Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

 

Co prawda poltora roku temu jak sie budowalem to bylo ale... Wzialem Porton. Tir na budowe przyjechal prosto z Niemiec z cegielni. Swego czasu chodzily sluchy ze zakwestionowano jakies partie porothermu... Poroton byl ladny i rowny jak mowil moj murarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W nawiązaniu do dywagacji na temat materiałów wstawiam wyniki moich weekendowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: ceramika poryzowana - co lepsze?:

http://images12.fotosik.pl/28/9866b791156af42bmed.jpg

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

 

Ja za Porotherm 25 z dowozem i wyładunkiem płacę 6,18zł brutto (5,07netto/szt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że okna w modzie.

 

Marzin czy byłe� w Rokietnicy w tym sklepiku z oknami przy kolei? Chyba masz wszyskiego 4 czy 5 okien do tego tarasowe. Ja mam ja mam 8 okien ale do tego jedno wielgachne tarsowe i drugie małe - zwykłe drzwi szklane. Ale do tego majš być wszędzie rolety. Tak więc w Martomie mieli�my wycenę na 22 tys przy obustronnym kolorze, a w Suchym Lesie w Bilazrdzie to 40 tys by nie starczyło.

Czy mógłbyć dać cene jako orientację na onko które wchodzi o otwor 150x150 cm?

:o :o Ile za te okna? Rany, Wciornastku, już zaczynam myśleć, że z tym M&S, to dobry interes zrobiłam. Ja mam 14 okien i to większość niewymiarowych. No, ale moje są białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, od dawna wiadomo, że drewniane to zakładają tylko Ci, co z pieniędzmi nie mają robić :wink: Ale z drugiej strony, akurat Aluplast to robi chyba jedne z najtańszych okien, ja zebrałam kilka wycen i Aluplast był tańszy od innych o kilka tys. zł - skoro faktycznie tak mało masz okien może wybierz opcję pośrednią: PCV w okleinie ale jakieś takie "lepsiejsze"? z ciepłą ramką czy cóś... :roll:

Pomyślałem, że skoro tylko kilka tych okienek... i tak tanio pcv... i drewno jest takie fajne... Zobaczymy. Na razie pytałem u najberdziej oklepanych producentów. Ojciec sprawdzi mi u znajomego stolarza ile mogłoby to kosztować.

 

A u mnie na budowie sprawy wymknęły się spod kontroli :o : mąż dzwoni do budowlańca spytać kiedy zaczniemy budowę skoro pogoda się popsuła (mieliśmy w umowie start na 1. lutego) a on na to, że już zaczął wczoraj - humus zdjęty i budynek wytyczony :o :o i jeszcze dodał, że stal drożeje to już kupił nam 1,3 tony :o :o :o fajnie, nie? szkoda że nie spytał czy już przypadkiem nie zamówiliśmy :roll: (całe szczęście - nie zamówiliśmy). Wyszlo mu 3500 zł za te 1,3 tony... dużo to czy mało?? :roll: No i nie ma mnie w Poznaniu, wyjechałam na delegację autem i teraz nie ma jak podjechać na działkę, zobaczyć czy dobrze wytyczyli i co gorsza - nie ma jak zdjęć zrobić :roll: :wink:

No to fajnie i niefajnie. Potrafię sobie wyobrazić, jak to jest być daleko, kiedy paraca na budowie wre i nie móc tego doglądać. Ale dobrze, że coś się dzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do dywagacji na temat materiałów wstawiam wyniki moich weekendowych poszukiwań odpowiedzi na pytanie: ceramika poryzowana - co lepsze?:

http://images12.fotosik.pl/28/9866b791156af42bmed.jpg

 

...hmmm...na placu boju pozostał Porotherm i Poroton...

Co Wy na To ?

 

Mam pytanko, podane ceny jednostkowe pustaków, to są ceny brutto, czy netto?

 

Ceny brutto datowane na 23-26 stycznia 2007 (poznańskie składy materiałów budowlanych: Wesołek, Patex i dane z netu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chciałem zaszaleć i wysłałem zapytania do producentów drewnianych okien.

 

Najpierw Bertrand:

Dzień Dobry ,

w załączeniu przesyłam wycenę na okna. Oczywiście również wykonujemy okna sosnowe i takie są policzone. Obecne terminy na okna drewniane to 15 tygodni.

