Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Sie już pogubiłem... :oops:

 

Krys1

Misiak

Jola.d

Marcin

Mice

Atka 13

Włóczykij

Altariela (od 20)

Natus

 

Mam takie pytanie, bo się też pogubiłam ;) nie mogę się doszukać planowanego terminu spotkania, a chętnie bym się dołączyła (pewnie z mężem jeśli uda się synka podrzucić jakiejś babci :D )

Jeśli można się jeszcze dopisać do listy to proszę o datę i czas spotkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W moim przypadku, zyskuję możliwość sterowania wentylacją i wietrzenia bez otwierania okien (co ze względu las/komary/meszki/żubry :wink: przy działce jest ważne). Do tego w eksploatacji przy takich samych założonych wymianach powietrza zimą oszczędności, a latem chłodniejsze wnętrze. I tak z grubsza (aha więcej miejsca w domu/możliwość przestawienia ścian bo zlikwidowałem cały komin z cegły).

No i założenie mam takie, że ma to razem z GWC kosztować max 12k pln :)

Podpisuję się rękami i nogami. Już miałem przykład w poprzednich latach ile tych małych latających paskudztw może się zlecieć na moją działkę. A parę razy odwiedzały mnie nawet szerszenie - podobno nic dziwnego w bliskim sąsiedztwie lasu. Liczę też na wyraźnie niższe rachunki za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadstaga proponuje:

Silka E18 kl150 53,32m2 brutto

Silka E24 kl150 64,32m2 brutto

Silka E8 kl150 27,82m2 brutto

Nie mają w ofercie polskich silikatów, a na nich mi najbardziej zależy, bo Silka wypada jakieś 40% drożej niż np. silikaty z Przysieczna...

ja sie w zeszlym tygodniu pytalem w hurtowni Begier i dostalem cene 50,25 brutto z dostawa i rozladunkiem za silke 18 cm kl 15 a co do polskich silikatow to roazumiem ze cena w v-budzie jest z dostawa i rozladunkiem?

i jeszcze jedno pytanie czy dzwonilas moze bezposrednio do producenta? moze dadza lepsza oferte? w sumie ja planuje zakup silikatow na luty wiec mzoe polaczymy sily i wtedy w fabryce dadza lepsza oferte albo w jakiejs hurtowni? chociaz przydaloby sie kilka dni mrozow to by sie lepiej negocjowalo

acha z tego co pamietam to alison kupowala w zeszlym roku najpier silikaty z Przysieczyna a potem chyba z Teodorow z hurtowni w Kicinie i miala cene lepsza niz w HDMB ale glowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo się też pogubiłam ;) nie mogę się doszukać planowanego terminu spotkania, a chętnie bym się dołączyła (pewnie z mężem jeśli uda się synka podrzucić jakiejś babci :D )

Jeśli można się jeszcze dopisać do listy to proszę o datę i czas spotkania :)

Założyłem w tej sprawie nowy temat, a link jest w mojej stopce. Znajdziesz tam wszelkie informacje. Oczywiście dopisałem Ciebie do listy uczestników. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie w zeszlym tygodniu pytalem w hurtowni Begier i dostalem cene 50,25 brutto z dostawa i rozladunkiem za silke 18 cm kl 15 a co do polskich silikatow to roazumiem ze cena w v-budzie jest z dostawa i rozladunkiem?

i jeszcze jedno pytanie czy dzwonilas moze bezposrednio do producenta? moze dadza lepsza oferte? w sumie ja planuje zakup silikatow na luty wiec mzoe polaczymy sily i wtedy w fabryce dadza lepsza oferte albo w jakiejs hurtowni? chociaz przydaloby sie kilka dni mrozow to by sie lepiej negocjowalo

acha z tego co pamietam to alison kupowala w zeszlym roku najpier silikaty z Przysieczyna a potem chyba z Teodorow z hurtowni w Kicinie i miala cene lepsza niz w HDMB ale glowy nie dam

