Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

@Mice

jak to sam będziesz wykonywał?? "własnymi ręcami" rury po domu rozciagal? w sumie ja juz mam projekt (dorzucony gratis do projektu domu), tyle że chcę do tego dodać GWC no i w związku z tym nie wiem gdzie lepiej rekuperator umieścic: w kotłowni czy na stryszku :-?

 

Nie wiem czy czegoś nie doczytałam ale projekt wentylacji dorzucili bez podania gdzie reku?

Jeśli wiesz już gdzie będzie GWC (i jaki) względem domu (ja np będę miała płytowy w obrysie fundamentów :) ) to prześlij na maila jakiś scan projektu went to mogę coś doradzić - u siebie długie godziny spędziłam nad optymalizacją :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@Mice

jak to sam będziesz wykonywał?? "własnymi ręcami" rury po domu rozciagal? w sumie ja juz mam projekt (dorzucony gratis do projektu domu), tyle że chcę do tego dodać GWC no i w związku z tym nie wiem gdzie lepiej rekuperator umieścic: w kotłowni czy na stryszku :-? No i teraz tez się zastanawiam jak to wykonać najtaniej, tzn. sama to ja chyba tych rur poprowadzić nie dam rady, a nie wiem do jakiego speca uderzyć, żeby mi to zrobił ale zeby ominać takie firmy co to kompleksowo za 18 kPLN zrobia... jakieś pomysły? a tak wogole widze, ze czytujemy te same watki i bedziemy robic bardzo podobna instalacje, moze sie zgadamy na spotkaniu w sprawie konkretow...

 

Co do spotkania: to ja się zapowiadam wraz z mężem (który przedstawił się kiedyś na forum ale nikt go nie zauważył więc się więcej nie odzywa :D )

Sam, no bo niby jak. Toć to proste :wink:

Liczyć już sobie liczę przewody itp, Co do gotowych projektów, to jeśli masz z centralą Dospela to pewnie nie masz dokładnej specyfikacji elementów tylko nazwę zestawu (notabene co projekt to ten sam zestaw) a to zupełnie nic nie daje.

Projekt to teoretycznie czysta matematyka i fizyka więc nie powinno być problemów, w każdym razie sam zaprojektuję i wykonam również GWC. Oczywiście zgadać się możemy, nawet z mężem :wink:

 

A reku gdzie umieścisz to mało ważne byle wygodnie, cicho, przewody były +/- o tych samych oporach z każdej strony (ze względu na spręż centralki), żeby nie kupować mocniejszej/droższej niepotrzebnie. Ja raczej umieszczę na strychu, nad częścią nie-sypialnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie oczywiście mam usytuowanie reku: na stryszku nad poddaszem użytkowym, czerpnia na ścianie.

Ale projekt nie przewiduje GWC... i jeżeli reku zostanie tam gdzie zostanie to jakaś długaśna rura mi przez cały dom będzie musiała lecieć z powietrzem z GWC na ten stryszek, przelecieć przez reku a potem lecieć z powrotem na parter żeby wydmuchąć :roll: więc się zastanawiam czy jednak reku nie przenieść do kotłowni... ale wtedy co z wyrzutem powietrza? :-? Chcę rekuperator żwirowy, w zasadzie to obojętne mi gdzie on będzie, ale widzę dla niego dobre miejsce albo pod tarasem albo między domem a garażem...

Z wielką chęcią podeślę Ci wieczorem projekt wentylacji i usytuowanie budynku na działce, będę wdzięczna za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela, ale tak czy owak jakieś rury pójdą i nie ma zmiłuj, czy w górę czy w dół no albo gwc, albo wyrzutnia, albo nawiew/wywiew musisz puścić na piętro. Inna sprawa, że czerpnia i wyrzutnia, mają określone odległości od siebie, okien, kominów itp. Więc nawet jak wszystko zamkniesz w rurach po 2m to i tak w końcu trafisz na problem.

 

U mie rura od GWC pójdzie w rogu domu pionowo na strych obuduję nidą i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice no w sumie tez u mnie rura moze pojsc rogiem domu, akurat weszlaby do kotlowni, przeleciała przez garderobę i na stryszek...hm... muszę zweryfikować koncepcję garderoby :wink:

A jeżeli zrobię reku na parterze w kotłowni, to fakt, przez ścianę przecież tego powietrza nie wyrzucę, bo jak ktoś obok będzie przechodził i wejdzie w zasięg tego strumienia... :o i tak trzeba by ponad dach wyprowadzić...

No i masz rację, mam projekt z centralą Dospela...

Jakie GWC robisz? bo akurat GWC też chcę sama robić, bo tam chyba nie można za dużo zepsuć? dołek, dziurawa rurka, żwirek... chyba że znowu o czymś nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

 

ale możesz za to pomyśleć o jakimś eleganckim podświetleniu schodów na przykład...

