Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Ja za Porotherm 25 z dowozem i wyładunkiem płacę 6,18zł brutto (5,07netto/szt).

 

Jola, a podzielisz się namiarami na tego super taniego dostawcę? :roll:

 

Natalia, rozmawiałam z kobietą z hurtowni mat. bud. w Komornikach i stwierdziła, że musiałabyś się określić (ile tego porothermu) do końca tego tygodnia. Mam też trochę gorszą wiadomość, bo powiedziała, że do Ciebie jest dalej, wiec 6,18 + 0,20 Tak wiec wychodzi 6,38 zl brutto.

Zadzwon jutro do niej

p. Iza tel. 061 8107702. Mozesz powiedziec, ze od joli z Gluchowa,bedzie wiedziala o kogo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Natus o ile nizsza ta wycena ???/dobrze sprawdż czy nie odwalają jakiejś fuszerki.

My staramy się zawsze ogladać robotę majstrów i na tej podstawie podjąć decyzję

Ryzyko jest spore szczególnie teraz kiedy nie ma rąk do pracy i połowa dobrych murarzy wyjechała do Anglii.My dostaliśmy trzy wyceny i każda w podobnej cenie.Jeszcze nie podjęliśmy decyzji i w związku z tym mam pytanie do Marzina czy z czystym sumieniem może polecić Bartków,bo ich pracy nie widzieliśmy.Obecnie remontują jakiś stary dom więc nie bardzo jest co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko do tabelki misiaka: jest tam parametr p.t. "Koszty rzeczoznawcy przy transzach (ile razy i za jaką kwotę)"

Nie wiem czy dobrze rozumiem: chodzi o to jak często będzie mnie nawiedzał ten rzeczoznawca i ile zapłacę za każdą jego wizytę?...

 

I jeszcze jedno: na końcu tabelki jest punkt Koszty stałe. Czy może mnie ktoś oświecić po co on tam jest? Bo chyba te koszty typu podatki, czy opałaty skarbowe/sądowe nie wpływają na atrakcyjność oferty... bo nie zależą od banku. Chyba, że chodzi o to, że bank oferuje je sam ponieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko do tabelki misiaka: jest tam parametr p.t. "Koszty rzeczoznawcy przy transzach (ile razy i za jaką kwotę)"

Nie wiem czy dobrze rozumiem: chodzi o to jak często będzie mnie nawiedzał ten rzeczoznawca i ile zapłacę za każdą jego wizytę?...

 

I jeszcze jedno: na końcu tabelki jest punkt Koszty stałe. Czy może mnie ktoś oświecić po co on tam jest? Bo chyba te koszty typu podatki, czy opałaty skarbowe/sądowe nie wpływają na atrakcyjność oferty... bo nie zależą od banku. Chyba, że chodzi o to, że bank oferuje je sam ponieść...

 

"koszty rzeczoznawcy przy transzach "

w pko bp do wyplat transzy musi byc wizyta rzeczoznawcy i kosztuje to 80 zl

np. w mbanku ponoc wystarczy wyslac fotki przed wyplata transz i ew. pokazac dziennik (ale ponoc nie zawsze jest tak pieknie) - przed ostatnia transza jest wizyta z banku i tu ceny sa od 150-600 zl (roznie w roznych bankach )

 

"koszty stale " - mimo wszystko maja wplyw (ale na pewno mniejszy ) na atrakcyjnosc oferty bo moze sie okazac ze tam moga byc poukrywane jakies dodatkowe oplaty jednorazowe

np. czesc bankow chce tylko zwykla hipoteke a np. pko i zwykla i kaucyjna + weksel

w przypadku hipoteki kaucyjnej placisz podatek 19 zl ale juz od wpisu do hipoteki podatek 0,1% wartosci kredytu

moze sie okazac a tak bylo w paru bankach ze jeszcze sa dodatkowe oplaty jednorazowe i niekoniecznie niskie !!!

 

jak masz jakies pytanie to pytaj to co udalo mi sie dowiedziec chetnie sie tym podziele !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze nie podjęliśmy decyzji i w związku z tym mam pytanie do Marzina czy z czystym sumieniem może polecić Bartków,bo ich pracy nie widzieliśmy.Obecnie remontują jakiś stary dom więc nie bardzo jest co oglądać.

Zapraszam na moją budowę!

 

Do mie też można kiknąć.

