Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

co do pubu, to ten Aniołek wydaje się być dość dobrym rozwiązaniem- tam sobie bez problemu powinniśmy złączyć stoliki bo zakładam,że nas więcej sztuk będzie :D tylko moze jakąś rezerwację zrobić??

Własnie, własnie. To już za tydzień.

No ja myślę o dachówce, ale chciałabym najtańszą. No i znalazłam gdzieś dachówkę cementową za 27 za m2. W sumie wychodzi taniej niż blachodachówka, tylko założenie droższe. :-?

Dachówki Prodach są za ok 18 zł brutto/m2. Ja będę takie zakładał. Jak już do mnie dojadą, to zapraszam żeby obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

misiak,

no to dobrze zrobiłeś :)

Ja niestety muszę się sądzić.

 

o dach czy f16 ?

 

jjsod - z mapki wynika ze moglismy byc naprawde bliskimi sasiadami

bo z glownej ulicy od torow (ta od przystanku kolejowego) do ciebie skreca sie w pierwsza w prawo a ja chcialem qpic nie ta na narozniku tylko dzialke obok (na tej glownej ulicy )bo naroznikowej nie chcialem!

Tam bylo jeszcze szczere pole na okolo

 

co do pubu, to ten Aniołek wydaje się być dość dobrym rozwiązaniem- tam sobie bez problemu powinniśmy złączyć stoliki bo zakładam,że nas więcej sztuk będzie tylko moze jakąś rezerwację zrobić??

 

sprawdze tego aniolka bo w sobote ide specjalnie na zwiady - oczywiscie ze jak bedzie cos godnego uwagi zrobie rezerwacje i tu pytanie potrzebuje przybliżoną licze osob bo na liscie jest chyba 10 tylko nie wiem czy kazdy przyjdzie z osoba towarzyszącą ?

 

czy jest tu jola ?? - jak z twoja budowa ? nic nie slychac a ponoc juz zaczelas i jak tam kierbud sie spisuje ?

 

a odnosnie mojego problemu z ta ziemia postanowilem napisac do archonu i dolaczyc badania geotechniczne i szczerze mowiac nie spodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi

oto ona :

W odpowiedzi na przesłane zapytanie i materiały dotyczące możliwości posadowienia budynku w Winorośli 2:

1. Istnieje możliwość wykonania całkowitego podpiwniczenia budynku, jednak należy pamiętać o wysokim poziomie wód gruntowych. Wykonanie piwnic wiąże się z koniecznością stosowania szczelnej izolacji (typu ciężkiego), obwodowego drenażu, wykonaniu pod całością budynku płyty dennej zbrojonej na parcie hydrostatyczne wody gruntowej. Pomimo zalegania w tym poziomie warstw nośnych gruntu, budynek nie może zostać posadowiony w sposób tradycyjny na ławach fundamentowych. Jest to rozwiązanie najbardziej kosztowne, aczkolwiek daje dodatkową powierzchnię użytkową budynku. Moim zdaniem, szacunkowy koszt wykonania stanu surowego kondygnacji piwnic z uwzględnieniem izolacji przeciwwilgociowej, drenażem itp. kształtować się będzie w kwocie 40 -50 tyś. zł. Jest to kwota niewiele większa (ok. 20%) od tej, którą również należy przewidzieć w przypadku wykonywania piwnic w warunkach typowych.

2. Wg mnie w tych warunkach gruntowo - wodnych najbardziej racjonalne wydaję się posadowienie budynku wg 2 sposobu opisanego w dokumentacji geotechnicznej. Polega ono na posadowieniu bezpośrednim budynku na ławach fundamentowych, głębokość posadowienia (wykonania wykopu) dodstosowana do zalegania warstw nośnych gruntu (wartwy II). Grunty nienośne należy wybrać a ubytki uzupełnić chudym betonem. Wykopy odebrać w obecności geologa. W budynku "Dom w winorośli 2" występuje bardzo niewiele ścian działowych na parterze - ich posadowienie na warstwach gruntów organicznych nie będzie stwarzało żadnego problemu. W celu ewentualnego wyeliminowania osiadań warstw podłóg na gruncie zaleca się wykonać podbudowę warstw podłogi na gruncie betonem (jak przewid! uje to projekt typowy) dodatkowo zbrojonym krzyżowo siatkami. Betonową płytę zbrojoną wykonać na zagęszczonej podsypce piaskowo - żwirowej o gr. ok. 50cm. Należy pamiętać, że wykonanie ław i ścian fundamentowych w warunkach zupełnie typowych dla budynku to koszt również ok. 10 -15 tyś zł.

