Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

jak tak patrzę to tą roletę nadprożową to zwykły kompakt montowany pod nadprożem , które trzeba podnieść o wielkość skrzyni. Zbierałem jakiś czas temu kilka ofert na okna i te kompakty są tańsze niż "niekompakty" czyli zewnętrzne a te są raczej mało efektowne.

 

...a tak przy okazji ,ma ktoś może jakieś opinie o firmie Mirox z Głównej ?

 

W temacie rolet nie rozgladalem sie w cale, bo bylem na nie, ale chyba moja lepsza polowa wygra te batali polowicznie, rolety nadprozowe tylko na dole a poddasze bez, na polaciowych zewnetrzne. A o Miroxie nie slyszalem, ale wyglada ladnie, trzeba by tylko na czarnej liscie sprawdzic, czy przypadkiem ich tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

jesteśmy na etapie adaptacji projektu i myślimy o wentylacji mechanicznej...

Czy ktoś z Was robił może projekt takiej wentylacji i mógłby polecić jakieś biuro/firme...? :roll:

 

Przepraszam za autoreklamę ale robiłam taki projekt do własnego domu :) (i kilka innych projektów wentylacji)

No to chyba mogę polecić... siebie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A mury mojego domku rosną jak na drożdżach :lol:

Zdecydowaliśmy się na rolety (te zabudowane) ale tylko na parterze i mam juz wycenę: okna białe ze szprosami, drzwi wejściowe, rolety na parterze i zewnetrzne parapety (aluminiowe wzór płyki) z montażem za 20 tyś brutto. Nie wiem czy to tanio czy drogo :roll:

Ponawiam pytanie czy ktoś ma jakieś ciekawostki na temat profilu THYSSEN 5 komorowy :o

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientował się w dachówkach? Chodzi mi o różnice cenową pomiędzy dachówką ceramiczną a blachodachówką?

 

cze Właśnie tydzień temu byłam w hurtowni wasz dach na Sycowskiej i ceny dachówek ceramicznych ,najtańsze to Roben sredzka nawet fajna m2 -34,65 na dzień dzisiejszy. Jeżeli ktoś ma dach prosty i mało elementów dodatkowych jak gąsiory (1szt- 15 zł),to może się zastanowić nad taką dachówką ,dach na pewno wygląda ładniej w ubranku z dachówki .Blachy w ogóle nie biorę pod uwagę ,bo mi się nie bardzo podoba .Przeciętny koszt blachodachówki to około 28,00 zł Myślę że pokrycie dachu dachówką jest o jakieś 5000 droższe od blachy oczywiście z robocizną . :cry: niestety !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robakowiacy, gdzie się dokładnie budujecie?

Ktoś przy elewatorze?

Po ile teraz 1m2 działki w Robakowie?

 

My kupowaliśmy w lipcu 2006 za 55zł/m2

Całe szczęście, widok pięknego elewatora będzie nam oszczędzony :)

Pisałam już wcześniej - takie ostatnie pole gdzie są dopiero średnio zaawansowane budowy lub jeszcze nie rozpoczęte przy ul Polnej (naprzeciwko sklepu)

 

To tutaj powstanie nasz dom

 

Już chyba dokładniej nie umiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! poszukuje ogrodzenia tymczasowego na budowe Swarzedz\Jasin. Moze byc uzywane! Z gory dziekuje,

Fred

 

w castoramie maja najtansza siatke lesna jaka udalo mi sie poszukac 150x13x15 ---- 3,12 brutto za metr (walki 50 m) =156 zl 50m

zrobilem z tego ogrodzenie i jest ok !

 

 

 

Dylematy:

Kredyt w CHF tyle , ze niewiem czy PKO BP czy Millenium

 

mysle ze i tak lepiej wypada pko - na moim temacie porownywalem pko z mbankiem - pare postow wyzej tez pisalismy o kredycie poszukaj !

 

jjsod i Acidtea tez 3 lata temu bylem juz bliski zakupu dzialki w robakowie gdzies chyba jeszcze mam mapke i warunki zabudowy przez ktore glownie sie wycofalem - bo jakis palant w war. zabudowy zapisal ze o kształcie dachu decyduje ten kto pierwszy sie wybuduje no i te f16 juz wtedy mowili o tym ze ma cos byc w tych okolicach

a cena byla smieszna 25 zl za metr z pradem przy glownej ulicy z latarniami

qrde moglem brac i sprzedawac teraz za kosmos

ogólnie fajny dojazd do poznania bylem jakis rok temu zobaczyc a tam kazdy dom inny ;-(

 

a treaz 2 storna poznania -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóczykiju

Stęszewko, jakieś półtora kilometra od tej pętli autobusowej w Tucznie :)

 

co do pubu, to ten Aniołek wydaje się być dość dobrym rozwiązaniem- tam sobie bez problemu powinniśmy złączyć stoliki bo zakładam,że nas więcej sztuk będzie :D tylko moze jakąś rezerwację zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki to kominek z DGP, PC+podlogowka+rekuperator+POS- za 2 tygodnie mam miec wyceny.Badania gruntu juz sie robia, mapki do celow projektowych zrobione.

 

Witam

 

Łukasz

Z jakich firm masz wyceny. Interesują mnie głównie PC i rekuperatory, bo na POŚ przy PC gruntowym i GWC dla reku juz nie starczy mi miejsca ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientował się w dachówkach? Chodzi mi o różnice cenową pomiędzy dachówką ceramiczną a blachodachówką?

