 

(...)Ogólnie wszystko kręci się w szalonym tępie i z tych emocji nie mogę spać(...)

Skąd ja to znam???? :wink:

 

Powodzenia w działaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwracam się do wszystkich fanów oraz osób zainteresowanych montażem w swoich przyszłych domkach PC, o podanie namiarów na godne polecenia firmy oferujące ten sprzęt na rynku wielkopolskim.

 

Raczej z góry odpada CliamKomfort ze względu na astronomiczną cenę, jaką wołają, chociaż z tego co wiem wszyscy są zadowoleni z ich usług.

 

Jakie jeszcze inne firmy polecacie.

 

Obecnie poważnie myślę nad systemem grzewczym i w grę wchodzą:

- montaż pompy ciepła + kominek zwykły

- lkotłownia gazowa + kominek z płaszczem.

Do obu wersji jeszcze wentylacja z REKU.

 

Dajcie znać ponieważ przy PC, która obecnie jest dość drogim, ale ze wzgledu na ceny gazu, przyszłościowym urządzeniem, nie musiałbym budowac komina i kilku innych drobiazgów, a na decyzję jest coraz mniej czasu.

 

Więc może jak policzyc wszystko do kupy, to PC nie wyjdzie tak źle

im szybciej podejmę decyzję o wyborze systemu grzewczego, tym poniosę mniej niepotrzebnych kosztów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dylemat bo w Muratorze (1/2007, str 34) piszą, że jak się bierze generalnego wykonawcę to tylko z takim który "przejmie obowiązki kierowania budową" a samemu należy zatrudnić własnego inspektora nadzoru. Z drugiej strony z rozmów ze znajomymi oraz z lektury postów na forum (z zwłaszcza wątek p.t.: Kilka rad dla początkujących) wynika, że "ich" kierownik a "nasz" inspektor to zbytnia rozrzutność, wystarczy mieć tylko "naszego" kierownika. Może by redakcja jakoś się odniosła do tej rozbieżności...

----

Atka13\ dzięki za namiary na kiera - już z nim rozmawiałem i zrobił pozytywne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi tu o to, że jak firma buduje pod klucz to ma swojego kierownika dla własnej wygody. Ale w takim wypadku nie powinieneś za to płacić tylko właśnie wynająć inspektora nadzoru. W innym przypadku nie bierz ich kierownika, tylko od razu swojego. Ale i tak jak nie zapłacisz im za kierownika to te 2k pln łatwo ukryją w kosztach całej inwestycji :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to umowa z Bartkami podpisana i zaczynamy pod koniec marca, po budowie u "Misiaka" :)

 

Misiak, będziesz musiał podgonić Bartków, żeby u mnie szybciej zaczęli :lol:

 

Jutro się widzę z Bartkiem - podpisujemy umowę i określamy termin :)

Przekaż pozdrowienia od Marcina i zapytaj kiedy ściągnie u mnie szalunki. 8)

...no chyba, że już to zrobił, bo ostatni razn na budowie byłem przed świętami :roll:

Marzin dopiero co przeczytałam Twojego posta, więc pozdrowienia prawie zostały przekazane (bo rozmawialiśmy o Tobie - same dobre rzeczy :D ), ale niestety o szalunkach Bartek nie wspominał :roll:

A jak tam kredycik, wybrałeś już coś ?

 

Pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to umowa z Bartkami podpisana i zaczynamy pod koniec marca, po budowie u "Misiaka" :)

Faaajnie, oby zima nie przycisnęła.

Marzin dopiero co przeczytałam Twojego posta, więc pozdrowienia prawie zostały przekazane

8)

(bo rozmawialiśmy o Tobie - same dobre rzeczy :D )

:o

A jak tam kredycik, wybrałeś już coś ?

Eeee, jakoś nie mogę się za to zabrać. Zresztą banki nie mają jeszcze odpowiednich umów, więc tak czy siak trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradźcie mi proszę, któż to taki te "Bartki" o których tu i ówdzie mogę na forum przeczytać

 

Zobacz do mojego dziennika. Ogólnie to ekipa, której szef ma na imię Bartek. Poleciła mi ich Wciornastek. Jeszcze raz jej dziękuję, bo wiem, że z powodu tego polecenia, pewne prace na jej budowie nie zostały zrobione w czasie. Bartki skakali tu i tam...

 

Generalnie myślę, że dobry kierbud + Bartki = wykonanie domu jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwracam się do wszystkich fanów oraz osób zainteresowanych montażem w swoich przyszłych domkach PC, o podanie namiarów na godne polecenia firmy oferujące ten sprzęt na rynku wielkopolskim.

 

Raczej z góry odpada CliamKomfort ze względu na astronomiczną cenę, jaką wołają, chociaż z tego co wiem wszyscy są zadowoleni z ich usług.

 

Jakie jeszcze inne firmy polecacie.

 

Obecnie poważnie myślę nad systemem grzewczym i w grę wchodzą:

- montaż pompy ciepła + kominek zwykły

- lkotłownia gazowa + kominek z płaszczem.

Do obu wersji jeszcze wentylacja z REKU.

 

Dajcie znać ponieważ przy PC, która obecnie jest dość drogim, ale ze wzgledu na ceny gazu, przyszłościowym urządzeniem, nie musiałbym budowac komina i kilku innych drobiazgów, a na decyzję jest coraz mniej czasu.

