Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

No to faktycznie kicha - w sobotę idę do V-Budu. Jak tam powiedzą to samo to zostaje silka z Xelli - wychodzi 12% drożej, co na moj dom wyjdzie ok. 1000 zł :evil: niby nie az tak duzo, ale roznicy jakosciowej tez nie ma ponoc wielkiej :evil:

 

12 % ?? :o Gdy ja się pytałem o Silkę to wszedzie mówili mi o cenie blisko 4 zł/szt, a to przy 2,46 zł/szt silikatów z Przysieczyna znacznie większa różnica.

 

1 m2 s. z Przysieczyna to 18 szt = 45 zł/m2, silka z Xelli - 15 szt/m2 to 60 zł, Jak dla mnie to 30% wiecej . :evil: Trzeba szukać tych silkatów z Przysieczyna.

ja w Begierze dostalem cene na silke E 18 3,35 brutto z dowozem i rozladunkiem co przy 15 bloczkach daje 50,25 za m2 natomiast Przysieczyn N 18 za 2,46 to daje 44,28 czyli roznica 6 zl na m2

ceny z Begiera z okolic 10 stycznia moze teraz jest drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Solbet to zwykły pustak, siporex, beton komórkowy - jak kto woli.

Tylko, że Solbet to tak jak Xella wśród silikatów, najbardziej wypromowana marka, a co za tym idzie chyba najdroższy.

A z Ytongu mało kto buduje, bo to droga technologia i mało który wykonawca jest w stanie jej prawidłowo sprostać. Boją się tego, tak jak niektórzy boją się silikatów.

druga sprawa, że przy obecnych cenach i tendencjach w ogrzewaniu, mało kto wierzy juz w ściany jednowarstwowe, mimo ze współczynniki wypadają całkiem nieźle. A ocieplać Ytong, to się juz kompletnie nie opłaca, więc ludzie wybierają najzwyklejszy siporex (choćby ten Solbet) i walą na to styropian. Efekt podobny, albo i lepszy.

 

Trzeba sobie dobrze policzyć i na 100% być pewnym, że za 5 lat nie zechcemy sobie ścian docieplić.

ale przeciez Ytong to tez jest zwykly beton komorkowy wystepujacy w roznych grubosciach miedzy innymi takich ktore pozwalaja na stawianie sciany jednowarstwowej i do tego jeszcze silka i ytong to ta sama firma pod nazwa xella a z ytongu malo ludzi buduje bo jest drozszy niz solbet czy tam inny beton komorkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje niesmiale pytanie:

czy ktos zamierza budowac z Porothermu?

 

Przez przypadek zamówilem za duzo (duzo za duzo) 25 i 44. Stoi to u mnie ładnie ofoliowane na budowie w Kórniku. Bedzie tego z 20 palet razem. Gotowe do odbioru w kazdej chwili. Cena do uzgodnienia, ale bedzie dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje niesmiale pytanie:

czy ktos zamierza budowac z Porothermu?

 

Przez przypadek zamówilem za duzo (duzo za duzo) 25 i 44. Stoi to u mnie ładnie ofoliowane na budowie w Kórniku. Bedzie tego z 20 palet razem. Gotowe do odbioru w kazdej chwili. Cena do uzgodnienia, ale bedzie dobra :D

Ja zamierzam w tym roku i chętnie do tej 25-ki bym uderzył ale pozwolenie gdzieś za 3 tygodnie i ekipy nie mam więc gdzie to zabiorę ? Nawet nie pytam czym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje niesmiale pytanie:

czy ktos zamierza budowac z Porothermu?

 

Przez przypadek zamówilem za duzo (duzo za duzo) 25 i 44. Stoi to u mnie ładnie ofoliowane na budowie w Kórniku. Bedzie tego z 20 palet razem. Gotowe do odbioru w kazdej chwili. Cena do uzgodnienia, ale bedzie dobra :D

Ja zamierzam w tym roku i chętnie do tej 25-ki bym uderzył ale pozwolenie gdzieś za 3 tygodnie i ekipy nie mam więc gdzie to zabiorę ? Nawet nie pytam czym :wink:

 

Nie musisz zabierac od razu.

