Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hura!

ławy zalane i nie ma mrozu!!! :lol:

byliśmy dzisiaj po południu zerknąć na nasze włości a tu ławy elegancko zalane i co kocie łapki wyduszone hi hi :p nieźle sobie połaził ale co mi tam i tak nie bedzie widać.Szkoda tylko że tak wcześnie robi się ciemno i nie zdążam nacieszyć oka widokiem :cry:

Jutro kładą nam papę i jadą pierwszy rządek bloczków - znowu nie bedzie mrozu :lol:

pozdrawiam

Atka

 

Gratuluję postępów na budowie :o)

Cieszę sie ze jesteś zadowolona z polecanego przeze mnie kierbuda :o)

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kredytobiorców

 

z dzisiejszej Gazety Prawnej, str.7

Wybrane oferty kredytów pod kątem maksymalnego okresu spłaty

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fortis Bank Polska. Maksymalny okres spłaty 35 lat, raty malejące-tylko PLN i CHF, ale nie wymagany wkład własny. Raty równe-dla PLN, wymagany 10% wkład własny, dla innych walut wymagany 15% wkład własny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

mBank. Maks. okr. spł. 45 lat; dla PLN wymagany 20% wkład własny dla CHF 30% wkład własny

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bank Millennium. Maks. okr. spł. 35 lat(CHF) i 40 lat (PLN); brak wymagań

------------------------------------------------------------------------------------------------------

MultiBank. Maks. okr. spł. 45 lat ; dla PLN wymagany 20% wkład własny, dla CHF 30% wkład

 

 

Na rynku jest już też kredyt hipoteczny udzielany na 50 lat. Tym bankiem jest szwedzki Handelsbanken.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c041.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kredytobiorców

 

Na rynku jest już też kredyt hipoteczny udzielany na 50 lat. Tym bankiem jest szwedzki Handelsbanken.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c041.gif

 

Chodzi o to, że zostawiając domek w spadku, spadkobierca również się dokłada przez ostatnie lata spłaty. Wówczas powiedzonko: "Łatwo przyszło, łatwo poszło" nie ma prawa bytu :lol:

Noo i o ile dłużej się pamięta o obdarowującym :wink: ...... normalnie jakiś czarny humor mnie dopadł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz na tak długi okres brać kredyta?

 

Kredytu to ja wcale nie chce (ale muszę). Tak piszę, może coś się komuś przyda, nadgorliwa jestem, lubie te robote http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a025.gif

 

Atka13

 

Ja zalogowałam się tu: http://www.fotosik.pl/ Tam sobie umieszczam zdjęcia, a stamtąd tu. Tak jest chyba prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę spytać za co te 23 tys.? Razem z dachem czy bez?

Moj kumpel w zeszlym roku robil stan surowy (dom 140 m2 + 30 m2 garażu, parterowy) i placil za fundamenty + sciany 14 kPLN a za dach 16 kPLN (dach skomplikowany, wielospadowy, kalenice na różnych wysokościach itp.)

Ja tez teraz czekam na jedna wycene i chetnie porównam z Waszymi.

 

 

Do wszystkich "Archonowców" :wink: :

w styczniu kosztorysy z Archonu sa 50% taniej, jakby ktos sie przymierzal do zakupu to jest to dobry moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowych

 

no i stala ekipe ;-)

 

wszystkiego najlepszego w nowym 2007 roku no i polamania kielni ;-)

 

widze ze sporo sie dzieje

gratulacje Atka13 za odwage i zaczęcie budowy ( mi tej odwagi zabraklo-ale to glownie przez te problemy z ziemia ;( )

pozostaje mi zazdroscic

 

jeszcze pare dni ostrych w pracy i zabieram sie na nowo za budowanie i forum

w końcu kredyt podpisany kasa czeka tylko budowac :lol:

 

niedlugo budma 23-26 styczen

mysle ze wszyscy sie tam wybieraja a przynajmniej wiekszosc ;-)

moze to bedzie dobra okazja do zorganizowania spotkania grupy zaczynajacej 2007 i podsumowania targow a przede wszystkim poznania sie

 

co wy na to ??

jak ktos ma jakies pomysly na jakis klub, pub gdzie w miare jest przytulnie i nie zaglosno to prosze podawac typy

 

 

ps. to ze nic nie pisalem to nie znaczy ze nie zagladalem tu codziennie ;-)

mam chwilowo blokade

nie wiem co robic mam nadzieje ze po budmie nabiore na nowo sil i stane "oko w oko" z moim wielkim wykopem i z problemem z nim zwiazanym :(

jeszcze raz pozdrawiam i mam nadzieje ze sie spotakamy na i po budmie [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze archon zadbal o aktualne koszty budowy mojego domku mam nadzieje ze wyjdzie mnie taniej

 

