Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Altariela skąd wytrzasnęłaś takich wykonawców .

 

Moje wyceny około 25k do 28k ale bez dachu. Nikogo tańszego nie udało nam się znależć .Dach też nie zapowiada się tanio.Więźba 23/m2, deskowanie 12k/m2 ,dachówka jeszcze nie wiem ale może kompleksowo uda się coś zejść z ceny.Trzeba było się budować dwa lata temu wszystko było o połowę tańsze. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A po co deskowanie?? Wg mnie deskowanie ma sens wtedy gdy siie chce zimowac dom bez dachowki, jak zrobicie stan surowy przed zima to lepiej klasc dachowke bez deskowania wtedy 45 zl/m2 jest calkiem realne. Szczerze mowiac moja ekipa od dachu jest tak niejako przy okazji stanu surowego bo to robi szwagier mojego wykonawcy, ale widzialam jeden dom ktory robili i wygląda OK, wiec mam nadzieje ze mojego tez nie skopią. Pozdrawam, Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cenę 45 zł/m2 za całość dachu (więźba + dachówki + obróbki blacharskie - bez deskowania bo uważam że to nie potrzebne) - fajnie że to tanio bo szczerze mówiąc w cenach dachu się nie orientowałam :)

 

Ja robociznę swojego dach wyceniam na 9 000-12 000 (~210 m2 dachu). Wcześniej zasugerowałam się moimi wyliczeniami, ale już z materiałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w babskie rozważania, to świetlik moim skromnym zdaniem nie jest złym rozwiązaniem, ale skoro piszesz, że okno połaciowe się nie zmieści, to sprawdź, czy świetlik z kołnierzem wejdzie. Może się okazać, że też nie, czego Ci nie życzę ;)

...niestety tego się obawiam, że i świetlik nie da się zastosować...Pozostaje mi ciemna klatka schodowa... :roll:

 

ale możesz za to pomyśleć o jakimś eleganckim podświetleniu schodów na przykład...

...no myślę, myślę..co mi innego pozostało ... :lol:

tak dumam sobie, że halogeniki to już wyświechtane, ale może na przykład cienka świetlówka wzdłuż całego stopnia ? Tylko elektryka musisz mieć o anielskiej cierpliwości ;) no i skasuje straszliwe pieniądze :lol:

...no z tym elektrykiem o anielskiej cierpliowści to bedzie kłopot :lol: ...instalację będzie robił mój teść... :lol:

ale za to jaki będzie dumny jak spełni wszystkie zachcianki synowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

 

Gratuluję wszystkim tempa, jestem naprwadę pod wrażeniem!!!

 

Porsze o dopisanie mnie do listy osób spotykających się Pod Aniołem.

Mam nadzieję, że uda mi (albo mojemu mężowi albo obojgu) się z Wami "sfokusować", i że będę rozumiała choć trochę o czym będziecie mówić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

 

Gratuluję wszystkim tempa, jestem naprwadę pod wrażeniem!!!

 

Porsze o dopisanie mnie do listy osób spotykających się Pod Aniołem.

Mam nadzieję, że uda mi (albo mojemu mężowi albo obojgu) się z Wami "sfokusować", i że będę rozumiała choć trochę o czym będziecie mówić. :wink:

 

OK, dopisuję!

 

Niezła grupka nam wyszła :o Misiak, musimy się dzisiaj zgadać i zrobić rezerwację. Jak coś to mam odpalonego skype'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja :D

 

Dzwoniłem do "pod Aniołem" Miejsca dla 14 osób się znajdą. Jeszcze dziś wieczorem zajedzie tam Misiak, i ewentualnie zaklepie termin. Gdyby z jakiegoś powodu nie wypaliło, Misiak ma w odwodzie Sfinksa (czy jak tam się to pisze :wink: ), w którym pracuje jego znajomy.

 

 

A 15-sta osoba sie zmiesci?

Jescli tak to zglaszam zamiar przybycia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli narzędzia budowlane-to ja biorę młotek :lol:

 

ale mnie jeden potencjalny wykonawca zdrzaźnił: 71000 za ten mój 140m i prosty dach...już właściwie tylko dla pomęczenia go zapytałam jak to wygląda w podziale na etapy...a on, że albo robi cały, albo nie i nie będzie na etapy dzielił :evil: to się go pytam, czy pieniądze też weźmie całe dopiero po postawieniu domu?? Cisza...to on zrobi tę wycenę z podziałem... Niektórym to się naprawdę coś chyba poprzewracało

Na szczęście spotkałam się z Bartkami i tu dużo lepsze wrażenie, mają mi do czwartku zrobić wycenę, to na spotkanie powinnam ją już mieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 15-sta osoba sie zmiesci?

Jescli tak to zglaszam zamiar przybycia!

Ale jazda! :o Siła nas!

 

Już kolegę dopisuję!!! :D

 

 

ale mnie jeden potencjalny wykonawca zdrzaźnił: 71000 za ten mój 140m i prosty dach...już właściwie tylko dla pomęczenia go zapytałam jak to wygląda w podziale na etapy...a on, że albo robi cały, albo nie i nie będzie na etapy dzielił :evil: to się go pytam, czy pieniądze też weźmie całe dopiero po postawieniu domu?? Cisza...to on zrobi tę wycenę z podziałem... Niektórym to się naprawdę coś chyba poprzewracało

No odbija tym majstrom i tyle. Nie wiem po co niektórzy budowlańcy wyjeżdżają na zachód. Tam ani winka w robocie nie wypije, mocnych nie kupi. A robota bez wina i fajek jak wiadomo nic a nic kupy się nie trzyma!

Na szczęście spotkałam się z Bartkami i tu dużo lepsze wrażenie, mają mi do czwartku zrobić wycenę, to na spotkanie powinnam ją już mieć :roll:

Może Bartka też zaprosimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bartka też zaprosimy

 

Możeże...musze Cię o niego trochę wypytać :D , więc jakby co, to jego później 8)

 

a tak w ogóle, to co mi przyszło do głowy, żeby się budować???!!!! Skąd ja mam wiedzieć ile jakiejś stali, bloczków, betonu i czego tam jeszcze...jak osiwieję przez tę budowę, to się chyba moim młotkiem załatwię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...