Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[też tak uważam, wcale niezłe rozwiązanie, Marzin się nie zna.http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif

Świetlik jako taki jest dobrym rozwiązaniem, bo też u siebie będę go zakładał, tylko ten wygląda jakoś tak troszkę śmiesznie.

...masz rację...wygląd iście kosmiczny :lol:...za to funkcjonalny, bo ma wbudowaną lampę i w dzień służy jako świetlik, a w nocy jako osłona do sztucznego doświetlenia...myślę, że to plus... (nie wiem jak inne świetliki :roll:)

 

Hehehe...zna się zna..ale my, kobiety...po prostu...wiemy lepiej...

Skąd ja to znam :wink:

 

:oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlika... sam świetlik mi się podoba, aczkolwiek chyba niezbyt dobrze by się prezentował na tradycyjnym dachu, zwłaszcza od frontu, faktycznie trochę jak właz do pojazdu kosmicznego :roll: A jaki dach kładziesz? bo np. Braas ma w ofercie taką przezroczystą dachówkę, którą się kładzie zamiast zwykłej. Tutaj to jest: http://www.braas.pl/?action=mapa&id=133 Może coś takiego by się nadało?

 

O proszę, kolejny pomysł, dzięki :) Prawdopodobnie będzie u nas dachówka Robena...niestety nie ma w ofercie takiej transparentnej dachówki... :(

Właśnie względy estetyczne elewacji frontowej działają na niekorzyść świetlika...okno połaciowe też odpada...pozostaje więc maleńkie okienko na wysokości spoczynku schodów...trochę mało... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pytam ale co jest nie tak w firmie DomProjekt z ul.Kwiatowej?

 

Próbowałem szukać na forum, ale wyszło tego zbyt dużo.

 

ja qpilem u nich ale juz na sama adaptacje sie nie zgodzilem bo na moje pytanie "czy pani mi zmieni kat nachylenia daszku nad wejsciem " to odpowiedziala ze za duzo przeliczania i zmienia mi panowie co beda robic dach tylko mam im o tym powiedziec !

a jak ja zapomne albo bede w pracy i jak juz przyjade to bedzie zrobione zgodnie z projektem to co......

 

tragedia nie polecam

ale tez nie mam co polecac qrde bo wszyscy sa z tego co czytam (no moze wiekszosc) do bani - za duzo sobie biora na glowe i masowke robia !

moj tez tragedia - adaptacje mi robil z miesiac i jeszcze zrobil tylko polowe z tego co chcialem

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info odnosnie budmy (dla tych co jeszcze nie sprawdzali ;-) )

cena biletu

* Bilet „N” dla publiczności – 30 zł

* Bilet promocyjny dla profesjonalisty, pod warunkiem wypełnienia ankiety on-line lub na miejscu – 15 zł

* Bilet wstępu „U” dla uczniów / studentów w ramach grup zorganizowanych przez szkoły – 15 zł

 

 

wiec polecam rejestracje on-line ktora pozwoli przeznaczyc wieksze srodki finansowe na wieczór w pubie ;-) (oszczednosc 15 zeta na osobe to juz cos )

 

rejestracja online jest tylko do 21 stycznia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pytam ale co jest nie tak w firmie DomProjekt z ul.Kwiatowej?

 

Próbowałem szukać na forum, ale wyszło tego zbyt dużo.

 

ja qpilem u nich ale juz na sama adaptacje sie nie zgodzilem bo na moje pytanie "czy pani mi zmieni kat nachylenia daszku nad wejsciem " to odpowiedziala ze za duzo przeliczania i zmienia mi panowie co beda robic dach tylko mam im o tym powiedziec !

a jak ja zapomne albo bede w pracy i jak juz przyjade to bedzie zrobione zgodnie z projektem to co......

