Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Możeże...musze Cię o niego trochę wypytać :D , więc jakby co, to jego później 8)

Jasne, powiem wszystko jak na spowiedzi!

 

a tak w ogóle, to co mi przyszło do głowy, żeby się budować???!!!! Skąd ja mam wiedzieć ile jakiejś stali, bloczków, betonu i czego tam jeszcze...jak osiwieję przez tę budowę, to się chyba moim młotkiem załatwię :(

Weź ze sobą projekt i policzymy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a tak w ogóle, to co mi przyszło do głowy, żeby się budować???!!!! Skąd ja mam wiedzieć ile jakiejś stali, bloczków, betonu i czego tam jeszcze...jak osiwieję przez tę budowę, to się chyba moim młotkiem załatwię

 

Weź ze sobą projekt i policzymy

 

Pewnie że wezmę, od jakiegoś czasu już się bez niego nie ruszam...nawet śpię z projektem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że do spotkania coraz bliżej, a mnie coraz bardziej żal, że nie będę z wami. Liczę na obszerne sprawozdanie i kolejne spotkania.

 

U mnie po staremu. Nadal bez ekipy, ale czekam na wyceny od kilku i mam nadzieję, że do końca tygodnia zapadną ostateczne decyzje.

 

Mam ofertę za stan pod klucz 2300 za m2. Stan do zamieszkania, żaluzje w oknach, podłogi, kominek itp. materiały dobrej jakości. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ceny na stan developerski 1700-1800 zł/m2 - wtedy firma kończy budować dom tuż przed finalnym wykończeniem i wtedy masz możliwość samodzielnego wyboru czy panele czy parkiet, tanie czy drogie płytki, kominek skromny czy obłożony marmurem - myślę ze za tą różnicę (500 zł/m2) spokojnie wykończyłbyś dom w dowolnie wybranym wariancie.

Problem z budową pod klucz jest taki, że już teraz trzeba się określić jak chce sie mieć wszystko zrobione, ile punktów elektrycznych itp. Ja np. mimo iż intensywnie o tym wszystkim myślę od pół roku wciąż tego nie wiem. Standardowo firmy liczą ok. 80 punktów na dom - jak za pół roku stwierdzisz ze chcesz więcej to będziesz musiał dopłacić wg ich wygórowanej zapewne stawki, a możliwości negocjacji raczej mieć nie będziesz. Tak samo z postawieniem dodatkowej ścianki działowej, zamianą grzejników na podłogówkę i innymi rzeczami które przyjdą Ci do głowy w trakcie budowy - firma zawsze Ci powie, że tego w kosztorysie nie było i trzeba dopłacić. A mając podaną cenę 2300 zl/m2 nie wiesz, czy oni sobie liczą za m2 sciany 25 zł czy 60 zł.

Moją drugą wątpliwość wzbudziły płatności - całość ceny umownej była podzielona na jakieś 9 czy 10 rat płatnych po zakończeniu danych etapów. Jednak wszystkie raty były równe, mimo iż przecież etap etapowi nie równy. I wychodziło to tak, że firmie w zasadzie opłacałoby się zerwać umowę podczas stanu surowego, bo w tym momencie zapłacilibyśmy więcej niż to byłoby warte - różnica się niwelowała dopiero przy wykończeniówce.

Więc przemyśl powyższe sprawy - może w Twoim przypadku wygląda to inaczej, ale lepiej dopytaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam namiar na polecaną przez mojego kolegę ekipę ciesielsko-dekarską. Ja niestety nie skorzystałam z ich usług bo dostałam wycenę już po podpisaniu umowy na stan surowy z dachem, ale wycena okazała się atrakcyjna - 40 zł/m2 dachu, ze wszystkim, nawet podbitką. Ekipa dysponuje własną przyczepą kempingową w której nocuje na budowie, więc dojadą wszędzie (i przy okazji stróżowanie gratis :wink: ).