 

Więc może jak policzyc wszystko do kupy, to PC nie wyjdzie tak źle

im szybciej podejmę decyzję o wyborze systemu grzewczego, tym poniosę mniej niepotrzebnych kosztów.

 

 

Pozdrawiam

 

co do ogrzewania to koszt założenia PC jest dość z tego co mi wiadomo ,jest natomiast tanie w eksploatacji(nie potrzeba żadnego paliwa),ale jaką temperaturę max można osiągnąć przy PC czy w czasie mrozów nie zmarzniesz.

My na razie zgłosiliśmy kocioł na eko-groszek ,bo nie mamy gazu w ulicy przy działce ,może pózniej założą jak więcej ludzi się pobuduje.Obecnie gazowni się nie opłaca,za mało odbiorców.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hura!

ławy zalane i nie ma mrozu!!! :lol:

byliśmy dzisiaj po południu zerknąć na nasze włości a tu ławy elegancko zalane i co kocie łapki wyduszone hi hi :p nieźle sobie połaził ale co mi tam i tak nie bedzie widać.Szkoda tylko że tak wcześnie robi się ciemno i nie zdążam nacieszyć oka widokiem :cry:

Jutro kładą nam papę i jadą pierwszy rządek bloczków - znowu nie bedzie mrozu :lol:

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Powoli wpadam w panikę. Tyliu z was zaczyna już prace a nie mogę znaleźć ekipy. Poratujcie, jak macie jakiś kontakt.

A pytałeś na grupie Wielkopolskiej?

Przesyłam ci też namiary na priv ale niestety trudno mi coś o nich powiedzieć bo brałam wizytówki od firm, które robiły na moim osiedlu i wyglądały porządnie tzn. ich praca. Niestety nie wiem czy są tanie czy drogie. Jeszcze z nikim nie rozmawiałam bo dalej czekamy na pozwolenie na budowę.

 

hura!

ławy zalane i nie ma mrozu!!!

byliśmy dzisiaj po południu zerknąć na nasze włości a tu ławy elegancko zalane i co kocie łapki wyduszone hi hi nieźle sobie połaził ale co mi tam i tak nie bedzie widać.Szkoda tylko że tak wcześnie robi się ciemno i nie zdążam nacieszyć oka widokiem

Jutro kładą nam papę i jadą pierwszy rządek bloczków - znowu nie bedzie mrozu

pozdrawiam

Atka

 

A może jakąś fotkę byście zrobili? Fajnie byłoby to zobaczyć.

 

A teraz coś od siebie.

W planie zagospodarowania mam zapis o konieczności wykonania badań gruntowych na swojej działce. Badania są zrobione. I właśnie Starostwo odesłało nasze dokumenty bo architekt tych badań nie dołączył, cały czas upierał się, że nie są potrzebne :evil: A jednak są :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wpadam w panikę. Tyliu z was zaczyna już prace a nie mogę znaleźć ekipy. Poratujcie, jak macie jakiś kontakt

 

Na grupie Wielkopolskiej polecano też te firmy budowlane:

 

p. Czajka, Swarzędz 602-302-982

Janusz Roszyk ze Śremu (brak tel.)

Andrzej Bachorz 888-782-759

Józwf Miller 696-414-136

Leszek Jagła z Mosiny (brak tel.)

firma Investdom

 

:) Jesteśmy tu po to by sobie pomagać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś od siebie.

W planie zagospodarowania mam zapis o konieczności wykonania badań gruntowych na swojej działce. Badania są zrobione. I właśnie Starostwo odesłało nasze dokumenty bo architekt tych badań nie dołączył, cały czas upierał się, że nie są potrzebne :evil: A jednak są :evil:

 

I tak bez żadnego wezwania do uzupełnenia dokumentacji odesłali Wam projekt razem z wnioskiem ? KPA stanowi: "Art. 50. [Wezwanie do udziału w czynnościach organu] § 1. Organ administracji publicznej może wzywać osoby do udziału w podejmowanych czynnościach i do złożenia wyjaśnień lub zeznań osobiście, przez pełnomocnika lub na piśmie, jeżeli jest to niezbędne dla rozstrzygnięcia sprawy lub dla wykonywania czynności urzędowych.". W swojej pracy złożyłem wiele różnych wniosków o PB i jeszcze nie zdażyło mi się żeby w przypadku jakichś braków urząd nie wzywał do uzupełnenia. Możesz podać na jaki paragraf jakiej ustawy powołali sie odsyłając wniosek ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak bez żadnego wezwania do uzupełnenia dokumentacji odesłali Wam projekt razem z wnioskiem ? KPA stanowi: "Art. 50. [Wezwanie do udziału w czynnościach organu] § 1. Organ administracji publicznej może wzywać osoby do udziału w podejmowanych czynnościach i do złożenia wyjaśnień lub zeznań osobiście, przez pełnomocnika lub na piśmie, jeżeli jest to niezbędne dla rozstrzygnięcia sprawy lub dla wykonywania czynności urzędowych.". W swojej pracy złożyłem wiele różnych wniosków o PB i jeszcze nie zdażyło mi się żeby w przypadku jakichś braków urząd nie wzywał do uzupełnenia. Możesz podać na jaki paragraf jakiej ustawy powołali sie odsyłając wniosek ?

 

pozdrawiam

 

Mikolayi masz rację. Po twoim poście zadzwoniłam do architekta i okazało sie, że Starostwo telefonicznie poprosiło o uzupełnienie dokumentacji. Ktoś nam wczoraj źle przekazał. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...