Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam instalatora do CO i wody. Czy możecie po podpowiedzieć jakie obecnie mają stawki na tzw. punkt?

 

Cześć ryby. Te namiary znalazłam na forum:

1.zakład instalacyjny Romulus Kaczmarek (brak tel.)

2.Rafał Kąkolewski z Lubonia (brak tel. ale może znajdziesz w książce tel. lub na informacji)

3.Eugeniusz Marcinkowski, Oborniki tel. 0-61 296 13 89

4. instalator od kanalizy, odwodnień, małych oczyszczalni 063 289 30 40

 

Na moim osiedlu pracował Maron Stanisław tel. 505 108 600, 0-61 848 20 37

 

Ps. Chciałam jeszcze napisać, że trudno mi brać odpowiedzialność za jakiekolwiek namiary, ludzi nie znam, nic u mnie nie robili, nie wiem czy są tani czy drodzy. Myślę, że o sprawdzone firmy trzeba pytać na grupie Wielkopolskiej. Tam więcej osób ma te etapy za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys, okazuje się że pod latarnią najciemniej :) jeden z numerów który mi dałaś należy do pana który budował dom 150 m od mojej działki :D

chyba się na niego zdecyduję, nie jest może najtańszy ale wzbudził moje zaufanie... no i nie boi się mojej działki :D (błocko wszędzie, dojazd 200 m szczerym polem (TERENOWKE TANIO KUPIE :roll: ), kabel z prądem jakieś 300 m trzeba zwijać i rozwijać codziennie). Czekam jeszcze na wyceny od innych ekip... plan jest aby zacząć w lutym... o ile oczywiście ten klucz ptaków nie okaże się żadną podpuchą :wink:

 

Misiak, z budową do końca roku musi Ci się udać, my też mamy taki plan, jak zima nie przyjdzie to w kwietniu gotowy będzie stan surowy, a potem 7-8 m-cy na wykończeniówkę to chyba spokojnie wystarczy...

 

Serdecznie witam wszystkich ostatnio przybyłych do grupy, fajnie że jest nas coraz więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

kilka cen, moze sie komus przyda

porotherm 25 - 5.60szt (11szt/m2)

siporex 24 - 6,90st (7szt/m2)

plyta stropowa kanalowa - 56zl/m2

 

panowie strasza w hurtowniach ... wiadomo czym :) od lutego, ile w tm prawdy ? czas pokaze

osobiscie zamowilem materialy z mozliwoscia odbioru za 3 miesiace

 

co do ekipy to dostalem kilka propozycji:

1 - m2 sciany 25zl, komin 8m - 1,400zl

2 - m2 sciany 15zl, komin 8m - 1.300zl

 

obecnie poszukuje producenta schodow zelbetonowych

 

jezeli ktos jest zainteresowany kupnem ytonga 6 palet. prosze o telefon 0-602 632 303.

 

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i przyjmijcie do klubu! :wink:

 

Trochę podczytujemy Was - czas się ujawnić.

 

Będziemy budowac w Kicinie.

Pierwotnie mieliśmy budowac Faworyta z MG Projekt, jednak po wizji lokalnej ścianki kolankowe dosłownie powaliły nas na kolana (56 cm front i tył, 75 cm boki) i zdecydowalismy sie na projekt indywidualny - baz był oczywioście Faworyt.

Powstało kilka różnych wersji, z dachu kopertowego w którejś wersji powstał dach dwuspadowy, w końcu w sobotę dokonalismy ostatnich poprawek i dowiedzielismy się od naszego projektanta, że projket bedzie gotowy w maju :o :o :o

A ja myślałam, że w maju to my zaczniemy kopać już fundamenty......

 

No i się trochę wkurzyłam. No i mam pytanie w zwizku z tym:

1. Czy może orientujecie się czy zrobienie projektu tyle trwa (i niepotzebnie sie denerwuję, bo to noramlne terminy)

2. Czy ktoś ma do polecenia sprawdzonego projektanta i czy realne jest zrobienie w Poznaniu projektu za ok. 3000 zł? (nie wiem czy nie wziąc papierów i nie szukać kogoś kto mi szybciej wykonan projekt).

3. jak długo czeka sie na pozwolenie na budowę?

 

Przy okazji chętnie dopiszę się do grupy, która planuje sie spotkac na Budmie, bo też się na nią wybieram 25 I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i przyjmijcie do klubu! :wink:

 

Trochę podczytujemy Was - czas się ujawnić.

 

Będziemy budowac w Kicinie.

Pierwotnie mieliśmy budowac Faworyta z MG Projekt, jednak po wizji lokalnej ścianki kolankowe dosłownie powaliły nas na kolana (56 cm front i tył, 75 cm boki) i zdecydowalismy sie na projekt indywidualny - baz był oczywioście Faworyt.

Powstało kilka różnych wersji, z dachu kopertowego w którejś wersji powstał dach dwuspadowy, w końcu w sobotę dokonalismy ostatnich poprawek i dowiedzielismy się od naszego projektanta, że projket bedzie gotowy w maju :o :o :o

A ja myślałam, że w maju to my zaczniemy kopać już fundamenty......