Moze postac u mnie jescze miesiac czy 2 - wcale mi nie przeszkadza.

Z transportem nie ma zadnego problemu.

W Korniku jest hurtownia "Kuras". Juz 2 razy pozyczalem od nich HDS z kierowca - nie ma z tym zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i widzę że dużo osób z silki buduje...

My proponujemy połączyć siły w negocjacjach przy kupowaniu betonu komórkowego

Przy tym coraz poważniej skłaniamy się do BK szarego

 

Pozdrawiam

 

Dołączam się. Też buduję z betonu komórkowego i jest mi wszystko jedno czy pod tynkiem będzie on szary, czy czarny - byle tani. Do ocieplenia przyjdzie na to wełna albo - co bardziej prawdopodobne, bo tańsze - styropian.

jjsod, patrzyliście na aukcje Allegro? Nie ma z Poznania, ale może przy większych ilościach opłaca się z większych odległości?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solbet to zwykły pustak, siporex, beton komórkowy - jak kto woli.

Tylko, że Solbet to tak jak Xella wśród silikatów, najbardziej wypromowana marka, a co za tym idzie chyba najdroższy.

A z Ytongu mało kto buduje, bo to droga technologia i mało który wykonawca jest w stanie jej prawidłowo sprostać. Boją się tego, tak jak niektórzy boją się silikatów.

druga sprawa, że przy obecnych cenach i tendencjach w ogrzewaniu, mało kto wierzy juz w ściany jednowarstwowe, mimo ze współczynniki wypadają całkiem nieźle. A ocieplać Ytong, to się juz kompletnie nie opłaca, więc ludzie wybierają najzwyklejszy siporex (choćby ten Solbet) i walą na to styropian. Efekt podobny, albo i lepszy.

 

Trzeba sobie dobrze policzyć i na 100% być pewnym, że za 5 lat nie zechcemy sobie ścian docieplić.

 

 

ja sobie wymyslilem sciane jednowarstwowa z ytongu 36+ cienkie docieplenie z welny

chce uniknac "efektu termosu" bo ponoc ytongu jednowarstwowki nie musze docieplac a jak juz chce to tylko cienka welna nie styropianem

a jak zrobie zycie pokaże :-?

 

natus

cena dosc spora ale przy braku ekip i galopujacych cenach mysle ze nie jest zle

moj domek jest mniejszy i wyjsciowa (bez problemu z ziemia ) to jakies 8000 tys mniej ale domek ma uzytkowej 10 m2 mniej i mam juz zaklepana cene z zeszlego roku (bartek ma jakis przelicznik- jakas stawka za m2)

moge miec goscia co wybuduje za 10 k mniej ale widze jak budowal u innych wiec wole zaplacic wiecej i byc bardziej pewny ze bedzie szybciej i lepiej

bartka ekipa to chyba 4 lub 5 ludzi wiec jak wparuja na budowe to robota idzie

a pan zdzisiu ma 1 czasami 2 pomocnikow wiec robota idzie jak "krew z nosa"

 

 

ale przeciez Ytong to tez jest zwykly beton komorkowy wystepujacy w roznych grubosciach miedzy innymi takich ktore pozwalaja na stawianie sciany jednowarstwowej i do tego jeszcze silka i ytong to ta sama firma pod nazwa xella a z ytongu malo ludzi buduje bo jest drozszy niz solbet czy tam inny beton komorkowy

 

wiem ze to ta sama firma i dlatego moje pytanie dlaczego silka a nie ytong

bo chyba cena za m2 bardzo podobna?

pewnie ze mozna budowac z siporexu i to docieplic

ale budujac czlowiek chce jak najlepiej zrobic zeby miec cieplo w domku moze

sie okazac ze 10 k wydane na etapie budowy moze dopiero kompensowac sie po paru - parunastu latach

musze poczytac o tych silakatach ;(

 

a ktos moze cos slyszal o gazobetonie ?