...no myślę, myślę..co mi innego pozostało ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło znów Was poczytać :D

 

czy jest tu jola ?? - jak z twoja budowa ? nic nie slychac a ponoc juz zaczelas i jak tam kierbud sie spisuje ?

 

Jola napisz coś, nawet jeśli nic się nie dzieje na budowie.

 

Jestem, jestem :D

Zaczęłam jakieś 2 tygodnie temu i dopiero co zostały zalane ławy fundamentowe.

Mam ogromny problem z wjazdem czegokolwiek na moją działeczkę, stąd m.in. tak długo trwało "zalewanie ław".

Teraz moim największym wrogiem jest deszcz :evil:

Wszystkie samochody ledwo zjadą z asfaltówki, natychmiast grzęzną w błocku (glina+humus) :(

No to wpadłam na pomysł (po kilkudniowych kombinacjach), że Catepilar(koparko-spycharka) będzie dowoził wszystkie materiały na plac budowy (łącznie z betonem B20 lanym z gruszki do "łychy"). Tym sposobem mam zalane ławy i dowiezione bloczki betonowe(kanoldy).

Niestety dzisiaj facet z Catepilara (dowożąc na miejsce ostatnie palety z bloczkami) stwierdził, że teraz tutaj to już nic nie wjedzie :cry:

... i tak sobie walczę z błockiem i murarzami :roll:

 

Ale powiało pesymizmem :roll: Chociaż przy dylemacie Misiaka, moje błocko to chyba pryszcz :o

 

Misiak,

kierbud wczoraj skończył 75 lat i muszę przyznać, na razie się sprawdza :D A moje majstry niestety nie dają mu odpocząć :lol:

Noo, ale przy Bartkach pewnie nie będzie miał co robić, więc sobie odpocznie :D

 

Teraz dla Wszystkich zainteresowanych:

BARTKI (patrz: Dziennik Marzina) mają wolny termin w marcu i może kwietniu !

Jeżeli jest ktoś chętny to podam namiar na priva.

 

Pozdrowionka

jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice no w sumie tez u mnie rura moze pojsc rogiem domu, akurat weszlaby do kotlowni, przeleciała przez garderobę i na stryszek...hm... muszę zweryfikować koncepcję garderoby :wink:

A jeżeli zrobię reku na parterze w kotłowni, to fakt, przez ścianę przecież tego powietrza nie wyrzucę, bo jak ktoś obok będzie przechodził i wejdzie w zasięg tego strumienia... :o i tak trzeba by ponad dach wyprowadzić...

No i masz rację, mam projekt z centralą Dospela...

Jakie GWC robisz? bo akurat GWC też chcę sama robić, bo tam chyba nie można za dużo zepsuć? dołek, dziurawa rurka, żwirek... chyba że znowu o czymś nie wiem :roll:

GWC można zepsuć, jak wszystko :wink:

Ja mam zamiar robić żwirowe pod domem wyjdzie mi około 20m3 lub 30m3, zależnie od koncepcji, więc w miarę duże, a i tak na wyjściu chcę zrobić przepustnicę na w razie "w" z trójnikiem na zewnętrza domu. Zawsze mogę dołożyć drugie GWC :)

Co do czerpni i wyrzutni, są dokładne wytyczne tylko teraz ich nie mogę znaleźć u siebie na kompie :(

Jeśli ktoś będzie Tobie robił projekt reku bez GWC nie zapomnij wspomnieć, że GWC będzie bo to się dolicza do sprężu centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem z wjazdem czegokolwiek na moją działeczkę, stąd m.in. tak długo trwało "zalewanie ław".

Teraz moim największym wrogiem jest deszcz :evil:

Wszystkie samochody ledwo zjadą z asfaltówki, natychmiast grzęzną w błocku (glina+humus) :(

No to fatalnie :(

Pewnie Cię to nie pocieszy, ale u mnie pewnie też tak będzie, wszędzie glina na wierzchu bo kanalizacje w lato kładli... Przeraziłaś mnie trochę... Jak daleko masz z drogi do działki? Bo u mnie z 250 m będzie... jakoś nie wyobrażem sobie wożenia taki kawał drogi betonu koparką :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fatalnie :(

Pewnie Cię to nie pocieszy, ale u mnie pewnie też tak będzie, wszędzie glina na wierzchu bo kanalizacje w lato kładli... Przeraziłaś mnie trochę... Jak daleko masz z drogi do działki? Bo u mnie z 250 m będzie... jakoś nie wyobrażem sobie wożenia taki kawał drogi betonu koparką :o

 

Nie ma co się martwić na zapas, glina sprawia takie trudności tylko wtedy, kiedy jest tak mokro jak teraz.

