Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

lata temu, kiedy udzielałem się intensywnie naróżnych kanałach irc i wirtualnych kawiarenkach, to też robiliśmy spotkania w "realu" no i były czasami śmiesznie oglądać takie przedspotkaniowe manewry "zbliżeniowe". Apomysły były różne... :lol:

no to fajnie...

jak my dotrzemy o tej 21 to pewnie wszyscy będziecie mieli niezły ubaw patrząc jak Was szukamy ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mice

jaką zaprawę chcesz dać do PTH?

Najnormalniejszą w świecie, żadnych ciepłochronnych.

na stronie podają U dla zwykłej zaprawy i to mi wystarczy. Tym bardziej, że rozmawiałem z szefem firmy która chciałbym, żeby mi robiła i stwierdził, że koszty rosną mocno tak wykonania jak i samej zaprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Słuchajcie, ja myślę, że nie musimy tych łopat brać :lol:

po pierwsze, nikogo nie będzie tak dużo jak nas, a po drugie, jak ja się np rozłożę z tym wszystkim co biorę (projekt, wyceny, no dobra-katalogi zostawię w domu, to miejsca na stoliku nie wystarczy na trunki :o), więc myślę, że jakoś damy radę...

Zeby nas z tymi papierami nie pogonili, pomyślą jeszcze że PIH czy inni sobie urządzili u nich spotkanie

To będzie trochę taka randka w ciemno?? :oops:

W sumie trochę tak :roll:

 

P.s. Ja wymyśliłem, że jednak przyjade samochodem, więc tez dołączę do pewnej frakcji naszej grupy - abstynentów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Wtrącę kilka słów chodź nie jestem z waszego terenu!!

Z betonu komórkowego z Solbetu buduję drugi dom!

Pierwszy 7 lat temu z ojcem pustaki z Prefabetu Solec Kujawski (teraz Solbet) byłu nierówne, różne wymiary i takie tam>>>>

22 stycznia przywieziono mi Bloczki z Solbetu :lol: idealne z chwytakami!!

Nauczyli się od Ytonga wszystkiego..

Ale teraz są wnet lepsi, kierowca do mnie przyjechał o 20 i mówił że stał w kolejce cały dzień, poprostu idą jak świeże bułeczki.

Kiedyś nie było z tym problemu a teraz ich brak bo podobno Solbet złapał jakiś kontrakt do NIEMIECCC!!!!

A więc ojczyzna Ytonga kupuje w SOLBECIE!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. do tych co mają już wymurowane ściany, pustki między pustakami bez zaprawy, co to mówi o murarzu?

Nic. Co prawda pustaki na pióro-wpust powinny przylegać idealnie, ale wiadomo, że nie zawsze i nie wszystkie trzymają wymiar :-?. Poza tym czasami pustaki trzeba docinać i w tych miejscach raczej szczelina pozostanie. Jeżeli ściana nie jest jednowarstwowa, to nie ma się czym przejmować. Chyba, że te szczeliny są takie wielkie, że Ci pies sąsiadów do domu zagląda :wink:. Wtedy to o murarzu nienajlepiej świadczy i trzeba go z budowy przegonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy z pustaka U220, ściana o szerokości 25 cm. Cena 2,75 x 22 szt./m2 = 60,50 m2 ściany + ocieplenie 12 styropian.

 

Jak czytam z czego Wy budujecie, to ten mój dom będzie strasznie drogi :o :o :o :o :o

 

Zastanawialiśmy się nad Krothermem, ale to by był jeszcze większy koszt.

 

Pytałam męża, dlaczego my nie budujemy z betonu komórkowego, to odpowiedział, że po prostu nie chce z tego. :evil:

Na pieniądzach nie śpimy i na dodatek zamierzamy budować tylko ze środków własnych, to ja już nic nie rozumiem. Ale nie znam się na tych "ścianach".

 

Pozdrawiam i życzę miłego spotkania

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy z pustaka U220, ściana o szerokości 25 cm. Cena 2,75 x 22 szt./m2 = 60,50 m2 ściany + ocieplenie 12 styropian.

 

Jak czytam z czego Wy budujecie, to ten mój dom będzie strasznie drogi :o :o :o :o :o

 

Zastanawialiśmy się nad Krothermem, ale to by był jeszcze większy koszt.

Bez paniki, ja buduję z Porothermu 30P+W i 15cm ocieplenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy z pustaka U220, ściana o szerokości 25 cm. Cena 2,75 x 22 szt./m2 = 60,50 m2 ściany + ocieplenie 12 styropian.