 

No i się trochę wkurzyłam. No i mam pytanie w zwizku z tym:

1. Czy może orientujecie się czy zrobienie projektu tyle trwa (i niepotzebnie sie denerwuję, bo to noramlne terminy)

2. Czy ktoś ma do polecenia sprawdzonego projektanta i czy realne jest zrobienie w Poznaniu projektu za ok. 3000 zł? (nie wiem czy nie wziąc papierów i nie szukać kogoś kto mi szybciej wykonan projekt).

3. jak długo czeka sie na pozwolenie na budowę?

 

Przy okazji chętnie dopiszę się do grupy, która planuje sie spotkac na Budmie, bo też się na nią wybieram 25 I.

 

Do klubu przyjęci :D

ad1. nasz indywidualny robiony był 3 mc. Byłoby szybciej gdyby nie to, że mój mąż potrafi trochę czytać projekty i wyłapał kilka istotnych błędów. Sam projekt gotowy był po ok 2 mc. Reszta to walka o dopracowanie szczegółów.

ad.2. projektanta nie polecam, choć za wszystko zapłaciliśmy 4tys.

ad.3.nie wiem dokładnie, bo po 2 tyg. od złożenia dokumentów Starostwo upomniało się o bad. geologiczne gruntu (u nas konieczność zrobienia w warunkach zabudowy)

 

Witam wszystkich

kilka cen, moze sie komus przyda

 

dzięki, przyda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

kilka cen, moze sie komus przyda

porotherm 25 - 5.60szt (11szt/m2)

siporex 24 - 6,90st (7szt/m2)

plyta stropowa kanalowa - 56zl/m2

 

panowie strasza w hurtowniach ... wiadomo czym :) od lutego, ile w tm prawdy ? czas pokaze

osobiscie zamowilem materialy z mozliwoscia odbioru za 3 miesiace

 

co do ekipy to dostalem kilka propozycji:

1 - m2 sciany 25zl, komin 8m - 1,400zl

2 - m2 sciany 15zl, komin 8m - 1.300zl

 

obecnie poszukuje producenta schodow zelbetonowych

 

jezeli ktos jest zainteresowany kupnem ytonga 6 palet. prosze o telefon 0-602 632 303.

 

 

pozdrawiam wszystkich

 

cena oczywiście netto? Z jakiej hurtowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu i grzesiu

to jedziemy na tym samym wózku. My mamy teraz na naszą działkę 40 km, ale za miesiąc będziemy mieć 70 km, bo zamykają most i będziemy zmuszeniu do objazdu.

Nasz domek jest w wersji bez garażu. Działka ma tylko 0,683 ha. Malutka.

Dzisiaj kupiliśmy cegłę u220 i zapłaciliśmy za cement na zapas, bo wszystko drożeje.

pozdrawiamy

Sylwia i Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takie ceny z firmy "Wesołek" Chocicza

Kroterm 25 - 5,60 (11szt.)

Poromur 25 - 4,95 (13 szt.)

Porotherm 25 - 5,75 (11 szt.)

u220 25 - 2,69 (22 szt.)

bloczki betonowe M6 - 2,65 zł szt.

cement - 350,00 tona

cegła pełna mała - 0,79 szt.

 

To są ceny brutto z dowiezieniem na miejsce. No my z tego nie skorzystaliśmy, bo cegła może czekać na odbiór co najwyżej 3 miesiące.

Ale myślę, że to są dobre ceny.

Nr telefonu, jeśli chodzi o cegły: 061 287 35 09 prosić Panią Agnieszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[też tak uważam, wcale niezłe rozwiązanie, Marzin się nie zna.http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif

Świetlik jako taki jest dobrym rozwiązaniem, bo też u siebie będę go zakładał, tylko ten wygląda jakoś tak troszkę śmiesznie.

Hehehe...zna się zna..ale my, kobiety...po prostu...wiemy lepiej...

Skąd ja to znam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ekipy to dostalem kilka propozycji:

1 - m2 sciany 25zl, komin 8m - 1,400zl

2 - m2 sciany 15zl, komin 8m - 1.300zl

 

Ja też mam ofertę na 25 zł/m2 (silka 18 cm) ale na ściany wewnętrzne z silki 24 juz 30 zł/m2 :o

 

Plis plis, powiedzcie gdzie najtaniej aktualnie kupię beton b-20? i bloczki m-6?

 

do "silikatowców": z jakich silikatów budujecie? silka czy jakaś bardziej rodzima produkcja? zrobiliście już rozeznanie cenowe?

 

Nastraszyliście mnie tymi podwyżkami od lutego więc czas najwyższy zamawiać :o

 

Co do świetlika... sam świetlik mi się podoba, aczkolwiek chyba niezbyt dobrze by się prezentował na tradycyjnym dachu, zwłaszcza od frontu, faktycznie trochę jak właz do pojazdu kosmicznego :roll: A jaki dach kładziesz? bo np. Braas ma w ofercie taką przezroczystą dachówkę, którą się kładzie zamiast zwykłej. Tutaj to jest: http://www.braas.pl/?action=mapa&id=133 Może coś takiego by się nadało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...