Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

brachol, to co z tymi silikatami? dzwonilam do fabryki, ale oni nie sprzedają klientom indywidualnym, podali mi namiary na kilka hurtowni, ale one wszystkie proponują mi ceny katalogowe (2,16 netto na N18) Taką cenę ma też hurtownia w Kicinie. Więc nadal V-Bud ma najlepszą cenę. Wychodzi 44,36 zł brutto/m2.

mialem pisac na PW ale wylecialo mi z glowy :oops:

ja jestem chetny mam do kupienia jakies 4100 szt N18 a te Twoje ceny to z rozmowy telefonicznej czy osobistej? Bo to czasami robi roznice ja jak sie tak wstepnie pytalem w HDMB to dostalem cene 2,37 brutto z transportem ale to bylo w listopadzie jutro bede w okolicy to podjade i sie zapytam co teraz proponuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, mam namiar na polecaną przez mojego kolegę ekipę ciesielsko-dekarską. Ja niestety nie skorzystałam z ich usług bo dostałam wycenę już po podpisaniu umowy na stan surowy z dachem, ale wycena okazała się atrakcyjna - 40 zł/m2 dachu, ze wszystkim, nawet podbitką. Ekipa dysponuje własną przyczepą kempingową w której nocuje na budowie, więc dojadą wszędzie (i przy okazji stróżowanie gratis :wink: ).

Mój kumpel był bardzo zadowolony z ich pracy, a nie miał prostego dachu (dach 320 m2, wielospadowy, kalenice na 3 różnych wysokościach). Jakby ktoś był zainteresowany to moge przesłać namiary.

Pozdrawiam

 

My także prosimy o namiary na tą ekipę ,może podaż ogólnie na forum bo zainteresowanie jest duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was kupował projekt muratora jeśli tak to gdzie w biurze czy przez internet a adaptacja wtedy u kogo :roll:

ja kupowałem, ale przez internet. Adaptację robi mi projektant polecony przez wykonawcę gen.

 

A tak na marginesie to jak patrze co się dzieje za oknem to przypomina mi się tekst który kiedyś był popularny w necie o gościu co się przeprowadził w beskidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Misiak

juz raz zadalem niesmialo pytanie o ta Twoja tabelke od kredytow i teraz nie wiem czy nie zbyt niesmialo?

ja ją mam, ale nie wiem czy nie jest chroniona prawem autorskim... :wink:

Misiak, no powiedz coś :)

 

Ktoś z Was kupował projekt muratora jeśli tak to gdzie w biurze czy przez internet a adaptacja wtedy u kogo :roll:

 

ja kupowałam, przez telefon i net bezpośrednio z muratora bo z kuponem rabatowym- zadzwoń do nich i zapytaj, może i na Twój projekt mają jakiś rabat (mój kupon był w katalogu Projekty domów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podaję publicznie, mam nadzieję że pan Krzysztof do mnie nie zadzwoni z pretensjami że dostał 50 telefonów w sprawie wyceny :oops:

p. Krzysztof Rzepka 0694 726 837.

 

W weekend podam również 2 namiary na ekipy budowlane (jak wrócę do domu, bo akurat nie ma mnie w poznaniu i nie mam wizytówek), ja akurat z nich nie skorzystałam ale wiem co to znaczy nie mieć gdzie zadzwonić, a ich ceny były całkiem ok :roll:

 

brachol, Tomcio: napiszcie ile jakich silikatów potrzebujecie, na kiedy i dokąd transport, skoro lepsze efekty daje osobista wizyta odstrzelę się ładnie w sobotę i udam się do V-Budu pertraktować 8) brachol, jak będziesz w HDMB to pytaj od razu o silikaty dla mnie, ja potrzebuję 2700 szt. N18 i 350 szt. N24. Na drugą połowę lutego do Lusówka. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Misiak

juz raz zadalem niesmialo pytanie o ta Twoja tabelke od kredytow i teraz nie wiem czy nie zbyt niesmialo?

 

poszlo na maila

widocznie zapomnialem wyslac !

