Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Jestem, jestem :D

Zaczęłam jakieś 2 tygodnie temu i dopiero co zostały zalane ławy fundamentowe.

Mam ogromny problem z wjazdem czegokolwiek na moją działeczkę, stąd m.in. tak długo trwało "zalewanie ław".

Teraz moim największym wrogiem jest deszcz :evil:

Wszystkie samochody ledwo zjadą z asfaltówki, natychmiast grzęzną w błocku (glina+humus) :(

No to wpadłam na pomysł (po kilkudniowych kombinacjach), że Catepilar(koparko-spycharka) będzie dowoził wszystkie materiały na plac budowy (łącznie z betonem B20 lanym z gruszki do "łychy"). Tym sposobem mam zalane ławy i dowiezione bloczki betonowe(kanoldy).

Niestety dzisiaj facet z Catepilara (dowożąc na miejsce ostatnie palety z bloczkami) stwierdził, że teraz tutaj to już nic nie wjedzie :cry:

... i tak sobie walczę z błockiem i murarzami :roll:

 

Nooo, jesteś. Nikt nie mówił, że bedzie łatwo :wink: Filcaki zakupione?

 

Żarty żartami, ale tak poważnie, to zyczę powodzenia, mało deszczu i odpowiedzialnych wykonawców! Przydałoby się jakieś miejcse, gdzie poczytamy o postępach Twoich prac. Dziennik np 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak tak dalej będziemy się rozpisywać to nie nadążę czytać...te oferty na PC wolę na maila dać, bo robię prześlij dalej i koniec roboty:) i jak już wspominałam: może się zbierzemy w jakąs grupę zakupową, to nam taniej wyjdzie?

 

Jeśli Bartki są wolne, to ja chętnie o namiar poproszę...dziś ujeżdżałam i szukałam jak głupia, ale żadnych konkretów, a wg moich wstępnych obliczeń, wychodzi, że początek marca powinnam mieć pozwolenie na budowę, coś czuję że muszę zacząć szukać baraku :(

 

Witam wszystkich dołączających do naszej budującej grupy :D

 

pozdrawiam

Natalia

 

ps do aniołka przychodzę sama, ale wypić mogę za dwóch :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku - 5990 zł

materiały (jest lista ile czego) - 8570 zł

wykonanie wraz z dojazdem i transportem całej maszynerii - 3250 zł

 

Prawie 18 patyków. :o Jezeli do tego dołożę GWC, pewnie z 3-4 patyki, to zaczyna się robić trochę ponad 20.

Powiedzcie mi Panowie proszę, co takiego zyskuję montując reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

 

ale możesz za to pomyśleć o jakimś eleganckim podświetleniu schodów na przykład...

...no myślę, myślę..co mi innego pozostało ... :lol:

tak dumam sobie, że halogeniki to już wyświechtane, ale może na przykład cienka świetlówka wzdłuż całego stopnia ? Tylko elektryka musisz mieć o anielskiej cierpliwości ;) no i skasuje straszliwe pieniądze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz juz nic nie wiem co robic ;-(

a tak sie napalilem na ta piwnice ale koszty dosc duze :-(

 

Kurcze, piwnica fajna sprawa, wg tego, co piszą,

Moim zdaniem, szacunkowy koszt wykonania stanu surowego kondygnacji piwnic z uwzględnieniem izolacji przeciwwilgociowej, drenażem itp. kształtować się będzie w kwocie 40 -50 tyś. zł. Jest to kwota niewiele większa (ok. 20%) od tej, którą również należy przewidzieć w przypadku wykonywania piwnic w warunkach typowych.
dopłacasz 20% i masz piwnicę.

Należy pamiętać, że wykonanie ław i ścian fundamentowych w warunkach zupełnie typowych dla budynku to koszt również ok. 10 -15 tyś zł.

A masz już kalakulację, ile będą kosztowały tradycyjne fundamenty zmodyfikowane do Twoich warunków geoleogicznych?

 

Wtedy warto byłoby zrobić następującą kalkulację:

koszt pwinicy - koszt zmodyfikowanych funadamentów = kwota dopłaty - a to pomogłoby w podjęciu ostatecznej decyzji.

