Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Wiecie co, czytam o Waszych budowach, poszukiwaniu materialów i doła łapię, że czas ucieka, pieniądze uciekają, bo wszystko drożeje, a ja dopiero za 4 miesiące będe miała w ręku mój projekt.

I galopuje mi po głowie mysl, żeby zapomnieć o projekcie, który powstawał 4 miesiące (było tego kilka wersji) i zacząc od nowa poszukiwania gotowego projektu. Może wtedy wszystko szybciej by poszło.

Z drugiej strony tak się zżylismy z tym projektem, że nie wiem czy inny spełni wszystkie nasze wymagania.

No i się dołuję wiedząc, że cała wiosna minie a ja nic nie zrobię z moim domem.... :(

 

Ale na Budmę i tak pójdę. I chętnie się spotkam z grupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Misiaq? Masz już u mnie 2 piwo, więc jak tak dalej pójdzie, to wrócisz kompletnie pijany i żona Cię wyrzuci (na budowę?) :D

 

 

Poza tym spotkałam się z Panem Koniecznym (słynny już kierownik budowy) i poraz kolejny przysłowie kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi... się sprawdziło; rzutem na taśmę tę moją budowę weźmie, ale cena jego pracy przez ten miesiąc znacznie wzrosła, więc o moich planowanych 1500zł mogę zapomnieć :cry:, no nic... pomyślę jeszcze w końcu 15 zł z biletu mam w kieszeni

Wloczykiju?czy ta budowa w Potaszu, którą on kieruje to Twoja? bo ja po drugiej stronie Zielonki :wink:

 

Pozdrawiam

Natalia

 

ps. Witam serdecznie wszystkich, którzy do nas dołączyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaq? Masz już u mnie 2 piwo, więc jak tak dalej pójdzie, to wrócisz kompletnie pijany i żona Cię wyrzuci (na budowę?) :D

 

dzieki !

robi sie ciekawie ;-)

zobaczymy kto kogo szybciej upije 8)

 

ps. mam garaż metalowy na dzialce wiec bedzie gdzie spac ;-)

 

a odnosnie samej budmy zastanawiam sie czy czasmi nie wybrac sie jednak w czwartek ew. zorbie rezerwacje na dodatkowe bilety i jak nie dam rady wszystkiego w czwartek zobaczyc to pojde w piatek

co wy na to ??

 

oczywiscie wyjscie aktualne (Piatek ew. sobota po budmie )

mam zamiar wypuścić sie w ten weekend na miasto w poszukiwaniu pub-u na spotkanie ale jak ktos maj jakies propozycje to smialo pisac pozwiedzam ;-)

 

jaloska - nie przejmuj sie ja mam juz kredyt na plecach a nie wiem od czego zaczac czas nagli - cenami sie nie przejmuje bo zamiast spotkać sie z wami w pubie musielibyscie mnie odwiedzic w wariatkowie ;-)

na ceny i tak nie mamy juz wplywu - wiec po co sie stresowac !

ja juz mysle o tych grilach i ekipie z naszej grupy bawiacych sie na nich ;-)

 

cze boboo - witam na naszej grupie !

 

ogolnie to witam wszystkich nowych !

 

Marzin - zacznij znowu walczyc na budowie bo tematy sie koncza

i ludziska dola z nudow zaczynaja lapac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, czytam o Waszych budowach, poszukiwaniu materialów i doła łapię, że czas ucieka, pieniądze uciekają, bo wszystko drożeje, a ja dopiero za 4 miesiące będe miała w ręku mój projekt.

I galopuje mi po głowie mysl, żeby zapomnieć o projekcie, który powstawał 4 miesiące (było tego kilka wersji) i zacząc od nowa poszukiwania gotowego projektu. Może wtedy wszystko szybciej by poszło.

Z drugiej strony tak się zżylismy z tym projektem, że nie wiem czy inny spełni wszystkie nasze wymagania.

No i się dołuję wiedząc, że cała wiosna minie a ja nic nie zrobię z moim domem.... :(

 

Ale na Budmę i tak pójdę. I chętnie się spotkam z grupą.