U mnie to ok 30m przejazdu, więc jeszcze nie jest tak daleko, większym problemem jest fakt, że "rozjechałam" działkę sąsiadowi :oops: , który jest niezwykle uczynny i pomocny :) i mam z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No orzeszek

hmmm.... :o

a masz to rozbite na poszczególne koszty ?

wykonanie tyle, reku tyle, materiały tyle ?

Mam:

Reku - 5990 zł

materiały (jest lista ile czego) - 8570 zł

wykonanie wraz z dojazdem i transportem całej maszynerii - 3250 zł

Tanio to pewnie nie jest, mam jeszcze dostać ofertę od firmy hotland. Jak ktoś ma inne namiary to chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę o dachówce, ale chciałabym najtańszą. No i znalazłam gdzieś dachówkę cementową za 27 za m2. W sumie wychodzi taniej niż blachodachówka, tylko założenie droższe. :-?

Dachówki Prodach są za ok 18 zł brutto/m2. Ja będę takie zakładał. Jak już do mnie dojadą, to zapraszam żeby obejrzeć.

 

Weszłam na stronę Prodachu i tam cena 1 szt. 2,42 zł, co na metr kw. wchodzi 10 szt to daje większą sumę niż Ty napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a najciekawszą ofertę dostałem z Profilplast ze Śremu, robią z profili Veka - polecał mi znajomy u którego montowali okna kilka lat temu i bardzo sobie chwalił tą firmę.

 

dzięki

nie omieszkam poprosić ich o wycenę :D

cały czas czekam na wycenę z OKNOVIDA ciekawe co im zajęło tyle czasu :o

Póki co mury się pną do góry

pozdrawiam atka

 

 

Dziennik[/url][/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz to rozbite na poszczególne koszty ?

wykonanie tyle, reku tyle, materiały tyle ?

Mam:

Reku - 5990 zł

materiały (jest lista ile czego) - 8570 zł

wykonanie wraz z dojazdem i transportem całej maszynerii - 3250 zł

Tanio to pewnie nie jest, mam jeszcze dostać ofertę od firmy hotland. Jak ktoś ma inne namiary to chętnie skorzystam

no to dla tych 3250 zł opłaca się samemu wysilić :wink:

A i może z tych pozostałych "zł" da się uszczuplić małe co nieco 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą cenę proponuje Nadstaga z transportem i rozładunkiem na budowie, jest to cena bez negocjacji bo pytalam ich o silkę a oni mi przy okazji podali cenę porothermu

 

Dogadaj się z nimi o ewentualnej możliwości przyjęcia zwrotu. Mi po budowie zostały dwie palety siporexu 12-ki i dwie 24-ki. Zapakowane, nie zniszczone. Od początku grudnia prosze się, żeby to odebrali. Mają mnie w d....

Następne materiały będę brał gdzie indziej. Rozpuścili się wszyscy jak dziadowskie bicze! Zostawiłem u nich tak z 15 patoli, a to dopiero początek budowy. Niestety klienta Marcina już starcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle ceny, toż to Marzina cała chata na dzień dzisiejszy jest mniej warta :D

Nie wiadomo, czy po ukończeniu dalej nie bedzie więcej warta, niż taka PC. Te ceny rzucają mnie na kolana. U mnie będzie jak za króla świeczka. Piec gazowy i grzejniki. :wink: A reszta wg przedwojennej sztuki budowlanej.

Co do spotkania: to ja się zapowiadam wraz z mężem (który przedstawił się kiedyś na forum ale nikt go nie zauważył więc się więcej nie odzywa :D )

Co on taki obrażalski. Trzeba się udzielać troszkę bardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz juz nic nie wiem co robic ;-(

a tak sie napalilem na ta piwnice ale koszty dosc duze :-(

 

Kurcze, piwnica fajna sprawa, wg tego, co piszą,

Moim zdaniem, szacunkowy koszt wykonania stanu surowego kondygnacji piwnic z uwzględnieniem izolacji przeciwwilgociowej, drenażem itp. kształtować się będzie w kwocie 40 -50 tyś. zł. Jest to kwota niewiele większa (ok. 20%) od tej, którą również należy przewidzieć w przypadku wykonywania piwnic w warunkach typowych.
dopłacasz 20% i masz piwnicę.

Należy pamiętać, że wykonanie ław i ścian fundamentowych w warunkach zupełnie typowych dla budynku to koszt również ok. 10 -15 tyś zł.

A masz już kalakulację, ile będą kosztowały tradycyjne fundamenty zmodyfikowane do Twoich warunków geoleogicznych?

 

Wtedy warto byłoby zrobić następującą kalkulację:

koszt pwinicy - koszt zmodyfikowanych funadamentów = kwota dopłaty - a to pomogłoby w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

Sam nie wiem, co zrobiłbym na Twoim miejscu. Wszystko zależy od mocy finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...