 

tragedia nie polecam

ale tez nie mam co polecac qrde bo wszyscy sa z tego co czytam (no moze wiekszosc) do bani - za duzo sobie biora na glowe i masowke robia !

moj tez tragedia - adaptacje mi robil z miesiac i jeszcze zrobil tylko polowe z tego co chcialem

:evil:

Zgadzam się z Misiakiem, byłem na Kwiatowej, byłem gdzie indziej, teraz robi mi kto inny. Fajnie, że choć pozmieniał i zrobił to co innym się nie chciało ale zamiast 2 tygodni robił 6, a ponad to, musiałem dać do poprawek bo zrobione na odp.....al :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info odnosnie budmy (dla tych co jeszcze nie sprawdzali ;-) )

cena biletu

* Bilet „N” dla publiczności – 30 zł

* Bilet promocyjny dla profesjonalisty, pod warunkiem wypełnienia ankiety on-line lub na miejscu – 15 zł

* Bilet wstępu „U” dla uczniów / studentów w ramach grup zorganizowanych przez szkoły – 15 zł

 

 

wiec polecam rejestracje on-line ktora pozwoli przeznaczyc wieksze srodki finansowe na wieczór w pubie ;-) (oszczednosc 15 zeta na osobe to juz cos )

 

rejestracja online jest tylko do 21 stycznia !!!

 

 

 

Misiaku bardzo dziekuje za informacje :lol:

Na 2 osoby to 30zł zaoszczędzę :lol:

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i my zgadzamy sie z opiniami o DOM PROJEKT z ul. kwiatowej, choc podobno maja drugie miejsce w polsce pod wzgledem sprzedazy projektów,to chyba tylko to im wychodzi dobrze,my takze kupilismy u nich projekt,a co do adaptacji i kilku zmianek to :evil: .....

cena dosyc spora za adaptacje,my puzniej znalezlismy o wiele taniej u innego architekta,tylko ze dla nas czas nie gra roli bo mamy go duzo,w jakim czasie dostaniemy pozwolenie na budowe to sie okaze.

 

a wracajac jeszcze do DOM PROJEKT to,zmianki jakie chcielismy dokonac-odradzano nam ,nasz projekt i nasz dom a zmian nie mozemy sobie zrobic jak chcemy,bo .....-zawsze pan w DOM PROJEKT miał jakas wymówke.

a jak sie spytałem czy pozałatwia nam inne papierki potrzebne do pozwolenia na budowe to on na to ze nie stac nas na jego drogi czas!!!!! :evil:

 

Na szczescie architektów jest w poznaniu wielu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i my zgadzamy sie z opiniami o DOM PROJEKT z ul. kwiatowej, choc podobno maja drugie miejsce w polsce pod wzgledem sprzedazy projektów,to chyba tylko to im wychodzi dobrze,my takze kupilismy u nich projekt,a co do adaptacji i kilku zmianek to :evil: .....

cena dosyc spora za adaptacje,my puzniej znalezlismy o wiele taniej u innego architekta,tylko ze dla nas czas nie gra roli bo mamy go duzo,w jakim czasie dostaniemy pozwolenie na budowe to sie okaze.

 

a wracajac jeszcze do DOM PROJEKT to,zmianki jakie chcielismy dokonac-odradzano nam ,nasz projekt i nasz dom a zmian nie mozemy sobie zrobic jak chcemy,bo .....-zawsze pan w DOM PROJEKT miał jakas wymówke.

a jak sie spytałem czy pozałatwia nam inne papierki potrzebne do pozwolenia na budowe to on na to ze nie stac nas na jego drogi czas!!!!! :evil:

 

Na szczescie architektów jest w poznaniu wielu. :)

maja duza sprzedaz bo maja dobre miejsce i sa znani w Poznaniu a poza tym sa znani w UM i panie podaja ich jako miejsce zakupu projektu a to duzo daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam adaptację w Probudzie, też im się nie chciało zbyt wielu poprawek nanosić (a w zasadzie im się chciało, ale ja nie chciałam tak dużo płacić) - ostatecznie stwierdziłam, że jeżeli nie trzeba mieć na projekt naniesionych zmian takich jak materiał na ściany, to nie będę teraz za to płacić, bo do rozpoczęcia budowy jeszcze mi się coś odwidzi i tylko pieniądze niepotrzebnie wydam.

Na plus Probudu można zaliczyć przesympatyczną panią Ewę, która cierpliwie znosiła moje liczne upierdliwe wizyty i telefony oraz to, że jak (z naszej winy, nie z ich) nie daliśmy jakichś tam papierów do pozwolenia na budowę, bez szemrania (sami nawet zaproponowali) wypełnili kolejny komplet dokumentów do starostwa :) Zatem ogólnie jestem zadowolona, zapłaciłam 900 zł + VAT za adaptację + 200 zł za zmiany (zmiana kilku okien, likwidacja balkonów, domalowanie daszku). Adaptacja trwała niecałe 2 tygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Od dłuższego czasu szperam na forum Muratora, rzadko dotychczas coś pisałam, ale właśnie znalazłam ten temat i poczułam nieodpartą chęć przyłączenia się :)

Głównym powodem jest oczywiście planowane rozpoczęcie robót - najbliższy marzec, kwiecień.