 

Sam nie wiem, co zrobiłbym na Twoim miejscu. Wszystko zależy od mocy finansowych.

 

z tego co pisza to według ich obliczen to zwykla lawa + sciana pewnie chodzilo tu tez o stan 0 kosztuje ok 10-15 tys (w normalnych war. ) +np. wymiana ziemi ok 10 tys albo 2 sposob opisany przez geologa i goscia z archonu to tez jakies do 10 tys wiec i tak razem jakies 20-25 tys

gostek podaje ze piwnica w moim przypadku to koszt ok 40- 50 tys a w normalnym jakies 20 % mniej wiec ok 10 tys

jutro spotykam sie z bartkiem i moze cos on powie ciekawego - obliczy mi ile wiecej zaplace za piwnice wedlug jego obliczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bartki są wolne, to ja chętnie o namiar poproszę...dziś ujeżdżałam i szukałam jak głupia, ale żadnych konkretów, a wg moich wstępnych obliczeń, wychodzi, że początek marca powinnam mieć pozwolenie na budowę, coś czuję że muszę zacząć szukać baraku :(

 

tel do Bartka Sekowskiego 695476453

wazne! zaznacz ze dzownisz z polecenia na forum muratora bo duzo o nim pisza !

 

niech wie jaka jest sila forum i jak cos spierniczy komus to w polsce pracy nie znajdzie ;-)

 

ja zamiast drewnianego qpilem blaszaka bardziej trwaly i pozniej bede mial tam garaz lub miejsca na roznosci typu kosiarka, rowery itp...

na pierwszych strona naszej grupy podawalismy namiary i jak to cos wyglada poszukaj !

 

ps do aniołka przychodzę sama, ale wypić mogę za dwóch :lol:

 

:o no to niezla imprezka sie zapowiada ;-)

 

prosze o podanie ile faktycznie idzie osob bo bez tego nie ma co robic rezerwacji !!!! (prosze podawac tez jak ktos idzie z swoja druga polowa)

marzin podliczaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku - 5990 zł

materiały (jest lista ile czego) - 8570 zł

wykonanie wraz z dojazdem i transportem całej maszynerii - 3250 zł

 

Prawie 18 patyków. :o Jezeli do tego dołożę GWC, pewnie z 3-4 patyki, to zaczyna się robić trochę ponad 20.

Powiedzcie mi Panowie proszę, co takiego zyskuję montując reku?

A dlaczego tylko Panowie :lol:

W moim przypadku, zyskuję możliwość sterowania wentylacją i wietrzenia bez otwierania okien (co ze względu las/komary/meszki/żubry :wink: przy działce jest ważne). Do tego w eksploatacji przy takich samych założonych wymianach powietrza zimą oszczędności, a latem chłodniejsze wnętrze. I tak z grubsza (aha więcej miejsca w domu/możliwość przestawienia ścian bo zlikwidowałem cały komin z cegły).

No i założenie mam takie, że ma to razem z GWC kosztować max 12k pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale fakt jest faktem: zwrot nakładów uzyska się dopiero w bliżej nieokreślonej (i to raczej dalszej niż bliższej) przyszłości :( W każdym razie ja rozpatruję wentylację mechaniczną jako coś co zwiększy mój komfort, natomiast reku i gwc jest tylko logicznym uzupełnieniem całości, który ten komfort podniesie jeszcze bardziej (bo nie będzie mi zimą minus 10 na twarz lecieć :wink: a latem przyniesie upragniony chłodek) oraz pozwoli szybciej "odzyskać" poniesione nakłady. Ale to tak jak z samochodem: po co kupować bmw skoro fiat też jeździ... i ile ludzi tyle potrzeb i opinii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych krótki przegląd aktualnych cen - o ceny pytał mąż, więc nie gwarantuję czy czegoś nie pomieszał :lol: h:

 

1) Bloczki M-6 (z transportem i rozładunkiem do Lusówka, ceny brutto, w zasadzie bez negocjacji):

- Terbud z Turkowa 2,3 zł/szt

- Hurtownia Wesołek - 2,44 zł/szt

- Begier - 2,55 zł/szt

- HDMB - 2,6 zł/szt

- V-Bud - 2,62 zł/szt

 