Koszt budynku o standardowym wyposażeniu "pod klucz" dla rozwiązania podstawowego w poziomie cen IV kwartał 2006r wg średnich "Jednostkowych Cen i Stawek Robót Budowlanych i Instalacyjnych" (ceny nie zawierają podatku VAT):

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Data wykonania kosztorysu: IV kwartał 2006r

Roboty budowlane: 232.600,00 zł

Roboty instalacyjne: 37.200,00 zł

Ogółem - całkowity koszt budowy: 269.800,00 zł

... w tym stan surowy zamknięty: 137.600,00 zł

... w tym stan surowy otwarty: 115.000,00 zł

... w tym roboty wykończeniowe: 117.630,00 zł

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane. Koszt ten ulegnie obniżeniu przy wykonawstwie systemem gospodarczym, w zależności od wielkości własnego wkładu pracy i użytych materiałów.

 

Rozkład kosztów:

 

ROBOCIZNA: 68.200,00 zł

MATERIAŁY: 156.550,00 zł

SPRZĘT: 7.860,00 zł

ROBOTY BUDOWLANE: 232.600,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------------------------.

 

 

Stan pod klucz - zakończony stan budynku, gotowy do użytkowania, zawiera wykończenie całkowite, z tynkami wewnętrznymi, malowaniem, okładzinami z glazurą, podłogami wykończonymi parkietem, panelami bądź terakotą, (zależnie od projektu), stolarką wewnętrzną

i zewnętrzną, instalacjami wewnętrznymi wraz z białym montażem.

 

Stan surowy otwarty - budynek o postawionej konstrukcji, bez wykończenia, ze ścianami nieotynkowanymi, bez izolacji cieplnej, bez posadzek, bez stolarki wewnętrznej

i zewnętrznej, dach pokryty.

 

Stan surowy zamknięty - stan surowy otwarty + stolarka zewnętrzna.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dane do kalkulacji

Powierzchnia ścian fundamentowych 57,1 m2

Powierzchnia ścian piwnic b.d.

Powierzchnia ścian wewnętrznych nośnych 41,0 m2

Powierzchnia ścian działowych parter 20,1 m2

Powierzchnia ścian działowych poddasze 66,1 m2

Powierzchnia podłóg i schodów 159,6 m2

Powierzchnia dachu 205,5 m2

Kubatura drewna na więźbę 7,18 m3

Powierzchnia stolarki zewnętrznej 38,7 m2

Powierzchnia ścian zewnętrznych 140,4 m2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

co wy na to ?

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze archon zadbal o aktualne koszty budowy mojego domku mam nadzieje ze wyjdzie mnie taniej

ceny takie sobie, przy obecnym galopie cen materiału i braku ekip może wyjść na + i na - :roll: u mnie jest podany cennik z 2005r więc już zupełnie nie wiem co myśleć

 

Powierzchnia ścian zewnętrznych 140,4 m2

co wy na to ?

z tym wymiarem to wg moich przeliczeń podają ciut za dużo. W sumie to na plus dla nas bo 1m2 ściany gotowej może kosztować powiedzmy 130-180 pln, każdy metr to już jest jakaś suma mniej :wink:

Ale oczywiście dobrze bo choć do wstępnej kalkulacji coś dają a i tak rzeczywistość + projekt w ręce dopiero odpowiedzą dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też buduję z Archonu dom w koniczynce http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m443398b9374e0.Jeżeli chcesz mieć aktualne koszty to wyślij do nich e-maila odzwonią do Ciebie i może powiedzą, że mają już aktualne i lada dzień je umieszczą na stronie -nie ma jak dbać o swój komfort psychiczny samemu.Tak zrobiłem i na drugi dzień oddzwonili i powiedzieli, że na dniach będzie kosztorys AKTUALNY

 

Pozdrawiam

Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy na to ?

 

Hej Misiak. Ja mogę tylko napisać, że życie pokaże, ale liczyć trzeba i trzeba do tego dodać te 30% o których wiele osób pisze na tzw. wydatki nieplanowane bo wszystkiego na starcie się nie przewidzi. Ciekawe jak te wyliczenia przełożą się na rzeczywiste koszty.

A byłeś tu? http://www.probud.poznan.pl/index.html. Grzech Bernacki to znalazł

 

Spotkanie, ja jestem za http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/e025.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images11.fotosik.pl/14/6cc4f06c8ae252aamed.jpg

 

oto 840m2 naszej ziemi (74zł za m2+22% vat, notariusz 2tyś) :D

projekt zakupiony i złożony u architekta (1540zł+1200architekt) :D

firma wykonawcza nie znaleziona bo za

same fundamenty z posadzką wołają sobie 45tyś :o :o :o !!!

doszliśmy do wniosku, że bierzemy w sierpniu urlop, kupujemy szpadelki i jedziemy kopać :p. taniej, łatwiej i przyjemniej :wink:

 

pozrdawiemy wszystkich starych i nowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...