Tak, ja tez w Begierze dostalam lepsza cene niz w Nadstadze. Do producenta dzwonilam ale mieli jakies problemy z centralką telefoniczną (to bylo po huraganie) i nie moglam sie do wlasciwej osoby dodzwonić. Do hurtowni w Kicinie nie mam numeru :(

Co do wspólnego zakupu to jestem jak najbardziej ZA, tylko kiedy w lutym chcesz kupować?? Ja bede potrzebowac bloczki na drugą połowę lutego, o ile pogoda sie zbytnio nie zepsuje, bo 1 lutego zaczynam fundamenty. Napisz do mnie na priv w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, moze w ramach hasła: w kupie siła, zjednoczą się Ci, którzy chcą w danym czasie kupić podobne mat budowlane.

 

Altariela i brachol dogadują się odnośnie silikatów, Misiak też chyba chcce z tego budować.

 

Ja będę musiał kupić okna dachowe - 6 szt, okna zwykłe, wełnę na ocieplenie poddasza, styropian do ocieplenia ścian i również do ocieplenia posadzek. I pewnie kupę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

WCZORAJ ODEBRALIśMY POZWOLENIE NA BUDOWę !!!!

 

Teraz juz nie ma odwrotu ,czas wziąć się do pracy. Jola juz zaczęła działac i nie boi sie błocka ani deszczu i tak trzymać jola ,byle do przodu.My obecnie zaczniemy załatwiać kredycik ,zobaczymy co nam zaoferują banki ?

 

 

Gratuluję:)

 

jeśli chodzi o kredyt, to w złotówkach dośc dobrze wypada BPH- tylko trzeba mocno negocjować :wink:

 

-wibor 6m-cy+ marża 0,75

-prowizja (można zjechać do 0,5%)

-transz ile chcesz, do czasu wypłacenia ostatniej płaci się tylko odsetki; budowa może trwać do 30m-cy od podpisania umowy i odroczenie wypłaty danej transzy do 3m-cy

-na 60% kosztów rachunki (mogą być paragony)

-wycena- około 500zł

-ubezpieczenie brakującego wkładu własnego 1 x na 60m-cy (jeśli wam brakuje 20% wkładu własnego) 3,5% x brakująca kwota

- ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki wyższe o 0,9% (jak się przesunie wypłatę transzy, to można tego uniknąć)

 

Pozdrawiam

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

WCZORAJ ODEBRALIśMY POZWOLENIE NA BUDOWę !!!!

 

Teraz juz nie ma odwrotu ,czas wziąć się do pracy. Jola juz zaczęła działac i nie boi sie błocka ani deszczu i tak trzymać jola ,byle do przodu.My obecnie zaczniemy załatwiać kredycik ,zobaczymy co nam zaoferują banki ?

Gratulacje :) teraz to już z górki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

WCZORAJ ODEBRALIśMY POZWOLENIE NA BUDOWę !!!!

 

Teraz juz nie ma odwrotu ,czas wziąć się do pracy. Jola juz zaczęła działac i nie boi sie błocka ani deszczu i tak trzymać jola ,byle do przodu.My obecnie zaczniemy załatwiać kredycik ,zobaczymy co nam zaoferują banki ?

 

GRATULACJE :D :D :D :D :D Górka to sie zaczyna...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co my�licie żeby powstał taki temat "wszystko co zostało po budowie zbędnego tym którzy rozpoczeli wcze�niej" możne to się przyda tym co rozpoczynajš teraz.

Wiem z do�wiadczenia, że sporo rzeczy zostaję nikt chyba nie jest w stanie tego dokładnie obliczyć. Ja na szczę�cie paru rzeczy się pozbyłem ale jeszcze o� zalega na placu co być może komu� się przyda za przystępnš cenę. A pewnie zanim skończę to jeszcze co� się zbierze.

