Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wiesz ktora to działka ??

znalazles??

Myślę, że tak. Pomiędzy takim dość ładnym jasnym parterowcem, a chatką w budowie - właśnie robią więźbę. Zresztą znaki szczególne Twojej działki to garaż, paliki od wytyczenia i siatka leśna 8)

Spoko lokalizacja. Teren tez nie wygląda na zbyt podmokły.

A mnie po ściągnięciu ok 78 - 80 cm humusu ukazał się piękny jasny piaseczek.

 

Ale jedna rzecz mnie zaniepokoiła; wcześniej tego nie zauważyłem. Stałem tak na tej działce i czekałem aż facet uwinie się koparą, a w międzyczasie ludziska zaczęli rozpalać w piecach. Ale była jazda! Nastały Londyńskie mgły.... można było puścić pawia.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Pomiędzy takim dość ładnym jasnym parterowcem, a chatką w budowie - właśnie robią więźbę. Zresztą znaki szczególne Twojej działki to garaż, paliki od wytyczenia i siatka leśna 8)

 

dokladnie tak to ta dzialka wiec daleko do siebie nie mamy ;)

 

a odnosnie londynskiej mgly to mysle ze tak zle nie jest pomysl o poznaniakach i w jakim oni smogu zyja te spaliny sa gorsze niz ten dymek z kominow (tak mi sie wydaje )

i jest to przez okres zimowy wiec latem poznaniacy beda nam zazdroscic grilowania na swiezym powietrzu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie chodzę oglądam różne budowy, podpytuję się o różne rzeczy i mam dwie sprawy o których chyba warto pomyśleć wcześniej lub chociaż podyskutować.

1. Wiele dachów nie jest zabezpieczonych przed ptakami. Widziałam teraz jak sobie wchodzą pod dachówkę przy rynnie i buszują. Dekarze mówią, że są specjalne zabezpieczenia jakoś to się nazywa "wróblówka" czy jakoś inaczej.

2.Ekipa montująca drzwi do ściany z pustaków twierdzi, że podczas nawiercania pustaka jego środek się rozkrusza i drzwi trzymają się na samej piance którą potem tam wciskają. Czy oni to źle robią? Czy sensowne jest obmurowywanie otworów cegłą pełną?

 

Pozdrawiam budujących. My dalej "w polu". Projekt dopiero za pół miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam drzwi nadające się na zewnętrzne na czas budowy:

firmy "Porta" 100 szer. wraz z dwoma zamkami oraz ościeznicą.Drzwi w stanie b.dobrym, kupiłem je również w tym celu ale ostatecznie wejściowe mam "90", więc ich nie wykorzystam. Zapłaciłem za nie chyba 120 zł i tyle samo chciałbym otrzymać.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co tobie dalem namiary czy jakis inny jak tak to jakie ma stawki (zdaje sobie sprawe ze ceny moga sie roznic do roznych projektow)

Nie, w konsekwencji zgadałem się z gościem który robił mi mapki. Wiedział co i jak, przyjechał w sobotę i zrobił swoje, a ja na koniec wpadłem tylko zapłacić - 400PLN.

Marzin kiedy zaczynasz fundamenty??

Wg wszystkich znaków na niebie i wodzie w poniedziałek za dwa tygodnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice ja zbudowałam, tš technologiš i wyszło taniej niż z ceramiki. Ale sporo się naszukałam keramzytu. Nasi lokalni dostawcy nie mieli zbyt zachęcajšcych cen. W rezultacie znalazłam Czamaninek. Majš stronę netowš może z nimi ponegocjujesz.

Wiem, że każda sroka swój ogon chwali, ale jak dotšd jestem zadowolona z mojego wyboru.

Nie zauważyłem odpowiedzi wcześniej :)

Domyślam, się że keramzyt wyjdzie taniej, zwłaszcza jak się nie ociepla dodatkowo a ceramikę tak, ale jakoś mam mieszane uczucia, a co więcej nie jestem pierwszy który zmienia keramzyt na ceramikę więc może coś w tym jest ;) (budowlańcy też w większym procencie doradzają ceramikę ale może dlatego, że keramzytu się boją :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice ja zbudowałam, tš technologiš i wyszło taniej niż z ceramiki. Ale sporo się naszukałam keramzytu. Nasi lokalni dostawcy nie mieli zbyt zachęcajšcych cen. W rezultacie znalazłam Czamaninek. Majš stronę netowš może z nimi ponegocjujesz.

Wiem, że każda sroka swój ogon chwali, ale jak dotšd jestem zadowolona z mojego wyboru.

