Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Tak a`propos targów, to odradzam wycieczkę na nie w ostatni dzień. Jak znam życie i targi, to część wystawców będzie się już zwijać i raczej będzie ciężko uzyskać zadowalające odpowiedzi na dręczące nas pytania (tym bardziej, że na rynku jest boom i nie muszą teraz dbać o każdego klienta). Odradzam też pierwszy i drugi dzień, bo zazwyczaj w te dni wystawcy mają poumawiane spotkania ze swoimi partnerami handlowymi, ważnymi klientami itp.

To taka mała uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak a`propos targów, to odradzam wycieczkę na nie w ostatni dzień. Jak znam życie i targi, to część wystawców będzie się już zwijać i raczej będzie ciężko uzyskać zadowalające odpowiedzi na dręczące nas pytania (tym bardziej, że na rynku jest boom i nie muszą teraz dbać o każdego klienta). Odradzam też pierwszy i drugi dzień, bo zazwyczaj w te dni wystawcy mają poumawiane spotkania ze swoimi partnerami handlowymi, ważnymi klientami itp.

To taka mała uwaga.

Jeżeli pierwszy i drugi dzień jest zły, ostatni też, to niewiele zostaje - czwartek 25.01.2007 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"U" w M&S dotyczy szyby, ale za dodatkową opłatą można zamówić specjalne (opatentowane przez nich niedawno) ocieplenie w ramie. Wtedy 'U" ramy zmniejsza się z 1,58 do 1,2. Niestety coś za coś. Takie ciepłe okienka są dwa razy droższe niż te z szybą 1,0 i normalną (nieocieploną) ramą :( .

Mądra jestem :wink: , bo właśnie przerabiam temat.

 

Właśnie rozmawiamy z przedstawicielem okien M&S we Wrocławiu.

Za dodatkowa dopłata jest pakiet 3 szybowy - wlasnie zmniejsza to U z 1.1 do 0.6, (koszt ok. 1500 zl na oknach do calego domku), wkład 'TERMO" do okien w calym domku to 920 zł dodatkowo, a tzw Ciepła Ramka jest w cenie okna. Nijak nie wychodzi mi dwa razy drożej. Moze musicie ponegocjować z przedsawicielem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"U" w M&S dotyczy szyby, ale za dodatkową opłatą można zamówić specjalne (opatentowane przez nich niedawno) ocieplenie w ramie. Wtedy 'U" ramy zmniejsza się z 1,58 do 1,2. Niestety coś za coś. Takie ciepłe okienka są dwa razy droższe niż te z szybą 1,0 i normalną (nieocieploną) ramą :( .

Mądra jestem :wink: , bo właśnie przerabiam temat.

 

Właśnie rozmawiamy z przedstawicielem okien M&S we Wrocławiu.

Za dodatkowa dopłata jest pakiet 3 szybowy - wlasnie zmniejsza to U z 1.1 do 0.6, (koszt ok. 1500 zl na oknach do calego domku), wkład 'TERMO" do okien w calym domku to 920 zł dodatkowo, a tzw Ciepła Ramka jest w cenie okna. Nijak nie wychodzi mi dwa razy drożej. Moze musicie ponegocjować z przedsawicielem..

No tak, ale jak ktoś (znaczy ja :wink: ) sobie wybrał okna zwane przez MS "tytanowymi", bo mu się bardziej ramki podobają niż w standardowych, to cena jest niestety kolosalna :( . Rzeczywiście same termobajery zwiększają koszt okien o nie więcej niż 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a`propos targów, to odradzam wycieczkę na nie w ostatni dzień. Jak znam życie i targi, to część wystawców będzie się już zwijać i raczej będzie ciężko uzyskać zadowalające odpowiedzi na dręczące nas pytania (tym bardziej, że na rynku jest boom i nie muszą teraz dbać o każdego klienta). Odradzam też pierwszy i drugi dzień, bo zazwyczaj w te dni wystawcy mają poumawiane spotkania ze swoimi partnerami handlowymi, ważnymi klientami itp.

To taka mała uwaga.

Jeżeli pierwszy i drugi dzień jest zły, ostatni też, to niewiele zostaje - czwartek 25.01.2007 :o

 

Wiem to z praktyki. Nikomu nie bronię iść w pierwszy-drugi dzień, tylko czasem można do jakiegoś stoiska podchodzić po kilka razy, żeby porozmawiać z kimś konkretnym (chyba że ktoś ma ochotę pogadać z hostessą ;) ) Także trzeba na to brać poprawkę.

 

Ostatni dzień odradzam, szczególnie w godzinach popołudniowych. Szkoda pieniędzy na bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy już o oknach!!.. trochę wam zazdroszczę ,a my dopiero kredycik załatwiamy.

Może poradzicie w którym banku warto wziąć kredyt i jaki .Obecnie nadal frank szwajcarski się opłaca, raty są chyba niższe tylko trudniej go dostać .Może wiecie z własnego doświadczenia, które banki są przyjazne i otwarte na negocjacje ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem w wielu bankach i firmach typu expander czy openfinance

 

wybralem kredyt w pko bp (w chf)

 

w wiekszosci bankach prowizje i inne kwoty sa sprytnie poukrywane

w pko przyznanie kredytu bylo w ciagu tygodnia

 

firmy typu expander czy opefinance sa moim zdaniem do kitu

namawiaja na kredyt tam gdzie maja lepsze zyski (norlana sprawa - tak dzialaja zdrowe firmy)

tlumacza sie ze maja podpisane umowy i taki sam procent od kazdej firmy - ale moim zdaniem to nie prawda

w moim przypadku pani zaproponowala mbank i milenium (pewnie jak wiekszosci )

tylko po podliczeniu wszystkich ukrytych oplat byli sporo drożsi niz pko bp

jak zadzwonila i zapytala sie czy juz jestem zdecydowany ( bylem juz po podpisanej umowie z pko) najpierw zapytalem dlaczego mowila ze pko jest bardzo drogi z porównaniu z mbankiem i milenium - udowodnilem jej ze tak nie jest

Pani z open nie wiedziala co powiedziec wiec ja odeslalem na drzewo !