 

i teraz juz nic nie wiem co robic ;-(

a tak sie napalilem na ta piwnice ale koszty dosc duze :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Narazie z Eko-profit, za tydzien dwa dostane z All-Pro (w tych przypadkach IVT), czekam rowniez na viessman-a no i clima-komfort. A miejsca wystarczy mam dzialke siedliskowa 10000m2. Z tym ,ze ta pierwsza wycena jest z przed kilku miesiecy kiedy jeszcze nie znalem technologii domu, wiedz ma pompe 11, tyeraz bedzie 9 albo nawet 7.

Pozdrawiam

 

Dołaczam się do wszystkich ciekawostek i wycen PC:

Póki co mam z:

-nibe

-climacomfortu- cena mnie powala

-oschnera

 

Szczegółami chętnie podzielę się, albo na spotkaniu, albo na priv :wink:

 

 

Pozdrawiam

Natalia

 

 

Łukasz, Natalia - podzielcie się tymi wycenami na priva albo nawet tutaj, bo jak widzę zainteresowanych PC nie brakuje.

 

Mam już prąd na działce, a jutro przychodzą geodeci. Jeśli ich wichury nie wywieją. Dzięki kontaktom z listy dogadam się chyba z ekipą murarską.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak POROTHERM 25 P+W KLASA 150

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Współczynnik przenikania ciepła : 1,25 W/m2K

Wymiary: 250 x 375 x 238 mm

Masa: ~ 17 kg

Klasa wytrzymałości: 15

Zużycie: 11 szt./m2

Współczynnik przewodzenia ściany []: 0,40 W/mK

 

cena 4,65 zł/szt netto, 5,67 zł/szt brutto

 

cena z odbiorem w Poznaniu lub Kamionki / Borówiec , Daszewice /

 

DARPLAST Składy Budowlane

Poznań ul.Starołęcka 31 lub Kamionki ul.Poznańska 197

 

 

tel. (61) 653-1001, 653-1000, tel.kom 693-638-420

 

e-mail: [email protected]

 

adisan1 dzięki, dopiero teraz zauważyłem odpowiedz.

 

Jeszcze jedno pytanie: ta ich cena to już po negocjacjach? Jaką mają wyjściową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kredytów, co powiecie na wstępną ofertę bez negocjowania:

350 kpln

PLN: wibor 3m+ 1,00.

CHF: libor 3m+1,3.

 

Jak zamierzacie sobie poradzić z ewentualnymi brakami pieniędzy przy wypłacie transz, jeśli bierzecie kredyt w chf?

Myślałem o wzięciu w pln, a po zakończeniu budowy i rozpoczęciu spłat odsetek i kapitału o przewalutowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea:

Oferta z tego co się orientuję całkiem przyzwoita

Co do wypłat i braku pieniędzy to zależy czy przeliczają na CHF w dniu zawarcia umowy czy w dniu wypłaty transz (w drugiej opcji dostanie się tyle zł ile się wnioskowało) w różnych bankach jest różnie

Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak POROTHERM 25 P+W KLASA 150

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Współczynnik przenikania ciepła : 1,25 W/m2K

Wymiary: 250 x 375 x 238 mm

Masa: ~ 17 kg

Klasa wytrzymałości: 15

Zużycie: 11 szt./m2

Współczynnik przewodzenia ściany []: 0,40 W/mK

 

cena 4,65 zł/szt netto, 5,67 zł/szt brutto

 

cena z odbiorem w Poznaniu lub Kamionki / Borówiec , Daszewice /

 

DARPLAST Składy Budowlane

Poznań ul.Starołęcka 31 lub Kamionki ul.Poznańska 197

 

 

tel. (61) 653-1001, 653-1000, tel.kom 693-638-420

 

e-mail: [email protected]

 

adisan1 dzięki, dopiero teraz zauważyłem odpowiedz.

 

Jeszcze jedno pytanie: ta ich cena to już po negocjacjach? Jaką mają wyjściową?

 

Taką samą cenę proponuje Nadstaga z transportem i rozładunkiem na budowie, jest to cena bez negocjacji bo pytalam ich o silkę a oni mi przy okazji podali cenę porothermu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kredytów, co powiecie na wstępną ofertę bez negocjowania:

350 kpln

PLN: wibor 3m+ 1,00.

CHF: libor 3m+1,3.

 

Jak zamierzacie sobie poradzić z ewentualnymi brakami pieniędzy przy wypłacie transz, jeśli bierzecie kredyt w chf?

Myślałem o wzięciu w pln, a po zakończeniu budowy i rozpoczęciu spłat odsetek i kapitału o przewalutowaniu?

 

Ponegocjuj trochę, ja dla PLN mam wibor 3m + 0,9 marży.

Co do przewalutowania to weź pod uwagę, że to kosztuje. O ile przewalutowanie z CHF na PLN zazwyczaj jest zwolnione z prowizji, o tyle w Twoim przypadku pewnie z 1-2% bank z Ciebie ściągnie, co przy takiej kwocie kredytu może trochę zaboleć.