Nie zauważyłem odpowiedzi wcześniej :)

Domyślam, się że keramzyt wyjdzie taniej, zwłaszcza jak się nie ociepla dodatkowo a ceramikę tak, ale jakoś mam mieszane uczucia, a co więcej nie jestem pierwszy który zmienia keramzyt na ceramikę więc może coś w tym jest ;) (budowlańcy też w większym procencie doradzają ceramikę ale może dlatego, że keramzytu się boją :roll: )

keramzyt jest mało znany. Budowlańcy wolš to co znajš. Nawet do Ytonga majš wštpliwoci. Generalnie mylę że to materiały równoważne, ale często cena gra rolę. Dla nas dodatkowym argumentem była tzw. suchoć materiału - tj. że jest mało nasiškliwy. Mieszkam w domu z cegły i wilgoć jest problemem. Fakt że stary dom i izolacje kiedy były inne ale.......trauma jest. Co do budowania z tego materialu. To moi fachowcy najbardziej narzekali na zaprawę ciepłochronnš że trudno to to się cišgnie a ja cigałam z grubociš spoiny. To samo jest przy budowie np. z ceramiki 1 warstwowo. Generalnie wykanawcy wolš 2 warstwy - wtedy wszelkie fuszery zakryje styropian. A i jeszcze w końcu u mnie fachowcy stwierdzili że jest to twardszy materiał niż pustaki ceramiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin,

namiary na Begier?

Do nadstagi trzeba jechać do Obornik, czy mają gdzieś w Poznaniu przedstawiciela?

Proszę :D jak widać "moja" hurtownia robi karierę - Begier sš przy Obornickiej na wysokoci Jelonka, tel. 616522627

Nadstaga niestety tylko w Obornikach a właciwie za, na trasie na Wałcz.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :D jak widać "moja" hurtownia robi karierę - Begier sš przy Obornickiej na wysokoci Jelonka, tel. 616522627

Nadstaga niestety tylko w Obornikach a właciwie za, na trasie na Wałcz.

 

Dokładnie! Ja jeżli chodzi o Oborniki, to przywiozą na miejsce. Ludzie od Nadstagi wzięli mój projekt i zrobią mi wycenę i zestawienie potrzebnych materiałów. Takie podejście mi się podoba, i czasami człowiek jest skłonny zapłacić troszkę więcej, tylko dalatego, że rozmawia z ludźmi kompetentnymi

 

P.s.

Wciornastku, z tego co wiem, to Pan Bartek robi u Ciebie teraz ścianki działowe. Jutro po 16 mam do niego podjechać i podrzucić mu mój projekt. Będziesz na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keramzyt jest mało znany. Budowlańcy wolš to co znajš. Nawet do Ytonga majš wštpliwoci. Generalnie mylę że to materiały równoważne, ale często cena gra rolę. Dla nas dodatkowym argumentem była tzw. suchoć materiału - tj. że jest mało nasiškliwy. Mieszkam w domu z cegły i wilgoć jest problemem. Fakt że stary dom i izolacje kiedy były inne ale.......trauma jest. Co do budowania z tego materialu. To moi fachowcy najbardziej narzekali na zaprawę ciepłochronnš że trudno to to się cišgnie a ja cigałam z grubociš spoiny. To samo jest przy budowie np. z ceramiki 1 warstwowo. Generalnie wykanawcy wolš 2 warstwy - wtedy wszelkie fuszery zakryje styropian. A i jeszcze w końcu u mnie fachowcy stwierdzili że jest to twardszy materiał niż pustaki ceramiczne.

Fakt, że nowości ludzie się boją. W sobotę na imprezie rodzinnej miałem wrażenie, ze mnie pobiją jak powiedziałem, że chcę robić wentylację z reku i gwc :lol:

Możesz napisać jakie dokładnie masz ściany i +/- koszt m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, małżonka odebrała dziś opieczętowany Dziennik Budowy, zostawiła zgłoszenie o rozpoczęciu robót. Potem wypisała ładnie pod moim kierownictwem tablicę informacyjną budowy. Majster zadzwonił i poinformaował mnie, że może wejść o tydzien wcześniej - oj dzieje się, dzieje! Trzeba tylko jeszcze wodę podłączyć, prąd od sąsiadki pociągnąć i jazda!

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, małżonka odebrała dziś opieczętowany Dziennik Budowy, zostawiła zgłoszenie o rozpoczęciu robót. Potem wypisała ładnie pod moim kierownictwem tablicę informacyjną budowy. Majster zadzwonił i poinformaował mnie, że może wejść o tydzien wcześniej - oj dzieje się, dzieje! Trzeba tylko jeszcze wodę podłączyć, prąd od sąsiadki pociągnąć i jazda!

 

:lol:

to moze znajdzie chwile na moje fundamenty;)

daleko nie bedzie mial :)

powiedz skad masz kierbuda, z rokietnicy ??

jaka stawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

to moze znajdzie chwile na moje fundamenty;)

daleko nie bedzie mial :)

Ano na fundamenty wiele roboty nie trzeba. Jutro się z nim spotykam to zagadam.

powiedz skad masz kierbuda, z rokietnicy ??

jaka stawka?

Kierbud z rodzinnej miejscowości, ale tylko na papierze. Stawka 600 PLN. Głownym kontrolerem będę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...