Z poważaniem

:o Nieźle, nie. Ale to nie koniec. Za okna PCV aluplast z okleiną (oklepany złoty dąb) zapłaciłbym z montażem ok 2700 PLN, to za te same okna w bertrand (derwniane) wyliczyli mi z montażem 7253 zł :D

 

Teraz Nexbau:

5589 zł brutto + montaż

 

Chyba sobie wybije drewniaki z głowy :roll:

 

No Marzin, widze, że chyba BB i Nexbau tez to forum czytają:) i widzieli moje wczorajsze narzekania na brak wyceny...bo ja tez dzisiaj od nich wyceny dostałam:)

 

Na razie czekam jeszcze na 3 wyceny, m.in. od MS, ale cos mi te BB wpadły kolorystycznie w oko, pomimo tego, że są ciut droższe od Nexbau. Zobaczymy na ile jeszcze da się cenę znegocjować.

 

Jednak terminy realizacji w BB na plastiki to aż 8 tygodni, w Nexbau podobno 3. No ale nam się az tak bardzo nie spieszy. Marzin jeszcze gdzieś robiłeś wyceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ci taki współczynnik U przy Porotonie wyszedł?? 0,16 przy 12 cm styropianu?? Jak ja to przeliczyłam w takim programiku liczącym U, to wyszło mi U=0,23 dla 24 cm Porotonu i 12 cm styro... więc raczej tym U w tej tabeli się nie sugeruj :roll: zresztą takie też U jest u mnie w projekcie, w tym względzie porotherm i poroton nie powinny się różnić bo to przeciez ta sama technologia. Skoro zdecydowałaś, że na pewno chcesz mieć ceramikę, to wybierz z tych dwóch co tańsze w przeliczeniu na m2.

 

Mnie też wydawał się podejrzany ten współczynnik...przeliczone ręcznie wyszło U=0,20 dla styropianu 12 cm i U=0,22 dla styropianiu 10 cm. Przyjęłam parametry dla Poroton 24 L=0,16 :roll: Na razie ceną bardziej przekonuje mnie Poroton, ale ponoć na Porothermie lepiej kładzie się tynki wewnętrzne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marzin, widze, że chyba BB i Nexbau tez to forum czytają:) i widzieli moje wczorajsze narzekania na brak wyceny...bo ja tez dzisiaj od nich wyceny dostałam:)

8)

Na razie czekam jeszcze na 3 wyceny, m.in. od MS, ale cos mi te BB wpadły kolorystycznie w oko, pomimo tego, że są ciut droższe od Nexbau. Zobaczymy na ile jeszcze da się cenę znegocjować.

A możesz Twoją wycenę puścić mi na maila? Jest w stopce.

 

Jednak terminy realizacji w BB na plastiki to aż 8 tygodni, w Nexbau podobno 3. No ale nam się az tak bardzo nie spieszy. Marzin jeszcze gdzieś robiłeś wyceny?

Wysłałem jeszcze do urzędowskiego. :oops: Oprócz tego będę pytał tutaj: http://www.gasiorek.poznan.pl - robili okna w budynku biura firmy, w której pracuję. Przeglądam teraz czerwcowe wydanie muratora i znalazłem całkiem sympatycznie wyglądające okna ---> http://www.jezierski.com.pl Zaraz będę tam klikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Twoją wycenę puścić mi na maila? Jest w stopce.

 

Ok chętnie przesle, tylko, ze z Twojej stopki gdzieś zniknął Twoj adres email??Klikam, ale zostaje tylko "mailto:"

 

Ten gąsiorowski, to rozumiem, że robi tylko drewniane?? my nie chcemy drewnianych choc ładne, bo po pierwsze za drogie a po drugie jestesmy lenie i na pewno nie bedzie nam sie chcialo ich w przyszłosci konserwować. Wybieremy chyba jakies dobre 5 komorowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ci taki współczynnik U przy Porotonie wyszedł?? 0,16 przy 12 cm styropianu?? Jak ja to przeliczyłam w takim programiku liczącym U, to wyszło mi U=0,23 dla 24 cm Porotonu i 12 cm styro... więc raczej tym U w tej tabeli się nie sugeruj :roll: zresztą takie też U jest u mnie w projekcie, w tym względzie porotherm i poroton nie powinny się różnić bo to przeciez ta sama technologia. Skoro zdecydowałaś, że na pewno chcesz mieć ceramikę, to wybierz z tych dwóch co tańsze w przeliczeniu na m2.

