Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Marzinie i Misiaku pytacie o grunt i geologa w obrębie Rokietnicy. Zam dobrze te tereny i mogę powiedzeć że jest tam jak wszędzie -mozaika. Sš torfy ale raczej płytkie tak więc jeli się na nie natrafi trzeba się przez nie przekopać. Głębiej zalega najczęciej glina. Zasadniczo jest taki układ Humus, glina (a raczej piasek gliniasty) i pod tym paisek. Czasami trafia się od razu piasek. Rada pokopać dziury i zobaczyć co jest.

 

Ja przy okazji robienia ogrodzenia i odkopywania starego słupa zrobiłem niezły dół glebowy - tak to się chyba nazywało, jak pamiętam z gleboznawstwa. Na szczęście u mnie jest piasek gliniasty, a potem piasek. Torfu ani widu ani słychu. W środę będzie kopara, więc będę wiedział jeszcze więcej.

To masz typowo jak na tš okolicę. Co do torfu to raczej w zagłebieniach terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmmmmmm

nie wiem czy robic

moze poprostu szersza lawe zrobie niz w projekcie

sasiad mial gline a z drugiej strony sasiadka torf

jak nie robie piwnicy czy to ma jakies znaczenie :(

 

A ktoś Ci narzucił wykonanie tych badań? U mnie nikt o nie nie pytał, ani na etapie WZ, ani na etapie pozwolenie na budowę. WZ załatwiałem w UG Rokietnica.

 

Misiak, wykop szpadlem dół, i zobacz co tam masz. Będzie taniej.

 

nie ale kopiac wlasnie pod ogrodzenie widzialem torf i gline

obo sasiadka ponoc caly otrf zebrala z dzialki wiec nie wiem czy mnie to czeka

czy mozna budowac sie na torfie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie..ida przymrozki...jest sens kopać fundamnety jeszcze w tym roku ??

Dziś rano też zwątpiłem. Ten przymrozek ostudził mój zapał.

ja chce jeszcze to zrobic w tym roku ponoc na fundamenty to nie ma znaczenia jak w ciagu miesiaca nie zrobie zostanie na wiosne

W zasadzie do -5 można zalewać. Ja mam takie duże plandeki, to dla bezpieczeństwa będzie można dodatkowo przykryć ławy. Mam nadzieję, że listopad będzie taki jak w zeszłym roku, czyli ciepły, a mury wtedy będą pnąć się do góry 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z moja brygadą....pasuję...zaczynam wiosną 2007 !!!! :)

Jeżeli miałbym pewność, że materiały w zimę potanieją, to bym sobie odpuścił budowę w tym roku, a tak kurde nie cholery nie wiem.

 

Mrozy/ceny/materiały/woda/prąd/kanaliza/ - tak mam mniej więcej przed zaśnięciem i po obudzeniu.

 

Co... tu... robić... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z moja brygadą....pasuję...zaczynam wiosną 2007 !!!! :)

Jeżeli miałbym pewność, że materiały w zimę potanieją, to bym sobie odpuścił budowę w tym roku, a tak kurde nie cholery nie wiem.

 

Mrozy/ceny/materiały/woda/prąd/kanaliza/ - tak mam mniej więcej przed zaśnięciem i po obudzeniu.

 

Co... tu... robić... :roll:

 

Mój plan jest taki zeby przez zimę kupić materiały/podpisać umowy ... co się da jeszcze po starych (niższych ?) cenach... i tak najbardziej wzrosną ceny robocizny bo nie ma komu robić - wszyscy fachowcy weksportowani na zachód :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę cen z ostatniej soboty (14.10.2006).

PSB ROMOS

 

STAL

Fi 16, Fi12 - 2830,00 pln/tona brutto

Fi 6 - 2810,00 pln/tona brutto

drut wiązałkowy - 4,27 pln/kg

 

Mat. bud.

Porotherm 25 P+W - 6,60pln/szt. brutto

Krotherm 25 P+W - 5,55pln/szt. brutto

Dla obu pustaków wychodzi 11szt. na 1 m2 ściany.

 

Te pustaki Krotherm są wymiaro identyczne z porothermem. Produkowane przez cegielnię w Krotoszynie.

Czy miał ktoś z nimi do czynienia?

 

Podobno do murowania z porothermu potrzeba specjalnej zaprawy. Czy to prawda?

Ceny prosto z cennika. Jeszcze nie były negocjowane.

 

Za około 2 tygodnie spróbuję dorzucić dalsze materiały.

Jeśli coś macie, to dawajcie :) Łatwiej szacować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...