Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

też buduję z Archonu dom w koniczynce.

Jeżeli chcesz mieć aktualne koszty to wyślij do nich e-maila odzwonią do Ciebie i może powiedzą, że mają już aktualne i lada dzień je umieszczą na stronie -nie ma jak dbać o swój komfort psychiczny samemu.Tak zrobiłem i na drugi dzień oddzwonili i powiedzieli, że na dniach będzie kosztorys AKTUALNY

Pozdrawiam

Grzech

Teraz to już nie ma problemu bo we wtorek odbieram gotowy projekt po adaptacji i będę dawał do wyceny ekipie (o ile jakąś znajdę :-? )

 

btw. szkoda, że się wszyscy nie spiknęliśmy wcześniej może byłby upuścik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images11.fotosik.pl/14/6cc4f06c8ae252aamed.jpg

 

Jak będziecie na swojej ładnie umiejscowionej działce to czy moglibyście spytać się sąsiadów tych zupełnie na wprost (chyba lekko różowa elewacja) czy ich dom to nie są czasem "tamaryszki" Archonu? Byłabym wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

te 23 tys. to stan surowy, czyli fundamenty(bez ocieplenia ),mury ,strop,szczyty,kominy w środku, i ścianki działowe.Reszta za dopłatą jakieś 3000-4000 tys.tj. schody 1000zł za stopień ,kominy z klinkieru ok.2000 tys itp.Nazbiera się tego jakieś 26.000 tys. mało to nie jest ,czy dużo ?? a jak to wygląda u was ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kredytobiorców

 

z dzisiejszej Gazety Prawnej, str.7

Wybrane oferty kredytów pod kątem maksymalnego okresu spłaty

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Fortis Bank Polska. Maksymalny okres spłaty 35 lat, raty malejące-tylko PLN i CHF, ale nie wymagany wkład własny. Raty równe-dla PLN, wymagany 10% wkład własny, dla innych walut wymagany 15% wkład własny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

mBank. Maks. okr. spł. 45 lat; dla PLN wymagany 20% wkład własny dla CHF 30% wkład własny

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bank Millennium. Maks. okr. spł. 35 lat(CHF) i 40 lat (PLN); brak wymagań

------------------------------------------------------------------------------------------------------

MultiBank. Maks. okr. spł. 45 lat ; dla PLN wymagany 20% wkład własny, dla CHF 30% wkład

 

 

Na rynku jest już też kredyt hipoteczny udzielany na 50 lat. Tym bankiem jest szwedzki Handelsbanken.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c041.gif

ciekawy zestaw banków a co rozumiecie przez wkład własny tzn rozumiem ,ze nasze pieniadze ale co zamrozone na czas kredytu na oncie czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytstkich!

 

Tak czytam o tych cenach i aż słabo się robi...

 

Muszę Wam powiedzieć, że straciłem speeda do budowy. Jakoś nie mogę się zabrać do następnegp etapu. Ciągle spiący jestem... :roll:

Po 2 tygodniach nieobecności pojechałem dziś na swoją posiadłość. Wszystko stoi tak jak stało. Nic samo się nie zrobiło :( Zamontowałem tymaczasowe schody na I piętro, ułożyłem jeden rządek dachówek i pojechałem. Alem się namordował, nie??? 8)

 

 

Misiak, w końcu się ujawniłeś. Z BUDMĄ jestem za. W ostatni dzień targów (piątek) chcę wziąć urlop i wszystko obejść. Chętnie wezmę też udział w spotkaniu w jakiejś klubokawiarni. http://img226.imageshack.us/img226/1602/drunkqs7.gif

 

To jak? Mamy już 4 chętnych. Piszcie, a ja będę wszystkich umieszczał na liście :D

 

Budmowcy:

 

Krys1

Misiak

Jola.d

Marcin

Mice - sam na Budmie, ale wspólnie w klubokawiarni

Atka 13 - klubokawiarnia

Włóczykij - klubokawiarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy zestaw banków a co rozumiecie przez wkład własny tzn rozumiem ,ze nasze pieniadze ale co zamrozone na czas kredytu na oncie czy jak?

 

Ja rozumiem, że np. moja działka to jest już jakiś wkład własny.

 

Muszę Wam powiedzieć, że straciłem speeda do budowy. Jakoś nie mogę się zabrać do następnegp etapu. Ciągle spiący jestem...

Po 2 tygodniach nieobecności pojechałem dziś na swoją posiadłość. Wszystko stoi tak jak stało. Nis samo się nie zrobiło Zamontowałem tymaczasowe schody na I piętro, ułożyłem jeden rządek dachówek i pojechałem. Alem się namordował, nie???

