Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie podanych wyżej namarów, to w arexie ( obecnie Nexbau) od zastrzegli, że wycena najwczesniej pod koniec tygodnia,(...)

Ja wysłałem do nich mailem zapytanie, ciekaw jestem, czy będzie olewka, czy jednak się odezwą. :roll:

Witam

Właśnie mężuś przypomniał mi że nie wkleiłam jeszcze zdjęcia z naszego piatkowego spotkania POD ANIOŁEM.

Było super, cieszę się że poznaliśmy tylu fajnych ludzi :lol:

A mogę prosić na maila wersję w oryginalnym rozmiarze?

Witam wszystkich

Ja w temacie okien, czy ktos z was, zna, ma jakies opinie o oknach drewnianych Urzedowski

http://www.urzedowski.com.pl/

Też mnie te okna zainteresowały. I też wysłałem zapytanie... mailem :roll:

W Poznaniu mają jakiś salon, czy cuś. Zamierzam ich nawiedzić i dokładnie obmacać, okna znaczy, bo na stronce www wyglądają całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ładna imprezka była tylko pozazdrościć, na następnej będziemy na pewno !!!

 

Zapomniałam wam napisać,że dostaliśmy namiary od joli.d na Bartków i daliśmy im dom do wyceny.Domek 130m2 i garaż 23m2 http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m42e0de060594e

Oto wycena Bartków:

Etap 1 fundamenty 9310 zł

Etap 2 parter 9360 zł

Etap 3 strop 4675 zł

Etap 4 poddasze 5875 zł

RAZEM 29220 zł

 

I co myślicie ? mało to nie jest, ale nikt nie chce zrobić za mniej !!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślicie ? mało to nie jest, ale nikt nie chce zrobić za mniej !!! :cry:

W każdej cenie jest coś do stargowania. U Bartka też, pogadaj z jolą, to Ci powie ile ucięła od pierwszej wersji.

 

Mnie jego robota kosztowała coś kole 11 patyków. Ale to było bardzo dawno. Pod koniec 2006 roku... :wink: Szczegóły w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM SILKĘ!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

kurcze, nawet nie wiecie jak się cieszę :D :D :D

Cena jak na obecne warunki super wręcz okazyjna (3,2 brutto/szt, co daje 48 zł/m2 :o :o :o ) , i co najważniejsze - Silka z Xelli stoi sobie na placu i ot tak sobie czeka :o :o :o Mój pan budowniczy ma z tym dostawcą dobre układy i nie narzeka na jakość, więc to mnie trochę uspokaja, bo cena nad wyraz atrakcyjna :roll:

brachol, Tomcio - to jest cena ostateczna, niżej facet nie zejdzie, ja dziś zamówiłam, jak chcecie zamówić w tej cenie to macie 1,5 dnia na zastanowienie bo za 2 dni facet podwyższa cenę - numer dam na priv. Teraz się zamawia, wystawiają fakturę ale płaci się dopiero po odbiorze towaru :o jak dla mnie warunki bomba :wink:

 

Altariela

 

Koniecznie daj mi namiar, bo te informacje o Przysieczynie troszke mnie wybiły z rytmu. :evil:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do dywagacji na temat materiałów wstawiam wyniki moich weekendowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: ceramika poryzowana - co lepsze?:

http://images12.fotosik.pl/28/9866b791156af42bmed.jpg

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

 

ja dzwoniłam do Brzostowa i Cerabudu (Cerabud bierze z Brzostowa) w sprawie Krotermu

-Cerabud przy przedpłacie może dać 5% upustu

-w Brzostowie wyjściowa 5,35 i można podobno nawet do 15% upustu wyciągnąć

I jeszcze jedno- ktoś się na naszym spotkaniu forumowym pytał ,( chyba natus?) ile jest do odzyskania VAT-u ( tzn 15%) po stanie surowym zamkniętym i czy gra warta świeczki:) Ja co prawda osobiście tych rozliczeń nie robiłam, ale wniosek do US mamy juz złożony i do odzysku po stanie surowym otwartym mamy tylko albo aż ok 10.000 tys.

 

pytałam, bo znajomi twierdzili, że jak brali towary w hurtowni i dobrze zagadali, to sprzedawali im bez fv i bez vatu, więc tak się zastanawiałam, czy jest sens czekać pół roku na pieniądze, jeśli można mieć od razu taniej, no ale wciąż pozostaje kwestia rachunków do banku...