 

Nie dołuj się, taka moja rada aby o siebie też zadbać. Trzeba mieć jakieś wentylki bezpieczeństwa np. piwko w gronie grupy :wink: bo podczas budowy to zwariować można, ten mętlik lub pustka w głowie, nadmiar lub niedosyt pomysłów, jakieś terminy, problemy, brak kasy. Jaloska trzymaj się, to dopiero początek a co będzie dalej. Jak będziesz mieć doła to pisz na forum a z projektu nie rezygnujcie. Może za te 4 miesiące łatwiej będzie wam pewne rzeczy dogrywać bo jak widać wielkie bum będzie tak ok. marca.

 

zobaczymy kto kogo szybciej upije

 

Co za grupa?!?http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/a025.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na budmę się nie wybieram, bo brak czasu (malutkie dziecko :D )

 

U nas teraz "budowa" wygląda tak:

- pozwolenie na budowę jest

- wszystkie projekty (woda, prąd, zjazd z drogi) też

- cegła kupiona, trochę cementu też

- pomysły są

- kanoldy i reszta rzeczy do fundamentów do załatwienia, ale wszystko wiadomo co i gdzie

- wykonawca załatwiony

- betoniarka też :D

- za 4 tygodnie złożymy wniosek do Energetyki o włożenie licznika do skrzynki

- skrzynka elektryczna na potrzeby budowy zrobiona

 

no i mąż pojechał do Szwecji zarabiać pieniążki :D

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym spotkałam się z Panem Koniecznym (słynny już kierownik budowy) i poraz kolejny przysłowie kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi... się sprawdziło; rzutem na taśmę tę moją budowę weźmie, ale cena jego pracy przez ten miesiąc znacznie wzrosła, więc o moich planowanych 1500zł mogę zapomnieć

eee, to chyba inaczej - nowy sezon nowe ceny, ja też go będę zatrudniać i też nie za tylko 1500zł. Ale mam nadzieję, że się sprawdzi.

 

Wloczykiju?czy ta budowa w Potaszu, którą on kieruje to Twoja? bo ja po drugiej stronie Zielonki

być może, a nawet wielce prawdopodobne - choć mówił, że już kilka budów ma w tym podpoznańskim fyrtlu. A tak na marginesie to gdzie dokładnie się budujesz?

 

oczywiscie wyjscie aktualne

Byłbym niepocieszony gdyby było inaczej

 

jakies propozycje to smialo pisac pozwiedzam

Za kulisami (Wodna 24) - może być za mało miejsca

Dramat (Rynek 39 - wschodnia pierzeja rynku) - pyszne naleśniki

Chimera (Żydowska 31) - ogromny wybór herbat

Weranda (świętosławska 10) - też trochę mało miejsca, ale za to jaka budowlana nazwa :wink:

Pod aniołem (wrocławska 4) - przyda się przy budowie jakaś nadprzyrodzona pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientował się w dachówkach? Chodzi mi o różnice cenową pomiędzy dachówką ceramiczną a blachodachówką?

to zalezy od dachu najlepiej dac do wyceny do co najmniej 2 hurtowni i poprosic o wycene na dachowke i blache ja ze swojej strony moge doradzic zeby zastanowic sie tez nad dachowka cementowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Troche mnie nie bylo a tu watek sie rozija jak trzeba. Przypomne budowa domku z pracowni dobredomy Emanulea 2, miejsce akcji Rogalinek, udzial biora: napewno zonka,slawny juz P. Konieczny, no i moja skromna osoba. Pierwszy klaps polowa lipca. Z wykonawcami rozmawiam, narazie jeden zaproponowal mi 88k za stan surowy otwarty, przy czym materialy i caly sprzet na mojej glowie, tak ,ze Pan jest juz historia. Czekam na opinie od reszty. Projekt sie adaptuje, czekam na WZ ktore mialem miec w grudniu (ach jak ja kocham urzedy), zaraz potem lece zlozyc o PnB. no i klade 250m kabla co by do domku dociagnac :(((, o kosztach lepiej nie mowic. Domek, po zmianie zdania nie z silikatow, a z BK 24 plus stropian 15cm. Ciekawostki to kominek z DGP, PC+podlogowka+rekuperator+POS- za 2 tygodnie mam miec wyceny.Badania gruntu juz sie robia, mapki do celow projektowych zrobione.