 

ps. oczywiscie pko ma pare minusow jak chodzi o war. kredytu ale mozna je w miare obejsc np. prowizja za wczesniejsza splate (jakies 0,20% od pozostalej kwoty ) za nadplate sie nic nie placi wiec slacasz 99 % pozostalego kredytu a od 1 % placisz prowizje 0,22% wiec groszowe sprawy (inni przyciagaja 0 % ale sa kruczki w umowach )

 

najgorsze jest to ze wiekszosc bankow naciaga na dodatkowe(obowiazkowe) ubezpieczenie a tak naprawde to sa dla nich poukrywane prowizje

jakis czas temu założyłem nowy temat$GoRąCy TeMaT - KrEdYt z UlGą OdSeTkOwĄ - Do KoŃcA RoKu 06 $ gdzie pozbieralem informacje z forum i na podstawie zrobionej tabelki latalem po bankach (na ta chwile juz wiem ze pare rubryczek mozna zmodyfikowac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, bo jak wysłałem maila z prośbą o wycenę okien do Fakro, to odpowiedź otrzymałem po...

godzinie - fakt, że była to odpowiedź dość lakoniczna dowiedziałby się tego samego, gdybym przestudiował cenniki :-?

 

Cześć!

Zobacz na Allegro u sprzedajacych Fakro z Kobyłki :o)

Ja mam wycenę i chyba kupię właśnie od nich połaciówki Fakro :o)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak albo jestem ślepy, albo faktycznie nie napisałeś. Jeśli to nie tajemnica czy mógłbyś podać kwotę miesięcznej raty, którą płacisz i którą proponowali Ci w MBanku? Porównanie, które przedstawiłeś w wątku jest bardzo ciekawe a do tego rozumiem, że CAŁKOWITY koszt kredytu, po jedo spłacie w PKO jest nie gorszy, a nawet lepszy niż w innych bankach :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcemy dołączyć do grupy budujących na wiosnę 2007, no ale z tego co widzę, to niektórzy już o oknach................. a my dopiero zaczniemy za miesiąc kopać fundamenty

:)

Domek powstanie we Wrześni. Projekt mamy z Domusa o nazwie Feniks.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=40

Pozdrawiamy

Sylwia i Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ekipy do wykonania projeku przyłącza wodnego i budowy samego przyłącza. Jezeli macie kogoś rzetelnego dajcie znać.

Jakby był to hydraulik, który potrafi rozprowadzić równeiż rozprowadzić kanalizację budynku to byłoby jeszcze lepiej.

 

Co mozna wykonać własnymi siłami, żeby ograniczyć zbędne koszty, a co koniecznie trzeba zlecić na zewnątrz przy budowie przyłącza wodociagowego?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeśli kogoś interesuje podaję namiary na dekarzy.Chłopaki pracują sprawnie, fachowo.. Z czystym sumieniem polecam bo wiem jak to jest gdy się dostanie ekipę z przypadku :evil:

 

Pan Daniel 0691998332 lub Pan Tomek 0600278128. Proszę dzwonić po 20.00 :)

 

U mnie robią dach na gotowo od ciesiółki-więżby aż po rynny.

 

Spośród fachowców mogę jeszcze polecić Kierownika budowy p.Konieczny 604175485

 

 

Elektryka :

Pan Krzysztof 0602736408

oczywiście wszyscy z odpowiednimi uprawnieniami :D :D

 

Pozdrawiam :D

 

 

Wiatm :D

No to mogę juz coś napisać o kolejnym fachowcu na budowie_ elektryku P.Krzysztofie :o)

 

Bardzo podoba mi się jego praca :o)

Na wstępie analizuje z inwestorem projest instalacji potem doradzi gdzie ewentualnie dodać a gdzie puszka jest nie potrzebna :o)

Taka rada w moim przypadku była potrzebna bo choć przemyślałam wnikliwie rozkład puszek,właczników itp to okazało sie że w praktyce trzeba zweryfikować niektóre rozwiazania projektowe.

Tak wiec z czystym sumieniem polecam elektryka tak jak polecałam kierbuda i wiem że osoby które skorzystały dotychczas z ich usług są zadowolone :o) (prywatna z nimi korespondencja :o))

 

 

Pozdrawiam

 

Może z kolei macie jakieś namiary na solidnego hydraulika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kredytów - też wziąłem w PKO BP. Po długich poszukiwaniach okazał się najkorzystniejszy. To bank, w którym do tej pory miałem swoje osobiste konto. Pierwszą ofertę otrzymałem właśnie od nich. Potem szukałem czegoś korzystniejszego, ale żaden bank nie przedstawił lepszej. Wziąłem udział w aukcji kredytowej (http://www.aukcjekredytowe.pl) i ,chociaż kibicuje tej formie zdobywania pieniędzy na inwestycje, straciłem na próżno miesiąc czasu. Zgłosiły się dwa banki nie przedstawiając niczego nadzwyczajnego. PKO dał prowizje 0.75, marżę 1.18, kredyt w CHF, 270 tys. na 27 lat, rata 1190.00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...