 

A co do domu to my budujemy z betonu komórkowego +12 styropian i współczynnik przenikania ciepła wynosi U=0,28 czyli dosyć dobry.

 

a dokladnie z jakiego b. komorkowego ?

 

 

jak się rozpoznamy?

 

dobre pytanie - mnie to poznacie bo fotka moja caly czas "chodzi" po tej stronie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natus> a ta twoja wycena to tylko robocizny dotyczy?...

po cenie za strop stwierdzam, że niestety tak :(

 

druti napisał:

Ponawiam moje niesmiale pytanie:

czy ktos zamierza budowac z Porothermu?

 

Przez przypadek zamówilem za duzo (duzo za duzo) 25 i 44. Stoi to u mnie ładnie ofoliowane na budowie w Kórniku. Bedzie tego z 20 palet razem. Gotowe do odbioru w kazdej chwili. Cena do uzgodnienia, ale bedzie dobra

 

ja najprawdopodobniej będę budować z Phorothermu, ale jeszcze muszę parę cen sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez Ytong to tez jest zwykly beton komorkowy wystepujacy w roznych grubosciach miedzy innymi takich ktore pozwalaja na stawianie sciany jednowarstwowej i do tego jeszcze silka i ytong to ta sama firma pod nazwa xella a z ytongu malo ludzi buduje bo jest drozszy niz solbet czy tam inny beton komorkowy

 

wiem ze to ta sama firma i dlatego moje pytanie dlaczego silka a nie ytong

bo chyba cena za m2 bardzo podobna?

pewnie ze mozna budowac z siporexu i to docieplic

ale budujac czlowiek chce jak najlepiej zrobic zeby miec cieplo w domku moze

sie okazac ze 10 k wydane na etapie budowy moze dopiero kompensowac sie po paru - parunastu latach

musze poczytac o tych silakatach ;(

 

a ktos moze cos slyszal o gazobetonie ?

ja wybralem silke jaies 2 lata temu tylko z roznych przyczyn nie zaczalem wczesniej budowy i wtedy cena byla artakcyjna w porownaniu z innymi materialami teraz jest troche gorzej ale jeszcze na + dla silikatow a poza tym silka w porownaniu z ytongiem jest mcniejsza bardziej wytrzymala (mozna zbudowac sciany 18 cm co pozwala uzyskac troche powierzchni duzo lepiej tez trzymaja sie wszystkie rzeczy powieszone na scianie oraz co najwazniejsze sciana z silikatow na duzaakumulacyjnosc cieplna przez co dom nei wychladza sie tak szybko sciana silikatowa lepiej reguluje tez wilgotnosc w pomieszczeniu i z opowiesci ludzi ktorzy miszkaja w silikacie wynika ze w domu jest przyjemny klimat, dodatkowo przy dobrym wykonaniu i uzywaniu kleju od srodka wystarczy cienkowarstwowy tynk no i sciana po postawieniu robi wrazenie solidniejszej no i mieszkajac od urodzenia w bloku nie chcialem mieszkac z powrotem w betonie wole w wapnie i piasku :)

natomiast na minus jest kucie bruzd pod elektryke bo trzeba uwazac przy sciannie 18, jest to material zimniejszy niz beton komorkowy wiec trzeba dac wiecej ocieplenia tak wiec tak naprawde to pewnie m2 sciany ocieplonej wyjdzie na to samo

to chyba tyle na temat silikatow i ytonga

a co do gazobetonu to jest to samo co beton komorkowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Słuchajcie, ja myślę, że nie musimy tych łopat brać :lol:

po pierwsze, nikogo nie będzie tak dużo jak nas, a po drugie, jak ja się np rozłożę z tym wszystkim co biorę (projekt, wyceny, no dobra-katalogi zostawię w domu, to miejsca na stoliku nie wystarczy na trunki :o), więc myślę, że jakoś damy radę...To będzie trochę taka randka w ciemno?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...