 

ja ją mam, ale nie wiem czy nie jest chroniona prawem autorskim...

Misiak, no powiedz coś

 

spoko - prosze tylko o wplate na moje konto 10 % pobranego kredytu od kazdego kto chce ta tabelke ! :wink:

 

qrde juz mam dosyc tej budowy a jeszcze nic nie zrobilem ;(

ponoc nie moge jak chce piwnice murować z bloczkow tylko lac w calosci lawy i sciany specjalnym betonem b40 wodoszczelny czy cos tam -zrobic taka wanne jak robia baseny ;-(

 

ale na spotkanie oczywiscie przyjde 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde juz mam dosyc tej budowy a jeszcze nic nie zrobilem ;(

ponoc nie moge jak chce piwnice murować z bloczkow tylko lac w calosci lawy i sciany specjalnym betonem b40 wodoszczelny czy cos tam -zrobic taka wanne jak robia baseny ;-(

dziwne... ale to chodzi o piwnice czy bardziej o Twoją super-glebę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne... ale to chodzi o piwnice czy bardziej o Twoją super-glebę?

chodzi o ta glebe i wode ktora moze przesiakac przez sciany mimo dobrych zabezpieczen no i jakies parcia hydrostatyczne na sciany

dlatego musi byc izolacja typu ciezkiego wiec jedna calosc lane lawy razem z scianami i tu koszty moga byc bardzo spore

 

ostatnie robie podejscie - dzisiaj dostalem namiary na jakiegos konstruktora mam nadzieje ze uda mi sie z nim spotkac do piatku to na spotkanie bede mial temat ;-)

jak nie to wymieniam ziemie i 10 k pojdzie w piasek ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no to może jak już wymienisz tą glebę to nie rób piwnicy... bo tak to i wymiana ziemi będzie kosztować i piwnica też swoje kosztuje... :roll:

Niestety chyba każda działka ma swoje wady... ja np. wydam majątek na ogrodzenie, bo mam z 3 stron drogę :( i do tego w zasadzie brak tej drogi i w perspektywie kilku najbliższych lat przedzieranie się 300 m po rozpaćkanej glinie do własnego domku :cry:

Kto ma działkę idealną ręka do góry! :wink: albo lepiej nie, lepiej nie wiedzieć że ktoś ma lepiej :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no to może jak już wymienisz tą glebę to nie rób piwnicy... bo tak to i wymiana ziemi będzie kosztować i piwnica też swoje kosztuje... :roll:

 

zaproponowano mi takie rozwiazania

1) wymienic ziemie za ok 10 k

2) posadowic lawe na chudym betonie (uzupelniac braki do nosnego gruntu )ale koszt b. podobny

 

a ja wymyslilem sobie 3 wyjscie z tej gleby - piwnice

ale okazlao sie ze moze sie pojawic woda i piwnica nie moze byc tradycyjnie robiona z bloczkow tylko musi byc zrobiona taka "wanna" wylana w calosci z zbrojonego betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiak, głowa do góry... ja wydałam najpierw 400 zł na to, żeby mi gość wywiercił 4 otwoty i napisał 5 zdań (typu, że jest piasek i glina), a teraz już 600zł na wiercenie studni, a wody ani widu ani słychu :cry: co do ogrodzenia, to chyba zostanę bez:lol: mój jedyny sąsiad nie odbiera telefonu, więc musiałabym się z 4 stron grodzić (właściciel sprzedaje działki ze stoickim spokojem- ma świadomość jak ceny idą w górę i pozbywa się tylko jednej na rok); energetyka wykona mi przyłącze za 9 m-cy, a gmina nie wie kiedy zrobi wodociąg, który miał być już rok temu o kanalizie nie wspominając...... No cóż...nikt nie mówił, że będzie lekko, w końcu zachciało mi się działki na skraju puszczy :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podaję publicznie, mam nadzieję że pan Krzysztof do mnie nie zadzwoni z pretensjami że dostał 50 telefonów w sprawie wyceny :oops:

p. Krzysztof Rzepka 0694 726 837.