 

Mnie też wydawał się podejrzany ten współczynnik...przeliczone ręcznie wyszło U=0,20 dla styropianu 12 cm i U=0,22 dla styropianiu 10 cm. Przyjęłam parametry dla Poroton 24 L=0,16 :roll: Na razie ceną bardziej przekonuje mnie Poroton, ale ponoć na Porothermie lepiej kładzie się tynki wewnętrzne... :roll:

Nie żebym się czepiał ale jeśli L to lambda to dla materiałów niejednorodnych nie liczy się tak prosto jak dla np. styropianu.

Dla Porothermu 25cm R=0,82 a dla styropianiu 12cm R=3 czyli całościowo U wynosi 0,26. Więc nie sądzę, żeby Poroton miał nagle 2x lepsze właściwości, zwłaszcza, że przy szerokości 30cm ma minimalnie gorsze niż Porotherm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ci taki współczynnik U przy Porotonie wyszedł?? 0,16 przy 12 cm styropianu?? Jak ja to przeliczyłam w takim programiku liczącym U, to wyszło mi U=0,23 dla 24 cm Porotonu i 12 cm styro... więc raczej tym U w tej tabeli się nie sugeruj :roll: zresztą takie też U jest u mnie w projekcie, w tym względzie porotherm i poroton nie powinny się różnić bo to przeciez ta sama technologia. Skoro zdecydowałaś, że na pewno chcesz mieć ceramikę, to wybierz z tych dwóch co tańsze w przeliczeniu na m2.

 

Mnie też wydawał się podejrzany ten współczynnik...przeliczone ręcznie wyszło U=0,20 dla styropianu 12 cm i U=0,22 dla styropianiu 10 cm. Przyjęłam parametry dla Poroton 24 L=0,16 :roll: Na razie ceną bardziej przekonuje mnie Poroton, ale ponoć na Porothermie lepiej kładzie się tynki wewnętrzne... :roll:

Nie żebym się czepiał ale jeśli L to lambda to dla materiałów niejednorodnych nie liczy się tak prosto jak dla np. styropianu.

Dla Porothermu 25cm R=0,82 a dla styropianiu 12cm R=3 czyli całościowo U wynosi 0,26. Więc nie sądzę, żeby Poroton miał nagle 2x lepsze właściwości, zwłaszcza, że przy szerokości 30cm ma minimalnie gorsze niż Porotherm.

 

Masz rację: Poroton i Porotherm mają bardzo zbliżone parametry. Wszytko zależy od tego jaki współczynnik przewodzenia ciepła przyjmiesz do obliczeń. Tylko dla Poprotonu 24 współczynnik [lamda] kształtuje się, w zależności od gęstości objetościowej pustaka od 0,21 do 0,16...bądź tu teraz mądry... :roll: W obliczaniu U przyjęłam również 1,5cm tynku wenętrznego...stąd różnice w wartości U...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ci taki współczynnik U przy Porotonie wyszedł?? 0,16 przy 12 cm styropianu?? Jak ja to przeliczyłam w takim programiku liczącym U, to wyszło mi U=0,23 dla 24 cm Porotonu i 12 cm styro... więc raczej tym U w tej tabeli się nie sugeruj :roll: zresztą takie też U jest u mnie w projekcie, w tym względzie porotherm i poroton nie powinny się różnić bo to przeciez ta sama technologia. Skoro zdecydowałaś, że na pewno chcesz mieć ceramikę, to wybierz z tych dwóch co tańsze w przeliczeniu na m2.

 

Mnie też wydawał się podejrzany ten współczynnik...przeliczone ręcznie wyszło U=0,20 dla styropianu 12 cm i U=0,22 dla styropianiu 10 cm. Przyjęłam parametry dla Poroton 24 L=0,16 :roll: Na razie ceną bardziej przekonuje mnie Poroton, ale ponoć na Porothermie lepiej kładzie się tynki wewnętrzne... :roll:

Nie żebym się czepiał ale jeśli L to lambda to dla materiałów niejednorodnych nie liczy się tak prosto jak dla np. styropianu.

Dla Porothermu 25cm R=0,82 a dla styropianiu 12cm R=3 czyli całościowo U wynosi 0,26. Więc nie sądzę, żeby Poroton miał nagle 2x lepsze właściwości, zwłaszcza, że przy szerokości 30cm ma minimalnie gorsze niż Porotherm.

