Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Wiem, że wspólne zwiedzanie tragów z powodów "logistycznych" może być trudne, daltego myślę, że bardziej powinnyśmy skupić się na drugiej części naszej akcji. Piszcie swoje uwagi.

 

Ja mam taki pomysł. Każdy niech zwiedza targi kiedy chce i kiedy może. Wiadomo, że każdego w danej chwili może interesować coś innego, a ani za rączkę ani gęsiego chodzić nie będziemy. Knajpka w dniu targów to może być trudna sprawa, bo pamiętam z zeszłego roku jakie wszędzie było oblężenie i jaki tłok. Proponuję spotkanie niezależne od targów nawet już. A ponieważ knajpek poznańskich za bardzo nie znam to zapraszam do Tarnowa Podgórnego. W samym centrum jest fajny lokal i można dzieci zabrać i żonę i męża. Moglibyśmy wybrać godzinę, dzień i spotkanie gotowe. Zabieramy ze sobą różne mapki, wizualizacje domu, albumy rodzinne :wink: itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja mam taki pomysł. Każdy niech zwiedza targi kiedy chce i kiedy może. Wiadomo, że każdego w danej chwili może interesować coś innego, a ani za rączkę ani gęsiego chodzić nie będziemy. Knajpka w dniu targów to może być trudna sprawa, bo pamiętam z zeszłego roku jakie wszędzie było oblężenie i jaki tłok. Proponuję spotkanie niezależne od targów nawet już. A ponieważ knajpek poznańskich za bardzo nie znam to zapraszam do Tarnowa Podgórnego. W samym centrum jest fajny lokal i można dzieci zabrać i żonę i męża. Moglibyśmy wybrać godzinę, dzień i spotkanie gotowe. Zabieramy ze sobą różne mapki, wizualizacje domu, albumy rodzinne :wink: itp.

 

targi ok i tak pewnie kazdy bedzie co innego ogladal

ale jak chodzi o spotkanie po to najlepiej jednak w neutralnym miejscu jakim jest poznan bo tarnowo bedzie dla wiekszosci za daleko

cos poszukam(innych tez prosze o pomoc ) tylko musimy wiedziec ile tak naprawde pojdzie (rezerwacje zrobimy stolikow )

 

to jak ustalamy piatek po targach - bedzie mozna na świeżo podsumować targi

czy sobota ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys1

Jeszcze raz serdeczne dzięki za namiary. Już się umawiam.

 

Co do targów - chętnie też bym poszperał, co nowego w świecie budownictwa, ale mam wątpiwości, czy praca mi pozwoli. Piątek zupelnie odpada, bo pracuję do wieczora.

Mam nadzieję, że dzięki Wam dowiem się więcej niż sam zwiedzę. Może pokażą jakieś nowe, tanie i szybkie metody stawiania stanu surowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę. Chciałbym poznać Waszą opinię na temat wysokości okien.

 

Chodzi nam tylko i wyłącznie o ich wpływ na wygląd zewnętrzny domu. Pozostałe aspekty (jasno w pom...itp itd nie mają znaczenia.

 

Są to okna od łazienki i kotłowni.

 

W oryginale na ścianie frontowej mamy dwa małe okna o wymiarach 60x60cm. Magda (żona) upiera się, że okna te są za małe i powinny być tak samo wysokie jak obok okno od kuchni, czyli 120cm.

 

Czekam na opinie. Tylko nie piszcie, że dom za mały, czy wygląda jak kurnik. Bo to już słyszeliśmy wiele razy.... :(

 

Wersja pierwsza: okna 60x60

http://img20.imageshack.us/img20/9483/e4qa9.jpg

 

 

Wersja druga: okna 60x120

http://img230.imageshack.us/img230/111/e4dueoknarb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin wg mnie małe tak jak w projekcie wyglądają dobrze.Ale jeśli Twojej żonie małe się nie podobają to przypuszczam, że będzie to ją męczyć już zawsze i lepiej zmienić (jeśli można). Warto pomyśleć czy aby napewno w łazience na dole duże okno będzie wygodne tzn. np.intymne

 

Twój dom nie wygląda jak kurnik, mój też nie każdemu musi się podobać ale jest mój.

 

http://gify.nep.pl/gify/budynki/domki/5.gif

 

ps. mój mąż uważa, że powinieneś zmiemić na większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin juz to wiesz ale napisze

ja jestem za tymi malymi tym bardziej ze to sa okna od lazienki i kotłowni

 

w pokojach powinny byc duze ale ze tam masz lazienke to wygodniej bedzie z malymi bardziej intymnie i nie bedziesz mial takich stresow ze listonosz bedzie tobie zagladal do lazienki ;-)

 

ps. mysle ze inni nie wiedza ze tam jest lazienka i kotlownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin, nie powiem co macie zrobić z oknami :lol: Ja mam w kotłowni okno 90x90 i parapet na 140 właśnie, i nie zmienię tego bo przynajmniej można coś sensownie ustawić. A w dolnej łazience wcale nie mam okna :wink:

 

Aha co do klubokawiarni to jeśli piątek, to od 18:30 wzwyż.

Krys1, może być Tarnowo, siostrę przy okazji odwiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin - ja chyba też skłaniałbym się ku wyższym oknom, ale co powiesz na to, by zrobić je z pustaków szklanych? np szerokość na 2 pustaki x wysokość na 6 pustaków co przy standardowych rozmiarach t.j. 19cm x 19 cm oraz szerokością spoiny powiedzmy 2cm daje okienko o wymiarach 41cm na 124cm. Trochę sobie kombinowałem i niestety przy standardowych wymiarach pustaków, jakoś nie udało mi się otrzymać dokładnie 120cm wysokości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do miejsca na spotkanie, to swego czasu, kiedy doktorantem jeszcze byłem to często zaglądałem "Za kulisy", ale nie wiem czy to kafejka jeszcze istnieje i czy będzie wystarczająco pojemna. Na stronie http://www.info.poznan.pl ta kafejka jeszcze istnieje: Poznań, ul. Wodna 24, tel.: 8532397. Można by do Dramatu (prawie vis-a-vis wejścia do Ratusza) tam dają dobre naleśniki, albo na herbatkę do Chimery (ul. Żydowska)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...