 

W weekend podam również 2 namiary na ekipy budowlane (jak wrócę do domu, bo akurat nie ma mnie w poznaniu i nie mam wizytówek), ja akurat z nich nie skorzystałam ale wiem co to znaczy nie mieć gdzie zadzwonić, a ich ceny były całkiem ok :roll:

 

brachol, Tomcio: napiszcie ile jakich silikatów potrzebujecie, na kiedy i dokąd transport, skoro lepsze efekty daje osobista wizyta odstrzelę się ładnie w sobotę i udam się do V-Budu pertraktować 8) brachol, jak będziesz w HDMB to pytaj od razu o silikaty dla mnie, ja potrzebuję 2700 szt. N18 i 350 szt. N24. Na drugą połowę lutego do Lusówka. Thx.

 

Witam, jak ktos mialby namiary na kierownika budowy to chetnie bym skorzystal! Z gory dziekuje, moj e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol, Tomcio: napiszcie ile jakich silikatów potrzebujecie, na kiedy i dokąd transport, skoro lepsze efekty daje osobista wizyta odstrzelę się ładnie w sobotę i udam się do V-Budu pertraktować 8) brachol, jak będziesz w HDMB to pytaj od razu o silikaty dla mnie, ja potrzebuję 2700 szt. N18 i 350 szt. N24. Na drugą połowę lutego do Lusówka. Thx.

 

Witam

 

Licząc 18 szt/m2 potrzebuję około 2700 szt N18 i 4500 N12 z dostawą do Skórzewa (od V-Budu na Bukowskiej rzut beretem). Do tego bloczków betonowych M06 (licząc 19 szt/m2 - 77 m2) około 1450 szt.

Okres dostawy marzec - kwiecień.

Jak uda sie Wam dzieki temu uzyskać lepsze ceny to dajcie znać. Mówią, że w ilości siła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol, Tomcio: napiszcie ile jakich silikatów potrzebujecie, na kiedy i dokąd transport, skoro lepsze efekty daje osobista wizyta odstrzelę się ładnie w sobotę i udam się do V-Budu pertraktować 8) brachol, jak będziesz w HDMB to pytaj od razu o silikaty dla mnie, ja potrzebuję 2700 szt. N18 i 350 szt. N24. Na drugą połowę lutego do Lusówka. Thx.

policzylem i wychodzi mi takie zamowienie:

N 18 - 4100 szt, N 24 - 730 szt, N 12 - 550 szt oczywiscie rozmawiamy o bloczkach z Przysieczyna miejsce odbioru Poznan - Krzesiny oczywiscie samochod z HDS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ktos mialby namiary na kierownika budowy to chetnie bym skorzystal! Z gory dziekuje, moj e-mail: [email protected]

 

ja na temat swojego za duzo nie moge powiedziec jak chodzi o moja budowe ale polecilem jolce i wydej sie byc b. zadowolona

cena + b. duze doswiadczenie

jest b. wymagajacy jak chodzi o dokladnosc na budowie wiec wydaje sie ok - bo firmy odwalaja straszna fuszerke i musi byc ktos taki kto ich dokladnie sprawdzi

 

podaje tel . 0618161407 p. Przybylski mozesz sie powolac na Radka z Rokietnicy !

 

Misiak, głowa do góry... ja wydałam najpierw 400 zł na to, żeby mi gość wywiercił 4 otwoty i napisał 5 zdań (typu, że jest piasek i glina), a teraz już 600zł na wiercenie studni, a wody ani widu ani słychu co do ogrodzenia, to chyba zostanę bez:lol: mój jedyny sąsiad nie odbiera telefonu, więc musiałabym się z 4 stron grodzić (właściciel sprzedaje działki ze stoickim spokojem- ma świadomość jak ceny idą w górę i pozbywa się tylko jednej na rok); energetyka wykona mi przyłącze za 9 m-cy, a gmina nie wie kiedy zrobi wodociąg, który miał być już rok temu o kanalizie nie wspominając...... No cóż...nikt nie mówił, że będzie lekko, w końcu zachciało mi się działki na skraju puszczy

 

masz racje - nie jestem sam

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...