Ja stwierdziłam, że różnica w oprocentowaniu między kredytem w CHF a PLN nie jest obecnie na tyle duża, żeby mi zrekompensować stresy i ewentualne straty związane ze zmianą kursów. A ponadto niski kurs CHF w chwili obecnej dodatkowo mnie zniechęcił i zmniejszył atrakcyjność kredytu w CHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie Reku:

dostałem ofertę z rekuperatory.pl na całość: reku Storkair 300-G91 BE + wymagany osprzęt + instalacja = niecałe 18000 zł netto + vat 7%

 

No orzeszek :o a masz to rozbite na poszczególne koszty ?

wykonanie tyle, reku tyle, materiały tyle ?

 

Witam

 

Musze powiedzieć, ze cena jest konkretna .... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich straceńców podejmujących w tym roku budowę :) ( my też się do nich zaliczamy)

Razem z żoną postanowiliśmy wybrać projekt "szmaragd" wielokrotnie wymieniany wcześniej na forum. Jestem ciekaw czy ktoś z Poznania lub okolic buduje lub wybudował w ostatnim czasie ten domek. Chętnie byśmy się spotkali i wymienilui uwagi.

Pozdrawiamy wszystkich i powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie Reku:

dostałem ofertę z rekuperatory.pl na całość: reku Storkair 300-G91 BE + wymagany osprzęt + instalacja = niecałe 18000 zł netto + vat 7%

 

No orzeszek :o a masz to rozbite na poszczególne koszty ?

wykonanie tyle, reku tyle, materiały tyle ?

 

Witam

 

Musze powiedzieć, ze cena jest konkretna .... :o

heh tylko mnie utwierdził w decyzji projektowania i wykonania samemu

18k pln netto ... no nie moge niech mnie ktoś podniesie z podłogi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

 

ale możesz za to pomyśleć o jakimś eleganckim podświetleniu schodów na przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adisan1 dzięki, dopiero teraz zauważyłem odpowiedz.

 

Jeszcze jedno pytanie: ta ich cena to już po negocjacjach? Jaką mają wyjściową?

 

cena z dowozem na teren budowy, bez wstepnych negocjacji, co do Nadstagi to zgadzam sie maja identyczna cene 5.67 x 1szt wraz z rozladunkiem i transportem wliczonym w cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łukasz, Natalia - podzielcie się tymi wycenami na priva albo nawet tutaj, bo jak widzę zainteresowanych PC nie brakuje.

 

Mam już prąd na działce, a jutro przychodzą geodeci. Jeśli ich wichury nie wywieją. Dzięki kontaktom z listy dogadam się chyba z ekipą murarską.

 

Pozdrowienia

Zgodnie z zyczeniem

Ponizej wyliczenia z EkoProfitu:

Dla projektu Emanuela 2 z dobredomy (190m2 z poddaszem urzytkowym, garaz 36m2 w bryle domu):

Kotlownia z PC 39481 w tym sama pompa IVT HT Plus C11 29760

Podlogowka 19168

Calosciowo:

Uklad ze zrodlem dolnym studnie (bez pompy glebinowej) 62210

Uklad ze zrodlem dolnym poziomym (bez wykopow) 65766

Uklad ze zrodlem dolnym pionowym 84673

Wszystkie ceny z 7% vatem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle ceny, toż to Marzina cała chata na dzień dzisiejszy jest mniej warta :D

PC się chyba tylko i wyłącznie opłacają w miejscach, gdzie w promieniu najbliższych kilku km nie ma gazu ziemnego :roll:

 

@Mice

jak to sam będziesz wykonywał?? "własnymi ręcami" rury po domu rozciagal? w sumie ja juz mam projekt (dorzucony gratis do projektu domu), tyle że chcę do tego dodać GWC no i w związku z tym nie wiem gdzie lepiej rekuperator umieścic: w kotłowni czy na stryszku :-? No i teraz tez się zastanawiam jak to wykonać najtaniej, tzn. sama to ja chyba tych rur poprowadzić nie dam rady, a nie wiem do jakiego speca uderzyć, żeby mi to zrobił ale zeby ominać takie firmy co to kompleksowo za 18 kPLN zrobia... jakieś pomysły? a tak wogole widze, ze czytujemy te same watki i bedziemy robic bardzo podobna instalacje, moze sie zgadamy na spotkaniu w sprawie konkretow...

 

Co do spotkania: to ja się zapowiadam wraz z mężem (który przedstawił się kiedyś na forum ale nikt go nie zauważył więc się więcej nie odzywa :D )

 

Sprawa wyboru wykonawcy się krystalizuje, dziś finalne negocjacje cenowe 8) przy pomyślnych wiatrach start budowy w lutym :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...