Mój kumpel był bardzo zadowolony z ich pracy, a nie miał prostego dachu (dach 320 m2, wielospadowy, kalenice na 3 różnych wysokościach). Jakby ktoś był zainteresowany to moge przesłać namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie czy dzwonilas moze bezposrednio do producenta? moze dadza lepsza oferte? w sumie ja planuje zakup silikatow na luty wiec mzoe polaczymy sily i wtedy w fabryce dadza lepsza oferte albo w jakiejs hurtowni? chociaz przydaloby sie kilka dni mrozow to by sie lepiej negocjowalo

acha z tego co pamietam to alison kupowala w zeszlym roku najpier silikaty z Przysieczyna a potem chyba z Teodorow z hurtowni w Kicinie i miala cene lepsza niz w HDMB ale glowy nie dam

brachol, to co z tymi silikatami? dzwonilam do fabryki, ale oni nie sprzedają klientom indywidualnym, podali mi namiary na kilka hurtowni, ale one wszystkie proponują mi ceny katalogowe (2,16 netto na N18) Taką cenę ma też hurtownia w Kicinie. Więc nadal V-Bud ma najlepszą cenę. Wychodzi 44,36 zł brutto/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie czy dzwonilas moze bezposrednio do producenta? moze dadza lepsza oferte? w sumie ja planuje zakup silikatow na luty wiec mzoe polaczymy sily i wtedy w fabryce dadza lepsza oferte albo w jakiejs hurtowni? chociaz przydaloby sie kilka dni mrozow to by sie lepiej negocjowalo

acha z tego co pamietam to alison kupowala w zeszlym roku najpier silikaty z Przysieczyna a potem chyba z Teodorow z hurtowni w Kicinie i miala cene lepsza niz w HDMB ale glowy nie dam

brachol, to co z tymi silikatami? dzwonilam do fabryki, ale oni nie sprzedają klientom indywidualnym, podali mi namiary na kilka hurtowni, ale one wszystkie proponują mi ceny katalogowe (2,16 netto na N18) Taką cenę ma też hurtownia w Kicinie. Więc nadal V-Bud ma najlepszą cenę. Wychodzi 44,36 zł brutto/m2.

 

Ja tez rozmawiałem z fabryką w Przesieczynie i powiedzieli mi to samo. Z hurtowni z silikatami równiez najlepiej wypada V-Bud. Moze potargujemy coś z nimi współnie.

Z tym, że ja prawdopodobnie bede potrzebował silikaty w marcu lub moze nawet w kwietniu, jak pogoda sie spaskudzi i wszystkie pozwolenia przeciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam namiar na polecaną przez mojego kolegę ekipę ciesielsko-dekarską. Ja niestety nie skorzystałam z ich usług bo dostałam wycenę już po podpisaniu umowy na stan surowy z dachem, ale wycena okazała się atrakcyjna - 40 zł/m2 dachu, ze wszystkim, nawet podbitką. Ekipa dysponuje własną przyczepą kempingową w której nocuje na budowie, więc dojadą wszędzie (i przy okazji stróżowanie gratis :wink: ).

Mój kumpel był bardzo zadowolony z ich pracy, a nie miał prostego dachu (dach 320 m2, wielospadowy, kalenice na 3 różnych wysokościach). Jakby ktoś był zainteresowany to moge przesłać namiary.

Pozdrawiam

 

To ja bym bardzo chętnie prosił namiary na priva, albo nawet ot tak - ogólnie.

 

Mąż Jaloski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam namiar na polecaną przez mojego kolegę ekipę ciesielsko-dekarską. Ja niestety nie skorzystałam z ich usług bo dostałam wycenę już po podpisaniu umowy na stan surowy z dachem, ale wycena okazała się atrakcyjna - 40 zł/m2 dachu, ze wszystkim, nawet podbitką. Ekipa dysponuje własną przyczepą kempingową w której nocuje na budowie, więc dojadą wszędzie (i przy okazji stróżowanie gratis :wink: ).

Mój kumpel był bardzo zadowolony z ich pracy, a nie miał prostego dachu (dach 320 m2, wielospadowy, kalenice na 3 różnych wysokościach). Jakby ktoś był zainteresowany to moge przesłać namiary.

Pozdrawiam

 

To ja bym bardzo chętnie prosił namiary na priva, albo nawet ot tak - ogólnie.

 

Mąż Jaloski

 

Tez chetnie bym ich zatrudnil. Podaj namiary. Moj e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...