 

Zapomniałam wam napisać,że dostaliśmy namiary od joli.d na Bartków i daliśmy im dom do wyceny.Domek 130m2 i garaż 23m2 http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m42e0de060594e

Oto wycena Bartków:

Etap 1 fundamenty 9310 zł

Etap 2 parter 9360 zł

Etap 3 strop 4675 zł

Etap 4 poddasze 5875 zł

RAZEM 29220 zł

 

I co myślicie ? mało to nie jest, ale nikt nie chce zrobić za mniej !!!

 

moja też mnie nie zachwyciła- policzyliśmy z Marzinem w Aniołku(za co jestem Ci Marzinie wdzięczna), pokazałam kierbudowi i stwierdziliśmy, że da się z tego uszczknąć jakieś 4.000 bez biedy dla Bartków, ja jeszcze czekam na wyceny od innych ekip, ale tak sobie myślę, że jak wspólnie stawimy czoła Bartkom, to chętniej z tej ceny zejdą...

 

ale się rozpisałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że okna w modzie.

 

Marzin czy byłe w Rokietnicy w tym sklepiku z oknami przy kolei? Chyba masz wszyskiego 4 czy 5 okien do tego tarasowe. Ja mam ja mam 8 okien ale do tego jedno wielgachne tarsowe i drugie małe - zwykłe drzwi szklane. Ale do tego majš być wszędzie rolety. Tak więc w Martomie mielimy wycenę na 22 tys przy obustronnym kolorze, a w Suchym Lesie w Bilazrdzie to 40 tys by nie starczyło.

Czy mógłbyć dać cene jako orientację na onko które wchodzi o otwor 150x150 cm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich którzy pytali o okna od pana URZĘDOWSKIEGO!!!!

proponuję wpisać w wyszukiwarce jego nazwisko i poczytać opinie na jego temat....i dobrze się zastanowić :wink:

 

pozdrawiam

 

Problemy są głównie z terminami

URZĘDOWSKI TERMINOWOŚĆ

URZĘDOWSKI UPUST

OKNA URZĘDOWSKI

CO MYŚLICIE O OKNACH URZĘDOWSKIEGO

OSTATNIA OFERTA URZĘDOWSKIEGO-STYCZEŃ 2006

MAM DOŚĆ URZĘDOWSKIEGO

URZĘDOWSKI PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH

URZĘDOWSKI - UWAGA

 

może starczy

 

Na Ciebie zawsze można liczyć

 

dzięki :oops:,sie staram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin czy byłe w Rokietnicy w tym sklepiku z oknami przy kolei?

Tak, tam. Babka mieszka na mojej ulicy. W rozliczeniu chce wziąć siporex

Chyba masz wszyskiego 4 czy 5 okien do tego tarasowe. Ja mam ja mam 8 okien ale do tego jedno wielgachne tarsowe i drugie małe - zwykłe drzwi szklane. Ale do tego majš być wszędzie rolety. Tak więc w Martomie mielimy wycenę na 22 tys przy obustronnym kolorze, a w Suchym Lesie w Bilazrdzie to 40 tys by nie starczyło.

Mam w sumie 5 okien, z czego jedno tarasowe 2x2 metry.

Czy mógłbyć dać cene jako orientację na onko które wchodzi o otwor 150x150 cm?

Ja mam okno 120x120. Cena od babki na profilu aluplast 830 zł netto. Dopłata za jednostronną okleinę 20%

 

@krys1

@ania i grześ

 

Jezusicku :o Dzięki za ostrzeżenie!

 

@wloczykij

Congratulation 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chciałem zaszaleć i wysłałem zapytania do producentów drewnianych okien.

 

Najpierw Bertrand:

Dzień Dobry ,

w załączeniu przesyłam wycenę na okna. Oczywiście również wykonujemy okna sosnowe i takie są policzone. Obecne terminy na okna drewniane to 15 tygodni.

Z poważaniem

:o Nieźle, nie. Ale to nie koniec. Za okna PCV aluplast z okleiną (oklepany złoty dąb) zapłaciłbym z montażem ok 2700 PLN, to za te same okna w bertrand (derwniane) wyliczyli mi z montażem 7253 zł :D

 

Teraz Nexbau:

5589 zł brutto + montaż

 

Chyba sobie wybije drewniaki z głowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do dywagacji na temat materiałów wstawiam wyniki moich weekendowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: ceramika poryzowana - co lepsze?:

http://images12.fotosik.pl/28/9866b791156af42bmed.jpg

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

 

Ja zakupiłam już u220 za 2,70 szt. brutto z transportem na miejsce i rozładunkiem na ściany zewnętrzne i za m2 wyjdzie 59,40 zł. A na ściany nośne za 2,75 zł szt. i za m2 wyjdzie 60,50 zł.