2) Beton B-20

- Dora - 215 zł/m3 netto

- Stanbud - 220 zł/m3 netto

 

3) Silikaty Przysieczyn

- V-Bud - 2,46 zł/szt (18 cm), 3,11 zł/szt (24 cm)

- HDMB - 2,58 zł/szt (18 cm), 3,26 zł/szt (24 cm) + 12 zł rozładunek za każdą paletę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będziemy się rozpisywać to nie nadążę czytać...te oferty na PC wolę na maila dać, bo robię prześlij dalej i koniec roboty:) i jak już wspominałam: może się zbierzemy w jakąs grupę zakupową, to nam taniej wyjdzie?

 

Hej Natalia

 

To ja poproszę Twoje oferty na PC na priva...

Czy kontaktowałaś się z Thermogolv, tak popularnym na forum o pompach i cenowo w miare przystępnym. Jakby co to mów że masz wiecej zainteresowanych z Poznania i okolic, możemy z nimi razem potargować.

Podobna można ugrać nawet z 10%, a jak bedzie nas Wielkopolan jeszcze wiecej to kto wie.....

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko Panowie :lol:

Bo miałem takie wrażenie, że tylko Wy ten temat wałkujecie.

W moim przypadku, zyskuję możliwość sterowania wentylacją i wietrzenia bez otwierania okien (co ze względu las/komary/meszki/żubry :wink: przy działce jest ważne). Do tego w eksploatacji przy takich samych założonych wymianach powietrza zimą oszczędności, a latem chłodniejsze wnętrze. I tak z grubsza (aha więcej miejsca w domu/możliwość przestawienia ścian bo zlikwidowałem cały komin z cegły).

No i założenie mam takie, że ma to razem z GWC kosztować max 12k pln :)

Nie przekonałeś mnie :roll: Myślałem, że system ten pozwala na znaczne oszczędności w kosztach CO.

 

 

Ale to tak jak z samochodem: po co kupować bmw skoro fiat też jeździ... i ile ludzi tyle potrzeb i opinii

Wcale nie. Powinno być tak: po co Ci BMW z automatyczną klimatyzacją, jak można tylko z szyberdachem i szybami na krobki - też jeździ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jak z samochodem: po co kupować bmw skoro fiat też jeździ... i ile ludzi tyle potrzeb i opinii

Wcale nie. Powinno być tak: po co Ci BMW z automatyczną klimatyzacją, jak można tylko z szyberdachem i szybami na krobki - też jeździ 8)

No właśnie, sęk w tym, że mój obecny samochód nie ma klimy ale ma szyberdach - po dwóch upalnych latach w nim spędzonych wiem na pewno: następne auto na 150% będzie z klimą!! za szyberdach dziękuję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jesteś. Nikt nie mówił, że bedzie łatwo :wink: Filcaki zakupione?

 

Dzisiaj po raz pierwszy pożałowałam, że ich jeszcze nie kupiłam, bo wróciłam do domu z placu boju kompletnie mokra i obłocona (poczynając od butów, przez skarpetki i spodnie, aż po kurtkę i rękawiczki) :roll: Jutro kupuję gumofilce :D

 

Żarty żartami, ale tak poważnie, to zyczę powodzenia, mało deszczu i odpowiedzialnych wykonawców! Przydałoby się jakieś miejcse, gdzie poczytamy o postępach Twoich prac. Dziennik np 8)

 

Dzięki Marzin, ale obawiam się, że przy moim dotychczasowym "spidzie" na budowie wszyscy zdążyliby zapomnieć, że w ogóle zaczęłam :wink:

Obiecuję, pomyślę o dzienniku 8)

 

Marzin, skoro liczysz mających pojawić się w "Aniołku", to będę sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko Panowie :lol:

Bo miałem takie wrażenie, że tylko Wy ten temat wałkujecie.

W moim przypadku, zyskuję możliwość sterowania wentylacją i wietrzenia bez otwierania okien (co ze względu las/komary/meszki/żubry :wink: przy działce jest ważne). Do tego w eksploatacji przy takich samych założonych wymianach powietrza zimą oszczędności, a latem chłodniejsze wnętrze. I tak z grubsza (aha więcej miejsca w domu/możliwość przestawienia ścian bo zlikwidowałem cały komin z cegły).