 

Jak czytam z czego Wy budujecie, to ten mój dom będzie strasznie drogi :o :o :o :o :o

 

Zastanawialiśmy się nad Krothermem, ale to by był jeszcze większy koszt.

Bez paniki, ja buduję z Porothermu 30P+W i 15cm ocieplenia :lol:

 

Jesli liczycie koszt metra sciany, to trzeba tez wziac pod uwage zaprawe. Ja skonczylem budowac sciany zewnetrzne z Porothermu 44. Nie trzeba tego ocieplac a na murowanie wyszlo tylko 3 palety kleju na caly dom. Jesli policzycie cene gazobetonu, do tego zaprawa, a pozniej ocieplenie to roznica wychodzi znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Ja wymyśliłem, że jednak przyjade samochodem, więc tez dołączę do pewnej frakcji naszej grupy - abstynentów :o

 

PRZECIEZ MOGE PODJECHAC PO CIEBIE - I POZNIEJ DOSTARCZYC DO DOMU !!!

 

MAGDA IDZIE ?

BO ASKA TAK !

 

Jeśli to kwestia transportu, to mogę podwieźć z powrotem

przeciez mialem ciebie upic ;-) !

 

Jesli liczycie koszt metra sciany, to trzeba tez wziac pod uwage zaprawe. Ja skonczylem budowac sciany zewnetrzne z Porothermu 44. Nie trzeba tego ocieplac a na murowanie wyszlo tylko 3 palety kleju na caly dom. Jesli policzycie cene gazobetonu, do tego zaprawa, a pozniej ocieplenie to roznica wychodzi znikoma

 

mam znajomego co wybudowal z porothermu 44 jednowarstowke po 2 okresie grzewczym ocieplil dom i teraz ponoc ma cieplej i taniej za ogrzewanie

- dom w sieroslawiu

qrde mysle ze u kazdeg i tak bedzie inaczej mimo ze np wybudujemy z tego samego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natus> a ta twoja wycena to tylko robocizny dotyczy?...

po cenie za strop stwierdzam, że niestety tak :(

 

druti napisał:

Ponawiam moje niesmiale pytanie:

czy ktos zamierza budowac z Porothermu?

 

Przez przypadek zamówilem za duzo (duzo za duzo) 25 i 44. Stoi to u mnie ładnie ofoliowane na budowie w Kórniku. Bedzie tego z 20 palet razem. Gotowe do odbioru w kazdej chwili. Cena do uzgodnienia, ale bedzie dobra

 

ja najprawdopodobniej będę budować z Phorothermu, ale jeszcze muszę parę cen sprawdzić.

 

A ja się zastanawiam: Porotherm czy Poroton...robię porównanie parametrów...jak skończę to podzielę się wynikami mojej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do dyskusji odnosnie materialow. Tak naprawde to nie ma sie co licytowac, kazdy material ma swoje plusy i minusy, kwestja wyboru indywidualnego, zapotrzebowania, warunkow terenowych no i portfela. Ja osobiscie ide w BK w scianie 2 warstwowej, stawiam tzw termos, BK 24 plus 15 styropianu co da mi U<0.2. A to ze wzgledu na ogrzewanie PC i reku. Zastanawialem sie nad sylika, ze niby najzdrowsza, oddychalna i bardzo wytrzymala, wszystko ok. Tyle, ze znajomy wybudowal z silki no i ma poprostu zimno (fakt 12cm styropianu na taka sciane to malutko), a po drugie jest to material bardzo ciezki i nasiakliwy, a ja do placu boju mam 300m polem, wiec niechce co by mi samochody sie zakopywaly.

Pozdrawiam

No i bawcie sie dobrze na spotkanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem niniejszym publiczbnie się pokajać i wszystkich przeprosić, bo wyleciałem z knajpy jak persching, zapominając za siebie zapłacić :oops:

 

 

P.s. Misiak, mam nadzieję, że Jola przekazała Ci moją prośbę, i że się za mną "wstawiłeś"

 

..... finansowo

 

 

Jeżeli chodzi o spotkanie, to uważam, że było fajnie. Frekwencja mnie zaskoczyła. Mam nadzieję, że nasze "chorowinki" natępnym razem dotrą. Kolejny spot, to zbiorowy grill na mojej działce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem niniejszym publiczbnie się pokajać i wszystkich przeprosić, bo wyleciałem z knajpy jak persching, zapominając za siebie zapłacić :oops:

 

 

P.s. Misiak, mam nadzieję, że Jola przekazała Ci moją prośbę, i że się za mną "wstawiłeś"

 

..... finansowo

 

Marzin, spoko, przekazałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...