 

Ja też robiłam różnego rodzaju zestawienia. Pod uwagę brałam jeszcze POROMUR Z firmy Jopek.

U nas musiałam wziąć pod uwagę to, że narazie cegła musi czekać na placu u hurtownika i dlatego mamy dość wysoką cenę. Bo znalazłam u220 za 2,43 za szt. brutto, ale towar trzeba było jak najszybciej odebrać i załatwić transport.

Ten współczynnik można obniżyć dając styropian 15 (tak mi mąż nagadał) :D

 

Pozdrawiam

Sylwia

 

AP Aby Wam pozazdrościć takiego piątkowego wieczoru. Tyle bobów budowniczych w jednym miejscu :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chciałem zaszaleć i wysłałem zapytania do producentów drewnianych okien.

 

Najpierw Bertrand:

Dzień Dobry ,

w załączeniu przesyłam wycenę na okna. Oczywiście również wykonujemy okna sosnowe i takie są policzone. Obecne terminy na okna drewniane to 15 tygodni.

Z poważaniem

:o Nieźle, nie. Ale to nie koniec. Za okna PCV aluplast z okleiną (oklepany złoty dąb) zapłaciłbym z montażem ok 2700 PLN, to za te same okna w bertrand (derwniane) wyliczyli mi z montażem 7253 zł :D

 

Teraz Nexbau:

5589 zł brutto + montaż

 

Chyba sobie wybije drewniaki z głowy :roll:

No tak, od dawna wiadomo, że drewniane to zakładają tylko Ci, co z pieniędzmi nie mają robić :wink: Ale z drugiej strony, akurat Aluplast to robi chyba jedne z najtańszych okien, ja zebrałam kilka wycen i Aluplast był tańszy od innych o kilka tys. zł - skoro faktycznie tak mało masz okien może wybierz opcję pośrednią: PCV w okleinie ale jakieś takie "lepsiejsze"? z ciepłą ramką czy cóś... :roll:

 

A u mnie na budowie sprawy wymknęły się spod kontroli :o : mąż dzwoni do budowlańca spytać kiedy zaczniemy budowę skoro pogoda się popsuła (mieliśmy w umowie start na 1. lutego) a on na to, że już zaczął wczoraj - humus zdjęty i budynek wytyczony :o :o i jeszcze dodał, że stal drożeje to już kupił nam 1,3 tony :o :o :o fajnie, nie? szkoda że nie spytał czy już przypadkiem nie zamówiliśmy :roll: (całe szczęście - nie zamówiliśmy). Wyszlo mu 3500 zł za te 1,3 tony... dużo to czy mało?? :roll: No i nie ma mnie w Poznaniu, wyjechałam na delegację autem i teraz nie ma jak podjechać na działkę, zobaczyć czy dobrze wytyczyli i co gorsza - nie ma jak zdjęć zrobić :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do dywagacji na temat materiałów wstawiam wyniki moich weekendowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: ceramika poryzowana - co lepsze?:

http://images12.fotosik.pl/28/9866b791156af42bmed.jpg

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

A skąd Ci taki współczynnik U przy Porotonie wyszedł?? 0,16 przy 12 cm styropianu?? Jak ja to przeliczyłam w takim programiku liczącym U, to wyszło mi U=0,23 dla 24 cm Porotonu i 12 cm styro... więc raczej tym U w tej tabeli się nie sugeruj :roll: zresztą takie też U jest u mnie w projekcie, w tym względzie porotherm i poroton nie powinny się różnić bo to przeciez ta sama technologia. Skoro zdecydowałaś, że na pewno chcesz mieć ceramikę, to wybierz z tych dwóch co tańsze w przeliczeniu na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wy już o oknach a my odebrałaliśmy dzisiaj następną wycenę i klops...

Wszystkie wyceny na podobne kwoty, nie wiadomo kogo wybrać ??

Chyba muszę porównać odrębnie prace i kwoty za nie i tam gdzie za dużo to przyciąć .Z tego co zauważyłam to za niektóre prace np schody zelbetowe 3000

inni 1600 -spora różnica ,ale ci znowu przywalą na czymś innym......

No i bądź tu mądrym!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...