No i założenie mam takie, że ma to razem z GWC kosztować max 12k pln :)

Nie przekonałeś mnie :roll: Myślałem, że system ten pozwala na znaczne oszczędności w kosztach CO.

A miałem Ciebie przekonać :o

Teoria mówi o oszczędności do 40% na kosztach ogrzewania w ciągu roku. Im droższe medium tym większa oszczędność. Dodatkowo oszczędzasz na braku kominów i wrzucasz te oszczędności w instalację reku. Jak dobrze skalkulujesz i zrobisz samemu to dokładasz ok 7k pln. Mi jak dobrze pójdzie zwróci się w max 6-7 lat. Aha i im mniejszy dom tym mniejsze oszczędności na ogrzewaniu.

 

Marzin, to się projektuje przed postawieniem stanu surowego. Byłem dzisiaj u znajomego który ma kominy i to 3 sztuki i zdecydował się na reku+gwc. Gdyby nie budował kominów miałby 2/3 instalacji "za darmo".

 

Ale na pytanie co mi da reku z gwc mówię wygodę. Bo oszczędności to mniejszy wydatek po zwrocie kosztów i przy każdym domu/rodzinie będzie on różny.

 

Twoja sytuacja : Masz mały dom i piec gazowy. Nie wiem ile wyjdzie za ogrzewanie ale mniej niż ja na prąd i z moimi gabarytami :wink: .

jeśli założymy że płacisz za instalację 12k, a oszczędzasz rocznie z 500 pln to po ilu się zwróci ? Dlatego przede wszystkim wygoda, a oszczędności na drugim miejscu i się przy takim podejściu nikt nie rozczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam na stronę Prodachu i tam cena 1 szt. 2,42 zł, co na metr kw. wchodzi 10 szt to daje większą sumę niż Ty napisałeś.

Nie patrz na oficjalny cennik. Pojechałem do przedstawiciela w Gorzowie Wlkp. Sprzedawca dał takie ceny jak pisałem bez zbytnich "pieszczot" :wink:

Marzin a jaki będziesz miał rodzaj i kolor? Jeśli można wiedzieć.

Kuknij do dziennika

marzin podliczaj !

Sie już pogubiłem... :oops:

 

Krys1

Misiak

Jola.d

Marcin

Mice

Atka 13

Włóczykij

Altariela (od 20)

Natus

 

Może zróbmy tak:

Ci, którzy wiedzą, że będą na 100%, niech prześlą mi PW z informacją, czy zjawią się sami, czy jeszcze z kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

 

ale możesz za to pomyśleć o jakimś eleganckim podświetleniu schodów na przykład...

...no myślę, myślę..co mi innego pozostało ... :lol:

tak dumam sobie, że halogeniki to już wyświechtane, ale może na przykład cienka świetlówka wzdłuż całego stopnia ? Tylko elektryka musisz mieć o anielskiej cierpliwości ;) no i skasuje straszliwe pieniądze :lol:

...no z tym elektrykiem o anielskiej cierpliowści to bedzie kłopot :lol: ...instalację będzie robił mój teść... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin

Dziękuję

 

Osobiście podoba mi się esówka. Kolor brązowy ciemny. To już dawno postanowione. Dachówka brązowa (lub blachodachówka), wykończenia brązowe, okna orzech (jak jest to ciemny), klinkier też w brązie ciemnym. No, a elewacja najlepiej brudny pomarańcz. Taka wizja, a jak rzeczywistośc kto to wie :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą cenę proponuje Nadstaga z transportem i rozładunkiem na budowie, jest to cena bez negocjacji bo pytalam ich o silkę a oni mi przy okazji podali cenę porothermu

to Nadstaga teraz silke tez ma w ofercie? mozna wiedizec w jakiej cenie?

Nadstaga proponuje:

Silka E18 kl150 53,32m2 brutto

Silka E24 kl150 64,32m2 brutto

Silka E8 kl150 27,82m2 brutto

Nie mają w ofercie polskich silikatów, a na nich mi najbardziej zależy, bo Silka wypada jakieś 40% drożej niż np. silikaty z Przysieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...