 

Dylematy:

Kredyt w CHF tyle , ze niewiem czy PKO BP czy Millenium

Rolety nadprozowe tak czy nie? Bede wdzieczny za wszelkie rady

 

No i szukam ladnych drewnianych okien?

 

Pozdrawiam wszystkich

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Łukasz_Ko, jak wszystko pójdzie dobrze,to będę mieć fachowca właśnie z Rogalinka, rozmawiałem z nim na razie tak wstępnie. Za tydzień jestem umówiony na rozmowę , tym razem już konkretną -mam nadzieję ;) o kasie.

Budował dom po sąsiedzku i z tego co widzę szybko i dobrze. Robi od zera do wykończeniówki włącznie.

 

 

 

Rolety nadprozowe tak czy nie? Bede wdzieczny za wszelkie rady

 

jakie to rolety? Chodzi o kompakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Łukasz_Ko, jak wszystko pójdzie dobrze,to będę mieć fachowca właśnie z Rogalinka, rozmawiałem z nim na razie tak wstępnie. Za tydzień jestem umówiony na rozmowę , tym razem już konkretną -mam nadzieję ;) o kasie.

Budował dom po sąsiedzku i z tego co widzę szybko i dobrze. Robi od zera do wykończeniówki włącznie.

 

 

 

Rolety nadprozowe tak czy nie? Bede wdzieczny za wszelkie rady

 

jakie to rolety? Chodzi o kompakt ?

 

Ciekawe bo myslalem, ze z Rogalinka znam wszystkich, przesli mi namiary na priva to sie cos o nim dowiem - jezeli chcesz? A jak sie sprawdzi to moze go ci podprowadze ;). JA i tak zaczynam 2 polowa lipca, wtedy to juz wszyscy bedzieci mieli dachy :).

 

A rolety to chce nadprozowe, ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest zbedne wywalanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientował się w dachówkach? Chodzi mi o różnice cenową pomiędzy dachówką ceramiczną a blachodachówką?

to zalezy od dachu najlepiej dac do wyceny do co najmniej 2 hurtowni i poprosic o wycene na dachowke i blache ja ze swojej strony moge doradzic zeby zastanowic sie tez nad dachowka cementowa

 

Dzięki. Coś słyszałam o dachówkach cementowych. Wypadają one dosyć tanio. Znalazłam w necie firmę z cenami blachodachówek i dachówek cementowych i taniej wyszła ta druga. Tylko oczywiście założenie tych drugich jest o wiele droższe, niż blachy.

 

Jeżeli chodzi o rolety. To ztego co mąż mówił, to będzie zostawio ne miejsce na skrzynkę pomiędzy oknem a nadprożem. Są takie specjalne nadproża n, ale koszt jest powalający z nóg. :o

 

Ania i Grześ

to, co mąż zarobi to kropla w morzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo myslalem, ze z Rogalinka znam wszystkich, przesli mi namiary na priva to sie cos o nim dowiem - jezeli chcesz? A jak sie sprawdzi to moze go ci podprowadze ;). JA i tak zaczynam 2 polowa lipca, wtedy to juz wszyscy bedzieci mieli dachy :).

 

Wysłałem Ci to co mam na priv.

 

 

... czyli te nadprożowe to zewnętrzne skrzynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrzę to tą roletę nadprożową to zwykły kompakt montowany pod nadprożem , które trzeba podnieść o wielkość skrzyni. Zbierałem jakiś czas temu kilka ofert na okna i te kompakty są tańsze niż "niekompakty" czyli zewnętrzne a te są raczej mało efektowne.

 

...a tak przy okazji ,ma ktoś może jakieś opinie o firmie Mirox z Głównej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...