 

To bardzo dobry pomysł, Ty pozbywasz się problemu i masz kaskę, inni mają to co potrzebują, ale taniej :D

 

Mi zostanie dosc sporo Porothermu 25 i 44. Czy ktos bylby zinteresowany?

bedzie jakies 18 plate razem. Oddam tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy. Czytam forum od 3 godzin i probuje sie zorientowac ile trzeba by zaplacic za robocizne za 190m2 domu (w tym 135m2 uzytkowej). Dom Rachela z archetonu http://archeton.pl/. Dach 220m2. Dom z Porothermu i dach kryty dachowka. Czy ktos buduje moze cos podobnego? Ile bierze ekipa za stan surowy z ulozeniem dachowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Pomp Ciepła, otrzymałem taki kosztorys:

 

{Przyjąłem następujące dane do kalkulacji:

 

# Powierzchnia domu do ogrzania 250 m2

# Ilość osób korzystających z c.w.u. 6 os

# Zapotrzebowanie ciepła budynku 18,0 kW

 

Koszty pompy wraz z orurowaniem podałem w przybliżeniu, ponieważ konkretna wycena wymaga ode mnie znajomości pełnego bilansu energetycznego obiektu.

 

Element systemu - Studnie Brutto

Pompa ciepła NATEO Smart W18 o mocy 18,5kW 23 302

Dolne źródło ciepła studnia biorcza 15m, zdawcza 15m 5 490

Bufor wody grzewczej 200l 1 342

Zasobnik ciepłej wody użytkowej z wężownicą 400l 3 209

Pompy obiegowe: 4 319

Pompa źródła dolnego

Pompa obiegowa (pompa ciepła – bufor CO)

Pompa obiegowa (pompa ciepła – zasobnik CWU)

Orurowanie, zawory, filtry kształtki itp. 4 758

Montaż* i uruchomienie systemu 749

Moduł rozszerzający - Basen 671

Łączny koszt systemu grzewczego w PLN 43 839}

 

*Firma podaje tylko koszty uruchomienia bez kosztów montażu. Ten jest ustalany indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy. Czytam forum od 3 godzin i probuje sie zorientowac ile trzeba by zaplacic za robocizne za 190m2 domu (w tym 135m2 uzytkowej). Dom Rachela z archetonu http://archeton.pl/. Dach 220m2. Dom z Porothermu i dach kryty dachowka. Czy ktos buduje moze cos podobnego? Ile bierze ekipa za stan surowy z ulozeniem dachowki?

 

...obstawiam 20k-25k stan surowy i prawie drugie tyle za ciesielkę i ułożenie dachówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy. Czytam forum od 3 godzin i probuje sie zorientowac ile trzeba by zaplacic za robocizne za 190m2 domu (w tym 135m2 uzytkowej). Dom Rachela z archetonu http://archeton.pl/. Dach 220m2. Dom z Porothermu i dach kryty dachowka. Czy ktos buduje moze cos podobnego? Ile bierze ekipa za stan surowy z ulozeniem dachowki?

 

...obstawiam 20k-25k stan surowy i prawie drugie tyle za ciesielkę i ułożenie dachówki...

 

Dzieki Majania,

 

a mozna wiedziec, ile wy placicie za Wasz dom. Widze, ze tez macie projekt z archetonu i podobnych rozmiarow do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem tu nowy. Czytam forum od 3 godzin i probuje sie zorientowac ile trzeba by zaplacic za robocizne za 190m2 domu (w tym 135m2 uzytkowej). Dom Rachela z archetonu http://archeton.pl/. Dach 220m2. Dom z Porothermu i dach kryty dachowka. Czy ktos buduje moze cos podobnego? Ile bierze ekipa za stan surowy z ulozeniem dachowki?

 

Witaj, ja nie ustosunkuję się do Twojego pytanka, bo moja chałupka jest dużo mniejsza!

 

Łączny koszt systemu grzewczego w PLN 43 839

:o :o Niezła sumka :o :o No ale skoro taki rodzaj ogrzewania tyko na początku jest dużą inwestycją, a potem zostaje jedynie popijanie piwka przed telewizorem, to dlaczego nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...