Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno mnie nie było :oops: zatem nadrabiam:

 

1) spotkanie: jestem za. Ale ja mogę mieć problemy z piątkiem, bardziej pasowałaby mi sobota. Jeżeli piątek to godziny późno wieczorne (ok. 20)

 

2) Marzin: ja bym nie zmieniala okien. W moim projekcie mam super fajowe okno w kotlowni na frontowej sciane 150 x 150 cm i juz wyobrazam sobie jak elegancko kociol i rozwieszone pranie przez to okno bedzie wygladalo :x no i z łazienką ten sam problem - rolety pewnie będą cały czas zasłonięte. Więc uważam że nie ma sensu dorzucać sobie dodatkowych kosztów (większe okna) po to by potem dorzucić sobie jeszcze więcej kosztów (rolety).

 

3) Mice: czy ja tez mogę poprosić o namiar na firmę od reku?

 

4) Do montujacych reku: będziecie rownież robić GWC? jeśli tak to jakie?

 

5) Przegląd cen za roboty budowlane: jedna z firm (numer od Krys) zażyczyła sobie za fundamenty (robocizna!!)... 11,5 tys. zł :o :o :o szukam dalej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Mice: czy ja tez mogę poprosić o namiar na firmę od reku?

ogólnie http://www.rekuperatory.pl i http://www.pro-vent.pl . Nie wiem jak robią, tylko słyszałem z drugiej ręki lub czytałem. Natomiast mają b.dużo informacji na swoich stronach, zdjęcia z realizacji, opracowania i ciutkę wychodzą do klienta.

I nie mają super drogich reku, jesli ktoś nie robi domu pasywnego ich centrale powinny wystarczyć.

 

4) Do montujacych reku: będziecie rownież robić GWC? jeśli tak to jakie?

jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Do montujacych reku: będziecie rownież robić GWC? jeśli tak to jakie?

 

Witam

 

Planuję jak najbardziej GWC. Wstepnie myślałem o rurowym, chcoiaż ostatnio im więcej czytam i przeglądam skłaniam się ku GWC żwirowemu.

Przeczytajcie wątki Adama_Mk - "fotki, GWC, solar reku" lub "GWC - 100 sposobów schowania jamnika pod szafą"

 

Znajdziecie w nich dużo informacji.

 

Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie a może tak w łazience większe a mniejsze w kotłowni, zawsze to jakiś kompromis. Choć może nieciekawie wygładać na elewacji ale mogę się mylić :wink:

 

PS. W piątek ruszam na ferie i nici z Budmy (nawiasem mówiąc dość wcześnie w tym roku i ferie i Budma). Ciakawe czy będzie choć trochę śniegu :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze ATKA13

 

My już na etapie adaptacji zaznaczyliśmy w projekcie rolety ,ponieważ nie zawsze wysokość kondygnacji pozwala na umieszczenie rolet razem z oknami .My zmienialismy strop na terive i projektant podniósł trochę kondygnację aby zmieścić

kasetę z roletą ,która ma 16cm na normalnym oknie i chyba 19cm przy balkonowych :p Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka13 - Znów powołam się na kolegę, bo ja jeszcze tematu nie zgłębiałem ani w teorii ani w praktyce. Acha i jeszcze wspomnę że to będzie o oknach i roletach, a nie żaluzjach. :-?

Otóż mój szanowny kolega zwrócił mi uwagę na to, że standardowe rozwiązanie rolet z "klapką" rewizyjną umieszczoną od środka ma dwie poważne wady - po pierwsze właściwie nie da się tego ocieplić i zapobiec przewiewaniu zimnego powietrza z zewnątrz do środka domu po drugie sposób montażu takich rolet powoduje, że nie można górnej krawędzi okna przymocować bezpośrednio do muru, a jedynie przez roletę, co ułatwia wyważenie takiego okna. Kolega w swym domu montować będzie rolety systemu Integro firmy Aluprof. Aluprof sama tego nie robi, ale poleca jako wykonawców m.in. poznańską firmę Karo-Kramer. Tam również znajdziesz okna produkowane z wykorzystaniem bardzo dobrych profili (np. Rehau). Bardzo dobre okna znajdziesz też w firmie M&S Poznań. Mają nawet okna 3-szybowe o U=0,6!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wloczykij, tylko 2 uwagi :

1. skoro montujesz na murze nośnym to w tym miejscu odchodzi ocieplenie ściany więc to lekki kit marketingowy o tutaj cytat ze strony : " toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku". Roleta ma min. 15 cm a kto z tutaj obecnych robi ocieplenie grubsze niż 15 cm żeby choć trochę ocieplić ? Jak zamontujesz pod nadprożem to możesz ocieplić.

2. z tymi oknami U=0,6 to jest to U szyby czy całego okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice>

1. no fakt... ale sama kaseta rolety pewnie też troszkę chroni :wink: a poza tym to chyba lepiej jednak mieć kawałek muru bez ocieplenia, ale przykryty kasetą niż szczelinę przez którą swobodnie przewiewa powietrze...

Czepiam się właśnie dlatego, że widziałem w ofercie gdzieś, kasety ocieplane. Były szersze ale przez to można je było dać w świetle okna.

A ze szczeliną to bez przesady, przykrywasz styropianem wzdłuż elewacji, w zależności od tego gdzie jest rewizja od spodu lub od środka też docieplisz, szczelnie pianką wkoło i jeśli nie jest to dom pasywny to nie jest źle.

Ale zgadza się, że najlepiej nie robić rolet to nie będzie mostków z ich powodu bo tak to zawsze coś będzie nie tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. z tymi oknami U=0,6 to jest to U szyby czy całego okna ?

"U" w M&S dotyczy szyby, ale za dodatkową opłatą można zamówić specjalne (opatentowane przez nich niedawno) ocieplenie w ramie. Wtedy 'U" ramy zmniejsza się z 1,58 do 1,2. Niestety coś za coś. Takie ciepłe okienka są dwa razy droższe niż te z szybą 1,0 i normalną (nieocieploną) ramą :( .

Mądra jestem :wink: , bo właśnie przerabiam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie policzyć koszty vs zyski z takich okienek. W OZC (ta nazwa jest powtarzana prawie jak mantra :lol: ) wszystko pięknie widać i wtedy wiadomo gdzie jest granica sensu w przypadku domu normalnego, enerooszczędnego czy pasywnego (kolejna mantra :wink: ). Wg mnie, w moim przypadku zysk nie jest wart wydania kwoty x2 na okna bo o zwróci się po nastu latach (a w tym czasie okna pewnie wymienię :roll: ).

 

Inna sprawa, że jak się policzy U całęgo okna, to i tak większe znaczenie ma szyba bo powierzchnia jest znacznie większa. Dlatego dobra rama i dobra szyba w domu nie pasywnym wystarczy. Większe straty do "wygrania" są na przegrodach, wentylacji i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...