 

Może to tak jest. To chyba trochę takie wypalenie po pierwszym etapie, który szedł szybko. Teraz to dopiero będzie: dłubanina i koszty, dłubanina i koszty.......... Ale nic się nie martw, będzie dobrze tylko trzeba trochę odpocząć.http://www.cosgan.de/images/smilie/muede/g050.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jola my szukamy ekipy taniej i dobrej !!! na razie mamy jedną wycenę około

23tys . czy twoje Bartki biorą więcej czy mniej ? o ile możesz powiedzieć ,bo sama nie wiem czy to dużo ? :roll: prawdę mówiąc liczyliśmy na mniej

 

Trudno powiedzieć, musicie porozmawiać jeszcze z przynajmniej dwiema ekipami, żeby móc porównać ceny.

Niestety każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Mi również wydawało się, że mój domek jest prawie identyczny z Marzinowym, jednak jak przyszło do wyceny to ... różnica była spora.

Pomijam już fakt, że majstry od nowego roku liczą sobie więcej. Pozostaje też sprawa z Vat-em, czy bez (tzn. bez faktury).

Odnośnie dobrej ekipy, istnieje pogląd, że skoro ma być dobra ekipa, to nie może być tania. Ten problem niestety każdy musi przerobić indywidualnie i nie ma tu złotego środka. Wszystkim zdarzają się mniejsze lub większe wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć, że straciłem speeda do budowy. Jakoś nie mogę się zabrać do następnegp etapu.

 

Marzin, ja jeszcze nie zaczęłam, a już jestem zmęczona :lol:

 

W ostatni dzień targów (piątek) chcę wziąć urlop i wszystko obejść.

 

Piątek to fajny dzień, jednak z regóły w ostatni dzień targów wszyscy wystawcy już się zbierają do domu ... Chociaż, kto zbiera ostatki, jest piękny i gładki :wink:

 

Budmowcy:[/color]

 

Krys1

Misiak

Jola.d - kiedyś pisała, że jest za. Czekamy na potwierdzenie

Marcin

 

Ciągle i wciąż jestem za - z Wami wszędzie :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko trzeba trochę odpocząć.http://www.cosgan.de/images/smilie/muede/g050.gif

Ale ostatnio to ja bym tylko zzzzzz robił

(a powinienem bzzzzy :lol: )

Marzin, ja jeszcze nie zaczęłam, a już jestem zmęczona :lol:

Dobra, dobra. Sam początek daje takiego pałera. Nie ma to jak kopara ryjąca rowy pod fundamenty!

Piątek to fajny dzień, jednak z regóły w ostatni dzień targów wszyscy wystawcy już się zbierają do domu ...

Mówisz? :o Kurcze, a ja na piątek namówiłem jeszcze znajomych. Będą specjalnie jechali z Zielonej G.

Ciągle i wciąż jestem za - z Wami wszędzie :D !!!

Uaktualnione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dotrę na budmę to nie wiem, ale bardzo chętnie się spotkam. Muszę jedynie wiedzieć tak na conajmniej dzień wcześniej, żeby opiekę na córeczką z żoną obgadać.

 

No, a ja cały czas myślę jak tu z mężem obgadać opiekę nad całą trójką, jeszcze jakby tak najmłodszej dał cyca to ja bym mogła se piwko wypić. Co tu zrobić z tym ogonkiem????????????????http://www.cosgan.de/images/more/bigs/e100.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dotrę na budmę to nie wiem, ale bardzo chętnie się spotkam. Muszę jedynie wiedzieć tak na conajmniej dzień wcześniej, żeby opiekę na córeczką z żoną obgadać.

To każdy chętnych na spotkanie w klubokawiarni powinien napisać, o której mniej więcej godzinie będzie do dyspozycji.

A Ciebie Włóczykiju dopisuję do listy! Tylko się nigdzie nie włócz i przyjdź 8)

 

Ja też chętnie sie spotkam. nie wiem tylko czy zdażę na budmę bo muszę być w pracy do 15. Ale na drugą część :lol: to juz chyba napweno zdążę :wink:

Ta druga część to nie wiem czy nie będzie ważniejsza od Budmy :wink: Zresztą ci co będą opowiedzą tym co nie będą. Atka, Ciebie również dopisuję!

ps. zaraz będe walczyć i może wstawię jakieś fotki :D

No i co??? Nic nima ????

No, a ja cały czas myślę jak tu z mężem obgadać opiekę nad całą trójką, jeszcze jakby tak najmłodszej dał cyca to ja bym mogła se piwko wypić. Co tu zrobić z tym ogonkiem????????????????

No, widzę, że z mężem nie próżnowaliście. :wink: Coś tam pewnie wymyślicie, i piwko wypijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej Budmy, to chyba trzeba ustalić dwie podstawowe rzeczy.

 

Zwiedzanie Budmy - piątek 26 styczeń.

 

Klubokawiarnia - piątek 26 styczeń. Wieczorem chyba, co?

 

Wiem, że wspólne zwiedzanie tragów z powodów "logistycznych" może być trudne, daltego myślę, że bardziej powinnyśmy skupić się na drugiej części naszej akcji. Piszcie swoje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...