Mam nadzieję że nie będę miała problemów z przyjęciem do grupy ;)

Jako "wpisowe" coś o sobie i planach budowy:

Budujemy w Robakowie gm Kórnik, dom wg. projektu indywidualnego (a właściwie naszego bo architekt tylko naszą koncepcję przelał na papier :D ), niecałe 150m2 użytkowej + garaż

Również wybieramy się na Budmę, częściowo z powodów zawodowych, częściowo "inwestorskich" (zajmujemy się projektowaniem instalacji i sieci grzewczo-sanit. - na marginesie, mogę służyć poradą w tym zakresie)

Jesteśmy na etapie końcowym wybierania kredytu i początkowym wybierania ekipy :(

 

No i się trochę wkurzyłam. No i mam pytanie w zwizku z tym:

1. Czy może orientujecie się czy zrobienie projektu tyle trwa (i niepotzebnie sie denerwuję, bo to noramlne terminy)

2. Czy ktoś ma do polecenia sprawdzonego projektanta i czy realne jest zrobienie w Poznaniu projektu za ok. 3000 zł? (nie wiem czy nie wziąc papierów i nie szukać kogoś kto mi szybciej wykonan projekt).

3. jak długo czeka sie na pozwolenie na budowę?

 

Naszego architekta nie polecę, bo średnio czasowy i cena była po znajomości, ale mam znajomych którzy właśnie robią sobie projekt indywidualny w tym zakresie cenowym i są zadowoleni - zapytam o namiary i napiszę;

myślę że jak ma się określone potrzeby to zrobienie projektu budowlanego nie powinno tyle trwać;

jeśli ma się wszystkie wymagane dokumenty (a jest tego sporo) to pozwolenie na budowę trwa ok 2-3 tygodnie + 2 tyg na uprawomocnienie

 

Chyba jak na pierwszy raz to się zbytnio rozpisałam :)

Pozdrawiam wszystkich

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak POROTHERM 25 P+W KLASA 150

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Współczynnik przenikania ciepła : 1,25 W/m2K

Wymiary: 250 x 375 x 238 mm

Masa: ~ 17 kg

Klasa wytrzymałości: 15

Zużycie: 11 szt./m2

Współczynnik przewodzenia ściany []: 0,40 W/mK

 

cena 4,65 zł/szt netto, 5,67 zł/szt brutto

 

cena z odbiorem w Poznaniu lub Kamionki / Borówiec , Daszewice /

 

DARPLAST Składy Budowlane

Poznań ul.Starołęcka 31 lub Kamionki ul.Poznańska 197

 

 

tel. (61) 653-1001, 653-1000, tel.kom 693-638-420

 

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Od dłuższego czasu szperam na forum Muratora, rzadko dotychczas coś pisałam, ale właśnie znalazłam ten temat i poczułam nieodpartą chęć przyłączenia się :)

No i bardzo dobrze się stało, że poczułaś tą chęć :wink:

Witamy w grupie!

Również wybieramy się na Budmę, częściowo z powodów zawodowych, częściowo "inwestorskich" (zajmujemy się projektowaniem instalacji i sieci grzewczo-sanit. - na marginesie, mogę służyć poradą w tym zakresie)

To może będę pierwszy, który o taką poradę poprosi :o

Chyba jak na pierwszy raz to się zbytnio rozpisałam :)

Eeee, wcale nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum!

 

My rownież chcemy zacząć na wiosnę, a przynajmniej mamy taką nadzieję, że będzie to wiosna :)

 

Działkę mamy w Pamiątkowie, projekt z dom-projekt Bukowo. Wczoraj odebrałem go od Architekta po adaptacji ,a jutro do Szamotuł złożyć wniosek opozwolenie :D

... a w międzyczasie wertuję forum w poszukiwaniu odpowiedzi na te wszystkie pytania ;)

 

Pozdrawiam ![/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...