Bartki są OK ale jak każdego fachowca trzeba mieć zawsze Marcina i moje ulubine porzekadło na myśli tj. "Pańskie oko konia tuczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że o prąd będę musiała sąsiadkę prosić bo energetyka ma na wykonanie przyłącza 11 miesięcy

 

a próbowałaś złożyć wniosek o prąd budowlany?

my też przyłącze docelowe będziemy mieli najszybciej jesienią, ale prąd budowlany możemy sobie pociągnąć do skrzynki "naziemnie"

po złożeniu wniosku mają 14 dni na odpowiedź i potem możemy sami się podłączyć - jeszcze w tym tygodniu złoże wniosek o budowlany...

no chyba że u Ciebie energetyka może odmówić ze względu na brak warunków - ale w końcu to też dla nich kasa więc powinno im zależeć :)

życzę powodzenia

dzięki za informację, może i to jest rozwiązanie, ale rozmwiałam wstępnie z sąsiadką i myślę, że to wyjdzie mi taniej, nawet jeśli będę płacić jej cały rachunek :wink:

 

 

Natus o ile nizsza ta wycena ???/dobrze sprawdż czy nie odwalają jakiejś fuszerki.

My staramy się zawsze ogladać robotę majstrów i na tej podstawie podjąć decyzję

Ryzyko jest spore szczególnie teraz kiedy nie ma rąk do pracy i połowa dobrych murarzy wyjechała do Anglii.My dostaliśmy trzy wyceny i każda w podobnej cenie.Jeszcze nie podjęliśmy decyzji i w związku z tym mam pytanie do Marzina czy z czystym sumieniem może polecić Bartków,bo ich pracy nie widzieliśmy.Obecnie remontują jakiś stary dom więc nie bardzo jest co oglądać.

 

dziś wraca mój kolega, któremu ten gość już coś budował, jest dużo tańszy, bo nie buduje w Poznaniu tylko w mojej okolicy i na ulicy, na której mieszka co drugi dom jest spod jego ręki, ekipa 6 murarzy i najkrócej 10 lat u niego pracują, cena z dachem trochę niższa niż u Bartków bez...

 

 

Jola, a podzielisz się namiarami na tego super taniego dostawcę?

 

 

Natalia, rozmawiałam z kobietą z hurtowni mat. bud. w Komornikach i stwierdziła, że musiałabyś się określić (ile tego porothermu) do końca tego tygodnia. Mam też trochę gorszą wiadomość, bo powiedziała, że do Ciebie jest dalej, wiec 6,18 + 0,20 Tak wiec wychodzi 6,38 zl brutto.

Zadzwon jutro do niej

p. Iza tel. 061 8107702. Mozesz powiedziec, ze od joli z Gluchowa,bedzie wiedziala o kogo chodzi.

 

Jolu dzięki bardzo, muszę więc zakasać rękawy i dzwonić do tego kolegi co to mi miał tanio załatwić jakieś materiały, a później jeśli nie będzie miał, to zarezerwować u Pani Izy.

 

Naiwna... myslałam, że chwilę odsapnę jak te papiery złożę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest sąsiadka, to z nią będzie taniej. Prąd budowlany to abonament 100pln/msc + wyższa stawka za kWh

 

Zbulwersowałeś mnie tą informacją :) bo moi rodzice jak się budowali to wychwalali prąd budowlany że tańszy niż zwykły - no i zadzwoniłam do ENEA i tak:

taryfa zwykła taka jak docelowa: C11 tzn 0,3651/kWh

dodatkowo 2,72zł + 2,84 x moc zamówiona [kW] - w moim przypadku to wyjdzie 28zł z kawałkiem plus zużycie

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie za pąd budowlany sąsiedzi płacą ok. 50 zeta za 1 miesiąc.

Niemożliwe, żeby wyszło 28 zł :-?

 

Pozdrawiam

Sylwia

wszystko zależy od mocy zamówionej no i pisałam "plus zużycie" :)

jak mają zamówione 12kW to wyjdzie 36,8zł plus zużycie

no chyba że pan z ENEA mnie oszukał :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy ktoś może wie co to jest za parametr SPREAD w tabelce misiaka?

To róznica między kursem sprzedaży a kursem skupu waluty przez bank

 

Altariela, dobrze kojarzę, że Ty już wystartowałaś z budową?

Dobrze kojarzysz, chociaż "wystartowałaś z budową" niezbyt wiernie oddaje poczynania na mojej działce, raczej "wystartowało się samo" a teraz po zdjeciu humusu i wytyczeniu budynku czekamy aż trochę nasze bagienko przeschnie. Chyba... :roll: Ale widzę że ty już pełną parą zaczęłaś! :o :D Gratulacje, będę śledzić dziennik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...