 

cze Właśnie tydzień temu byłam w hurtowni wasz dach na Sycowskiej i ceny dachówek ceramicznych ,najtańsze to Roben sredzka nawet fajna m2 -34,65 na dzień dzisiejszy. Jeżeli ktoś ma dach prosty i mało elementów dodatkowych jak gąsiory (1szt- 15 zł),to może się zastanowić nad taką dachówką ,dach na pewno wygląda ładniej w ubranku z dachówki .Blachy w ogóle nie biorę pod uwagę ,bo mi się nie bardzo podoba .Przeciętny koszt blachodachówki to około 28,00 zł Myślę że pokrycie dachu dachówką jest o jakieś 5000 droższe od blachy oczywiście z robocizną . :cry: niestety !!!

 

Oj fachowcy odradzaja dachowki Robena bo sa krzywe. Ja wybiore chyba Koramici Renesansowa L15 - troche drozsza ale podobno duzo lepszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na rolety (te zabudowane) ale tylko na parterze i mam juz wycenę: okna białe ze szprosami, drzwi wejściowe, rolety na parterze i zewnetrzne parapety (aluminiowe wzór płyki) z montarzem za 20 tyś brutto. Nie wiem czy to tanio czy drogo

 

Z jakiej firmy brałaś wycenę ?

 

Jak ja zbierałem sobie kilka ofert na okna z roletami, wyceny były różne od 20k do 27K - bez drzwi i parapetów - no i chyba metraż będę mieć mniejszy niż Twój, profil 5 komorowy ze szprosami. Myślę że trzeba się z tym wstrzymać do stanu surowego , zaprosić pana z miarą, zdejmie wymiary i wtedy pogadać o cenie i rabatach.

 

...a najciekawszą ofertę dostałem z Profilplast ze Śremu, robią z profili Veka - polecał mi znajomy u którego montowali okna kilka lat temu i bardzo sobie chwalił tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo firm od wentylacji mechanicznej ja jeszcze dostałem namiar na www.hotland.pl złożyłem tam zapytanie ofertowe (będę miał dom około 160m2 pow.uzytk.) Jak dostanę odpowiedź to napiszę. Ale ogólnie to w temacie wentylacji hotland oferuje urządzenia Dospel-u. Na stronie producenta za dużo o parametrach rekuperatorów nie ma napisane. Jest tylko to że mają wymienniki przeciwprądowe, płynną regulację obrotów wentyli i wydajność rzędu 80%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę o dachówce, ale chciałabym najtańszą. No i znalazłam gdzieś dachówkę cementową za 27 za m2. W sumie wychodzi taniej niż blachodachówka, tylko założenie droższe. :-?

 

Też myślimy o roletach na parterze, a na poddaszu nie. Tylko na poddaszu mamy okno balkonowe i by się przydało.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki to kominek z DGP, PC+podlogowka+rekuperator+POS- za 2 tygodnie mam miec wyceny.Badania gruntu juz sie robia, mapki do celow projektowych zrobione.

 

Witam

 

Łukasz

Z jakich firm masz wyceny. Interesują mnie głównie PC i rekuperatory, bo na POŚ przy PC gruntowym i GWC dla reku juz nie starczy mi miejsca ?

 

Pozdrawiam

 

Narazie z Eko-profit, za tydzien dwa dostane z All-Pro (w tych przypadkach IVT), czekam rowniez na viessman-a no i clima-komfort. A miejsca wystarczy mam dzialke siedliskowa 10000m2. Z tym ,ze ta pierwsza wycena jest z przed kilku miesiecy kiedy jeszcze nie znalem technologii domu, wiedz ma pompe 11, tyeraz bedzie 9 albo nawet 7.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjsod,

tak się dopytuję, bo trochę znam Robakowo, ale nie na tyle dobrze, żeby trafiać po sklepach :wink: Natomiast nazwa ulicy pomoże.

Nie ma sprawy, tylko już za pierwszym razem napisałam nazwę ulicy :)

Dokładniej można zobaczyć klikając na link z poprzedniego postu

 

A może ktoś jeszcze z budujących w "mojej" okolicy pochwali się dokładniej gdzie - będzie można namierzać ;)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki to kominek z DGP, PC+podlogowka+rekuperator+POS- za 2 tygodnie mam miec wyceny.Badania gruntu juz sie robia, mapki do celow projektowych zrobione.

 

Witam

 

Łukasz

Z jakich firm masz wyceny. Interesują mnie głównie PC i rekuperatory, bo na POŚ przy PC gruntowym i GWC dla reku juz nie starczy mi miejsca ?

 

Pozdrawiam

 

Narazie z Eko-profit, za tydzien dwa dostane z All-Pro (w tych przypadkach IVT), czekam rowniez na viessman-a no i clima-komfort. A miejsca wystarczy mam dzialke siedliskowa 10000m2. Z tym ,ze ta pierwsza wycena jest z przed kilku miesiecy kiedy jeszcze nie znalem technologii domu, wiedz ma pompe 11, tyeraz bedzie 9 albo nawet 7.

Pozdrawiam

 

Dołaczam się do wszystkich ciekawostek i wycen PC:

Póki co mam z:

-nibe

-climacomfortu- cena mnie powala

-oschnera

 

Szczegółami chętnie podzielę się, albo na spotkaniu, albo na priv :wink:

 

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...