 

Masz rację: Poroton i Porotherm mają bardzo zbliżone parametry. Wszytko zależy od tego jaki współczynnik przewodzenia ciepła przyjmiesz do obliczeń. Tylko dla Poprotonu 24 współczynnik [lamda] kształtuje się, w zależności od gęstości objetościowej pustaka od 0,21 do 0,16...bądź tu teraz mądry... :roll: W obliczaniu U przyjęłam również 1,5cm tynku wewnętrznego...dodając różne parametry warstwy ocieplenia w zależności od rodzaju i producenta...suma sumarum wychodzą różnice w wartości U...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację: Poroton i Porotherm mają bardzo zbliżone parametry. Wszytko zależy od tego jaki współczynnik przewodzenia ciepła przyjmiesz do obliczeń. Tylko dla Poprotonu 24 współczynnik [lamda] kształtuje się, w zależności od gęstości objetościowej pustaka od 0,21 do 0,16...bądź tu teraz mądry... :roll: W obliczaniu U przyjęłam również 1,5cm tynku wewnętrznego...stąd różnice w wartości U...

majania no nie żartuj z tym tynkiem,

1,5cm tynku zmienia U o ... 0,001 :lol: on nie ma zupełnie wpływu na współczynniki ściany (no moża poza współczynnikiem ceny :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację: Poroton i Porotherm mają bardzo zbliżone parametry. Wszytko zależy od tego jaki współczynnik przewodzenia ciepła przyjmiesz do obliczeń. Tylko dla Poprotonu 24 współczynnik [lamda] kształtuje się, w zależności od gęstości objetościowej pustaka od 0,21 do 0,16...bądź tu teraz mądry... :roll: W obliczaniu U przyjęłam również 1,5cm tynku wewnętrznego...stąd różnice w wartości U...

majania no nie żartuj z tym tynkiem,

1,5cm tynku zmienia U o ... 0,001 :lol: on nie ma zupełnie wpływu na współczynniki ściany (no moża poza współczynnikiem ceny :wink: )

majania, współczynnik lambda faktycznie się waha od 0,21 do 0,16 ale wpływ na U jest taki:

U dla pustaka o lambda 0,21 = 0,77 W/(m2K) + 12 cm styro: U=0,23

U dla pustaka o lamda 0,16 = 0,60 W/(m2K) + 12 cm sytro: U=0,21

Nawet zakladając ze kupisz ten o lamba 0,16 to zeby miec z tegu U=0,16 musiałabyś dac 18 cm styropianu, wiec robisz gdzieś błąd w obliczeniach.

 

Ściągnij sobie z sieci taki darmowy programik: Termika - tam sobie to wszystko bedziesz mogla latwo obliczyc i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Krotonie?? zakładając, że wychodziłby taniej niż Porotherm i Poroton oczywiście.

 

Dziś dla mnie kolejny etap zakończony: złożyłam wniosek o PnB :lol: nareszcie hurraaaaa

co nie zmienia faktu, że o prąd będę musiała sąsiadkę prosić bo energetyka ma na wykonanie przyłącza 11 miesięcy :roll:

Nareszcie mam kolejną wycenę, zdecydowanie niższa niż od Bartków, ale muszę jeszcze opinii zasięgnąć u tych, którym wybudowali domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że o prąd będę musiała sąsiadkę prosić bo energetyka ma na wykonanie przyłącza 11 miesięcy

 

a próbowałaś złożyć wniosek o prąd budowlany?

my też przyłącze docelowe będziemy mieli najszybciej jesienią, ale prąd budowlany możemy sobie pociągnąć do skrzynki "naziemnie"

po złożeniu wniosku mają 14 dni na odpowiedź i potem możemy sami się podłączyć - jeszcze w tym tygodniu złoże wniosek o budowlany...

no chyba że u Ciebie energetyka może odmówić ze względu na brak warunków - ale w końcu to też dla nich kasa więc powinno im zależeć :)

życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla mnie kolejny etap zakończony: złożyłam wniosek o PnB :lol: nareszcie hurraaaaa

No proszę!!

Nareszcie mam kolejną wycenę, zdecydowanie niższa niż od Bartków, ale muszę jeszcze opinii zasięgnąć u tych, którym wybudowali domy.

W końcu jakaś inna firma, i do tego tańsza! Dobrze, bo przez to wszystko Bartkowi woda sodowa odbije do głowy.

a próbowałaś złożyć wniosek o prąd budowlany?

Jak jest sąsiadka, to z nią będzie taniej. Prąd budowlany to abonament 100pln/msc + wyższa stawka za kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...